www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 16 tra 2024 12:22

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 58 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6
Autor Poruka
PostPostano: 17 tra 2020 07:35 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 19 srp 2006 14:41
Postovi: 1412
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 36 zahvala
Zahvaljeno je: 26 zahvala
Ja nemam ništa protiv Srba niti pravoslavnih!...imam protiv velikosrba, hegemona i šovinista koji su vršili teror nad Hrvatima i svim susjednim narodima barem od 1918 godine, na nekima su i od ranije

Protiv pravoslavlja nemam pogotovo ništa....posebice simpatiziram RUSKO pravoslavlje
Rusko pravoslavlje je jedva opstalo pod sovjetskim terorom ( srpsko pravoslavlje pod YU komunistima je imalo puno blaži odnos , negoli rusko pod sovjetima!)
Rusko pravoslavlje je danas u velikom usponu...Putin ih ne koči , nego im daje slobodu
Jako je dobro da ruska vlada-putin surađuje sa pravoslavnom crkvenom hijerarhijom!
Zadnjih desetljeća masonerija u britaniji, francuskoj i americi je jako intervenirala po cijelom svijetu...svagdje su vodili tajne ratove protiv domaćih vlada, vršili specijalne ratove, pobune , pa i revolucije u mnogim zemljama
Njima je najjači protivnik zadnjih godina Putin -Rusija , u ekonomskom smislu Kina
U religiozno političkom smislu katolička crkva se nimalo ne suprostavlja agresivnoj masoneriji, čak ima indicija da je zaključen pakt između obje sile
Zato je meni rusko pravoslavlje velika pozitivna snaga , pozitivna religija koja danas pruža najjači otpor liberalizmu, masoneriji i svim izmima koji su negativno usmjereni protiv kršćanstva općenito, posebice protiv KC

Zato viva la PUTIN , viva la RUSIJA :D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 19 tra 2020 15:33 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 19 srp 2006 14:41
Postovi: 1412
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 36 zahvala
Zahvaljeno je: 26 zahvala
Očekivao sam od Kopitara navodnog katolika, a velikog interesenta za pravoslavlje, posebice srbijansko, da će reći nešto u vezi mojih tvrdnji u vezi ruskog pravoslavlja kojeg ja izuzetno cijenim

Izgleda da njega ne zanima toliko pravoslavlje, u cjelini gledano, nego ga zanima samo srbijansko pravoslavlje, bolje rečeno svetosavlje
Neka me slobodno razuvjeri


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 19 tra 2020 15:51 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 19 srp 2006 14:41
Postovi: 1412
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 36 zahvala
Zahvaljeno je: 26 zahvala
kopitar napisao:
http://samopismo-forum.net/index.php?/topic/2036-srpska-pravoslavna-crkva/&do=findComment&comment=9057


19 hours ago, Fazlija said:
Vjerujem da je to u praksi vrlo pogresno razmisljanje. Narodi koji su na sebe preuzeli kolektivnu odgovornost i suocili se sa zlocinima koji su ucinjeni u njihovo ime, jedini su izasli uspjesno iz paklenog zagrljaja grijeha. Zasto bi inace Willy Brandt klecao u Auschwitzu u ime svih Nijemaca i molio za oprost? On nije nista ucnio, on se za vrijeme rata dapace borio protiv nacista kao clan norveskog pokreta otpora... zasto bi on imao tamo klecati, ako krivica nije nesto sto bi se prenosilo na drugoga i ako svatko pred Bogom odgovara samo za svoj grijeh?!

Zato to jednostavno nije tocno, jer ti su zlocinci u moje ime pocnili zlocine i time su okaljali i moje ime. Ja se imam odricati tog zlocina i kajati se i to javno. Samo se tako mogu oprati od zlocina pocinjenog u moje ime. Ako tvoj otac ili brat ucine neki zlocin, zar se ti nece ispricati zrtvama za njihova nedjela i izraziti iskreno zaljenje i kajanje? Ili ces ici uzdignute glave kao da se nista nije desilo, jer se to tebe ne tice?

Kada govorim o sovinizmu sopstvenog naroda, onda to nije nikakav autosovinizam, nego iskrena samokritika. Pri tome, naravno, ne mislim da je svaki pojedini Srbin licno kriv (jer ja recimo prvi nisam), ne mislim niti da su sve srpske politicke grupe i elite krive (jer recimo istinski ljevicari i liberali nisu). Ono na sto zelim ukazati jeste da su nase nacionalisticke elite (predvodjene u navecoj mjeri upravo SPC) za to krive. Da, dobro si naveo da je ta crkva poklekla pred... kako ono rece... etno...filo... ma poklekla je ona pred crnim i mracnim cetnistvom, i na tom oltaru ona jos uvijek kleci i brusi nozeve za nove ratove. I kada to kazem, ne mislim opet da taj preovladjujuci nacionalisticki stav dijeli svaki srpski pravoslavni vjernik (jer recimo ti prvi ocito ne dijelis). To samo znaci da se mi Srbi, u cije ime upravo znacajan dio SPC njeguje, uzgaja i siri taj etno... filo... nacinalizam... moramo jasno toga odreci.

Meni nije posve jasno kako to ljudi ne razumiju. Ja nisam krscanin, ali shvacam da samo iskreno ispovjedanja grijeha moze covjeka ocistiti od njega. Nema tu veze jesi li krscanin, budisti, komunist ili alpinist... to je temeljna ljudska istina, to je istina koja oslobadja. Zar nije Krist o tome govorio? Samo nas istina moze osloboditi, ne laz i izmotavanje.

To je osnova psihologije. Ako si alkoholicar, prvi je korak da sam sebi i drugima priznas da si alkoholicar. Da zatrazis oprost od svih onih koji su zbog tvoje ovisnost patili itd. A ne da se pocnes opravdavati... pa nisam ja kriv, sta me napadate, ja samo malo popijem, nisam nikoga ubio, nisam nikoga okrao...

Isto tako i sa kolektivnim grijesima. Ne mogu se ja praviti blesav i reci, pa nema to veze sa mnom. Pa nisam ja to radio. Pa to su neki drugi... Ne, sve dok ja sam pripadam srpskom narodu, ja se moram ispricati svima kojima je u ime svih Srba (pa tako i mene) i u ime srpstva ucinjena neka nepravda i grijeh. Jer ta nepravda i taj grijeh su ucinjeni i u moje ime.
........................

Kopitar

Ovo sve navedeno isto vrijedi i za nas Hrvate i naša počinjena djela iz prošlosti prema Srbima kao što je Jasenovac i sl.

Ja sam pokušao na forumu K.O pisati o tome na temama o Dianu Budisavljević i dr. ali su me brzo zablokirali kao nekog trola i sl. ali potpuno djelim tvoje razmišljanje o potrebi "čišćenja savjesti" što su uradili većina civiliziranih država.

U Srbiji i Hrvatskoj ljudi još nisu na toj razini i ne razumiju potrebu toga, jer imaju političare takve kakvi jesu i kojima nije u interesu da dođe do iskrenog pomirenja koji uključuje i traženje oprosta za svoje zločine i samo onaj koji prvi učini korak u ovome može se smatrati većim tj. ko se prvi ponizi...prema onoj Isusovoj ko želi biti najveći neka bude sluga svima.

Na žalost crkve ni jedne ni druge strane nisu učinile ovo.

Samo za primjer da kažem biskupi Poljske su prvi zatražili oprost od biskupa Njemačke za zločine drugog svjetskog rata.

Neko će reći pa što crkva ima s tim nije ona kriva itd.

Jedina dva biskupa koja su ovo učinila kod nas i Srba su:

Episkop Grigorije i biskup Uzinić.


Ako spominješ da sa obe strane se Crkve trebaju ispričati ja tu ne vidim baš paralelu
Bio si svjedok šta je kardinal Kuharić i svi biskupi u KC u Hrvata govorio za vrijeme rata...nigdje nije bilo ratnohuškačkih govora ...dočim kod SPC u Srbiji, te u drugim prečanskim krajevima pravoslavni parosi, prote, eparsi i patrijarsi su se takmičili koji će više govoriti protiv hrvata- ustaša, koji će sijati mržnju i strah spram hrvata ( ustaša)!!

Isto tako ili vrlo slično ti je bilo i 1941-45 kada je kardinal Stepinac bio jako sličan kardinalu Kuhariću
Naravno to znamo sada kada su se čule sve strane , otvorili mnogi arhivi i dokumenti!to nismo mogli znati do 1990 kada je od komunista , srba i SPC Stepinac bio ozloglašen kao najveći zločinac hrvata!
Uglavnom, KC u hrvata je bila uvijek VIŠE evanđeoska , dočim kod srba, srbijanaca i prečana je SPC bila uvijek širitelj svetosavlja, velikosrpstva, širitelj hegemonije i šovinizma protiv svih susjednih naroda , posebice narode koji su se od 1918. našli u tamnici naroda- kraljevini SHS, posle nazvanom Jugoslavija!

Nema potrebe za ispričavanjem, jer to neće ništa riješiti , SVE DOK SE SPC NE ODREKNE SVOJE VELIKOSRPSKE AGENDE!
Dok SPC NE prihvati da su drugi narodi oko srba ravnopravni i dostojni da žive u slobodi, a ne da im velikosrpstvo i srpski šovinizam propisuje kako će živjeti, do tada će biti tenzija
Po peti put ti ponavljam ( A I FAZLIJA TI JE LIJEPO SVE ISTO REKAO) svetosavlje i velikosrpstvo SPC-a je izvor svih ovih zala na ovim prostorima
Ti si valjda uspio dosada dokućiti da velikosrbi i njihova politika ne vole ni albance, ni kosovare, n i bugare, ni mađare, ni austrijance, ni crnogorce, ni bh muslimanje, ni slovence, ni njemce itd, itd
Uglavnom ne vole skoro nikoga tko je oko njih!
PA U KOME JE PROBLEM? U desteka nafroda i država oko srbije ili je problem u srbijancima i srbijanskoj vanjskoj politici?
Kada to do kraja i istinski dokučiš, valjda ćeš tada shvatiti tko se treba mijenjati i ispričavati
Ovako, to su sve obične floskule u stilu svi se trebamo međusobno izviniti, svi smo krivi, ko nas bre posvadi, krivi su samo milošević i tuđman i slične nebuloze!

Ako si zbilja hrvat-kagtolik kako se tituliraš, onda prvo moraš dobro proučiti povijest svoga naroda i svoje KC, pa ćeš sigurno bolje ponavati i historiju velikosrpske politike, srbijanske politike , a i politike SPC-a
Inače, vrtit ćeš se u krug i neće ti biti mnogo toga jasno, kao i mnogim hrvatima koji idu kao guske u maglu


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 19 tra 2020 17:04 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 12 lip 2018 18:40
Postovi: 571
Podijelio: 88 zahvala
Zahvaljeno je: 5 zahvala
Hrvoje Hrki napisao:
Očekivao sam od Kopitara navodnog katolika, a velikog interesenta za pravoslavlje, posebice srbijansko, da će reći nešto u vezi mojih tvrdnji u vezi ruskog pravoslavlja kojeg ja izuzetno cijenim

Izgleda da njega ne zanima toliko pravoslavlje, u cjelini gledano, nego ga zanima samo srbijansko pravoslavlje, bolje rečeno svetosavlje
Neka me slobodno razuvjeri


Pa ne treba razdvajati svi su oni jedna crkva isto kao i mi.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 19 tra 2020 19:49 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 19 srp 2006 14:41
Postovi: 1412
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 36 zahvala
Zahvaljeno je: 26 zahvala
kopitar napisao:
Hrvoje Hrki napisao:
Očekivao sam od Kopitara navodnog katolika, a velikog interesenta za pravoslavlje, posebice srbijansko, da će reći nešto u vezi mojih tvrdnji u vezi ruskog pravoslavlja kojeg ja izuzetno cijenim

Izgleda da njega ne zanima toliko pravoslavlje, u cjelini gledano, nego ga zanima samo srbijansko pravoslavlje, bolje rečeno svetosavlje
Neka me slobodno razuvjeri


Pa ne treba razdvajati svi su oni jedna crkva isto kao i mi.


Ša nismo baš svi ista Crkva, da smo ista onda bi imali istog poglavara, istog papu

Kako smo se na ovoj temi dotakli dosta politike, srbijanskog velikosrpstva i šovinizma, a nije baš u vezi teme , otvoriti ću posebnu temu koja se tiče samo srbijanske politike i dosta bliske SPC, ovo je tema više za pravoslavlje u cijelosti i KC u cijelosti , vezano za shizmatski raskol ...o SPC i politici možemo dalje na posebnoj temi koju ću otvoriti

lp


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 19 tra 2020 20:24 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 19 srp 2006 14:41
Postovi: 1412
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 36 zahvala
Zahvaljeno je: 26 zahvala
viewtopic.php?f=5&t=8038&p=242233#p242233

Ovo je link gdje možemo nastaviti o velikosrbijanskoj politici, šovinizmu i mržnji prema svim susjednim narodima...nema potrebe da trujemo ovu temu o velikoj šizmi od 1054 . koja se tiče pravoslavaca i katolika općenito

O regionalnim sukobima možemo na posebnoj temi, koja se tiče više politike među narodima baš sa ovih područka

Znači tko hoće o tome, a posebice Kopitar možemo na linku Podforum - Razno

viewtopic.php?f=5&t=8038&p=242233#p242233


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 20 tra 2020 12:04 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 12 lip 2018 18:40
Postovi: 571
Podijelio: 88 zahvala
Zahvaljeno je: 5 zahvala
Hrvoje Hrki napisao:
http://www.tebe-trazim.com/forum/viewtopic.php?f=5&t=8038&p=242233#p242233

Ovo je link gdje možemo nastaviti o velikosrbijanskoj politici, šovinizmu i mržnji prema svim susjednim narodima...nema potrebe da trujemo ovu temu o velikoj šizmi od 1054 . koja se tiče pravoslavaca i katolika općenito

O regionalnim sukobima možemo na posebnoj temi, koja se tiče više politike među narodima baš sa ovih područka

Znači tko hoće o tome, a posebice Kopitar možemo na linku Podforum - Razno

viewtopic.php?f=5&t=8038&p=242233#p242233




gdje možemo nastaviti o velikosrbijanskoj politici, šovinizmu i mržnji prema svim susjednim narodima..

Hahaha šta da pričamo kad nisi ostavio ni mogućnost da se ova tvrdnja dokaže ili ne.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 20 tra 2020 12:21 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 19 srp 2006 14:41
Postovi: 1412
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 36 zahvala
Zahvaljeno je: 26 zahvala
kopitar napisao:
Hrvoje Hrki napisao:
http://www.tebe-trazim.com/forum/viewtopic.php?f=5&t=8038&p=242233#p242233

Ovo je link gdje možemo nastaviti o velikosrbijanskoj politici, šovinizmu i mržnji prema svim susjednim narodima...nema potrebe da trujemo ovu temu o velikoj šizmi od 1054 . koja se tiče pravoslavaca i katolika općenito

O regionalnim sukobima možemo na posebnoj temi, koja se tiče više politike među narodima baš sa ovih područka

Znači tko hoće o tome, a posebice Kopitar možemo na linku Podforum - Razno

viewtopic.php?f=5&t=8038&p=242233#p242233




gdje možemo nastaviti o velikosrbijanskoj politici, šovinizmu i mržnji prema svim susjednim narodima..

Hahaha šta da pričamo kad nisi ostavio ni mogućnost da se ova tvrdnja dokaže ili ne.


Pa imaš tu temu na Razno, dao sam link... dajem ti i svima drugima priliku da kažeš šta misliš o tome...piši šta oćeš i kako oćeš, tko ti brani
Ko da dosada nisi pisao šta si i kako si hteo??


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 58 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 10 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr