www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 29 ožu 2024 08:33

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 197 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 08 svi 2012 21:25 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 30 ruj 2011 21:43
Postovi: 442
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Evo još jedan mail sam dobila od njih pa proslijeđujem:

Građanska inicijativa 'I ja sam bio embrij'
Email akcija: „Ne ovakav Zakon o MPO“ - zastupnicima Hrvatskog sabora

Poštovani,

Ovaj tjedan, vjerojatno u srijedu 9. svibnja 2012. prijedlog Zakona o medicinskoj pomognutoj oplodnji ide u prvo čitanje u Hrvatskom saboru. Pokažite građansku hrabrost i odlučnost i pošaljite predsjedniku Sabora i svim klubovima zastupnika vaše mišljenje o ovom lošem i ideološki motiviranom zakonu.

Kako?

1. Pročitajte pismo na dnu ove poruke.

2. Copy/paste (kopirajte/zalijepite) niže navedeno pismo na vaš osobni e-mail račun, navedite na dnu vaše ime i prezime i pošaljite na ove e-mail adrese (sve zajedno kopirajte i zalijepite u pretinac 'To') :
predsjednik@sabor.hr; klubhdz@sabor.hr; klubhns@sabor.hr; klubhsu@sabor.hr; klub.laburisti@sabor.hr; klubhdssb@sabor.hr; klubids@sabor.hr; klubnm@sabor.hr; klubsdss@sabor.hr; klubsdp@sabor.hr;embrij@vigilare.org

3. Ako imate malo vremena, nazovite jednog od klubova stranaka u Saboru (link:http://www.sabor.hr/Default.aspx?sec=4487 kliknite na jednog od klubova i na dnu ćete naći broj telefona) i iskažite svoje nezadovoljstvo.

4. Informacije i vijesti o akciji pratite na Facebook stranici „I ja si bio embrij“ i www.vigilare.org

5. Pošaljite ovaj link vašim prijateljima i znancima.

Hvala vam što ste obavili svoju građansku i demokratsku dužnost.

Krešimir Miletić
Voditelj inicijative
embrij@vigilare.org
www.vigilare.org
095/8306391 ili 098/1631295

Pismo:

Poštovani predsjedniče i zastupnici Hrvatskog sabora,

Kao hrvatski građanin/građanka izražavam zabrinutost i protivljenje donošenju prijedloga Zakona o medicinski pomognutoj oplodnji koji se nalazi u saborskoj proceduri. Prijedlog Zakona sadrži odredbe koje će nužno dovesti do dugoročnih štetnih i nepredvidljivih posljedica za hrvatsko društvo. Donošenje odluka koje se tiču početka ljudskog života nije i ne smije biti pitanje svjetonazora i(li) stranačke stege, već pitanje osobne savjesti, razboritosti i odgovornosti svakog pojedinog zastupnika u Hrvatskom Saboru!

Držim da hrvatski zakoni nikako ne smiju promovirati tzv. 'pravo na izbor' ili zadovoljenje nečije želje ili potrebe, a koje istovremeno uključuje oduzimanje i kršenje temeljnih ljudskih prava drugom ljudskom biću – u ovom slučaju djetetu (ljudskom biću koje nakon začeća prolazi samo jednu od svojih razvojnih faza koju medicina naziva embrij).

Protivim se među ostalim:

a. ZAMRZAVANJU LJUDSKOG BIĆA (DJECE) u stadiju embrija u tekućem dušiku na -196° C, čime se na najgrublji način krši temeljno ljudsko pravo na život, a novo, jedinstveno i neponovljivo ljudsko biće (dijete) svodi na potrošni materijal s kojim se može manipulirati, kojeg se može selektirati, 'trošiti', odbacivati i uništavati. Prilikom odmrzavanja umire prosječno 30% ljudskih bića (djece) u stadiju embrija. Oni koji ih zamrzavaju unaprijed znaju da će prilikom odmrzavanja najmanje 3 od 10 biti ubijeno ovom procedurom koja se naziva 'zlatni standard'. Usporedbe s 'prirodom' i licitiranja sa statistikama držim posebno licemjernima i monstruoznima; a osobito kada dolaze od onih koji na svemu ovome zgrću ogromne zarade. Zar već sada nemamo u Hrvatskoj više od 12.000 zamrznutih embrija (prema nekim procjenama i 20.000) s kojima nitko ne zna što bi, a novi prijedlog zakona širom otvara mogućnost da se ovaj problem i dalje umnaža? Zakonski prijedlog uopće ne definira što će se dogoditi sa zamrznutim ljudskim bićima (embrijima) nakon isteka 5 godina čuvanja o trošku državnog proračuna, ukoliko biološki roditelji neće biti u mogućnosti financirati čuvanje za narednih 5 godina, kome 'pripadaju' nakon smrti ili rastave bioloških roditelja, nakon 10 godina 'čuvanja' u zamrzivaču i dr. No, s druge strane privatne klinike su iznimno dobro financijski zaštićene naplatom svih postupaka, od kojih većine iz državnog proračuna! Kako i ne bi, kada u Povjerenstvu koje je pisalo zakonski prijedlog sjede vlasnici privatnih klinika.

b. DA DRŽAVA USKRAĆUJE DJETETU PRAVO NA JEDNOG RODITELJA – OCA! Naime, omogućavanjem ženi bez partnera da pomoću MPO zatrudni sjemenom darivatelja, djetetu se unaprijed uskraćuje pravo na oca. Prijedlog zakona jasno propisuje da muškarac čije je sjeme korišteno za oplodnju nikada neće imati nikakvo pravo na dijete koje je začeto njegovim sjemenom, do te mjere da neće smjeti znati niti identitet majke djeteta niti identitet djeteta. Država (navodno 'medicinskim zakonom') između biološkog oca i djeteta raskida sve pravne sveze. Muškarac će u nekoj od bolnica masturbirati, za sjeme dobiti ‘naknadu nužnih troškova’ i za doslovno stotinjak kuna biti plaćen da se odrekne bilo kakve odgovornosti za kasniji razvoj i odgoj djeteta kojemu će biti biološki otac. Država, naprotiv, treba promicati, štititi i OBVEZIVATI OBA RODITELJA da zajedno odgajaju i podižu svoju djecu. Za dijete je svakako najbolje i najkvalitetnije da raste u obitelji uz oba roditelja; majku i oca, a zadatak države je da štiti i promiče ono što je najbolje za dijete, a ne ono što je nečija želja nauštrb dobrobiti djeteta. Konvencija o pravima djeteta jasno propisuje u članku 18. slijedeće: Države stranke učinit će sve što je u njihovoj moći u primjeni načela zajedničke roditeljske odgovornosti za odgoj i razvoj djeteta. U ovome prepoznajemo stvaranje temelja i najavu daljnjih manipulacija, stavljanjem djece u eksperimentalne uvjete istospolnih zajednica (dvije mame i dva tate). I majčinstvo i očinstvo su jednistveni i nezamjenjivi, oba modela podjednako potrebna za djetetov cjelovit i zdrav psiho-fizički razvoj, a nedostatak bilo kojeg od njih stvara deficit.

c. OTVARANJU BANKE LJUDSKIH BIĆA U HRVATSKOJ! Držim nevjerojatnim i potpuno neprihvatljivim da bi Hrvatska osnovala 'banku ljudskih bića', u kojoj bi se ljudska bića (djeca) držala zatočena u tekućem dušiku, odvojena od roditelja, s potpuno neizvjesnom budućnošću! Legalizira li ovime Hrvatska hiper-tehnološke koncentracijske logore?

d. DONIRANJU DJECE – LJUDSKIH BIĆA U STADIJU EMBRIJA - kao da bi ljudski život i dijete bilo stvar ili predmet koji se može poklanjati drugome. Ovime se otvara i ozakonjuje industrija ljudskih bića i utemeljuje nova gospodarska grana na kojoj će netko odlično zarađivati – a u kojoj su glavni izvozni proizvod hrvatska djeca - za potrebe stranaca i/ili istraživačkih laboratorija. Zakonski prijedlog, naime, ne samo da ne definira što se događa sa zamrznutim embrijima nakon 5 + 5 godina, već nigdje ne postavlja uvjet državljanstva što praktički znači da su 'viškovi' ponuđeni 'svim zainteresiranim stranama' iz cijeloga svijeta, uz pristanak bioloških roditelja. Kako su zakonske kazne za eventualnu trgovinu smiješno malene (70.000 – 250.000 kn), otvara se realna mogućnost za novi 'biznis' ljudskim bićima u kojima će biološki roditelji moći čak i otvoreno prodavati embrije uračunavajući kaznu u 'troškove poslovanja'. Već danas je cijena uspješnog postupka MPO u svijetu daleko skuplja od najveće predviđene kazne u prijedlogu zakona. Također, odredbom o rođenju najviše troje djece istih bioloških roditelja (iz darovanih spolnih stanica ili embrija) u više različitih obitelji, država omogućava incestuozne situacije (ženidba brata i sestre), istovremeno osuđujući na smrt 'prekobrojno začetu djecu' istih bioloških roditelja.

e. USKRAĆIVANJU CJELOVITE I POTPUNE INFORMACIJE, kako korisnicima MPO, tako i cjelokupnoj javnosti o metodama i učincima postupka kojemu se podvrgavaju, zdravstvenim rizicima za žensko zdravlje i zdravlje djeteta, 'tko', a ne 'što' je ostalo zamrznuto u tekućem dušiku, kakvi su izgledi za začeće, koliko djece će biti začeto te koliko će ih i kako umrijeti prije implementacije! Također, zahtijevam da se javnosti predoče precizni podaci o točnom broju zamrznute djece (u stadiju embrija) u Hrvatskoj, osobito broj onih kojih su se roditelji odrekli i po koje se ne žele vratiti, kolika je planirana cijena 'čuvanja embrija u tekućem dušiku' godišnje iz državnog proračuna, kao i cijena koja se namjerava naplaćivati biološkim roditeljima za njihovo čuvanje. Na kraju, tražim informaciju tko će 'uništiti' (ubiti) i na koji točno način embrije po koje nitko neće htjeti doći, kao i informaciju o broju uništenih (ubijenih) embrija u Republici Hrvatskoj.

Priroda, znanost i zdrav razum jasno upućuju na protivljenje ovakvim naumima!

Kao porezni obveznik protivim se plaćati ove i ovakve monstruozne postupke!

Želim da Hrvatski sabor osigura financiranje metoda prirodnog načina postizanja začeća, kao što su NaPro tehnologija i FertilityCare sustav plodnosti, koji liječe neplodnost i vode računa o moralnim i etičkim dimenzijama začeća i rađanja djeteta.

S poštovanjem,

(ime i prezime)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 09 svi 2012 02:22 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 27 sij 2012 00:04
Postovi: 59
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Evo na žalost još jednog primjera zloporabe abortirane djece :(( Bilo da su ona "višak" u umjetnoj oplodnji, bilo da su pobačena i sl., evo kako Sotone još i zarađuju na tuđoj žeđi za krvlju nevine dječice.... Strašno!!!

http://www.24sata.hr/sokantno/lijek-za- ... ece-264974


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 26 svi 2012 22:32 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 23 ožu 2010 18:49
Postovi: 492
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
Koliko moraš imati pameti da napišeš ovaj članak, a koliko tek pameti moraju imati oni koji taj članak objave na navodno kršćanskom portalu. :roll:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 26 svi 2012 22:52 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 18 stu 2007 19:33
Postovi: 327
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Dalmatinac napisao:
Koliko moraš imati pameti da napišeš ovaj članak, a koliko tek pameti moraju imati oni koji taj članak objave na navodno kršćanskom portalu. :roll:


Ajajaj, pa to je sve samo ne kršćanski portal.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 26 svi 2012 22:55 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 23 ožu 2010 18:49
Postovi: 492
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
fides1 napisao:
Ajajaj, pa to je sve samo ne kršćanski portal.


Znam sestro, zato i pišem. :)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 26 svi 2012 22:59 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 30 ruj 2011 21:43
Postovi: 442
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Dalmatinac napisao:
Koliko moraš imati pameti da napišeš ovaj članak, a koliko tek pameti moraju imati oni koji taj članak objave na navodno kršćanskom portalu. :roll:

:shock: katastrofa od članka. Katolička Crkva ovo, Katolička Crkva ono.... Da nema Katoličke Crkve uzgajali bi i držali u frižiderima i već razvijenu djecu do 9.-og mjeseca razvoja da se majka ne mora mučiti.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re:
PostPostano: 27 svi 2012 08:57 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 14 lip 2010 07:08
Postovi: 52
Podijelio: 3 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
moya napisao:
Šta reći..a ne pogriješiti... :roll:

Moje mišljenje...ne može biti saživljeno sa onim roditeljima koji nemaju dijecu...

Meni je Gospodin udijelio tu milost da ih imam...bez imalo muke...naše zemaljske...na čuvanje dvoje diječice...


Ne znan kakvog bi bila mišljenja da nemam dijecu..možda bi i ja tražila..vapila...moguće riješenje...

Tužno je gledati roditelje bez dijece..oni gledaju svaku trunkicu izlaza iz te situacije...jer smisao braku daju dijeca...za njih živimo..oni su radost...

Znam mnoge što su se rastavili zato što nisu mogli imati dijecu godinama...pa ni to nije dobro...


Nije ni to riješenje..jer godinama..uzaludnog traženja i čekanja...dolazi do svađa..nerazumijevanja..alkoholizma..mnogih drugih grešnih navika...osuđivanja..omalovažavanja..ko je kriv....

Gledajuć s te strane...bilo bi bolje da imaju poveznicu...onu kap koja donosi radost...


A gledajuć s vjerske strane...Gospodin je naš stvoritelj...i On nas želi..i On nas stvara..

I po tome..grijeh je da se mi pravimo Bogovima...


Mislim da tu triba Božije djelovanje..za prihvaćanje..i nošenje tog križa...

Tu dolazi na snagu-POSVOJENJE

Al kod nas je to tako teško dobiti...

Jer pored toliko zametaka..koja budu razdijeljena..il uništena..il već šta..isto tako imamo i dijece..odbačene..napuštene..izgladnjele..same...

Koja su isto tako razdijeljena po svitu...uništena psihički...ostavljena...i umiru od gladi..a isto su bez roditelja...

I oni su grijeh roditelja...jer su odbačeni...

Uf..sada mi mogla u krug sve pisati...

Za te roditelje tribamo se pomoliti...

Ništa drugo osim tog..da se pomolimo za sve te očajne ljude..da im Gospodin udijeli mir...i da prihvate taj križ...ne mogu reći...a da ne ispadne krivo...

Hm...

Bog je milosrdan...On možda i dopusti da se oplode te umjetne oplodnje...

Jer koliko znam većina ih nikada ne uspije...


Tko zna...Gospodin...

Neka im je u Milosti....



..eto ja zbrda zdola..

BVB

Hvala na ovom divnom postu,mnogo je reči utehe ovde,hvala.
Bog te Blagoslovio.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 27 svi 2012 10:20 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 tra 2009 20:57
Postovi: 2401
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 68 zahvala
Citat:
Šta reći..a ne pogriješiti... :roll:

Moje mišljenje...ne može biti saživljeno sa onim roditeljima koji nemaju dijecu...

Meni je Gospodin udijelio tu milost da ih imam...bez imalo muke...naše zemaljske...na čuvanje dvoje diječice...


Ne znan kakvog bi bila mišljenja da nemam dijecu..možda bi i ja tražila..vapila...moguće riješenje...

Tužno je gledati roditelje bez dijece..oni gledaju svaku trunkicu izlaza iz te situacije...jer smisao braku daju dijeca...za njih živimo..oni su radost...

Znam mnoge što su se rastavili zato što nisu mogli imati dijecu godinama...pa ni to nije dobro...


Nije ni to riješenje..jer godinama..uzaludnog traženja i čekanja...dolazi do svađa..nerazumijevanja..alkoholizma..mnogih drugih grešnih navika...osuđivanja..omalovažavanja..ko je kriv....

Gledajuć s te strane...bilo bi bolje da imaju poveznicu...onu kap koja donosi radost...


A gledajuć s vjerske strane...Gospodin je naš stvoritelj...i On nas želi..i On nas stvara..

I po tome..grijeh je da se mi pravimo Bogovima...


Mislim da tu triba Božije djelovanje..za prihvaćanje..i nošenje tog križa...

Tu dolazi na snagu-POSVOJENJE

Al kod nas je to tako teško dobiti...

Jer pored toliko zametaka..koja budu razdijeljena..il uništena..il već šta..isto tako imamo i dijece..odbačene..napuštene..izgladnjele..same...

Koja su isto tako razdijeljena po svitu...uništena psihički...ostavljena...i umiru od gladi..a isto su bez roditelja...

I oni su grijeh roditelja...jer su odbačeni...

Uf..sada mi mogla u krug sve pisati...

Za te roditelje tribamo se pomoliti...

Ništa drugo osim tog..da se pomolimo za sve te očajne ljude..da im Gospodin udijeli mir...i da prihvate taj križ...ne mogu reći...a da ne ispadne krivo...

Hm...

Bog je milosrdan...On možda i dopusti da se oplode te umjetne oplodnje...

Jer koliko znam većina ih nikada ne uspije...


Tko zna...Gospodin...

Neka im je u Milosti....



..eto ja zbrda zdola..

BVB


Bez obzira na sve, djete i dalje nije želja nego dar!
Mngi su uskračeni na razne načine, i niti jedan nije dovoljno dobar da bi se drugi ubio da je ovaj donekle sretan!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 27 svi 2012 12:10 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 10 sij 2011 01:18
Postovi: 55
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
ljudi moji plače mi se kad čitam ove tekstove

ali čemu se čuditi kad znamo da je masturbiranje kod muškaraca postalo općeprihvaćeno, nitko ne vidim ni najmanji problem u tome i jako jako malo roditelja (skoro zanemariv broj) preventivno kažnjava svoje sinove zbog tog čina
ovo je samo viša razina takvog razmišljanja, ljudi su se pred bogom razbahatili i misle da ako spermij nije ljudsko biće i ako ga se može samo tako ''ubiti'' bacanjem sjemena u vjetar, onda ni embrij isto nije ljudsko biće pa možemo s njime raditi što god želimo


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 27 svi 2012 12:35 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 29 vel 2012 11:31
Postovi: 763
Podijelio: 22 zahvala
Zahvaljeno je: 19 zahvala
Flavijan napisao:
ljudi moji plače mi se kad čitam ove tekstove

ali čemu se čuditi kad znamo da je masturbiranje kod muškaraca postalo općeprihvaćeno, nitko ne vidim ni najmanji problem u tome i jako jako malo roditelja (skoro zanemariv broj) preventivno kažnjava svoje sinove zbog tog čina
ovo je samo viša razina takvog razmišljanja, ljudi su se pred bogom razbahatili i misle da ako spermij nije ljudsko biće i ako ga se može samo tako ''ubiti'' bacanjem sjemena u vjetar, onda ni embrij isto nije ljudsko biće pa možemo s njime raditi što god želimo


a po vasem misljenju bi bilo normalno da roditelji kaznjavaju tinejdzere koji mastrubiraju? :shock: nema sto, divna odgojna mjera ...za srednji vijek mozda


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 197 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 5 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
cron
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr