www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 29 ožu 2024 08:14

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 84 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 10 stu 2014 13:59 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 01 ruj 2012 14:15
Postovi: 902
Podijelio: 18 zahvala
Zahvaljeno je: 59 zahvala
Matematički gledano naivni su oni koji misle da se budu na kladionici obogatili.
Zapravo ima ih koji ponekad i dobe desetke tisuća kuna ali nisu svjesni da jako puno ulažu i dugoročno gledano su u minusu.
Nije postojanje kladionice da daje pare nego da kladionica uzme novac i pritom zaradi.
Sve se svodi na zakon vjerojatnosti događaja, a ponuđeni koeficijenti su redoviti manji od vjerojatnosti tako da kladionica bez obzira na rezultat dobiva.
Klađenje bilo koje vrste je grijeh, tim veći jel stvara ovisnost i navezanost na klađenje i pritom lako ljudi gube teško stečene novce.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 10 stu 2014 14:04 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 09 svi 2010 09:23
Postovi: 750
Podijelio: 60 zahvala
Zahvaljeno je: 14 zahvala
E, moj Billy, kako da dokažeš narkiću da je droga štetna? Nije li to trebalo tupiti prije prve "doze"?
Da se na klađenju zarađuje, ne bi se broj kladionica širio . one zarađuju, dakle svi koji se klade - gubitnici su. U pravu si kako pišeš, ali - dokaži onome koji je zagazio u te vode?
Znaš možda ako? Da je to grijeh? Da je to rasipanje novca? Nasmijat će ti se...
Ja ne znam kako...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 10 stu 2014 14:34 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 01 ruj 2012 14:15
Postovi: 902
Podijelio: 18 zahvala
Zahvaljeno je: 59 zahvala
Da jer uvijek se desi trenutak zgoditka pa se ovisnik drži toga ko pijan plota.
Znam nekoliko ljudi koji se klade.
Nema smisla ići u rasprave jer onda nastane svađa.
Lako je dokazati da je kladionica prevara.
Ako bacimo novčić šanse su 50%-50% da bude pismo ili glava.
Ako uložimo kunu i velimo da će biti pismo i pogodimo trebali bi dobiti 2 kn natrag.
Kladionice neće staviti koeficijent na to 1:2 nego budu 1:1,5 i uvijek si na gubitku.
U 10 bacanja da 5 puta pogodiš na gubitku si 2,5 kn.
Jer si svaki puta dao kunu za igru a 5 puta kad si pogodio dobio si 1,5 kn ( u biti pola kune zarade).
Moraš stvarno bit lucky da pogodiš 7 puta da si na nuli.

U KKC-u piše:
"Igre na sreću (kartanje, itd.) i oklade nisu same po sebi protivne
pravdi. One postaju moralno neprihvatljivima kad lišavaju osobu onoga što
joj je nužno za namirenje vlastitih i tuđih potreba. Igračka strast može
postati teškim robovanjem. Nepravedno se kladiti ili varati na kartama težak
je grijeh, osim ako je nanesena šteta tako laka da je onaj kome je učinjena
ne može razumno smatrati važnom." (2413 )


Prosječan kockar gubi novac, ali proces je zabavan, dakle klađenje se može usporediti s trošenjem novaca radi zabave, što samo po sebi nije grijeh. Klađenje postaje grešno kada kockar troši previše novaca (ili vremena) za zabavu, koje bi trebalo koristiti za dobro obitelji ili bližnjih.
Ipak, osoba se može upustiti u tu zabavu samo ako poštuje određene vrijednosti; ako se drži umjerenosti, kada zadržava svoje strasti, emocije i materijalna dobra pod kontrolom razuma. Dalje, igra mora biti pravedna, kao i osoba koja ju igra. Osim toga, igrač mora biti oprezan da ne postane ovisan o kockanju, zbog njegovog uzbuđenja ili mogućnosti brzog i lakog dobitka. Zatim, osoba mora uvijek vagati da li bi taj novac bio bolje iskorišten za neko jasno, dodirljivo dobro. Čak i imućna osoba koja raspolaže velikim primanjima mora prepoznati da bi novac riskiran na isprazno klađenje mogao biti iskorišten za one kojima je više potreban.
I dok svi vole pobjeđivati, motiv za igranje trebala bi biti zabava a ne dobitak. Ne smije se zato razmišljati o klađenju kao izvoru prihoda. Problem nastaje i kada osoba misli da može ostvariti brzu i laganu zaradu klađenjem, umjesto radom koji koristi društvu.
Sv. Augustin je rekao: "Đavao je izmislio kockanje". Moglo bi tako biti. Sjetimo se, dok je naš Gospodin visio na križu, rimski vojnici su bacali kocku da vide tko će dobiti njegove haljine, tražeći samo vlastiti dobitak, pritom zaboravljajući na velikoga Boga.
Dakle da rezimiramo, klađenje nije grijeh dok god je pod vlasti gore navedenih vrijednosti. Međutim, pošto to nije uvijek slučaj, treba zadržati opreznost i budnost, jer klađenje je postalo veliki biznis. Dok ga rijetki koriste kao nevinu zabavu, nikada ne očekujući ozbiljne dobitke, mnogi su često ipak nakon velikih snova završili žaleći za svoje postupke.
Izvor:http://www.katolicki.info/klad.htm

Ja bih nadodao da je kockanje napast koja čovjeka navodi na grijeh. U početku to kontroliraš ali kad te krene nema toga što će te zaustaviti na putu prema propasti.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 10 stu 2014 16:11 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 09 svi 2010 09:23
Postovi: 750
Podijelio: 60 zahvala
Zahvaljeno je: 14 zahvala
Ma...Kockari su kao "vjernici" u horoskope: vjeruju samo ono što im horoskop pogodi, a sve ostalo zanemaruju. Tako i kockar pamti/uočava samo dobitak, a što je s gubicima? Koliko i gdje će na kraju i posuđivati samo da bi zadovoljio svoju strast? Usporedba sa sportom zbog pobjede...Pa, OK, možda ima i toga, ali s ovime se slažem da se:"...kockar oslanja na brzu i laganu zaradu klađenjem, umjesto da radom koristi društvu."
Tada se o lakoj nanešenoj šteti ne može govoriti, pa jeste grijeh. Ako ništa onda barem grešna prigoda???


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 10 stu 2014 22:08 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
zdrave napisao:
Ma...Kockari su kao "vjernici" u horoskope: vjeruju samo ono što im horoskop pogodi, a sve ostalo zanemaruju. Tako i kockar pamti/uočava samo dobitak, a što je s gubicima? Koliko i gdje će na kraju i posuđivati samo da bi zadovoljio svoju strast? Usporedba sa sportom zbog pobjede...Pa, OK, možda ima i toga, ali s ovime se slažem da se:"...kockar oslanja na brzu i laganu zaradu klađenjem, umjesto da radom koristi društvu."
Tada se o lakoj nanešenoj šteti ne može govoriti, pa jeste grijeh. Ako ništa onda barem grešna prigoda???



..sjetite se ovog "Za moje haljine, bacili su kocke " 8)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 11 stu 2014 11:24 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 09 svi 2010 09:23
Postovi: 750
Podijelio: 60 zahvala
Zahvaljeno je: 14 zahvala
Naggar, kocka pri neuspjelu dogovoru je riješila "problem" - spor, čije će biti Isusove haljine.
No OK, kako ti tumačiš i tu Isusovu izjavu, kao osudu kocke ili...???


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 11 stu 2014 11:57 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 03 pro 2012 21:41
Postovi: 55
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
kocka je opasna...danas je sve opasno ako covjek nije na stjeni ako nije utemeljio zivot u krizu...a i apostoli su bacili kocku da biraju izmedu dvojce...svaki posao je opasan namece se da bude bog...jer se sve radi oko novca a maltretiraju ljude s milijunima,delozacijama,a onda bi se vise trebali bojat novca nego kocke...ko se to danas boji novca???treba pazit na srce u svemu....


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 11 stu 2014 12:08 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 03 pro 2012 21:41
Postovi: 55
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
zanima me ima li tko ko bi htio probat radit protiv kladionice uz Boziju pomoc...nadam se da se nitko nece sablaznit....molitva protiv kocke,zrtve,sv.misa,...pracenje sporta,te rad protiv nje....znam da je tesko ovo procitat i potpuno razumijem onoga ko se ne slaze...nebi ni ja mogao prodvat playboye koje unistavaju obitelji,svecenike(duh buluda-ubojca)nebi ni mogao mnogo poslova radit...sinovi su ovoga svijeta snalazljiviji od sinova svjetlosti..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 11 stu 2014 12:20 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 01 ruj 2012 14:15
Postovi: 902
Podijelio: 18 zahvala
Zahvaljeno je: 59 zahvala
KKISMM napisao:
zanima me ima li tko ko bi htio probat radit protiv kladionice uz Boziju pomoc...nadam se da se nitko nece sablaznit....molitva protiv kocke,zrtve,sv.misa,...pracenje sporta,te rad protiv nje....znam da je tesko ovo procitat i potpuno razumijem onoga ko se ne slaze...nebi ni ja mogao prodvat playboye koje unistavaju obitelji,svecenike(duh buluda-ubojca)nebi ni mogao mnogo poslova radit...sinovi su ovoga svijeta snalazljiviji od sinova svjetlosti..

Zanimljiv prijedlog no ima kvaka.
Nakana je možda plemenita ali u suštini je grešna jer radiš protiv nekoga.
Uzimao bi lovu i davao bi za potrebe crkve pretpostavljam.
Da dobiš veliki dobitak ne bi došao u napast malo love si ostaviti. Neće nitko znati....
To je trnovit put pun napasti.
Nema love bez znoja.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 11 stu 2014 12:24 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 03 pro 2012 21:41
Postovi: 55
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
ima li ko mudar kao zmija,bezazlen kao golub-izgraden maksimalno (zna da je slab,Bog jak) te borac-molitelj(bar 3h dnevno-naravno trebamo se trudit da sve bude molitva)...a da mu ovo ne smrdi...nego da vjeruje da je Bogu sve moguce pa mozda i ovo..imam ideju...naravno treba se razradit vremenom koja mi je dolazila za vrijeme klanjanja te sam je danima predavao Gospodinu..i dosta sam oprezan i nekako...u miru sam ali ko da tesko da bi bilo Bozije radi toga sto nisam siguran nekako sam krenuo razmisljat sigurnije...jer da sam siguran odmah bi odbacio to...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 84 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 8 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr