www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 16 tra 2024 21:39

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 84 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 14 lis 2010 12:58 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 25 kol 2006 21:09
Postovi: 580
Lokacija: Split
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
U svakom slucaju kocka je ovisnost i jako slozena stvar gledano kroz psiholoski i duhovni aspekt.
No nas dragi Bog je sve komplicirano ostavija sebi (jeste li ikad razmisljali kako covjek bioloski funkcinira?) a jednostavno ostavija nama: bez puno price izbjegavat kladionice u sirokom luku. Inace, pomoci nekom mozes samo onda kad taj netko zatrazi pomoc.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 14 lis 2010 13:57 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 28 kol 2009 11:42
Postovi: 1552
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 12 zahvala
Zahvaljeno je: 62 zahvala
Država bi trebala pozatvarati kockarnice a možda i kladionice, ali kockarnice sigurno pa nek idu u ilegalu.
Koja je korist od njih???
Mada vidimo da postoji i kockanje na financijskim tržištima gdje se kocka sa sudbinama cijelih naroda i njihove budućnosti.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 14 lis 2010 17:25 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 30 srp 2010 11:36
Postovi: 662
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Nasmijesen napisao:
No nas dragi Bog je sve komplicirano ostavija sebi (jeste li ikad razmisljali kako covjek bioloski funkcinira?) a jednostavno ostavija nama:

ok. mi samo trebamo da disemo, i jedemo, ako si na to mislio.
ali, ne zivimo valjda na svijetu sami? pa valjda trebamo "sebe davati drugima", il sam ja nesto pobrko :roll:
i valjda trebamo vise ljubiti nase "neprijatelje" nego "prijatelje"? "kojekakve "zajednice" su bazirane na laznim prijateljstvima i interesima!
svi ste vi zajednicari hijene, jedan do drugog. nemam boljeg poredjenja od hijena, za coporativno udruzivanje.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 14 lis 2010 23:25 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 24 lis 2006 19:46
Postovi: 2079
Lokacija: dalmacija
Podijelio: 13 zahvala
Zahvaljeno je: 9 zahvala
Autorica je prije otvaranje teme mogla malo pregledat stare teme i ne otvarat novu,jer već postoji tema kladionica,i o kladionici..
Možda bi tamo i mogla pronać neke odgovore..
Možda ima još netko reć ,kakav savjet..i svjedočanstvo..
Poznavala sam jednu osobu i njenog muža..koji je bio kockar ,i njen život je stalno visio na koncu..a ni njegov nije bio daleko..
On je bio totalno opsjednut s klađenjem,do te mjere da bi lupao,razbijao po kući,nju udarao,gušio,mlatio,psovao..
Nema di se nije zadužio..i nije se htio nikako odreć duha kocke..
Dokle je sad doša ne znan..Jedino u svem tom mi je žao te divne osobe,tako mile i blage koja je živjela s njim..
Jedino je ona znala svojom blagošću doć do njega,i njegova srca,bez obzira šta joj bi činio..
Jedino je ona znala šta prolazi,i kako je sve to trpjet..
Nit se smjela javljat..nit s ikim komunicirat..
Al uvik je vjerovala i tražila tračak svjetlosti..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 15 lis 2010 07:57 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 02 lip 2008 11:33
Postovi: 971
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
moya napisao:
Poznavala sam jednu osobu i njenog muža..koji je bio kockar ,i njen život je stalno visio na koncu..a ni njegov nije bio daleko..
On je bio totalno opsjednut s klađenjem,do te mjere da bi lupao,razbijao po kući,nju udarao,gušio,mlatio,psovao..
Nema di se nije zadužio..i nije se htio nikako odreć duha kocke..
Dokle je sad doša ne znan..Jedino u svem tom mi je žao te divne osobe,tako mile i blage koja je živjela s njim..
Jedino je ona znala svojom blagošću doć do njega,i njegova srca,bez obzira šta joj bi činio..
Jedino je ona znala šta prolazi,i kako je sve to trpjet..
Nit se smjela javljat..nit s ikim komunicirat..
Al uvik je vjerovala i tražila tračak svjetlosti..

nemaš je što žalit. taj muž je njezin križ a križ je blagoslov a ne prokletstvo.
ja sam bio sklon igrati sportsku kladionicu, volio sam kartanje (bela, briškula i trešeta...). već odavno to me nimalo ne privlači. kartanje smatram gubitkom vremena a kladionicu i vremena i novca...a di je tek to neprestano virkanje na teletekst pa trk u kladionicu čim ti listić padne (jer ne moš podnit poraz) i onda toneš sve dublje. da je privlačno kockati jest, ali zar nije i sve ostalo.
imam zbilja izvrsnoga prijatelja koji se uvalio u gadne životne probleme zbog ozbiljne kocke. podigao je veliki kredit da bi vratio kockarske dugove (ima obitelj), ali ono najgore je to što on još nije pobjedio tu strast jer se bori svojim silama. ja sam mu pričao o Isusu i da se treba na Njega osloniti ali ne mogu ja odlučiti umjesto njega.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 15 lis 2010 11:25 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 25 kol 2006 21:09
Postovi: 580
Lokacija: Split
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
svirac napisao:
Nasmijesen napisao:
No nas dragi Bog je sve komplicirano ostavija sebi (jeste li ikad razmisljali kako covjek bioloski funkcinira?) a jednostavno ostavija nama:

ok. mi samo trebamo da disemo, i jedemo, ako si na to mislio.
ali, ne zivimo valjda na svijetu sami? pa valjda trebamo "sebe davati drugima", il sam ja nesto pobrko :roll:
i valjda trebamo vise ljubiti nase "neprijatelje" nego "prijatelje"? "kojekakve "zajednice" su bazirane na laznim prijateljstvima i interesima!
svi ste vi zajednicari hijene, jedan do drugog. nemam boljeg poredjenja od hijena, za coporativno udruzivanje.


Mislija sam koliko vremena gubimo na gluposti poput lakiranja noktiju i novih felgi dok se ne brinemo bitnijim stvarima. I onda upadnemo u gluposti poput kocke, jer to je zaopravo opsjena i podilazenje egu i lijenosti i onda nakon toga imamo problema sa odvikavanjem. A zapravo je to u osnovi jednostavno. Doduse, tesko je iz "niske" perspektive potpnulog covjeka, no ide se korak po korak.

btw ja nisam ni u kakvoj zajednici vec godinu i pol dana, a do tad sam bija u zupnoj zajednici.

Konkretno je jako dobro napisao Kleofa ono sto sam ja mislio:
Kleofa napisao:
imam zbilja izvrsnoga prijatelja koji se uvalio u gadne životne probleme zbog ozbiljne kocke. podigao je veliki kredit da bi vratio kockarske dugove (ima obitelj), ali ono najgore je to što on još nije pobjedio tu strast jer se bori svojim silama. ja sam mu pričao o Isusu i da se treba na Njega osloniti ali ne mogu ja odlučiti umjesto njega.


Ku'iš, on mu ne moze pomoci, ne mozes se nametati covjeku iako znas rjesenje. To sam htio sugerirati i zleki.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 19 lis 2010 08:59 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 22 srp 2010 16:48
Postovi: 111
Lokacija: Požega
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Pročitaj BIBLIJU


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 26 lis 2010 12:49 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 11 ruj 2007 13:24
Postovi: 2127
Lokacija: metropola
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
zleko (i ostali), evo našli smo staru identičnu temu ..malo pročistili .. možda što god korisno i nađete ..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 28 lis 2010 13:54 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 28 lis 2010 09:51
Postovi: 55
Lokacija: Garešnica
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Činjenica jest da klađenje može biti velika opasnost. Zaraditi a da pri tome ne dati gotovo ništa
ili neki sitniš, zamka je koja može povući na samo dno. No, ne i svakoga. Igram kladionicu povremeno,
(ponekad i sa dužim stankama) svjestan svoje materijalne situacije, i ne pada mi na pamet igrati a da na drugoj strani trpi moja obitelj i ja sam s njima. Neću biti licemjeran i reći kako se ne nadam i nekom dobitku, (par stotina kuna maksimalno), no shvaćam to i kao jednu, ajmo reć, zabavu. Kladionice ne posjećujem, sve obavljam za računalom putem interneta, i ako vam kažem da se kladim gdje je često mogući dobitak pedeset do sto kuna, znati ćete o čemu pričam. Hoću reći nije klađenje nužno i zlo, ako se ima mjera (kao i u sličnim stvarima koje mogu stvoriti ovisnost) i ako imamo dovoljno pameti da znamo
što je loše a što ne.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 10 stu 2014 13:48 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 03 pro 2012 21:41
Postovi: 55
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
sve je grijeh danas...prodavat u ducanu cigarete,playboy,kondome,stetnu hranu..rad kaficima restoranima davat pijanim ljudima da piju..pri prodaji ima hrpetina prevara,u gradevinskom radu ne ljubi se bliznjeg kao samog sebe,direktori moraju maltretirat direktore,direktori radnike,policija drogu,..bitno je srce ko poznaje njegove dubine...covjek nemoze sebe upoznat a tek drugog srce...posao je jako napadnut danas..ljudi rade ko konji ne dobiju il dobiju 3000kn a decki igraju nogomet a dobiju 1,5mil.kn tjedno...danas neznam za boga zeusa ali je ljudima postao bog novac...znamo da ima veliku moc Isus je izdan preko novaca...ali opet ljudima je potreban da bi prezivili...zanima me ima li neko ko se bavi ili zna nesto u vezi kladionice..ako nije problem nek se javi privatno..jer kladenje je opasno kao i mnogo stvari...u judu je usao sotona nakon sto mu je Isus dao svoje tjelo dok su blagovali...zato svima preporucam budnost i opreznost na sv.ispovjedi i sv.Misi...tu treba biti najoprezniji u duhovnom zivotu.....


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 84 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 5 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr