www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 tra 2024 18:48

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 124 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 21 srp 2008 18:39 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 26 svi 2006 12:15
Postovi: 830
Lokacija: Sl. Brod, Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Ja sam za to da se nakon određenog vremena isključe aparati, pa ako je Božja volja čovjek će preživjeti i bez aparata, a ne ovako održavati ga i "čuvati" dok netko drugi ne odluče da je "gotovo"...
Aparatima se samo održavaju neki organi, možda za nekoga....pa radije nek se onda presadi kome u tom trenutku treba, a ne da se čeka na pjevača da mu zatreba....

Čovjek je mrtav fizički i nema smisla zadržavati ga na zemlji, treba ga pustiti da ide u Vječnost i za njega moliti...

BVB


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 21 srp 2008 21:15 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 28 lis 2007 20:14
Postovi: 717
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Razmišljajući o ovoj temi (uz svo dužno poštovanje prema različitim mišljenjima) nikako da se otmem dojmu da je pitanje eutanazije tipična klopka „oca laži“ kojom se zlo djelo pokušava opravdati krinkom „dobre“ maske. Sotona se najradije predstavlja kao anđeo svjetla, predstavlja se kao milosrdan, sažalan, suosjećajan...jer tako najlakše može zavesti ljude. Mislim da sve odgovore o eutanaziji možemo naći čitajući Riječ Božju.
10 Božjih zapovijedi kažu "Ne ubij". Život je dragocjeni i sveti dar od Boga, i samo ga On ima pravo dati ili oduzeti. Mi smo samo upravitelji nad životima, a Bog je njihov gospodar.
Pnz (32:39) kaže“Ja usmrćujem i oživljujem“ .
Kršćani gledaju na život očima koje svjetovne oči ne razumiju. Kršćani znaju da je čovjek stvoren na sliku Božju (Post 1:26,27), i da Bog je darivatelja života (Ps. 139:13-15).
Ove činjenice isključuju uzimanje život zbog neugodnih okolnosti, nedostatka osobne "kvalitete života". Sagledavajući svjetovno razmišljanje o "eutanaziji" koja smrti daje prednost nad životom, ako je "kvaliteta života" ispod neke minimalne željene vrijednosti (smanjenje fizičke boli, fizički ili mentalni hendikep ili čak produktivnost u društvu), značilo bi prihvaćanje činjenice da su neki životi manje vrijedni od drugih.Nadalje, svijet ne vidi svrhu niti vrijednost u patnji već samo u ugodi i zadovoljstvu. Apostol Pavao je rekao da će se morati trpjeti poradi Isusa (Dj 9:16), „Kad od Boga primamo dobro, zar da onda i zlo ne primimo?“(Job 2:10), postoji bezbroj primjera svetaca koji su proslavili Boga kroz svoje zemaljske patnje. Kršćani trebaju prihvatiti velikodušno bol i patnju i zahvaljivati Bogu za njih. Bog nam je obećao da jednoga dana „neće biti smrti, tuge, boli ili suza...“ (Otk 21:4). Božje svrhe i planovi su nama nedokučivi, zato je bitno prihvatiti križ koji nam se daje, a ne opirati se Božjoj volji. Toliko od mene.

Evo još nekoliko primjera koji mogu poslužiti na ovu temu kao svjedočanstva Božje svemoći,
samo nama vjernicima često nedostaje strpljenja i vjere.

Žena se probudila iz kome nakon 20 godina
nedjelja, 13.2.2005 00:23

AMERIKANKA koja je posljednjih 20 godina bila u komi probudila se i može govoriti, javljaju američki mediji.

Sarah Scantlin je imala 18 godina kada je stradala u prometnoj nesreći nakon koje je ostala u poluvegetativnom stanju, svjesna onoga što se događa oko nje, ali bez sposobnosti govora ili kretanja. Otada je smještena u centru za njegu u državi Kansas.

Sarahini su roditelji primili telefonski poziv prošli tjedna iz centra za njegu gdje je bila smeštena njihova sada već 38-godišnja kćer. I umjesto da prime poziv vezan za Sarah bio je to poziv od Sarah.

"Bok mama" bile su riječi koje je Sarah kazala majci. Liječnici kažu da se Sarah Scantlin oporavlja svakodnevno otkako se probudila.

Nemaju objašnjenja za iznenadno poboljšanje njenog stanja.
_______________________________________________________
Terry (42) se probudio iz kome nakon 19 godina
01 . 08 . 2007 | 14:12 |
Terry Wallis danas ima 42 godine, nakon buđenja druga riječ poslije "mama" bila je "Pepsi". Svoju kćer (19) ponekad zamijeni sa suprugom...
Kad se Terry Wallis (42) iz Los Angelesa probudio iz kome nakon 19 godina, prva riječ koju je prozborio natjerala je njegovu majku Angelee u plač.
- Mama - rekao je Terry kad se njegov mozak nakon gotovo dva desetljeća jednostavno ponovno uključio. U komi je završio nakon što se svojim kamionetom 1984. sunovratio u jarak. Zbog teške ozljede mozga liječnici nisu vjerovali u oporavak, a majci su rekli da će živjeti nekoliko sati, najviše nekoliko dana. Međutim, prvi put u povijesti ostvarilo se ono što su liječnici pretpostavljali - da se mozak obnavlja sam od sebe. Danas Terry može slagati rečenice i micati udovima, ali ne može sam na zahod, hodati ili, primjerice, samostalno se hraniti.
- Još misli da je Ronald Reagan predsjednik - rekao je Terryjev otac Jerry, koji je sinu postupno morao objašnjavati kako više nije 20-godišnjak i kako je njegova kući Amber davno ušla u tinejdžerske godine, završila srednju školu i upisala fakultet.
Proces nije jednostavan jer Terryju treba pojasniti i mnoge druge stvari, kao što su internet i mobiteli, završetak Hladnog rata, napade 11. rujna 2001. i to da je Terminator, junak njegove mladosti, danas guverner države u kojoj živi. Liječnici su njegovo ozdravljenje objasnili rekavši da je Terryjev mozak sam obnavljao dijelove koji su potrebni za komunikaciju s vanjskim svijetom. Šanse za buđenje iz kome bile su 1 naprema 300 milijuna.
Liječnici misle da se njegovo stanje nije iznenada nekim čudom popravilo već da mu je oporavak mozga trajao sve vrijeme koje je spavao.
- Mozak mu je zacijelio sam tako što su mu ponovno izrasla živčana vlakna koja povezuju moždane stanice. Živčana vlakna bila su teško oštećena, no stanice su ostale netaknute - objašnjava liječnik James Bernat. Naime, u osoba koje se nalaze u trajnom vegetacijskom stanju, a kojima su moždane stanice zamrle, uzalud je očekivati oporavak, misle stručnjaci. One stanice koje nisu zamrle mogu formirati nove veze živčane - živci u rukama i nogama mogu narasti do 2,5 centimetra, a to se, kažu liječnici, dogodilo i Wallisovu slučaju. On danas ne može hodati, ali se može pomicati, što je velik napredak. Govor mu je svakog dana sve bolji, zna tražiti što želi, no prilikom hranjenja još treba pomoć bližnjih.
_________________________________________________________
Jan se probudio u bolnici nakon 19 godina kome
02 . 06 . 2007 | 16:32 |
Jan Grzebski u komu je pao tijekom komunizma, a danas se čudi ljudima koji uokolo šeću s mobitelima i stalno su namrgođeni
Poljska je 1988. godine bila članica Varšavskog pakta. Trgovine su bile prazne, vladale su nestašice, a svijet je bio podijeljen na dva bloka. Janu Grzebskom to je jedini poznati svijet.
O promjenama u posljednjih 19 godina polako uči tek posljednih dana. Naime, Grzebskog, koji je radio kao željezničar, 1988. godine udario je vagon. Uz teške prijelome uskoro je dobio i tumor na mozgu. Postao je nepokretan i prestao je govoriti. Ubrzo nakon toga pao je u komu.
- Nitko nije vjerovao da se može probuditi. Stalno sam plakala i molila - rekla je Janova supruga Getrude, koja je 19 godina neprestano dežurala uz njegov krevet.
Kod kuće ga je dočekalo 11 unuka, koje nikad nije vidio. Osmijeh mu ne silazi s lica. Polako se privikava na “nepoznata” čuda tehnike, prije svega na mobitele.
- Čudim se svim tim ljudima koji se šeću s mobitelima i stalno su ljutiti. Ja se nemam na što požaliti - kratko je rekao raspoloženi željezničar Jan. Iako je posljednjih dana glavna vijest svjetskih medija, nitko ne spominje koliko ima godina


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 21 srp 2008 22:41 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 11 ruj 2007 13:24
Postovi: 2127
Lokacija: metropola
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
IVT, oprosti na mom dvosmislenom nazivu temu. ne radi se o eutanazija, to je druga tema. primjeri koje si naveo, probudili su se iz kome, a ne moždane smrti, o čem je tema ovdje. koliko se zna, moždana smrt je smrt čovjeka, a aparati samo održavaju nešto organa na životu, a ne čovjeka, neg pravo par organa. čini mi se da je marija nada, ko već, lijena sam gledat, izvukao podatke da se Crkva slaže da je moždana smrt krajnja smrt....
tako da ti primjeri koji su poluvegetirali...slažem se, bilo bi ubojstvo dok iole postoji mini mini mogućnost .... al, nažalost, ovdje nema mogućnosti...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 21 srp 2008 22:42 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 11 ruj 2007 13:24
Postovi: 2127
Lokacija: metropola
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
uopće, krivo je i reć što rekog "mini mini mogućnost"...jer i koma je život, a život je svet... a smrt je smrt.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 21 srp 2008 23:02 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 28 lis 2007 20:14
Postovi: 717
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Oprosti Vox, samo sam pročitala post od Fighterice...koji me je potakao na pisanje. Nisam čula za pojam moždane smrti, mislila sam da je to "koma", svakako trebamo biti oprezni i kod moždane smrti, jer niti je mozak dovoljno istražen niti je medicina toliko napredna da se brzeta sa stavovima. No ako je to stav crkve, ja ću se povući i zašutiti.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 22 srp 2008 00:21 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 11 ruj 2007 13:24
Postovi: 2127
Lokacija: metropola
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
apriori ne odbacujem znanstvena dostignuća, ta ni Crkva ih ne odbacuje...nego, sve prvojeravati, zlo odbaciti, dobro ostaviti...
trebalo bi još pordobnije vidit di se pisalo o moždanoj smrti nauku kt C. dan je članak prof Matulića s kbf-a. a dost se govori i o pisanju IP II po enciklikama i drugim prigodama.....
ja samo kažem da je tema zanimljiva, zahtjeva krajnju ozbiljnost, vjeru i promišljanje, i da ne treba apsolutno odbacivat razumsko sagledavanje stvari.
pusek :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 22 srp 2008 18:35 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 26 svi 2006 12:15
Postovi: 830
Lokacija: Sl. Brod, Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
IVT napisao:
Oprosti Vox, samo sam pročitala post od Fighterice...koji me je potakao na pisanje. Nisam čula za pojam moždane smrti, mislila sam da je to "koma", svakako trebamo biti oprezni i kod moždane smrti, jer niti je mozak dovoljno istražen niti je medicina toliko napredna da se brzeta sa stavovima. No ako je to stav crkve, ja ću se povući i zašutiti.


Mozak može "zatajiti" na 2-3 sata, ali ne na 20 godina!

Ja se ispričavam zbog nepreciznog pisanja!

BVB


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 22 srp 2008 19:40 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 27 vel 2006 14:33
Postovi: 255
Lokacija: Njemacka
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
fighterica napisao:
Ja sam za to da se nakon određenog vremena isključe aparati, pa ako je Božja volja čovjek će preživjeti i bez aparata, a ne ovako održavati ga i "čuvati" dok netko drugi ne odluče da je "gotovo"...
Aparatima se samo održavaju neki organi, možda za nekoga....pa radije nek se onda presadi kome u tom trenutku treba, a ne da se čeka na pjevača da mu zatreba....

Čovjek je mrtav fizički i nema smisla zadržavati ga na zemlji, treba ga pustiti da ide u Vječnost i za njega moliti...

BVB


Zasigurno je dobro o ovome diskutirati, ali i ne sve ono sto ne mozemo (sada) shvatiti ,odbaciti. Nije mi bas danas do pisanja ali bih htjela samo dvije stvari pomenuti:
1.
Citat:
pa ako je Božja volja čovjek će preživjeti i bez aparata

ovo ne moze stojati draga fighterice. Jer onda nam ne treba nijedan ljecnik, nijedno cjepivo za djecu ,itd... jer prema toj "teoriji " prezivece oni koji budu trebali prezivjeti prema volji Bozjoj"
Svi aparati svjeta ne mogu smrt zaustaviti. Ako Gospodin zeli pozvati dusu nazad pozvace je. Nase je pak da sve ucinimo da jedan zivot odrzimo. Da li zbog pacijenta, da li da pokazemo svoju dusu pri nezi tog pacijenta ili sta ti znam ja.

Pisete "iskljucit aparate" . Kako ? Kako ih iskljuciti ? Odlukom nekoga da se "aparat iskljuci " jos nije iskljucen.
Je li misli tko o onome ko to mora uciniti? Ja njegujem pacijenta. Da li je u komi, da li je senilan, da li je samo trenutno na tretmanu i otici ce doma, sa istom ljubavlju.
Ko ima pravo da nekome nalozi da "iskljuci aparat" ? Znaci zato sto neko ne vjeruje da ce ta osoba opet sa njim ici na kavu, da ucini mene ili drugo med.osoblje ubicom ?????
Razmislite malo. Ovdje vec na veliko se djeca abortiraju jer je neko odlucio da djete nece roditi jer moze bit hendikepirano....
Gdje je pocetak selektiranja vrednote zivota ?
Sve je u ruci Boga. I ako neko zivi sa aparatima i 10 godina, zasigurno ima to nekog smisla. Da li mi smisao u tome vidimo, je nesto drugo ali ne odlucujuce.

Voli vas Marte


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 22 srp 2008 20:48 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 26 svi 2006 12:15
Postovi: 830
Lokacija: Sl. Brod, Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Marte napisao:
1.
Citat:
pa ako je Božja volja čovjek će preživjeti i bez aparata

ovo ne moze stojati draga fighterice. Jer onda nam ne treba nijedan ljecnik, nijedno cjepivo za djecu ,itd... jer prema toj "teoriji " prezivece oni koji budu trebali prezivjeti prema volji Bozjoj"
Svi aparati svjeta ne mogu smrt zaustaviti. Ako Gospodin zeli pozvati dusu nazad pozvace je. Nase je pak da sve ucinimo da jedan zivot odrzimo. Da li zbog pacijenta, da li da pokazemo svoju dusu pri nezi tog pacijenta ili sta ti znam ja.


Ovdje se radi o klinički mrtvom čovjeku, čiji se organi održavaju na aparatima.

Citat:
Pisete "iskljucit aparate" . Kako ? Kako ih iskljuciti ? Odlukom nekoga da se "aparat iskljuci " jos nije iskljucen.
Je li misli tko o onome ko to mora uciniti? Ja njegujem pacijenta. Da li je u komi, da li je senilan, da li je samo trenutno na tretmanu i otici ce doma, sa istom ljubavlju.


Nije isto kad je netko u komi, kad je klinički mrtav i kad je senilan!!!
To su tri totalno različite situacije!!!
Da te odmah pitam, a što s onima koji si ne mogu priuštiti da budu na aparatima ni 3 mjeseca???
Kako njih mogu samo tako isključiti???
Samo 1 dan u bolnici, bez aparata i skupih pretraga dosta košta, evo meni je račun za 1 dan bio preko 1000kn :roll: a bila sam samo na 2 pretrage i kontrola krvi!! Koliko tek onda košta održavanje na aparatima???
Ne znam baš da HZZO financira tako što, osim u slučaju da netko drugi plača održavanje organa, ne života!!!

Citat:
Ko ima pravo da nekome nalozi da "iskljuci aparat" ? Znaci zato sto neko ne vjeruje da ce ta osoba opet sa njim ici na kavu, da ucini mene ili drugo med.osoblje ubicom ?????


A u situaciji kad ne želi primiti pacijenta koji krvari, jer on pripada drugoj bolnici, a do tamo ne stigne, to nije ubojstvo????
Hvale je vrijedno kad se nekog drži na aparatima 20-30 godina, a za prosjaka s ulice nitko ne mari!! :x
Vidjela sam to, pa molim da kad budete ostalo komentirali, komentirajte i ovo :roll:

Citat:
Razmislite malo. Ovdje vec na veliko se djeca abortiraju jer je neko odlucio da djete nece roditi jer moze bit hendikepirano....
Gdje je pocetak selektiranja vrednote zivota ?
Sve je u ruci Boga. I ako neko zivi sa aparatima i 10 godina, zasigurno ima to nekog smisla. Da li mi smisao u tome vidimo, je nesto drugo ali ne odlucujuce.


Žao mi je što uspoređuješ ubijanje nerođenog života djeteta s čovjekom koji je klinički mrtav! :(
Bogu hvala na majkama koje su znale da će roditi mongoloidno ili na drugi način hendikepirano dijete, kako kažete, ali takva djeca unose veliki blagoslov tim majkama, velike milosti i naravno patnju...
Neka su blagoslovljene! :D
Ostalima neću suditi, Bogu pripada Sud!

BTB Marte


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 22 srp 2008 21:03 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 28 lis 2007 20:14
Postovi: 717
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Marte napisao:
Pisete "iskljucit aparate" . Kako ? Kako ih iskljuciti ? Odlukom nekoga da se "aparat iskljuci " jos nije iskljucen.
Je li misli tko o onome ko to mora uciniti? Ja njegujem pacijenta. Da li je u komi, da li je senilan, da li je samo trenutno na tretmanu i otici ce doma, sa istom ljubavlju.
Ko ima pravo da nekome nalozi da "iskljuci aparat" ? Znaci zato sto neko ne vjeruje da ce ta osoba opet sa njim ici na kavu, da ucini mene ili drugo med.osoblje ubicom ?????
Razmislite malo. Ovdje vec na veliko se djeca abortiraju jer je neko odlucio da djete nece roditi jer moze bit hendikepirano....
Gdje je pocetak selektiranja vrednote zivota ?
Sve je u ruci Boga. I ako neko zivi sa aparatima i 10 godina, zasigurno ima to nekog smisla. Da li mi smisao u tome vidimo, je nesto drugo ali ne odlucujuce.


Marte, posve si u pravu...evo ja se opet zakačila za ovu temu...jer mi nešto nije dalo mira, malo sam istraživala i vidjela da zaista postoje slučajevi "oživljenja mozga". Medicina mora biti u službi života, a ne smrti.
Slažem se da ne može stajati izjava :"ako je Božja volja čovjek će preživjeti i bez aparata", jer u tom slučaju smo kao Jehovci koji ne dozvole tranfuziju krvi u službi spasa nečijega života, te je zaista svrha medicine pomalo upitna ako se čovjek sam mora izboriti za svoj život bez lijekova, liječnika i aparata. Uvjerena sam kao i Marte da Božja svemogućnost nije ograničena zakonima "ljudskoga znanja". Bog se jedino zaustavlja pred ljudskom slobodom i ljudskom vjerom. Samo ako je čovjek spreman povjerovati... tada padaju naši ljudski zakoni pred Božjom svemoći. '
"Ta Bogu je sve moguće''.
_____________________________________________________________
Evo donosim Vam svjedočanstvo o čudesnom oživljenju mrtvog mozga Jeremy Handa nakon zagovorničkih molitava Sv. Ocu Ivanu Pavlu II i pomazanja svetim uljem iz relikvija Sv. Walburga od časnih sestara iz Bavarske.

Jeremy Hand: Miraculous Recovery from "Brain Death" After Anointing With Holy Oil?
Tuesday, June 20, 2006
Back on 20 March 2006, I requested urgent prayer on this blog, for Jeremy Hand, the son of a friend of mine, Catholic webmaster and social activist Stephen Hand. Then we prayed for the intercession of John Paul II, and the sisters from Bavaria sent us Holy Oil from the relics of St. Walburga (a saint we never heard of) with which we anointed him in prayer.
Jeremy has remarkably improved, which has "amazed" his doctors and nurses.
Four neurologists had counseled his parents to not even use a feeding tube to preserve his life, which they felt would be cognitively meaningless. But the Hands heroically persevered and followed their conscience in adherence with the life-affirming teachings of the Catholic faith in this regard. If they had not done so, Jeremy would have been dead..
Christians among us who accept the possibility of miracles and their continuing reality in this world, also rejoice and thank God for mercifully performing one in this initially very tragic situation. God may choose to do that or not,or else natural processes may enable that desired outcome. We can't always know or understand God's purposes or will.

_____________________________________________________________
I još jednom se možemo osvjedočiti u Božju svemogućnost i dobrotu kod još jednog slučaja oživljenja mrtvoga mozga mladića Zack Dunlapa prije samo 4 mjeseca. Ustanovljena je smrt mozga, prije nego su ga isključili sa aparata i pripremili organe za transplantaciju, njegova baka opraštala se od njega i zadnji put obratila ovim riječima: „Zack ako si tu, ako me čuješ zamoli Gospodina da te vrati“. Gospodin je odgovorio njegovoj molbi i čudesno ga vratio u život/b].


[b]Man makes “miraculous” recovery from brain death after accident

Oklahoma City, Mar 27, 2008 / 05:58 am (CNA).- A young man who was injured in an all-terrain-vehicle accident woke from his coma and showed signs of life just minutes before he was to be disconnected from life support, Dateline NBC reports.
Zack Dunlap suffered a broken collarbone, multiple skull fractures, and “absolutely catastrophic” brain injuries when his four-wheeled off-road vehicle flipped over.
After tests revealed no blood flow to Dunlap’s brain, doctors determined he met the legal and medical requirements for declaring someone brain-dead.
Dunlap’s family decided to remove him from life support, and a medical team prepared to harvest Dunlap’s organs for donation. Oklahoma authorities were informed of his death, while friends and family were told to gather at the hospital to say their goodbyes.
Dunlap’s grandmother, Naomi Blackford, went in and prayed for him. She said to Dateline NBC that she was asking for “Just a miracle. That he was too young for God to take him. It wasn't time.”
Dunlap’s cousin Christie Coffin, a nurse, said, “I sat there and I just said to him, ‘Zack, if you're in there, if you can hear me, ask God to help you.’ And I mean it probably wasn't 10 minutes later, I started getting this different feeling in my gut. And I thought, ‘he's not ready.’”
Another cousin who is also a nurse, Dan Coffin, thought the monitor recording Dunlap’s vital signs showed signs of improvement. On a hunch he pulled out his pocketknife and scraped Dunlap’s foot from his heel to his toes.
Dunlap jerked his foot, but the attending hospital nurse believed it was only a reflex. Dan Coffin then stuck his fingernail beneath Dunlap’s fingernail, which provoked a purposeful movement, a sign of brain activity.
Doctors immediately resumed medical treatment. Dunlap opened his eyes after five days, and was taken off a ventilator two days later.
The following week Dunlap began responding to his neurosurgeon and spoke his first words to his parents. Dunlap’s mother, Pam, said, “He looked around, and he said, ‘I love you’.”
He began taking steps later that day.
Dunlap’s trauma surgeon said he had no medical explanation for his recovery, and said all procedures were followed.
Doctors insisted the tests administered to Dunlap were accurate, and said the hospital would have detected his renewed vital signs before any organs were harvested.
Forty-eight days after being declared dead, Dunlap returned home, where Dan Coffin presented him with the pocketknife that proved he was still alive.

“I had heard of miracles all my life. But I had never seen a miracle. But I have seen a miracle. I've got proof of it,” said Dunlap’s grandmother.
“We both feel that God has some big plan for Zack. We'll do everything in our power to help him pursue it -- whatever it is,” said Dunlap’s mother, Pam.
Dunlap said he did not remember the accident, but he does remember the doctor declaring him dead. “I heard it and it just made me mad inside,” he said.
Amal Moorad, medical director of the Jim Thorpe Rehabilitation Hospital in Oklahoma City where Dunlap recuperated, explained the patient’s prognosis. “Anytime you have severe brain injury, you'll never be the same again from a mental, emotional standpoint,” he said.
“Zack will be very close to normal, but not 100 percent, and only time will tell us.”
Dunlap has resolved to pursue fishing. “No more 4-wheeling,” he told Dateline NBC.

Zack Dunlap's interview on Dateline NBC can be viewed at: http://www.youtube.com/watch?v=4syekkzT0po


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 124 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 36 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr