www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 05 lip 2024 01:15

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 396 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32 ... 40  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov: Re: Joga
PostPostano: 14 lis 2014 06:29 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 01 ruj 2012 14:15
Postovi: 902
Podijelio: 18 zahvala
Zahvaljeno je: 59 zahvala
GoranM napisao:
Moja pretpostavka je da je uzeo par lako dostupnih izvora i na osnovu njih donio zakljucke bez poznavanja kompletnog SB opusa i da je stvar dosta plosna i nategnuta.

Pretpostavka ti je na klimavim nogama. Nije on završio plesni tešaj u RH ni kupio diplomu, u Gregorijani to ne bi prošlo, a siguran sam da nije pisao bajke nego savjesno obavio svoj posao.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Joga
PostPostano: 14 lis 2014 06:32 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 01 ruj 2012 14:15
Postovi: 902
Podijelio: 18 zahvala
Zahvaljeno je: 59 zahvala
GoranM napisao:
Vjerujem da bi se slicno moglo naci i kod ostalih navedenih tema, ali opet besmisleno je ovako u prazno nagadjati, mozda se radi o zaista kvalitetnim radovima, valjalo bi prvo procitati.

Kako bilo nista od toga, ponavljam, ne mjenja cinjenice da iznosi stvari koje su fakticki pogresne.

Aj prvo pročitaj jer ovako u jednoj rečenici veliš jednoj a u drugoj sam sebe demantiraš.
Trebalo bi pročitati jer možda se radi o kvalitetnim radovima, sa pogrešnim iznesenim stvarima.
Nemre nekaj biti dobro ako je pogrešno.
Ti unaprijed imaš stav i ne misliš ni pomisliti da si ti u krivu ni da promijeniš mišljenje. To je obična tvrdoglavost. :a1430:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Joga
PostPostano: 14 lis 2014 06:33 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 01 ožu 2011 14:29
Postovi: 1353
Lokacija: Istra-Istria
Podijelio: 185 zahvala
Zahvaljeno je: 170 zahvala
Billy napisao:
Najbolje bi bilo da osobo se obratiš Blaževiću siguran sam da bi našao slobodnog vremena da ti da odgovore na neka pitanja.


Hoće, hoće odgovorit će! :)
Meni je. Našla njegov mail na net-u i odgovorio mi je u par dana.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Joga
PostPostano: 15 lis 2014 18:37 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 tra 2009 20:57
Postovi: 2401
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 68 zahvala
Citat:
Čovijek ima takve reference da se smrzneš i omalovažavati njegove procjene, i ono kaj on tvrdi da nije tako.
Joga je zlo.
To veli i don Damir Stojčić, to tvrdi fra Smiljan, msgr. M. Bolobanić, svi Vatikanski egzorcisti...
Pametnome dosta.

Ma koliko trubio da nije fer što sam ga provalio, toliko nije fer ni od njega da nije sam rekao da se time bavi i da nas zavlači, a znamo i zašto!! Ja sam ga provalit morao, jer mislim da je to fer zbog forumaša da shvate tko, zašto i kako!
Već sam napisao da je čovjeku joga posao (http://www.vih.hr/terapeuti/) i da tako ljudima uzima novce, ali to je ionako za one koji imaju novca i ne znaju kuda će od dosade, a to se njemu dobro isplati!!
E sad je samo pitanje, zašto čovjek toliko vremena troši ovdje na tolike postove!?!?! Moja teza je da ga peče savjest, jer zna da prodaje maglu i gluposti, i sada će sve od sebe dati da ovdje ljudima prodaje priču o jogi, i to ljudima koje joga ne zanima niti imaju vremena se na to osvrtati, pa mu je nekako lakše s takvima, jer on nešto kao zna pa si nabija mišiće!!
To vam je kao kad neki tinejđer naući žonglirati s dvije jabuke, pa dođe pokazati to u vrtić da mu se klinci dive, a ponajviše time on sam sebi. Ali kad klinci kažu da im je to dosadno i nebitno i da to pokaže teti (J.Blažević) u vrtiću, e onda on počne govoriti klincima kako ta teta nema pojma, kako je ona neuka i bezobrazna, kako će ona reći da je to lagano i da to svatko može i slične stvari!!
Kužite!! :wink: :wink:
Dakle da remiziram, kako kaže jedan lik iz filma "JOGA JE GIMNASTIKA ZA EGOCENTRIKE!"


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Joga
PostPostano: 15 lis 2014 19:24 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 10 lip 2008 20:55
Postovi: 3438
Lokacija: Santa Fe (New Mexico)
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 72 zahvala
Samuel napisao:
Ma koliko trubio da nije fer što sam ga provalio, toliko nije fer ni od njega da nije sam rekao da se time bavi i da nas zavlači, a znamo i zašto!! Ja sam ga provalit morao, jer mislim da je to fer zbog forumaša da shvate tko, zašto i kako!
Već sam napisao da je čovjeku joga posao (http://www.vih.hr/terapeuti/) i da tako ljudima uzima novce, ali to je ionako za one koji imaju novca i ne znaju kuda će od dosade, a to se njemu dobro isplati!!
E sad je samo pitanje, zašto čovjek toliko vremena troši ovdje na tolike postove!?!?! Moja teza je da ga peče savjest, jer zna da prodaje maglu i gluposti, i sada će sve od sebe dati da ovdje ljudima prodaje priču o jogi, i to ljudima koje joga ne zanima niti imaju vremena se na to osvrtati, pa mu je nekako lakše s takvima, jer on nešto kao zna pa si nabija mišiće!!
To vam je kao kad neki tinejđer naući žonglirati s dvije jabuke, pa dođe pokazati to u vrtić da mu se klinci dive, a ponajviše time on sam sebi. Ali kad klinci kažu da im je to dosadno i nebitno i da to pokaže teti (J.Blažević) u vrtiću, e onda on počne govoriti klincima kako ta teta nema pojma, kako je ona neuka i bezobrazna, kako će ona reći da je to lagano i da to svatko može i slične stvari!!
Kužite!! :wink: :wink:
Dakle da remiziram, kako kaže jedan lik iz filma "JOGA JE GIMNASTIKA ZA EGOCENTRIKE!"

Zvuči pošteno Sami! Izgleda da stvari tako stoje. Mene proganja jedno drugo pitanje, to bi bilo: koliko čovjek mora biti glup da vjeruje u stvari poput joge? :l30:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Joga
PostPostano: 16 lis 2014 06:46 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 01 ruj 2012 14:15
Postovi: 902
Podijelio: 18 zahvala
Zahvaljeno je: 59 zahvala
Fran26 napisao:
Koliko čovjek mora biti glup da vjeruje u stvari poput joge? :l30:

"Ljudska glupost i svemir su beskonačni, ali za ovo drugo nisam siguran." Albert Einstein.

Čovjek zna odbaciti Boga pa postane rob nekog svog "boga" koji njemu paše.
Tako je za jednu osobu bog njegov posao da radi 7 dana u tjednu, pogotovo nedjeljom. Još mi veli kako je nedjeljom najbolje raditi jer je mir i ne zvone telefoni.
Ta osoba je odbacila pravog Boga i prihvatila Sotoninu varku.
Ne moram napominjat da mu love ne nedostaje...

Ako osoba živi od joge i joga je njegov kruh onda lako ta joga postane njegov bog i sve je spremna podrediti svome bogu, pa kršćanstvo koje isključuje jogu kao opciju i kao nešto negativno ne valja. Pritom nije bitno činjenica da netko tko ima verificirano znanje, konkretno doktorat i pripada Katoličkoj crkvi upozorava na opasnosti joge. On postaje šarlatan i nestručan, a dotični joga-majstor je kompetentan i njegovi subjektivni stavovi su iznad znanstvenih i iznad crkvenog nauka.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Joga
PostPostano: 16 lis 2014 14:27 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 tra 2009 20:57
Postovi: 2401
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 68 zahvala
"...nunquam me haereticis pepercisse, sed omni egisse studio, ut hostes Ecclesiae mei quoque hostes fierent."
("...nikada nisam štedio heretike, već sam upravio sav svoj trud, da neprijatelji Crkve budu i moji neprijatelji.")
- sv. Jeronim (Dialogus adversus Pelagianos) :lol: :lol:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Joga
PostPostano: 16 lis 2014 20:01 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 10 lip 2008 20:55
Postovi: 3438
Lokacija: Santa Fe (New Mexico)
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 72 zahvala
Billy napisao:
Čovjek zna odbaciti Boga pa postane rob nekog svog "boga" koji njemu paše.
Tako je za jednu osobu bog njegov posao da radi 7 dana u tjednu, pogotovo nedjeljom. Još mi veli kako je nedjeljom najbolje raditi jer je mir i ne zvone telefoni.
Ta osoba je odbacila pravog Boga i prihvatila Sotoninu varku.
Ne moram napominjat da mu love ne nedostaje...

Ako osoba živi od joge i joga je njegov kruh onda lako ta joga postane njegov bog i sve je spremna podrediti svome bogu, pa kršćanstvo koje isključuje jogu kao opciju i kao nešto negativno ne valja. Pritom nije bitno činjenica da netko tko ima verificirano znanje, konkretno doktorat i pripada Katoličkoj crkvi upozorava na opasnosti joge. On postaje šarlatan i nestručan, a dotični joga-majstor je kompetentan i njegovi subjektivni stavovi su iznad znanstvenih i iznad crkvenog nauka.

Kad se čovjek uskraćuje Bogu, onda ga spopadaju bogovi. Joseph Ratzinger "Uvod u kršćanstvo"

Čovjek ne može živjeti a da se ne klanja, on to ne bi mogao podnijeti, nijedan čovjek nije za to sposoban; ako odbaci Boga, on prigiba koljeno pred drvenim, zlatnim ili imaginarnim idolom. F.M. Dostojevski (cit. prema: Henri de Lubac "Drama ateističkog humanizma")



Čovjek je jednostavno takvo biće, on se mora nekome klanjati. Ipak, samo klanjanje Gospodinu oslobađa.


Možda će zvučati paradoksalno, ali u stalnom okretanju Gospodinu čovjek nalazi postojan put koji ga oslobađa od besciljnog lutanja kojem ga vode idoli. papa Franjo "Lumen fidei"

Iv 8,36 Ako vas dakle Sin oslobodi, zbilja ćete biti slobodni.

Gal 5,1 Za slobodu nas Krist oslobodi!


Žao mi je sirotinje i ostale bagre koja troši posljednje lipe na te hundu-jogističke bezvezarije, opet, žao mi je i bogatuna koji besciljno lutaju ovim svijetom, lutaju u protrazi za smislom i srećom. Nažalost, i sirotinja i bogatuni traže smisao i sreću na krivom mjestu. Dok narod luta tminama, šarlatani trljaju ruke i zahvaljuju jednom od 10 000 hundu bogova, zahvaljuju i govore: Sve dok je ovaca neće falit vune. Slika


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Joga
PostPostano: 17 lis 2014 15:14 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
..Đoga .. 8)

..to je splet vježbi..
..u kojima vježbanik raznim tehnikama. tjelovježbi i disanja..
..preko zdjelična čakre..muladhare i svadisthane
..u pozi .; Upavistha konasana, pretklon iz sjedećeg položaja s raširenim nogama, zatim „Kravlja glava"
..uspostavlja kontakt ::s nadnaravnim::
..i sa evolucijskim guruom Polucijem Đogerom..
..tad Polucije Đoger..luči..čarobni prah vibhuti..
..koji u mozgu vježbanika izaziva pojačano lučenje ..serotonina..
..vježbanik u tom stanju..teže ka višoj inicijaciji..
..svoje božanstvenosti.. 8)
..i prvo evoluira ..
,,u ateistu..prvog stupnja..
..ostavljajući iza sebe..
.Biblijske vrednote..
::kao niži stupanj svijesti... 8)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Joga
PostPostano: 17 lis 2014 23:30 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 24 kol 2014 02:05
Postovi: 80
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Billy napisao:
GoranM napisao:
Ne znam je li bezveze i koliko ima pojma o teologiji koju je studirao i doktorirao. Nemam dovoljno znanja o toj temi da bih mogao procjeniti. Doduse on slabo igdje javno govori uopce o cisto teoloskim temama, uglavnom se bavi kritikom newagea isl.


Ne da nemaš Ti dovoljno znanja nego nemaš kompetencije da procjenjuješ i sudiš o nečijem znanju, studiju i doktoratu. Nije on studirao na nekom Veleučilištu u nas. On je bio na Gregorijani. Znaš li šta to znači?
Ja ne volim da se netko u moj inženjerski posao tko nije stručan miješa i meni soli pamet o nečemu što svakodnevno radim.
Tako vjerujem da nemaš za pravo kritizirat nekoga tko ima viši stupanj izobrazbe jer to nije u redu. Da si ti doktorirao nešto drugo ne bi imao pravo, a kamo li ovako nekoga omalovažavati.
Svaki kršćanin treba branit svoju vjeru, a kritika je obrana.
Odi na Verbum pa vidi ima knjiga koje je napisao. Jesi li koju pročitao?
Ako ti se i ne sviđa ne znači da knjiga ne valja jer kritizira tvoje stavove.

Tako je. Niti ja ne volim da se neki teolog mjesa u ova pitanja. Teologija pa makar i na gregoriani je za ovo relevantna otprilike koliko je i za tvoj inzenjerski posao. Sumnjam da bi ga smatrao autoritetom za izracun statike na osnovu doktorata iz teologije.

Koristiti stupanj naobrazbe kao argument je pseudoznanstveno opsjedanje autoritetima. Argument ovisi samo o vlastitoj dokazivosti, ne o titulama onoga koji ga iznosi. Nema on bas tako dramaticno visoku naobrazb. I zena mi ima visu pa ne tupi o podrucjima van ne samo njene struke nego i najuze specijalizacije unutar nje, a i tu oko mnogih stvari covjek ne moze biti siguran. Autoritativno ponasanje i istupanje uopce ne odlikuje kvalitetno znanstveno obrazovanje, naprotiv.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 396 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32 ... 40  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 8 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr