www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 19 tra 2024 07:14

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 42 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 16 svi 2008 13:20 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 25 tra 2007 18:26
Postovi: 2995
Podijelio: 150 zahvala
Zahvaljeno je: 118 zahvala
moj sin igra stalno...stalno... ogame...govorila mu i fino i oštrije i ovo i ono i skrivala kablove i on se još uvijek nije odlijepio...neznam šta raditi s njim..ima 17 godina..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 16 svi 2008 13:24 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 14 vel 2007 09:31
Postovi: 310
Lokacija: Mostar
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Vidiš dok sam ja bio njegovih godina i meni je moja mama sakrivala kablove. Nije baš pomoglo :(
Probaj ga dovesti na jednu duhovnu obnovu


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 16 svi 2008 17:13 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 25 kol 2006 21:09
Postovi: 580
Lokacija: Split
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
Ma po meni ne trebas radit nista. Mene je oslobodila spoznaja da je to sve beskorisno i isto tako spoznaja da se borim za virtualne bodove koje ionako nitko ne gleda. Pusti dijete, shvatit ce kad mu dodje vrijeme, nemoj od njega radit si neprijatelja, pricaj sa njim bas o tome iskazujuci razumijevanje za njegove potrebe, to pomaze. Tu i tamo dometni kako ima i pametnijih stvari za radit, ali daj mu realne, dohvatljive argumente (neke susrete mladih, ne nuzno vjerske, nesto sto bi mu zamjenilo ono sto mu sada daje ogame).

Doduse, ja npr. jos igram hattrick, no danas mi je to usput, bez navezanosti, a cinjenica je da je to igra sa snaznim medjuljudskim kontaktom, nesto kao TT. ;)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 17 svi 2008 10:57 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 10 tra 2007 22:55
Postovi: 809
Lokacija: Dalmacija
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
moj osmogodišnji sin ima te igrice i stalno ih igra neki dan kad sam mu rekla i pokazala ovdje na forumu da te igrice nisu uredu sve ih je skupio i bacio što me je iznenadilo jer i prije sam bila protiv takvih igrica ali nije me slušao.
Hvala Isusu a i tebi dariozg BTB jer evo svojim postom i otvaranjem ove teme si puno pridonio :D :D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 17 svi 2008 12:15 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 24 lis 2006 19:46
Postovi: 2079
Lokacija: dalmacija
Podijelio: 13 zahvala
Zahvaljeno je: 9 zahvala
berno napisao:
U svemu tome malo po malo Gospodin me oslobađao toga a da ja nisam ni primjetio. Evo sada ja Bogu hvala nemam nikakvu potrebu da igram igrice. Jedini problem ostaje kako se TT-a riješiti :lol: :lol:



eeee..i ja sam imala problem sa igricama...prije otkrića TT... :lol: :lol:
..oslobođena sam tog poroka...Bogu hvala..ni sama ne znam kada...odjednom...
..al TT nikako...kao ni Mostara... :b101:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 17 svi 2008 22:05 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 25 vel 2008 10:04
Postovi: 505
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
moya napisao:
berno napisao:
U svemu tome malo po malo Gospodin me oslobađao toga a da ja nisam ni primjetio. Evo sada ja Bogu hvala nemam nikakvu potrebu da igram igrice. Jedini problem ostaje kako se TT-a riješiti :lol: :lol:



eeee..i ja sam imala problem sa igricama...prije otkrića TT... :lol: :lol:
..oslobođena sam tog poroka...Bogu hvala..ni sama ne znam kada...odjednom...
..al TT nikako...kao ni Mostara... :b101:


Zar i žene igraju :)
Obično izražavaju čuđenje nad svojim muževima kako uopće mogu igrati igrice...pa ih smatraju primitivnima :D

Ma nemam ja ništa protiv igrica ako služe za relaksaciju i dobru, zdravu zabavu koja ne utječe negativno na moral čovjeka, a pogotovo male djece. Paradoksalno je to što je danas glavni motiv takve zabave, ubijanje.
Zapravo zabava jest ubijanje....a kroz današnju grafiku ono izgleda nevjerojatno realno.
I ja sam igrao igrice dosta često...sada kada pogledam....to je čisti gubitak vremena. Može se provesti 100 puta kreativnije...u intelektualnom i moralnom smislu.
Problem postaje još veći kada se čovjek navuče pa se neki čak poistovjete sa likovima, igraju i po 12 sati dnevno. Ima i još gorih...
WOW(World of Warcraft) igra koja prkatički od tebe traži kontinuirano igranje....postoje ljudi različite dobi koji je igraju doslovce danima.

Po meni....djetetu ne bih davao više od 2 sata dnevno provedena uz igrice...i to provjerene igrice...
Dakako neki offset se uvijek može napraviti...ali važnije je djetetu ukazati problematiku i poticat mu zanimanje za druge stvari....to zaista traži bavljenje djetetom...a upravo je to problem nekim roditeljima pa im je najednostavnije kupiti PS3 ili PC i pustiti neka se igraju satima.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 17 svi 2008 22:13 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 25 vel 2008 10:04
Postovi: 505
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
toya napisao:
moj osmogodišnji sin ima te igrice i stalno ih igra neki dan kad sam mu rekla i pokazala ovdje na forumu da te igrice nisu uredu sve ih je skupio i bacio što me je iznenadilo jer i prije sam bila protiv takvih igrica ali nije me slušao.


Nije se opirao....vrlo zrelo od njega.


toya napisao:
Hvala Isusu a i tebi dariozg BTB jer evo svojim postom i otvaranjem ove teme si puno pridonio :D :D


Bogu hvala i samo Njemu.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 18 svi 2008 11:00 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 14 vel 2007 09:31
Postovi: 310
Lokacija: Mostar
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
darijozg napisao:
WOW(World of Warcraft) igra koja prkatički od tebe traži kontinuirano igranje....postoje ljudi različite dobi koji je igraju doslovce danima.


Mislim da su neke osobe umrle igrajući WOW, pričalo se o tome ima dosta vremena. Nešto oko 2-3 dana igranja "u komadu"...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 18 svi 2008 12:12 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 24 lis 2006 19:46
Postovi: 2079
Lokacija: dalmacija
Podijelio: 13 zahvala
Zahvaljeno je: 9 zahvala
darijozg napisao:
Zar i žene igraju :)
Obično izražavaju čuđenje nad svojim muževima kako uopće mogu igrati igrice...pa ih smatraju primitivnima :D



aaaaaaaaa..pa i žene su ljudska bićaaaa....aaaaa :a1163:
ja sam bila na dnu...i u igri bi se isključila iz svih problema...
igrala sam tomb raider...satima....i satimaaaa... smajlic27
svih 5 dijelova...
i još neke...druge....
..bila sam u traženju...
..bolje da sam igrala nego da sam možda negdje se opijala i tulumarila...
..bar sam bila u kući... :b101: :b101:
..al kad sam naišla na TT..
..nestala je svaka potreba za igranjem... :D
..iza TT je bio 1 karizmatski susret..i od tada je sve krenula drugim tokom...

:D :D :D :D smajlic8


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 30 srp 2008 20:31 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 04 srp 2008 10:56
Postovi: 195
Lokacija: Mostar,BiH
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
berno napisao:
Vidiš dok sam ja bio njegovih godina i meni je moja mama sakrivala kablove. Nije baš pomoglo :(
Probaj ga dovesti na jednu duhovnu obnovu


Uuu,kako mi je ovo poznato...Ali djeca se trebaju od početka odgajati da ne gledaju previše TV-a i igraju igrice..Ne možemo djeci narediti da nešto ne rade kad je to jedina stvar koju znaju raditi...Iskorjeniti lošu naviku je jakooooooooooo teško...

A što se tiče sadržaja koji nude na TV-u--grozno..Pa normalno da će se kasnije prema roditeljima odnositi kao prema neprijateljima...I raditi svakakve stvari karakteristične za današnju mladež..
Da ja imam djecu ne bih im dopuštala igrice,TV,narodnjake...

Naravno da ne bih zabranila u potpunosti pojedine medije..no definitivno bih kontrolirala njihov sadržaj..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 42 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 6 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr