www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 23 tra 2024 23:30

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 79 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 18 srp 2008 10:30 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 02 lip 2008 11:33
Postovi: 971
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Riječ Božja ne govori o tome da se Isus smijao. Zato, Bogu hvala, ima dovoljno tumača koji su s Isusom na ti pa oni meni sve potanko objasne: i kako se Isus osjeća, što radi na nebu, koliko se smije...

Ima na jednome mjestu gdje Isus govori o smijehu:

Jao vama koji se sada smijete:
jadikovat ćete i plakati! (Mt 6,25)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 18 srp 2008 10:36 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 25 tra 2007 18:26
Postovi: 2995
Podijelio: 150 zahvala
Zahvaljeno je: 118 zahvala
BTB kleofa draga... isplakah se ja možda više nego cijeli forum zajedno..
:D :D :D :D - više ne bih..
svejedno si moja sestra u Kristu i ja te ljubim...jako...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 18 srp 2008 10:43 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 13 kol 2007 14:29
Postovi: 1099
Lokacija: sunčana strana
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 4 zahvala
Kleofa napisao:
Zozy, kako je gore kod tebe?
De spusti se zeru da proljudikamo.
Dosta mi je velikih riječi.


O mili Kleofa, neka me još malo u letu....kad ateriram bit će to drito na nos. :lol: :lol: :lol: :shock:
Znaš kako ti je.....kad mi je glava bila u pijesku nitko nije govorio izvadi glavu iz pjeska, a Gospodin je došao i izvadio me.
Sad kad letim svi govore spusti se, a On opet:"Poleti, golubice, poleti i svejdoči o Ljubavi"

Oprostit ćeš mi malo pjesničke slobode.....znaš ja volim ovako zaneseno pisati....no, svejedno, kad se upoznamo sam ćeš procijeniti koliko sam na zemlji........ili u oblacima.....


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 18 srp 2008 10:46 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 25 tra 2007 18:26
Postovi: 2995
Podijelio: 150 zahvala
Zahvaljeno je: 118 zahvala
aaaaaaaaaaaaa ili si muškog roda ..
(smiješ li se ti katkad)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 18 srp 2008 10:52 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 10 tra 2007 22:55
Postovi: 809
Lokacija: Dalmacija
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Ja se sjećam na jednom karizmatskom susretu koji je predvodio don.Dražen Radigović usred molitve nas nekoiko na tribinama smo se počeli odjednom smijati Duh radosti nas je tako obuzeo da nismo mogli prestati.Nije bilo nikakvog razloga osim Bogu znanog,tako bezlazleno naš smijeh se širio dok su nam srca bila ispunjena velikom radošću,tada je don.Dražen rekao da nam Isus šalje radost i dar smijeha :)
Predivno je to ,nema ništa ljepše od toga jer smijeh lječi rane.Smijeh i radost donosi Isus i zato dragi moji smijite se jer osmijeh zrači ljubavlju Gospodnjom! :P


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 18 srp 2008 10:52 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 28 lis 2007 20:14
Postovi: 717
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Kleofa napisao:
Riječ Božja ne govori o tome da se Isus smijao. Zato, Bogu hvala, ima dovoljno tumača koji su s Isusom na ti pa oni meni sve potanko objasne: i kako se Isus osjeća, što radi na nebu, koliko se smije...


Onom koji se opredjeli "ZA KRISTA", Krist živi u njemu i kroz svaki osmjeh te osobe osjetiš toplinu i dragost oko srca, jer to je ujedno i Isusov osmijeh draga Kleofa.

Kleofa napisao:
Ima na jednome mjestu gdje Isus govori o smijehu:

Jao vama koji se sada smijete:
jadikovat ćete i plakati! (Mt 6,25)


Izvlačiš iz konteksta dijelove biblije.

BTB


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 18 srp 2008 11:01 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 10 tra 2007 22:55
Postovi: 809
Lokacija: Dalmacija
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
E Kleofa dragi brate spuštena je naša zozy čvrsto na zemlji,posadila se ona davno na zemlju i već odavno procvijetala,čak plodove daje i svima dijeli ,a plodovi njeni slatki ko med !Čak sam i ja brala sa stabla njenog i vjeruj da ljepše ne probah u životu :wink:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 18 srp 2008 11:01 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 13 kol 2007 14:29
Postovi: 1099
Lokacija: sunčana strana
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 4 zahvala
IvanaMo napisao:
Židovski učitelji, rabini, smatraju da smijeh ne dolikuje Bogu. Zato ova mjesta u kojima dolazi glagol "smijati se" tumače drugačije. Redovito ih ili nastoje drugačije pročitati, ili uzimaju to u eshatološkom značenju, ili ih prevode riječju "radost". Kad žele opisati buduću radost blaženih, nikada je ne opisuju smijehom, nego kao radost, istinsku i duboku. Nema "smijeha u budućem svijetu". Smijeh je nedostojan Boga.

Židovski učitelji smatraju da je smijeh nedostojan i čovjeka. To je držanje neposlušna čovjeka, koji Bogu nije mio. U popisu grijeha stoji i smijeh. Rabi Hanina bar Papa (oko 100. godine poslije Krista) potiče učenike da riječima Zakona otjeraju napast smijeha.

Isus se nije "smijao" grohotnim, pakosnim, raskalašenim smijehom, ali se radovao svemu što je lijepo, veliko i plemenito u prirodi i u čovjeku više od ijednog čovjeka na zemlji. Zanosili su ga ljepota dječje duše, obraćenje raskajanog grešnika, proljeće u vlastitoj zemlji, ljiljani i cvijeće na poljima, zvjezdano nebo...
Celestin Tomić
Izvor Veritas broj: 7-8 2004


Mislim da je IvanaMo našla odgovor na tvoje pitanje Kleofiću.
Meni se čini prihvatljiv i razuman....


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 18 srp 2008 11:02 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 02 lip 2008 11:33
Postovi: 971
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Citat:
Oprostit ćeš mi malo pjesničke slobode.....znaš ja volim ovako zaneseno pisati....no, svejedno, kad se upoznamo sam ćeš procijeniti koliko sam na zemlji........ili u oblacima.....

Ma, sve ti opraštam kad ionako na kraju svakog upisa piše da se zozaš.
Zozy, u djetinjstvu mi odletio jedan balon ispunjen helijem. Ja jadan gledam i plačem. Od tad imam traumu. Sve me strah kad netko tako odleti. Da ja na kavu ponesem koji kamen za tebi u džep stavit?

Citat:
smiješ li se ti katkad

Ja sam ti grišan čovik.

Citat:
Izvlačiš iz konteksta dijelove biblije.

Ajde ti proširi koliko hoćeš. Ne vidim da bih što dobio donošenjem cijele "Nastupne besjede" vezano za ovu temu.
Ovo ti je kao da si mi prigovorio da sam jednu od Božjih zapovijedi istrgnuo iz konteksta.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 18 srp 2008 11:05 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 17 pro 2007 09:32
Postovi: 979
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Uto se približe selu kamo su išli, a on kao da htjede dalje. No oni navaljivahu: "Ostani s nama jer zamalo će večer i dan je na izmaku!" I uniđe da ostane s njima. (Lk 24, 28-29)

Duh-ovito, zar ne? :wink:

Duhovitost se odlično slaže s duhovnošću, a smijeh sa radošću -"velikom tajnom kršćanstva". Međutim, treba razlikovati smijeh od smijeha... Evo što o tome kaže C.S. Lewis u "Pisama starijeg đavla mlađem" (naravno, na usta đavla Screwtape-a, hehe):

Ja dijelim razloge ljudskog smijeha na: radost, šalu, pravi vic i podsmijeh. Radost ćeš naći kod prijatelja i osoba koje se vole kad zajedno sjede u blagdansko predvečerje. Odrasli trebaju obično bilo kakav povod da se šale. No, lakoća s kojom i najmanja dosjetka u takvim prilikama izaziva smijeh pokazuje da ona nije pravi uzrok smijeha. Pravi uzrok nam je nepoznat. Nešto slično izražava se u velikom dijelu one grozomorne umjetnosti koju ljudi nazivaju glazba. I nešto vrlo slično događa se u nebu — besmisleno uzdizanje u ritmu nebeskog doživljaja — za nas posve neshvatljivo. Smijeh takve vrste ništa nam ne koristi i treba ga uvijek potiskivati. Usput napominjem da je ta pojava po sebi odvratna i izravna povreda smisla za stvarnost, dostojanstva i strogosti pakla.
Šala je vrlo srodna radosti. Ona je vrsta ushićenja i odgovara čovjekovoj sklonosti za igru. Nama jako malo koristi. Doduše, može tu i tamo koristiti kako bi ljude udaljila od onoga što bi oni po želji Neprijatelja trebali osjećati ili činiti. Ali po sebi šala ima potpuno nepoželjne tendencije: ona pospješuje dobrotu, hrabrost, zadovoljstva i mnoga druga zla.
Pravi vic, međutim, koji nastaje nenadanim zapažanjem izvjesnih neusklađenosti, područje je koje mnogo više obećava. Ne mislim u prvom redu na nedolične, bestidne viceve, iako oni kod napasnika drugog reda visoko kotiraju, ali su konačni učinci često razočaravajući. U stvarnosti ljudi se, s obzirom na to, prilično jasno dijele u dvije skupine. Za jedne »ni jedna strast nije tako ozbiljna kao požuda«, i nečedna priča za njih prestaje biti smiješna u onoj mjeri u kojoj izaziva pohotnost koja poprima komično-šaljive oblike. Zatim postoje drugi kod kojih se smijeh i požuda javljaju istodobno i zbog istih stvari. Ako tvoj čovjek pripada prvoj skupini, bestidni humor neće ti pomoći. /cut/
Podsmijeh je najbolji od svega. Ponajprije, on je vrlo ekonomičan. Samo duhovitom čovjeku uspijeva prava šala na račun vrline ili nečeg drugog, dok naprotiv vrlinu svatko može povući u podsmijeh. Među podsmješljivim ljudima sve izgleda kao vic. Doduše, nitko od njih ne stvara istinski vic, ali svako ozbiljno pitanje tako zahvaćaju da ga uzimaju sa smiješne strane. Ustali li se običaj podsmjehivanja, stvara se oko čovjeka najneprodorniji oklop protiv Neprijatelja koji poznajem. A zadovoljstvo podsmijeha je potpuno lišeno opasnosti koje inače postoje kao uzroci smijeha. Podsmijeh je tisuću milja daleko od radosti; on ubija duh umjesto da ga oštri i ne izaziva nikakvu naklonost među onima koji su uobičajili tu naviku.


smajlic28

P.S. Svaki put kad pročitam Screwtapeovu kvalifikaciju radosti pokidam se od smijeha: "pojava po sebi odvratna i izravna povreda smisla za stvarnost, dostojanstva i strogosti pakla." :D

A onda se sa žalošću sjetim da ima i dosta smrknutih, dostojanstvenih i strogih kršćana... :-(


Zadnja izmjena: Timotej; 18 srp 2008 11:08; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 79 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 8 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr