www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 18 sij 2021 23:03

Vrijeme na UTC [LJV]

Započni novu temu Odgovori  [ 80 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 13 sij 2021 15:36 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova

Podijelio: 3 zahvala
Zahvaljeno je: 15 zahvala
Vjeroispovjest: katolicka
Status: U vezi
To je bas jako vazno pitanje da li sam ja heretik ili nisam heretik? Za mene je puno vaznije pitanje da li je Joseph Ratzinger heretik ili nije heretik? Ali ako on ne zeli izravno reci da se covjek sastoji od duse i tijela i da dusa nastavlja postojati i nakon tjelesne smrti,a u sto su se mogli osobno uvjeriti toliki ljudi koji su imali iskustvo klinicke smrti,i stovise jasno kaze da covjek nakon smrti nastavlja postojati samo u sjecanju Bozjem jer Biblija po njemu poznaje samo uskrsnuce tijela,onda je on heretik. Ali ponavljam da to ne znaci da je on i ostao heretik. Mozda je kao papa primio od Boga svjetlo i ipak shvatio da je u svojim mladim danima previse pao pod utjecaj modernih teologa i bio zanesen duhom Drugog vatikanskog sabora. I ne treba se cuditi da jedan Ratzinger odbacuje besmrtnost duse kad se ta prevazna istina vjere odbacuje i u Holandskom katekizmu koji je dobio odobrenje Biskupske konferencije Nizozemske i podigao toliko prasine u Katolickoj crkvi. Rim je bio zabranio da se taj katekizam izdaje i prevodi dok se ne isprave sve zablude.

Kad je El Scorpio izrazio neke sumnje u vezi besmrtnosti duse i pitao frana hoce li on nakon smrti biti kao duh Kasper fran mu odgovara da mozda hoce,a mozda i nece. Pazi ti Hrki odgovora! Vidi demonske lukavosti! To je isto kao da mu je reko: covjek mozda ima dusu,a mozda i nema. Pa ne moze biti istina i jedno i drugo. Kao kad bi netko rekao: Isus mozda je pravi Bog,a mozda i nije ili pakao mozda postoji a mozda i ne postoji. Zato se mozemo s pravom pitati da nije mozda i fran 26 heretik dok druge optuzuje za herezu?

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 13 sij 2021 15:41 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova

Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 71 zahvala
Hrvoje Hrki napisao:
Pitanja za Frana26:

Istresi šta ti je na duši Hrkane moj. :)

Hrvoje Hrki napisao:
Pretpostavljam da znaš da su mnogi sveci i mistici KC bili osuđeni ili stvaljeni na index od strane KC, a da bi poslije bili proglašeni svecima KC!?

Znam samo za Sv. Faustinu Kowalsku.

Hrvoje Hrki napisao:
Kako to objašnjavaš?

Jednostavno. Nije istina ono šta je istina, nego je istina ono šta Crkva kaže da je istina. To sam ti već stotinu puta pisao.

Hrvoje Hrki napisao:
Kako se to može događati da takvi (po tebi sigurno heretici) budu proglašeni svecima?

Ništa nije po meni. Ovde nema mene. Ja sam nebitan, bitna je samo Crkva. Kažem, jedini slučaj za koji ja znam jest Sv. Faustina Kowalska. Kad je Crkva tvrdila da je Faustina bila lažljivica, budi siguran da je ona to doista bila, i vjernici koji su živjeli u to vrijeme s pravom su prihvatili da je bila lažljivica. Sad, nekoliko desataka godina poslije, Crkva tvrdi za tu istu osobu da je svetica, i nema nikakve sumnje da je Faustina svetica. Pitaš me zašto: zato jer Crkva tako kaže. A dobro znaš da smo ti i ja dužni slušati to što Crkva kaže. I svaki za koga Crkva kaže da laže, budi siguran da laže. Marija Valtorta ništa nije vidjela tak dugo dok Crkva ne kaže da je vidjela.

Hrvoje Hrki napisao:
Nabrojati ću samo neke koji su svima znani a bilo ih naravno još puno više: sv. sestra Faustina Kowalska, sv. Padre Pio , sveta Ivana Orleanska
To su obično bili mistici koji su imali Božanske ili Gospine objave, viđenja, lokucije isl...vidioci koji su imali objave...nešto slično kao Marija Valtorta o kojoj smo pričali

Poznati mi je samo slučaj Sv. Faustine Kowalske, kao što sam ti napisao. Za ostalo nemerem pisati nešt kaj ne znam. Ono kaj znam jest da Crkva kaže kako Marija Valtorta laže. I tak dugo dok to Crkva za nju to kaže, budi siguran da tako jest.

Hrvoje Hrki napisao:
Ako ćeš iskreno odgovoriti bez izvrdavanja, stajalište će ti pretpostavljam biti barem slično momu.

Pa pišem ti iskreno i bez izvrdavanja, a kak drugačije?! :l30:

Hrvoje Hrki napisao:
ako vidimo da KC- isntitucinalna KC može često pogriješiti, posebica kada su u pitanju ljudi koji imamju objave, ako povučemo analogiju, paralelu, šta možemo zaključiti u vezi Epa o Bogočovjeku od Marije Valtorte
Može li i kod tog slučaja KC pogriješiti , staviti njen ep na popis zabranjenih knjiga , kao što je npr. stavila i Dnevnik Fuatine kowalske,a danas je jedna od najčitanijih katoličkih knjiga!

Može. Ali tak dugo dok Crkva ne promjeni mišljenje, a pitanje je hoće li ga uopće promijeni, Marija Valtorta laže.

Hrvoje Hrki napisao:
imao sam još poneko pitanja, ali ne mogu se sjetiti...ako se sjetim staviti ću ih

Dok se ti prisjetiš pitanja, da ja tebi postavim jedno. Može jargane moj?! :) Kaže ovako, citiram;

Hrvoje Hrki napisao:
neko je od mešugorskih vidioca pitao mislim Gospu gdje završi većina ljudi
znate šta je Gospa rekla....u raju, ali poslije čistilišta! :D
Bogu hvala na tomu...i Gospi kao posrednici siromašnih grešnih duša!

Bonifacije napisao:
Od 10 000 odraslih ljudi jedva se jedan spasava,a svi ostali padaju u pakao.

Moje pitanje glasi: tko laže "Gospa" ili Bonifacije?!

p.s. Vidiš kak sam brz. Odgovorio sam ti u rekordnom roku. :)

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 13 sij 2021 15:51 
Odsutan

A kad se radi o covjekoj mogucnosti da naravnim silama zivi po Bozjem zakonu mislim da jedna izjava sv.Pavla u Poslanici Rimljanima uklanja svaku sumnju. Da li znas Hrki koja je to izjava? Dopusti da te podsjetim:" Kad se pogani koji nemaju Zakona PO NARAVI drze Zakona pokazuju da je ono sto Zakon nalaze upisano u srcima njihovim". Gotovo istu misao ponavlja Duh Sveti u objavama M.Valtorte:"Razum i savjest omogucuju covjeku da upozna i vrsi naravni moralni zakon napisan prstom Bozjim na duhovnim stranicama duse". Kakav savrseni sklad Svetog pisma i ovih cudesnih objava! A i ne moze biti drugacije jer i jedno i drugo dolaze iz istog izvora,a to je Bog.

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 13 sij 2021 17:40 
Odsutan

Podijelio: 27 zahvala
Zahvaljeno je: 38 zahvala
Vjeroispovjest: katolik
Status: U braku
Tako se po katoličkim grupama širi nauk Berthe Dudde, a naši vrli katolici sve amenuju...

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 13 sij 2021 21:26 
Odsutan

Podijelio: 26 zahvala
Zahvaljeno je: 10 zahvala
IZMEĐU NEBA I ZEMLJE napisao:
Tako se po katoličkim grupama širi nauk Berthe Dudde, a naši vrli katolici sve amenuju...

Bertha Dudda, br. 3627, 15 Prosinac 1945

PROCES DUŠINA PROČIŠĆAVANJA U ONOSTRANOM…

Proces pročišćavanja umrle duše u onostranom započinje odmah nakon smrti tijela ali u skladu sa dušinom voljom. Duhovno potpuno mračne duše doživljavaju tamu kao agoniju, i to odmah od početka procesa, pošto je ona naumljena pridonijeti promjeni dušine volje. Iako trajanje ovog varira, to je uvijek princip pročišćavajućeg procesa. Božja ljubav neprestano pruža duši mogućnost promijeniti njezinu volju, ali ona u onostranom ne prepoznaje uvijek te metode kao djelovanje Božje ljubavi, a ipak one uskoro mogu dovesti do cilja pod uvjetom da duša nije previše tvrdoglava.

Dosta mi je ovo vidit. Grozno. I ovo je za nekoga preuzvišena objava. :(
Ovo je strašno čini mi se da je ovo u skladu s teologijom oslobođenja (prema kojoj kad umreš ti biraš di ćeš) kojoj su se naši (i) poznati svećenici odavno poklonili. Ovo propagiraju Sudac i urednik Radio Marije hrv. Strašno.

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 13 sij 2021 21:29 
Odsutan

Hrvoje Hrki napisao:
Pitanja za Frana26:

1)Pretpostavljam da znaš da su mnogi sveci i mistici KC bili osuđeni ili stvaljeni na index od strane KC, a da bi poslije bili proglašeni svecima KC!?
Kako to objašnjavaš? Kako se to može događati da takvi (po tebi sigurno heretici) budu proglašeni svecima?
Nabrojati ću samo neke koji su svima znani a bilo ih naravno još puno više: sv. sestra Faustina Kowalska, sv. Padre Pio , sveta Ivana Orleanska
To su obično bili mistici koji su imali Božanske ili Gospine objave, viđenja, lokucije isl...vidioci koji su imali objave...nešto slično kao Marija Valtorta o kojoj smo pričali

Evo mogu li ja samo na ovo reć u smislu..pa čekat ćemo da crkva valtrotu proglasi svetom. Vrlo jednostavno.

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 13 sij 2021 21:32 
Odsutan

Fran26 napisao:
Hrvoje Hrki napisao:
Od 10 000 odraslih ljudi jedva se jedan spasava,a svi ostali padaju u pakao.

Moje pitanje glasi: tko laže "Gospa" ili Bonifacije?!

E.

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 14 sij 2021 05:41 
Odsutan

Evo da ja odgovorim na ovo pitanje tko laze? Ne laze ni Gospa ni Bonifacije nego podmuklo laze demon koji u Medjugorju vec godinama izigrava Gospu. Znam da se Hrki nece u ovoj stvari sloziti sa mnon jer je veliki branitelj medjugorskog fenomena. I ja sam neko vrijeme vjerovao da su to prava ukazanja radi cudesnih ozdravljenja i obracenja koja se tamo povremeno dogadjaju,ali kad sam bolje razmislio i istrazio to pitanje shvatio sam da iza svega stoji Sotona. A upravo ova objava da se vise dusa spasava nego sto ih propada bila je za mene presudni argument protiv Medjugorja. Marija,prijestolje mudrosti,nikad ne bi mogla izgovorit toliko pogresnu recenicu. Cak ni kad bi promatrali samo katolike ne bi se moglo to reci,a jos manje ako promatramo sve ljude iz svih religija u kojima se covjek jos teze spasava nego u pravoj katolickoj religiji.

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 14 sij 2021 10:13 
Odsutan

Podijelio: 149 zahvala
Zahvaljeno je: 74 zahvala
Vjeroispovjest: katolik
Status: Solo
Bonifacije napisao:
Evo da ja odgovorim na ovo pitanje tko laze? Ne laze ni Gospa ni Bonifacije nego podmuklo laze demon koji u Medjugorju vec godinama izigrava Gospu. Znam da se Hrki nece u ovoj stvari sloziti sa mnon jer je veliki branitelj medjugorskog fenomena. I ja sam neko vrijeme vjerovao da su to prava ukazanja radi cudesnih ozdravljenja i obracenja koja se tamo povremeno dogadjaju,ali kad sam bolje razmislio i istrazio to pitanje shvatio sam da iza svega stoji Sotona. A upravo ova objava da se vise dusa spasava nego sto ih propada bila je za mene presudni argument protiv Medjugorja. Marija,prijestolje mudrosti,nikad ne bi mogla izgovorit toliko pogresnu recenicu. Cak ni kad bi promatrali samo katolike ne bi se moglo to reci,a jos manje ako promatramo sve ljude iz svih religija u kojima se covjek jos teze spasava nego u pravoj katolickoj religiji.

Ovaj covjek doslovno ne zeli da se niko spasi

Dokolica je lijenost prošlih vremena, a vožnja biciklom po gradu bez odredišta duboki izraz egoizma. Poduzetnička klima uništila je u čovjeku, na koncu, ono najprofinjenije, osjećaj da ima vremena – i da ne gubi vrijeme ako u danom trenutku ne radi ništa…

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 14 sij 2021 12:42 
Odsutan

Ne znam odakle si to zakljucio. Volio bih da se svi ljudi spase i zato molim za umiruce da im se Bog smiluje i da ih oslobodi od vjecne osude. Ali to sto bih ja volio ili zelio ne mijenja cinjenicu da vecina ljudi nazalost propada u paklu. To su vjerovali gotovo svi katolicki teolozi na temelju onog sto Isus kaze:'Mnogo je pozvanih a malo izabranih'

Vrh
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 80 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]