www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 14 svi 2024 15:55

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 197 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 11 tra 2012 18:19 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 29 vel 2012 11:31
Postovi: 763
Podijelio: 22 zahvala
Zahvaljeno je: 19 zahvala
Dalmatinac napisao:
Ja kao vjernik smatram i vjerujem, da svatko ima slobodnu volju da vrši dobro i zlo, ali nikad sebi neću dati za pravo da kažem, da nektko drugi ima pravo na grijeh jer se njegovo razmišljanje razlikuje od mog svjetonazora, on ne pripada mojoj vjeri pa mu je onda to dopušteno.


Ali to je grijeh po vašim (našim) uvjerenjima, ne po njihovim. Ja mislim da smo mi u pravu. S druge strane, i Marx je mislio da je u pravu kad je nametnuo svoje mišljenje da je vjera opijum za mase. E kako smo se mi tad osjećali? Zar smo imalo drukčiji ako primjenjujemo iste postupke, samo se vrijeme razlikuje? Mi bi zabranili bez ikakvog objašnjenja. I da još to ne izazove nikakve reakcije. Ma baš..

Dalmatinac napisao:
Stoga ne znam gdje si izvukla podatak, da medicina govori da život počinje s 3 mjeseca.Možda ti je to naš vrli ministar zdravlja prišapnuo. :wink:


Izvukla sam ga iz pročitanog malo više od jednog linka.. 8)

Dalmatinac napisao:
Ti mi djeluješ da imaš malo liberalne stavove u nekim stvarima, pa sam ti htio ukazati na ovo.


Hvala. Ali zaista, bez sarkazma, ironije i inog.


Dalmatinac napisao:
Pa zar ne vidite da sve incijative u javnosti oko ovih stvari budu ismijane, a oni koji se zalažu za njih proglašeni zaostalima.


Naravno da vidim, zato i želim djelovanje po tom pitanju. Kao što sam napisala, borba protiv zakona, države i sl je jalova borba. Educirajmo ljude, pa da cijeli svijet donese zakon o umjetnoj oplodnji, što bi im vrijedio, kad ga nitko ne bi htio primjenjivati?

Još jedno pitanjce :) ak smo već tako dobri vjernici, zašto, u 20 god postojanja ove države, nikad nismo organizirali potpisivanje peticije, inicijative ili bilo čega drugog, za uređivanje zakona o posvajanju djece? Mi bi zabranili ljudima umjet. oplodnju, a istodobno im ne bi omogućili posvajanje djece...divni smo


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 11 tra 2012 18:45 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 30 ruj 2011 21:43
Postovi: 442
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Pia napisao:
Dalmatinac napisao:
Ja kao vjernik smatram i vjerujem, da svatko ima slobodnu volju da vrši dobro i zlo, ali nikad sebi neću dati za pravo da kažem, da nektko drugi ima pravo na grijeh jer se njegovo razmišljanje razlikuje od mog svjetonazora, on ne pripada mojoj vjeri pa mu je onda to dopušteno.


Ali to je grijeh po vašim (našim) uvjerenjima, ne po njihovim. Ja mislim da smo mi u pravu. S druge strane, i Marx je mislio da je u pravu kad je nametnuo svoje mišljenje da je vjera opijum za mase. E kako smo se mi tad osjećali? Zar smo imalo drukčiji ako primjenjujemo iste postupke, samo se vrijeme razlikuje? Mi bi zabranili bez ikakvog objašnjenja. I da još to ne izazove nikakve reakcije. Ma baš..

Mislim i već sam to rekla, ovo nije pitanje (samo) vjere ni uvjerenja. Prema svim biološkim značajkama zametak je živo biće. To je dokazivo. Zato mislim da je nepotrebno toliko isticat vjeru po tom pitanju jer ima i ateista i agnostika koji ne žele ubijati živo biće. Pogotovo ako to živo biće treba postati čovjek.


Pia napisao:
Dalmatinac napisao:
Stoga ne znam gdje si izvukla podatak, da medicina govori da život počinje s 3 mjeseca.Možda ti je to naš vrli ministar zdravlja prišapnuo. :wink:


Izvukla sam ga iz pročitanog malo više od jednog linka.. 8)

Dalmatinac napisao:
Ti mi djeluješ da imaš malo liberalne stavove u nekim stvarima, pa sam ti htio ukazati na ovo.


Hvala. Ali zaista, bez sarkazma, ironije i inog.


Dalmatinac napisao:
Pa zar ne vidite da sve incijative u javnosti oko ovih stvari budu ismijane, a oni koji se zalažu za njih proglašeni zaostalima.


Naravno da vidim, zato i želim djelovanje po tom pitanju. Kao što sam napisala, borba protiv zakona, države i sl je jalova borba. Educirajmo ljude, pa da cijeli svijet donese zakon o umjetnoj oplodnji, što bi im vrijedio, kad ga nitko ne bi htio primjenjivati?

Baš suprotno. Većina ljudi zna jako dobro da je to živo biće. Vidjeli su sliku ultrazvuka milion puta, znaju kako dijete izgleda u utrobi. Znaju jako dobro da zametak jako brzo dobije oblik ljudskog bića u svom prirodnom okruženju. Unatoč tome oni žele to biće ubiti, unatoč tom znanju. Zbog takvih ljudi trebamo takve zakone.

Pia napisao:
Još jedno pitanjce :) ak smo već tako dobri vjernici, zašto, u 20 god postojanja ove države, nikad nismo organizirali potpisivanje peticije, inicijative ili bilo čega drugog, za uređivanje zakona o posvajanju djece? Mi bi zabranili ljudima umjet. oplodnju, a istodobno im ne bi omogućili posvajanje djece...divni smo

Ne znam baš na kakav zakon vezano za posvajanje si mislila. Kod nas ide 9 parova koji žele posvojiti na jedno dijete. S tim da dijete nemože biti posvojeno ako biološki roditelj svako malo zove sirotište i pita za njega. Osim toga ima stvarno gadnih slučajeva gdje su ljudi vratili posvojeno dijete nakon što su dobili svoje biološko. Zato to je jako osjetljivo područje i ne znam koliko brzina postupka tu čini dobro ili loše. Mnogi se osijećaju gotovo kao da su rodili od silne muke koju su prošli oko posvajanja. Mislim da to nije tako loša stvar kao što se čini. Ali nisam u tome, imam samo površne informacije, o tome bi se svakako dalo pričati, ali opet u smislu dobrobiti djeteta, a ne da bi parovi koji žele dijete čim prije i bez muke ostvarili to svoje "pravo".


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 11 tra 2012 19:04 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 tra 2009 20:57
Postovi: 2401
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 68 zahvala
PROČITAJ I DJELUJ: PETICIJA: DEKLARACIJA o početku ljudskog života




Poštovani prijatelji,
prosljeđujem Vam mail građanske inicijative "I ja sam bio embrij"
(donji tekst i prilog).
Osobno smatram da moramo glasno govoriti u prilog zaštiti ljudskog
života od njegova začeća,
a s druge strane i u prilog demokratskom društvu u kojem nitko nema
pravo nametati rješenja i ignorirati argumente i činjenice.
Kako će nam sutra biti u Hrvatskoj – za to smo svi odgovorni. Ne
prepuštajmo ovo zauzimanje samo pojedincima, SVI SE MORAMO UJEDINITI u
ovoj akciji – jer radi se o životima, o tome što će naša djeca
učiti, o tome hoće li obitelj kao institucija biti zaštićena ili će
sve biti relativno i mjereno interesima pojedinaca koji su na vlasti…

Nažalost niti najmanje reagiranje ne može doći u ni jedne novine, a o radiju i televiziji da ne govorimo.
Zato ako želite potpišite i pošaljite svoj glas ovoj inicijativi.
Prolazak ovog zakona otvorit će vrata cijelom nizu zakona uperenih protiv obitelji i braka kao zajednice muškarca i žene.

Pošaljite i drugima imamo vremena samo do 12. travnja 2012.

Draženka i Ivan Čutura


Poštovani,

Ako ste šokirani i ljuti s izjavama i igrama hrvatskih političkih
dužnosnika vezanima za početak ljudskog života (oko zakona o umjetnoj
oplodnji) i ako smatrate da se ova pitanja tiču svih hrvatskih
građana, a ne pojedinih interesnih skupina, ideologija, svjetonazora i
pojedinaca koji u određenom trenutku obnašaju političku vlast,

molimo vas pročitajte DEKLARACIJU O POČETKU I ZAŠTITI LJUDSKOGA
ŽIVOTA i

potpišite online peticiju kako biste iskazali svoj (i znanstveni stav)
o početku ljudskog života.

LINK: www.vigilare.org [1]

Šaljite dalje...

Pozivamo da prikupljate potpise i onih koji nemaju pristup internetu, a
formular možete zatražiti putem e-maila: embrij@vigilare.org [2]
(idućih dana i na Internet stranici Inicijative)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 13 tra 2012 12:34 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 23 ožu 2010 18:49
Postovi: 492
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
Zakon 40 – 100 tisuća umrlih godišnje

Tragična smrt 94 ljudska bića


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 13 tra 2012 12:44 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 29 vel 2012 11:31
Postovi: 763
Podijelio: 22 zahvala
Zahvaljeno je: 19 zahvala
@Dalmatinac:
"S naše pak strane skrećemo pozornost na činjenicu da ako je parova koji su započeli postupak bilo 43.511, a parova koji su dobili dijete bilo 6.777, to znači da za svega 15,6% parova može reći da su zadovoljeni djetetom u naručju. Dok je preostalih 84,4% parova proživjelo mučno i skupo razočaranje.
...
Ako je 1000 ljudskih bića proizvedeno u epruveti: 69 ih je doživjelo rođenje, 931 ili su umrli u epruveti, ili tijekom prijenosa, ili se nisu ugnijezdili (implantirali) ili, iako su se ugnijezdili, bili su objektom izvanmaternične trudnoće (2%) ili spontanog pobačaja (21,4%)."

S vašeg linka..Bravo!! Ovo je surova istina koju toliko ljudi ne zna, a koju gotovo nitko nikada ne govori. Bravo još jednom, i hvala vam linku.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 15 tra 2012 18:29 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 16 vel 2011 19:03
Postovi: 484
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 5 zahvala
Meni ova umjetna oplodnja ne valja.
Cini mi se da bi u skoroj buducnosti roditelji mogli birati i kakvo dijete hoce.
Boja ociju boja kose i tako to.

Mislim da covjek negdje mora naci i shvatiti gdje su mu granice.
gdje se moze petljati a gdje ne.
Stvaranje zivih bica u epruveti mislim da je daleko od granica.

Ne treba mi nikakva edukacija da shvatim to.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 15 tra 2012 23:19 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 23 ožu 2010 18:49
Postovi: 492
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
Pia napisao:
S vašeg linka..Bravo!! Ovo je surova istina koju toliko ljudi ne zna, a koju gotovo nitko nikada ne govori. Bravo još jednom, i hvala vam linku.


Nema na čemu, dobro je da informiramo jedni druge.I mene su iznenadili ovi podaci.Ja mogu samo predpostavljati koliko je težak križ nekom tko ne može imati djecu, ali ja osobno nikad ne bih pristao na ovu metodu.Roditelji koji i uspiju dobiti dijete ovom metodom, vjerujem da im nije lako kad znaju da par njihovih embrija nije preživio postupak, a kamoli saznanje da još nekoliko njihovih embrija stoji zamrznuto u nekom frižideru.Doduše neki uopće ne razmišljaju o tome jer ne doživljavaju embrij kao ljudsku osobu sa pripadajućim ljuskim dostojanstvom koje svaka osoba ima.U to me uvjerio postupak one majke koja je gostujuću u emisiji "Studio 54" na kraju rekla da pozdravlja svoje zamrznute embrije.
Mislim, puno njih ne smatra da život započinje začećem, ne vjeruju da u trenutku začeća Bog stvara besmrtnu dušu, većina takvih se deklariraju kao vjernici i kad pročitaju stav Crkve o ovome krenu na istu drvljem i kamenjem, a na kraju im je to izgovor da prestanu ići u Crkvu.Pročitao sam danas većinu ovakvih stavova na forumima od ljudi koji tvrde da su vjernici.

Ja iako nisam oženjen i nemam djecu, mislim da je važno da govorim o ovome, iako znam da će me većina ismijati i popljuvati kad čuju ovakav stav, ali ja jednostavno smatram da se ovdje radi o ljudskim životima, smatram da su djeca dar, a ne stvar koju netko pošto poto mora dobiti.
Vidim i kako je krenulo sa ovim zakonom o seksualnom odgoju u školama, da neće dugo proći, a učiti će djecu u osnovnoj školi kako se navlači kondom. :roll:
Dok sam radio prije par godina u jednoj zdravstvenoj ustanovi nisam puno razmišljao o ovim temama, ali sjetim se kako sam onda gledao kako su kontraceptivna sredstva išla kao bomboni i to najčešće jako mladim curama.Onda razmišljajući što nam donose ovi novi zakoni, mogu samo zaključiti da ako se ovako nastavi, da ćemo imati "perspektivno društvo" za 20 godina, a što će biti tek kada stasa nova generacija mladih ljudi koja je indoktrinirana sustavom i svojim roditeljima koji čine ovu "naprednu" trenutnu generaciju.
Onda mi opet dođe misao, što bi tek bilo da nema Crkve, iako je i ona grešna u svojim ljudskim redovima, ali što bi tek bilo da nema Crkve da ne govori i upozorava o ovim temama...Zamislite tek to...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 16 tra 2012 00:39 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 23 ožu 2010 18:49
Postovi: 492
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
Ma jesmo li zaista sigurni da je embrij ljudsko biće, a ne, recimo, "dio majke" ili neka "gruda mesa i krvi"?

Od trenutka oplodnje jajašca počinje život koji nije očev ili majčin, nego život novoga ljudskog bića koje se razvija sasvim samostalno. Nikada ne bi mogao biti ljudski život ako već nije od tog trenutka. Toj očevidnosti moderna genetička znanost pruža dragocijene potvrde. Uostalom, riječ je o činjenici, pod vidom moralne obaveze. Da se opravda najteža zabrana svakog interventa koji smjera prema uništenju ljudskog embrija, dostatna bi bila samo vjerojatnost da se nalazimo sučelice jednoj ljudskoj osobi.

Kako ocijeniti pokuse ili eksperimentiranja s ljudskim embrijima? Ne radi li se o vrhunskim dostignućima znanosti?

Upotreba embrija ili ljudskih začetaka kao objekta eksperimentiranja tvori prekršaj glede njihova dostojanstva kao ljudskih bića.
Oni imaju pravo na isto poštivanje koje dugujemo već rođenu djetetu i svakoj osobi. Ista se moralna osuda odnosi i na postupak koji koristi još žive embrije i ljudske zametke(fetuse) bilo kao biološki materijal za potrošnju, bilo kao dobavljače organa ili tkova za presađivanje u lječenju nekih bolesti.Ustvari, ubojstvo nedužnih ljudskih bića, iako u korist drugih, apsolutno je neprihvatljiv čin.


O. Ivan Fuček - Moralno-duhovni život: Život-Smrt


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 07 svi 2012 14:42 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 04 svi 2007 11:45
Postovi: 379
Podijelio: 64 zahvala
Zahvaljeno je: 40 zahvala
Dobila sam na mail, pa proslijeđujem:

Građanska inicijativa „I ja sam bio embrij“
Dragi prijatelji!


Znate li uistinu što je umjetna oplodnja?
Kako se provodi postupak? Što se događa sa ženom, s muškarcem i tako začetim djetetom?
Kako se zamrzavaju ljudska bića i koje se kemikalije pri tome koriste?
Ima li to sve posljedice na zdravlje, obitelj i društvo?



NE PROPUSTITE!

Dođite čuti sve što morate znati - prije bilo kakve odluke!



Iskustvo i znanje vodećih talijanskih stručnjaka (ginekologa i psihoterapeuta)

o umjetnoj oplodnji i njezinim posljedicama

imate mogućnosti čuti na znanstvenoj tribini:

»Zašto (NE) umjetna oplodnja?«

u Zagrebu, Osijeku, Rijeci i Splitu

od 16. do 19. svibnja.


Sudjeluju:
Dr. Antonio Salvatore M.Oriente, stručnjak za medicinski potpomognutu oplodnju
Dr. Cinzia Baccaglini, obiteljski psiholog i psihoterapeut

16.svibnja 2012. Zagreb, Nadbiskupijski pastoralni institut, Kaptol 29a u 19.00 sati
17.svibnja 2012. Osijek, Sveučilišni kampus, Dvorana Poljoprivrednog fakulteta u 20.00 sati
18.svibnja 2012. Rijeka, Nadbiskupski dom, Ulica Ivana Pavla II 1 u 19.00 sati
19.svibnja 2012. Split, Franjevački klerikat o.Ante Antića, Put iza nove bolnice 10c u 19.00 sati


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 08 svi 2012 11:22 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 30 ruj 2011 21:43
Postovi: 442
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Ja već 5 dana slušam emisiju sa katoličkog radija, vidim da nitko nije ovdje objavio taj link. Ako netko ipak je ispričavam se zbog duplog posta. Evo maila koji sam dobila:

Građanska inicijativa „i ja sam bio embrij“
Dragi prijatelji!

Ukoliko niste jučer bili u mogućnosti poslušati emisiju „Znakovi vremena“ na Hrvatskom katoličkom radiju posvećenu analizi prijedloga Zakona o medicinski pomognutoj oplodnji, pozivamo Vas da to učinite preko sljedećeg linka: http://arhiva.hkr.com.hr/program_web_arhiva/mp3_32kbps_mono/vjerska_redakcija/znakovi_vremena/120502znakovi.mp3

Poslušajte kako je ministar zdravlja Rajko Ostojić odgovarao na pitanja o početku života, utvrđivanju neplodnosti kod žena bez muškog partnera, biznisu u stvaranju zakona, obitelji izbačenoj iz zakona, zamrzavanju, doniranju i uništavanju embrija, mogućnosti mpo-a za homoseksualne parove itd.

U emisiji su sudjelovali: prof. dr. Ante Čorušić, pročelnik Zavoda za ginekološku onkologiju Klinike za ženske bolesti KBC-a Zagreb, Verica Kraš Villa, dipl.iur, suradnica udruge Vigilare i Krešimir Miletić, voditelj građanske inicijative „I ja sam bio embrij“, a telefonom se uključila i Mirjana Anđić, mr. crkvenog prava.

Hvala na velikoj podršci svima vama!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 197 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 2 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr