www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 20 tra 2024 05:14

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 79 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 18 srp 2008 11:07 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 11 srp 2008 10:42
Postovi: 175
Lokacija: Hercegovački krš
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Meni kao običnom smrtniku često dođe da plačem kad vidim kako ljudi žive, isprazno, puni su zlobe i pate od kroničnog nedostatka ljubavi, srtpljenja, živaca, lijepe riječi i osmijeha... :twisted:

Kad bih vidjela ljudska srca onako kako ih Isus vidi vjerovatno bih plakala bez prestanka... Tumačenja je mnogo ali sigurno znam da se Isus smije i raduje kad vidi ljubav prema bližnjem ... kad vidi da ima i onih kojima je stalo do sreće i dobrobiti drugih... smajlic4


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 18 srp 2008 11:08 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 02 lip 2008 11:33
Postovi: 971
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Citat:
Mislim da je IvanaMo našla odgovor na tvoje pitanje Kleofiću.
Meni se čini prihvatljiv i razuman....

I meni se svidio Ivanin odgovor.

Citat:
E Kleofa dragi brate spuštena je naša zozy čvrsto na zemlji,posadila se ona davno na zemlju i već odavno procvijetala,čak plodove daje i svima dijeli ,a plodovi njeni slatki ko med !Čak sam i ja brala sa stabla njenog i vjeruj da ljepše ne probah u životu

Ja ne gledam na svijet crno-bijelo na način da mislim da je svijet podijeljen na dobre i zle ljude. Crta koja odvaja dobro i zlo prolazi kroz srce svakoga od nas. Gospodin će na kraju suditi.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 18 srp 2008 11:13 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 13 kol 2007 14:29
Postovi: 1099
Lokacija: sunčana strana
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 4 zahvala
Kleofa napisao:
Citat:
Oprostit ćeš mi malo pjesničke slobode.....znaš ja volim ovako zaneseno pisati....no, svejedno, kad se upoznamo sam ćeš procijeniti koliko sam na zemlji........ili u oblacima.....

Ma, sve ti opraštam kad ionako na kraju svakog upisa piše da se zozaš.
Zozy, u djetinjstvu mi odletio jedan balon ispunjen helijem. Ja jadan gledam i plačem. Od tad imam traumu. Sve me strah kad netko tako odleti. Da ja na kavu ponesem koji kamen za tebi u džep stavit?


Ponesi jašta, iako su mi džepovi već puni kamenja.....od viška glava ne boli..... :lol: :lol: :lol:
Razumijem tvoj strah izazvan gubitkom balona........no nadam se da neću ekspolodirati u nebeskim visinama,.....ipak imam dozu realnosti da mi je želja upravo obrnuta.....kako već napisah....ateriranje na nos....il pak na onaj stražnji dio (pozadinu) heheheeh
"....Leti ko lišće, što vir ga vije, za let si dušo stvorena...za zamlju nij eza pokoj nije cvijet što nema korjena...."

No ja znam da imam korjen, da sam samo vitica.....s Trsa Života.....no ploda još nema.....al ima vremena berba je tek na jesen :lol: :lol: :lol:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 18 srp 2008 11:34 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 30 tra 2008 14:41
Postovi: 482
Lokacija: težak put
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Danas razmišljam o Isusovu osmjehu...
Kako li je divan takav smješak! Koliko li sunca u sebi nosi! Sigurno sjaji, uz njegove divne oči...
Kako li je topao taj osmijeh . Unosi radost u život i čovjek osjeti kako se sve tuge brišu, kako sve nevolje odlaze. Čovjek bez doma, u hladnoj noći, osjeti da ima DOM. Ima utočište. U Isusovim ranama...
Kako li je radostan taj osmjeh... nakon toliko prolivene krvi i suza, ta radost je... neopisiva. Ta radost u njegovu predivnom smješku, zbog kojec sve cvjeta...
Kako li je ljubazan taj smješak. To je osmjeh starog prijatelja, brata kojeg nismo dugo vidjeli i kojemu smo se napon vratili. Da, bilo je teško, jako teško, iscrpljujuće i mukotrpno doći do njegovih vrata, ali kada smo došli, sila ljubaznost se prolijeva iz njegova osmjeha govoreći: Vratio si se brate. Ostani, jer ti je mjesto uz mene.
Kako li je milosrdan taj smješak. Smješi se svakome i svakoga poziva. NIje važno kakav je čovjek bio... nakon što se prolije milosrđe tog osmjeha, svatko može biti drugačiji... nakon što mu se On nasmješi.

A koliko ljubavi, koliko li čiste, božanske, iskrene i prevelike ljubavi nosi u sebi Isusov osmjeh... to je nazamislivo. Tolika ljubav.... kada pomislim da me netko ljubi s toliko ljubavi koliko je u tom jednom smješku, ja se umalo onesvjestim. Srce mi počne tući brže. Koliko samo ljubavi u njegovu predivnu osmjehu, kojeg toliko volim...

O Isuse, kakav neopisiv osmjeh imaš...





evo malo copy/paste od mene s druge teme :lol: :lol: Kleofa, nemoj se ljuti, al pitanje je besmisleno... :roll:
BVB :grlim te: :grlim te: :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 18 srp 2008 11:35 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
Kleofa napisao:
Citat:
..Gospodinu koji je tako ljubio svoj narod..
..nijedan dan nije prošao , bez osmijeha..

Otkud ti pravo ovako nešto tvrditi Naggare? Odatle što bi ti htio da je Gospodin onakav kakav tebi odgovara?
U evanđeljima su opisivana mnoga Isusova raspoloženja. Zašto nije i veselje i smijeh?
Zašto najduhovniji ljudi, npr. pustinjaci ili sestre u klauzurama nemaju duhovne vježbe npr. smijanje do iznemoglosti?

Mislim da ne treba posebno objašnjavati da je fiziološka potreba nešto potpuno različito od raspoloženja.


:lol:

..nasmijat ću se na tvoj komentar...
..jer mi je to fiziološka potreba..
..poput ..kad idem ..pikiti..pi..pi.... :lol:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 18 srp 2008 11:49 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 13 kol 2007 14:29
Postovi: 1099
Lokacija: sunčana strana
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 4 zahvala
toya napisao:
E Kleofa dragi brate spuštena je naša zozy čvrsto na zemlji,posadila se ona davno na zemlju i već odavno procvijetala,čak plodove daje i svima dijeli ,a plodovi njeni slatki ko med !Čak sam i ja brala sa stabla njenog i vjeruj da ljepše ne probah u životu :wink:


Toya mila šta napisa i osta živa hehehehehe.
Ma kakva zozy....kakvi plodovi.....ako i nešto valja na meni onda to sigurno nije od mene....jer je zozy po svojoj prirodi osoba sklona oholosti, svadljivosti, ponosu,....lako uvredljiva....teškoopraštajuća skwo heheheeh


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 18 srp 2008 12:20 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 02 lip 2008 11:33
Postovi: 971
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Citat:
Ma kakva zozy....kakvi plodovi.....ako i nešto valja na meni onda to sigurno nije od mene....jer je zozy po svojoj prirodi osoba sklona oholosti, svadljivosti, ponosu,....lako uvredljiva....teškoopraštajuća skwo

Sad ja znam zašto si ti meni simpa. Pa ti si ista ko i ja.
Ajde dobro, ja nisam samo sklon, već sam ohol do zuba, svadljiv do daske i ponosan ko paun.
Sestro Zozy :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 18 srp 2008 12:27 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 21 pro 2007 10:44
Postovi: 275
Lokacija: Stolac
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
zozy napisao:
....jer je zozy po svojoj prirodi osoba sklona oholosti, svadljivosti, ponosu,....lako uvredljiva....teškoopraštajuća skwo heheheeh


Ja ovu Zozy ne poznajem, poznajem jednu drugu, iz Mostara, plava, radi u banci, uvijek vesela, živa vjernica, dobro pravi kolače, (Potvrdio Učenik) a i muž joj je legenda.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 18 srp 2008 12:32 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 13 kol 2007 14:29
Postovi: 1099
Lokacija: sunčana strana
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 4 zahvala
EroM napisao:
zozy napisao:
....jer je zozy po svojoj prirodi osoba sklona oholosti, svadljivosti, ponosu,....lako uvredljiva....teškoopraštajuća skwo heheheeh


Ja ovu Zozy ne poznajem, poznajem jednu drugu, iz Mostara, plava, radi u banci, uvijek vesela, živa vjernica, dobro pravi kolače, (Potvrdio Učenik) a i muž joj je legenda.


:shock: :shock: :shock: Hoćeš me upoznati s njom? Hoćeš li? Hoćeš li? Ajd, ajd moooooooooolim teeeeeee! :lol: :lol: :lol:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 18 srp 2008 12:34 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 21 pro 2007 10:44
Postovi: 275
Lokacija: Stolac
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Hoću, idemo na kavu s nedjelje koji dan.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 79 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 10 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr