www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 15 lip 2024 22:11

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 98 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 15 kol 2011 18:57 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 06 stu 2007 20:28
Postovi: 26
Lokacija: Varaždin
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
draga Lyra. Hvala Ti na ovom prelijepom postu. Danas sam gotovo cijeli dan provela u crkvi, bila na dvije mise, molila, kos nas je veliko proštenje jer je crkva posvećena Uznesenju blažene Djevice Marije. Isplakala sam more suza, od kuće do crkve, u crkvi, vratila se doma i cijelo vrijeme sa suzama u očima i na licu. Jest da su me ljudi malo čudno gledali, ali jednostavno je samo išlo iz mene. A još ne osjećam olakšanje. Nadam se da Bog ima plan i da će ova patnja poslužiti nečem većem.

Otišla sam na grob drage prijateljice koja je, nažalost, ovaj svijet samovoljno napustila, iako joj je bilo tek 15 godina kad se to dogodilo, i tamo sam isplakala dušu. Samo sam joj govorila da moli za nas i za tu vezu tamo gdje je sad i da nas čuva odozgo.

Rekla sam dečku da bi zajedno otišli na duhovnu obnovu, ali njemu se to ne da, kaže da zna kako će ga tamo gledati, kao da je nešto smrtno kriv, da će mu ispirati mozak da je kriv itd. Ja ga na to ne želim siliti, ali sam mislila da bi ga to moglo potaknuti da razmisli malo. A sad, ne znam više stvarno, ponestaje mi snage, i mislim da ću morati sve prepustiti nekom Višem i Jačem od mene, Onom koji ima plan i razlog za sve...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 17 kol 2011 08:13 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 04 svi 2007 11:45
Postovi: 379
Podijelio: 64 zahvala
Zahvaljeno je: 40 zahvala
Draga Sarra, pokušaj prihvatiti svog dečka, potpuno ga prihvatiti, sa svim njegovim manama, vrlinama i grijesima.

Kao što ti je lijepo rekao običan momak, njega ne možeš promijeniti, možeš samo sebe.
A kad on shvati da je prihvaćen, bezuvjetno prihvaćen i voljen, onda će se sam mjenjati, tvoja ljubav će ga promijeniti.

Meni se čini da ne bi trebala forsirati duhovne obnove dok on to ne želi. Ne znači to da te ne voli, nemoj ni u jednom trenutku to pomišljati, nego jednostavno znači da nije spreman za to.
Prepusti Bogu da ga mijenja, moli za njega i predaj ga Bogu. To je najviše što možeš učiniti, jer silom možeš postići samo kontra efekt...
Voli ga, poštuj i prihvaćaj, i stavi vaš odnos i njega u Božje ruke... samo to...
I nemoj strahovati previše... jer ako je Bog uz vas, tko će protiv vas...
Bvb!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 17 kol 2011 12:47 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 24 vel 2011 11:32
Postovi: 215
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Mir i dobro !

Čini mi se da većina inzistira da je tvoj dečko onaj koga ti je Gospodin predodredio.
To ćeš morati otkriti sama- u poniznoj molitvi.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 17 kol 2011 19:45 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 06 stu 2007 20:28
Postovi: 26
Lokacija: Varaždin
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Kefa, znam da je jedino Bog mjerodavan da sudi nekom, i često čovjek ne može prihvatiti to, a ja sam samo čovjek. Trudim se, nadam se da me Gospodin vidi i nadam se i molim da nije sve uzalud.

TRN, ne znam je li Božja volja da budemo zajedno i je li to prema Njegovom planu, ali da nije Njega bilo, već bi se odavno razišli on i ja jer smo i prije prolazili kroz mnoge kušnje i jedino je zagovor Majci Milosti i molitva Bogu pomogla. A je li sadašnji tren i situacija presudna za nas ili ne to zna samo Gospodin i neka On vodi ovu vezu svojim putevima, ili istim putem.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 17 kol 2011 21:34 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 13 kol 2011 08:26
Postovi: 706
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
jesi šta bolje saro?kad je meni najteže bilo pokušavao sam pokorom ublažiti patnje pa sam spavao na podu i to mi je ublažilo duhovne patnje.Jednom mi je bilo poprilično neugodno pa sam tada odvojio jednu znatnu količinu novaca za siromahe.Ovo može izgledati kao nekakva trgovina ali meni je ublažilo muku,kad sam to dao prikazao sam za tu muku koju sam prolazio.Onda sam postio i činio druge pokore jer sam vidio da sama molitva nije bila dovoljna u mom slučaju.

Također ono što mi je jednom isto tako pomoglo kad mi je to već dosadilo je vapaj iz dubine duše da me Bog oslobodi te muke.

Uglavnom znaj da sve to služi šta za tvoje a šta za njegovo obraćenje


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 18 kol 2011 12:38 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 13 kol 2011 12:59
Postovi: 525
Podijelio: 2 zahvala
Zahvaljeno je: 15 zahvala
:grlim te: jednostavno moraš sve prepustiti Njemu da vodi jer se ništa ne može postići na silu.To ti govorim iz svog iskustva..silom sam pokušavala postići neke promjene ali na kraju nisam bila zadovoljna jer se potpuna sreća može postići samo u slobodi. Kako tvojoj tako i njegovoj.
Ti se moli za njega i čini pokore kako ti je Običan momak savjetovao i vjerujem da neće biti bez rezultata. Ako i bude prihvati to kao Božju volju da je to trenutno bolje za tebe.
meni ti jako pomaže Krunica Božanskog Milosrđa, nakon nje budem puno mirnija ostatak dana, što god da me muči.
dug je to proces, ono što znam je da se za sve dobro treba pomučiti, zato nam je i dan križ, ali ako se pravilno nosi on uvijek vodi na dobro.
prije obraćenja sam imala odnose sa dečkom, mislila sam da je to tako normalno.. pa svi to rade..ne mogu ti ni pisati koliko sam bila nesretna, osjećala sam se iskorišteno..da ne spominjem da smo se stalno svađali pa prekidali pa mirili svađali itd. tako u krug
nevjerojatno je koliko nas je veza u čistoći promijenila, ne svađamo se više kao prije..
uvijek sam patila od malih znakova pažnje..prije sam ih tako rijetko dobivala, uglavnom na moju inicijativu..a sad..poruke ,zagrljaji,cvijeće, ruža za dan žena :shock: (iskreno, nemam pojma ni kad je to)
naravno, još nije sve idealno, imamo svoje uspone i padove..on misli da je ok ono gledaj-ali ne diraj. iako mene svaki pogled prema drugoj curi zaboli..valjda će se i to rješiti..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 19 kol 2011 08:21 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 06 stu 2007 20:28
Postovi: 26
Lokacija: Varaždin
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Obični momče, jesam bolje, hvala Ti što brineš. Pokušat ću si sama zadati pokoru kao što si rekao i nadam se da će to upaliti, da ću pomoći i sebi i njemu. Hvala Ti neizmjerno što Ti je toiko stalo do mene iako me ne poznaješ. Neka Ti Bog uzvrati svojom dobrotom za tvoja dobra djela.

I svima koji mi pokušavate pomoći, molit ću za sve vas, hvala Vam, Hvala, hvala puno. Neka vas Bog nagradi.

Lyra1, u potpunosti se slažem s tobom, najviše:
"...iako mene svaki pogled prema drugoj curi zaboli..valjda će se i to rješiti.."
Hvala Ti na podršci i na trudu. Bog Te blagoslovio...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 19 kol 2011 10:32 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 13 kol 2011 08:26
Postovi: 706
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
sarra15 napisao:
Obični momče, jesam bolje, hvala Ti što brineš. Pokušat ću si sama zadati pokoru kao što si rekao i nadam se da će to upaliti, da ću pomoći i sebi i njemu. Hvala Ti neizmjerno što Ti je toiko stalo do mene iako me ne poznaješ. Neka Ti Bog uzvrati svojom dobrotom za tvoja dobra djela.

I svima koji mi pokušavate pomoći, molit ću za sve vas, hvala Vam, Hvala, hvala puno. Neka vas Bog nagradi.

Lyra1, u potpunosti se slažem s tobom, najviše:
"...iako mene svaki pogled prema drugoj curi zaboli..valjda će se i to rješiti.."
Hvala Ti na podršci i na trudu. Bog Te blagoslovio...

mogu s tobom podijeliti nešto što sam shvatio vezano uz ta trpljenja.A to je da sam trpio da bi se ja obratio i da bi se moje rane popravile(kao i njene preko toga).A ono što je u meni trebalo obraćenje su rane iz prošlosti i neke moje "osobine" koje mogu utjecati na naš odnos i našu ljubav ali u lošem kontekstu.Npr.nedostatak blagosti,zatim ostaci iz mojih prošlih veza i grijeha vezanih uz takve stvari,zatim sklonosti da loše reagiram prema njoj u pojedinim trenucima,navika da gledam druge djevojke(iako se toga izrazito čuvam od kad smo u vezi jer bi to bio preljub u srcu,kako kaže Isus Ko s požudom pogleda drugu ženu učinio je preljub u srcu).Ali znaš kad nešto godinama činiš to ti prijeđe u naviku pa makar to više ne činio i dalje trebam obraćenje po tom pitanju jer sam tu bio slab,navika maštanja i masturbacije,koju sam hvala Bogu uspio savaldati ali svejedno i tu trebam obraćenja pošto je to na mene ostavilo duboki trag i treba vremena da se to promijeni,...ne znam jesi li me shvatila ali primjetio sam da kad molim i činim pokoru ciljano za(kako sam ja to nazvao)sve šta nije u redu prema mojoj curi onda puno manje trpim na način o kojem govorimo i lakše mi je.A lakše nju mogu voljeti i prihvaćati.Nebitno je o čemu se radi jer nema smisla kopati po sebi,ja samo post,pokoru,molitvu i dobra djela prikazujem za sve u meni što nije u redu prema njoj i tako sam miran i puno mi je lakše


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 19 kol 2011 11:12 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 13 kol 2011 08:26
Postovi: 706
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
da ti samo dodam,to što tvoj dečko pogleda neku djevojku ne znači da je gleda s požudom(vezano uz ono što sam gore napisao o takvim pogledima).No ako te i to muči neloše bi bilo da s njime o tome porazgovaraš.Svatko može biti različitog mišljenja ali ja smatram da pogledi prema drugim djevojkama nisu u redu iz više razloga.Npr.moja djevojka ne može znati šta ja imam u srcu kad gledam neku drugu djevojku,ja je mogu gledati skroz bezveze ili mi se može učiniti poznata a da moje djevojka misli da je gledam jer mi se sviđa(treba razlikovati gledati od pogledati).Ili npr.ja neku mogu gledati a ona misli kako je gledam jer je lijepa i jer mi se sviđa a moja djevojka pokraj mene,bilo bi stvarno ružno da ta djevojka misli kako mi se sviđa dok šetam s mojom djevojkom.

Da napomenem,ovo je samo moje mišljenje i moj stav i drugi se sa mnom ne moraju slagati.Neko ne mora biti istog mišljenja jer,svi smo različiti i nekome to neće smetati a nekome hoće


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 19 kol 2011 12:37 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 13 kol 2011 12:59
Postovi: 525
Podijelio: 2 zahvala
Zahvaljeno je: 15 zahvala
ja sam već pokušala razgovarati o tim pogledima sa svojim dečkom ali on jednostavno kaže da je on takav i to je to. :? ne vjerujem da tu išta osim molitve i pokore može pomoći, jer lakše je kad je osoba u vjeri ,onda se i sama trudi da to ne radi jer zna da je loše.
naravno, ne smeta mi kad primjeti nečiju ljepotu, to je normalno, i kad stane na tome, ali mislim da je dosta tih pogleda upravo s požudom. onda to naravno povlači problem kako se cure danas oblače ,pa samo pridonose izazivanju pogleda, nije sve ni njegova krivica.
nekako sam mišljenja da kad čovjek prestane gledati druge s požudom, što zbog neinteresa jer voli nekog, što zbog samog truda da ne povrijedi osobu koju voli, da je to skoro pa najviša stepenica koju možemo postići u ljubavi.
sjećam se da kad bi ja znala tako pogledati nekog dečka :oops: često bi mi došlo tako krivo, kao da mi je nešto steglo srce jer bi se sjetila njegove ljubavi prema meni i kako je samnom u čistoći iako ne vjeruje da su predbračni odnosi grijeh.znam da je to za njega žrtva koju je učinio zbog mene i zbog toga ga i tako jako volim.
sad se molim da i on shvati da to mene boli i da to ne može biti svejedno nekom tko iskreno nekog voli.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 98 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 25 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr