www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 05 lip 2024 19:28

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 234 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 22 lip 2010 09:57 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 11 ruj 2007 13:24
Postovi: 2127
Lokacija: metropola
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
dobra poanta Maty
dobar zaključak IVT
ko ima oči neka vidi
ko ima uši neka čuje
..mi samo želimo dušu vaše djece..hi hi..a može i vašu...ma niš strašno...relax koji satak buljeć u me!!!!... :lol:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 22 lip 2010 11:36 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 28 kol 2009 11:42
Postovi: 1552
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 12 zahvala
Zahvaljeno je: 62 zahvala
Matyjesus napisao:
Jucer nesto razmisljam o ovoj temi,.. kroz koju svakodnevno prepoznajem nove NUSPOJAVE u svojem zivotu od tolikih manipulacija mojom podsvjesti,..

recimo najlakse za prepricati,.. malecki je sinoc posao u sobu,.. na kat, sam... i vratio se placuci,.. mama ja ne mogu biti gore sam,.. ej,.. nemate pojma koliko sam strpljenja trebala da s njim tiho popricam i na kraju on je sam htio da prekrizimo tolike crtice,.. kaze i ovdje se ruzno ponasaju,. i ovdje,.. sam je nabrajao crtice,...

ajmo dalje,..

tako sam i dalje produbljivala temu,.. i odjednom se sjetim filma DUH,.. iz 1990-te, Patrick Swayze, Demi Moore,...

divan romantican film.. tko nije zaplakao uza nj???

ali razmislimo malo,.. KOLIKO JE PORASTAO POSAO I DOBITAK KOD VRACARA I GATARA POSLIJE NJEGA??? KOLIKO JE SULUDIH I LAKOPOVODNIH LJUDI POSLIJE PRIHVATILO CINJENICU DA JE SVE TO TAKO NORMALNO,.. I ZIVE TAKO?????

(ne pricam suludo i ja sam isla kod gatara jer mi je to izgledalo tako normalno,.. ta i na televiziji idu, sto ne bi i ja bila u trendu-- Boze oprosti mi jer sam i mnogima svojedobno i preporucila to,.. pa jeste li nekada,.. zvali duhove'?? ta tako je normalno izgledalo,.. jer vec su i drugi to radili!!!)


Ovo sa filmovima je sklizak teren. Sjećam se natpisa u novinama mladić se htio utopiti u Jarunu s Biblijom u ruci. Da li to znači da je zaključak da je Biblija loša.
Jer u Bibliji imamo primjer npr. Lotovih kćeri koje su opile oca pa s njime spavale:" Postanak 19,32-36 ;Hajdemo oca opiti vinom, pa s njime leći: tako ćemo s ocem sačuvati potomstvo. One noći opiju oca vinom, i starija ode te legne sa svojim ocem, a on nije znao kad je legla ni kad je ustala. Sutradan starija reče mlađoj; Sinoć sam, eto, ležala ja s našim ocem; napijmo ga vinom i noćas, pa idi ti i s njim lezi: tako ćemo ocu sačuvati potomstvo. Opiju oca vinom i one noći, te mlađa ode i s njim legne, a on nije znao kad je legla ni kad je ustala. Tako obje Lotove kćeri zanesu s ocem.

Da li to znači da Biblija potiče ovakvo ponašanje samo zato što ga pokazuje???


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 22 lip 2010 11:52 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 22 sij 2010 04:44
Postovi: 199
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
dobro Đonica šta ti živiš na ovome forumu? :lol: možda bi te jedan ban malo odmorio :mrgreen: :mrgreen:


p.s.zla sam jutros,probudiše me rano :mrgreen:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 22 lip 2010 12:15 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 tra 2009 20:57
Postovi: 2401
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 68 zahvala
Ako te je roditelj ili tko stariji poljubio u obraz,neznaći da ima pedofilskih skolonosti.Kad ćemo već u krajnost i po tvojoj logici!! :D :D :D :shock:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 22 lip 2010 12:30 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 02 stu 2006 14:54
Postovi: 255
Lokacija: Stockholm
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Citat:
Ako te je roditelj ili tko stariji poljubio u obraz,neznaći da ima pedofilskih skolonosti.Kad ćemo već u krajnost i po tvojoj logici!!

DA, ali, na zalost, danas i nije tako lako pomilovati kcerkicu, dijete prijatelja. Nije bas sve tako bezazleno kako se nekada cini.
A sto se tice utjecaja medija itsl na djecu evo cu opet napisati sto sam vec jednom prilikom vec napisao. Pitam svoju stariju kci koja je tada bila nekih 15-ak godina jeli ona ovisna o TV-u, internetu itsl.
" A ne, ne, tata, ni slucajno." Nakon desetak sekundi ipak rece:" Hm, a mozda ipak jesam, prije par noci kada sam htjela leci prekrizila sam se izgovarajuci rijeci We We We tocka com, umjesto U ime Oca, Sina i..."


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 22 lip 2010 13:26 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 tra 2008 21:01
Postovi: 1065
Lokacija: Negdje,.. daleko,..
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
Johnny,.. da ne poznajem Sv Pismo sad bi me uspio nagovoriti da je Biblija losa,..

daj stani malo na loptu,.. prebrza ti je igra,..

aj mi sad lipo objasni sta je poslije bilo Lotovim kcerima,... u biti ne meni,.. vec ostalima,...

i jel to negdje pise da je to bila Bozja volja sta su one napravile??? jel negdje napisano da je to Duh Sveti nadahnuo,.. ili neki prorok,.. ili se samo opisao grijeh,.. o kojem je poslije i napisan zakon!!!???

BTB


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 22 lip 2010 13:49 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 11 ruj 2007 13:24
Postovi: 2127
Lokacija: metropola
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
viking napisao:
" Hm, a mozda ipak jesam, prije par noci kada sam htjela leci prekrizila sam se izgovarajuci rijeci We We We tocka com, umjesto U ime Oca, Sina i..."


:o :b101: :? :(
a mi si mislimo...ma pa sve je to normalno za ovo vrime...pa moraju se dica nečim zabavljat...sve je to tak bezazleno... :roll:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 22 lip 2010 16:35 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 srp 2007 12:56
Postovi: 2335
Lokacija: Gdje je blago, tamo je i srce..
Podijelio: 7 zahvala
Zahvaljeno je: 39 zahvala
Eh da, to zvanje duhova...kad sam bila osnovnoškolka nas pola razreda se znalo par puta okupiti kod jedne prijateljice i zvali smo duhove (ne znajući ništa ni o Bogu niti o duhovima)... Ispovijedila sam to...
Ali ne znam jesu li svi koji su sudjelovali u tome.
Nažalost, kuća koju smo odabrali je bila već pomalo narušen dom, tj. neskladni odnosi: alkohol, psovke, majka je previše dopuštala kćeri... I danas kad vidim kako stvari stoje: ta je prijateljica kod koje smo bili vrlo rano zatrudnjela i napravila pobačaj...nije ni rekla dečku...dečko se koju godinu kasnije objesio...ona je ponovno zanijela, otac ni danas ne želi priznati dijete..njena je majka posjećivala gatare...sve naopako i tužno u toj kući...
Nadam se da to sve nema veze s demonima koje smo tad možda prizvali jer mi tad nismo ni znali što su demoni..a možda i ima...Mi smo očekivali nekog dobrog duha koji će nam reći koji će zadaci biti na testu iz matematike...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 22 lip 2010 16:49 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 11 ruj 2007 13:24
Postovi: 2127
Lokacija: metropola
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
ela bredi napisao:
...Mi smo očekivali nekog dobrog duha koji će nam reći koji će zadaci biti na testu iz matematike...


:b101:
ups...Gospe moja, što ti je čovik...

a odklen ste znali za "prizivanje" duhova..??


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 22 lip 2010 17:04 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 srp 2007 12:56
Postovi: 2335
Lokacija: Gdje je blago, tamo je i srce..
Podijelio: 7 zahvala
Zahvaljeno je: 39 zahvala
Hm...ne sjećam se tko nam je to rekao...
Bili smo 5. ili 6. razred...netko je donio neku bijelu knjigu prepunu strašnih priča o demonima...s imenima i prezimenima ljudi kojima se to dogodilo...Ta je knjiga bila čitanija od svih knjiga, putovala je razredom mjesecima. Kako sam bila sretna kad je bila kod mene tjedan dana..gutala sam je, a ne čitala...i umirala od straha...ali sam samo i dalje čitala....
Onda je jednog dana ta knjiga nestala, izgubio joj se svaki trag...nismo je više mogli pronaći..
Nekako smo u to vrijeme počeli zvati duhove, čak smo to radili i u školi za vrijeme velikog odmora, zamračili bismo razred, upalili svijeću, napisali abecedu...i dobili odgovore na svoja pitanja.
Dobro je što nikad nisam povjerovala u to i uvijek sam bila sigurna da to moji kolege nešto muljaju, da nam se nije javio nikakav duh.
U to sam vrijeme imala velike strahove, npr. uvijek sam mislila da je netko u kući, bojala sam se mraka i sl.

Hvala Bogu pa se danas ne bojim ničega, jedino visine!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 234 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 16 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr