www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 18 tra 2024 03:44

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 33 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 09 ruj 2008 14:22 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 13 kol 2007 14:29
Postovi: 1099
Lokacija: sunčana strana
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 4 zahvala
Mili Kresho, ajde malo opet pročitaj ono što si quotao i unaprijed molim malo manje površnosti.

Napisah samo ono što sam čula, navedoh i izvor, a o mom mišljenju o Romima imaš par rečenica u mom postu koji si quotao
Citat:
Iskreno mi ih je žao, posebno dječice koja bosonoga i polugola i zimi hodaju ulicama i prose, doista tužno.
Nek im se Gospodin koji je sama ljubav i milosrđe smiluje i neka Duh Sveti zapuše po njihovim srcima


pa bi bilo lijepo kad bi bar pristojno pročitao što sam napisala i što je u napisanom moje mišljenje, a što navod iz drugog izvora.

Niti osuđujem, niti sudim, žao mi je što tako teško žive i što još uvijek većina ljudi na njih gleda s predrasudama.
Ne samo da mi je žao Roma, nego svih naroda i svakog pojedinog čovjeka koji živi bez osnovnih uvjeta za život.
I da, smatram da i njima treba navještati Evanđelje....evo oko naše župne crkve često se iskupljaju Romi....prose prije i nakon sv. Mise i naš velečasni koji vodi našu molitvenu zajednicu, a i ostali svećenici iz župe pomažu ih i materijalno i duhovno.....
Razgovara s njima i navješta im Gospodina....to bismo trebali činiti i mi, zar ne, jer pozvani smo na širenje božje objave.

Ako si ti iz mog posta pročitao bilo kakvu ksenofobiju meni je to žao jer niti u jednom trenutku nisam željela reći nešto takvo.
Volim čovjeka jer stvoren je na sliku božju i u svakim očima nastojim vidjeti Krista jer Krist doista živi u svakom srcu.

Što se tiče tumačenja riječi iz Biblije donosim što stoji u Ponovljenom zakonu:
"Kad uđeš u zemlju koju ti daje Jahve, Bog tvoj, nemoj se priučavati na odvratne čine onih naroda. Neka se kod tebe ne nađe nitko tko bi kroz oganj gonio svoga sina ili svoju kćer; tko bi se bavio gatanjem, čaranjem, vračanjem i čarobnjaštvom; nitko tko bi bajao, zazivao duhove i duše predaka ili se obraćao na pokojnike. Jer tko god takvo što čini gadi se Jahvi; zbog takvih odvratnosti njih i goni ispred tebe Jahve, Bog tvoj. Budi posve vjeran Jahvi, Bogu svome." (Pnz 18, 9-13)
i vjeruj mi da ovo nije jedini put i sigurno nije slučajnost kada se u Bibliji koristi ova riječ....npr.
"Jer ti nisi Bog kom je nepravda mila: zlobniku nema boravka s tobom, opaki ne mogu opstati pred tvojim pogledom. Mrziš sve što čine bezakonje i uništavaš lažljivce. Varalica i krvopija Jahvi se gadi. (Ps 5, 5-7)
No tumačenje Biblije nije ovdje tema pa ćemo o tomu neki drugi put.
nek te blagoslovi Gospodin. smajlic28


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 09 ruj 2008 14:27 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 03 sij 2008 21:31
Postovi: 698
Lokacija: Najljepša zemlja na svijetu!
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
kresho napisao:
zozy napisao:
O Romima kao narodu ne znam mnogo.
No slušala sam jednom kad je don Dražan Radigović pričao o tom kako su Romi i Indijanci narodi koji su u nestajanju, sve mlađi umiru, rađaju se s različitim genetskim oštećenjima i sl. Kao razlog tomu naveo je odpadnost od Boga i sklonost magiji i okultnome, vračanjima, čaranjima, bajanjima, a znamo da Biblija kaže da se takvi gade Gospodinu.
Iskreno mi ih je žao, posebno dječice koja bosonoga i polugola i zimi hodaju ulicama i prose, doista tužno.
Nek im se Gospodin koji je sama ljubav i milosrđe smiluje i neka Duh Sveti zapuše po njihovim srcima


Ma daj molim te Bogu se nitko ne gadi..to je pisac tako izrazio
otpadnost od Boga..
Znaš li tko je kriv što i oni ne poznaju Isusa??
Zašto onda i ostali narodi koji čine zlo ne odumiru??
Ja ih iskreno dosta poznajem jer ih ima puno u mom gradu i neke znam iz škole;Prije svega su sirotinja,skloni komociji u smislu žive bezbrižno i neopterećeno..ne briga ih šta će tko reći..
odmalena se brzo navikakavju na život i zato često ranije sazriju..
ALI su vrlo jednostavni ljudi i često pomislim da kad bi Isus opet došao među nas privremeno upravo bi se možda njima objavio koji su prezreni sloj društva i najniža klasa..sjetimo se pastira..
eto pozz
BVB


naravno da ima onih koji se Bogu gade, i to u Bibliji je napisano više puta, gade mu se pogani, grešnici i mlakonje.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 09 ruj 2008 15:30 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
..problem je vrlo praktične prirode.,
..muški u principu..naprave više djece..
..da primaju pomoć..dječji dodatak i i socijalnu pomoć
..kad dođu pare...muž gazda...uzme pare..
..i često ih zapije..
..a žena onda mora onda okolo kopati po kantama i
..i snalaziti se kako god zna..
( taj sistem koristi i druge obitelji i ne samo romi , te zapuštaju djecu)

.gledao sam emisiju o romima..
.oni sami pričaju da imaju..više udruga..roma..možda desetak..
..ali da ih..nikad ne obilaze..već uglavnom sve troši za sebe..
..pa je IN..imati udrugu..

..problem je i u integraciji..djece..
..jer su često neuredna..
..uvijeti su doma loši ..ne peru se..
..i zato su često neomiljeni zbog
..neugodnog mirisa

..u zadnje vrijeme kod nas..
..ima sve više roma..
..koji su " preskočili tu stepenicu"

..našli su poslove..ne žive od socijale..
..kuće i djeca su im uredna..

..kod nas su dobili i legalizaciju objekata..
..i da mogu graditi ..jjoš prije 10 godina..

..ima ih dobrih ljudi..
..no ko i kod nas..
.i kod svih ljudi..
.ima nas svakakvih..

.a mislim da je to nedostatak ..
..osnovne kulture..
.ko i u svim narodima..

..,kod nas jedan rom..
.radi na tvornici..
.i bavi se preprodajom otpadnih metala..
..i vozi su u AUDI 8..

..nije problem samo u državi..
..i romi ..trebaju učinit korak prema naprijed..

.tako će im se biti lakše integrirati..
:lol:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 09 ruj 2008 16:01 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 30 tra 2008 14:41
Postovi: 482
Lokacija: težak put
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Thompsonovac napisao:
kresho napisao:
zozy napisao:
O Romima kao narodu ne znam mnogo.
No slušala sam jednom kad je don Dražan Radigović pričao o tom kako su Romi i Indijanci narodi koji su u nestajanju, sve mlađi umiru, rađaju se s različitim genetskim oštećenjima i sl. Kao razlog tomu naveo je odpadnost od Boga i sklonost magiji i okultnome, vračanjima, čaranjima, bajanjima, a znamo da Biblija kaže da se takvi gade Gospodinu.
Iskreno mi ih je žao, posebno dječice koja bosonoga i polugola i zimi hodaju ulicama i prose, doista tužno.
Nek im se Gospodin koji je sama ljubav i milosrđe smiluje i neka Duh Sveti zapuše po njihovim srcima


Ma daj molim te Bogu se nitko ne gadi..to je pisac tako izrazio
otpadnost od Boga..
Znaš li tko je kriv što i oni ne poznaju Isusa??
Zašto onda i ostali narodi koji čine zlo ne odumiru??
Ja ih iskreno dosta poznajem jer ih ima puno u mom gradu i neke znam iz škole;Prije svega su sirotinja,skloni komociji u smislu žive bezbrižno i neopterećeno..ne briga ih šta će tko reći..
odmalena se brzo navikakavju na život i zato često ranije sazriju..
ALI su vrlo jednostavni ljudi i često pomislim da kad bi Isus opet došao među nas privremeno upravo bi se možda njima objavio koji su prezreni sloj društva i najniža klasa..sjetimo se pastira..
eto pozz
BVB


naravno da ima onih koji se Bogu gade, i to u Bibliji je napisano više puta, gade mu se pogani, grešnici i mlakonje.


onda mu se gadi: 2 milijarde ljudi, svi ljudi na svijetu i mnogi od vjernika, nije na meni da sudim, ali mislim i dosta dobar postotak ovih divnih ljudi na forumu.
Mi mu se svi gadimo?! Pa zašto nas je onda stvorio: da nas može unišiti i satrti jer mu se gadimo?! Krasan bome neki Bog. :roll:
On će uvijek oprostiti grešniku i mlakonji i poganinu, i primit će ga u svoje kraljevstvo ako se obrati, ako ga prizna, pa čak mislim da hoće i ako se to dogodi u posljednjem času...
Ne možeš ti reći: ti ili on ili ona se gadi Bogu. pa kakvo je to kršćanstvo, kakva je to bratska vjera?!

A za Rome, mislim da ih nema u našem gradu, ali znam da mi je žao kad ih vidim onako prljave, jadne, bez ikakvog posjeda...
dakako, slažem se s naggarom, za ono što je rekao u prethodnom postu.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 09 ruj 2008 16:03 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
Ja evo radim ,gdje ima i Roma u mojoj firmi..Bilo je njih trojica...
iz Srbije...Sada je ostao samo jedan,jer dugi je otisao u penziju,a treci je napustio firnu..
Nekada prije 10 ili 15godina,jedan od njih me pitao...koliko imam djece..kada sam rekla da imam 3 kcerke ,povikako je o koje li srece..
Nisam razumjela...Dok mi on nije objasnio..
Rekoa je onaj tko ima kcerke.blago njemu..taj dobiva nocvce,jer mladozenja mora da kupi mladenku...Hm,mislila sam da je to sala...a kad tamo ono istina...
On je imao 2 sina i 2 kcerke...jos dok su djeca bila bili su "ugovoreni" jedan drugome...koga da zene...Oni ih jako cuvju,zensku djecu jer ne daj Boze da ih osramoti...No njegova najstarija kcerka s 14godina,kada se trebala vjeriti i odluciti za brak,nije mogla smisliti izabranika,i tako je pobjegla za Austrijanca...i osramotila ga...???
Sin mu se ozenio prije gidinu dana, ali kako Srbija jos uvjek ima sankcije,i ne mogu dobiti papire,"vizu" odmah...Njegova zena.."svekrva"...otisla je dolje da cuva snahu. i evo vec godinu dana...
Njihova djeca,kada se zaposle svi daju novac "ocu" glavi kuce,a on raspolaze...Tako je i kod Turaka..KosovoAlbana..Marokana..itd.
Tako je to s novcem nekada davno bilo i kod nas u ona stara vremena...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 09 ruj 2008 17:00 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
Teško je odrediti koliko su Romi i Sinti u Europi danas žive. Realno procjenjuje se oko 10 milijuna. U gotovo svim zemljama, postoje barem male skupine Sinta i Roma. Više od pola ih živi u jugo-istočno europskih zemalja, kao što su Rumunjska, Bugarska, bivše Jugoslavije i Makedonija i Slovačka i Mađarska. U zapadnoj Europi, Španjolska proporcionalno, najveći broj Roma. Čak i znatan broj europskih Roma ga čini jasno da je većina Roma ne nomads, ali u pravilu obicni ljudi. Uslovi pod kojima Romi žive, oni su napravili na socijalne vani, gdje je većina stanovništva nepovjerljiv lica. Povećanog diskriminacija Roma u nekim zemljama Istočne Europe dovela je do novih valova migracije Roma od istoka prema zapadu našeg kontinenta.
U raznim zemljama u Europi postoje značajne razlike u uvjete života Roma. Ovako, situacija Roma u Švedskoj u posljednjih godina uvelike poboljšana: oni imaju pristup stambenom, obrazovanja i tržišta rada. Situacija je 600.000 Roma u Slovačkoj, međutim, ima pogoršali. Oni žive u kolonijama ghettoartigen bez socijalne self-reprezentacije i političkog utjecaja. The Roma u Italiji stoljećima živjeli u relativno dobar odnos s seljačke populacije. Sa industrijalizacijom i ruralni egzodus, oni su s obzirom na ekonomsku bazu povučen. Na primjer, Roma, Italija često na dobrobit i ovisna o prosio. Iako je industrijska društva kao cjeline postaje sve više mobilno, pokušaj je obično još uvijek roving dio Europske Roma nekako se naselili.
Slika

Pitam se sta je s Hrvatima...zasto nisu na listi?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 09 ruj 2008 19:11 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 03 sij 2008 21:31
Postovi: 698
Lokacija: Najljepša zemlja na svijetu!
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
_Anamarija_ napisao:
Thompsonovac napisao:
kresho napisao:
zozy napisao:
O Romima kao narodu ne znam mnogo.
No slušala sam jednom kad je don Dražan Radigović pričao o tom kako su Romi i Indijanci narodi koji su u nestajanju, sve mlađi umiru, rađaju se s različitim genetskim oštećenjima i sl. Kao razlog tomu naveo je odpadnost od Boga i sklonost magiji i okultnome, vračanjima, čaranjima, bajanjima, a znamo da Biblija kaže da se takvi gade Gospodinu.
Iskreno mi ih je žao, posebno dječice koja bosonoga i polugola i zimi hodaju ulicama i prose, doista tužno.
Nek im se Gospodin koji je sama ljubav i milosrđe smiluje i neka Duh Sveti zapuše po njihovim srcima


Ma daj molim te Bogu se nitko ne gadi..to je pisac tako izrazio
otpadnost od Boga..
Znaš li tko je kriv što i oni ne poznaju Isusa??
Zašto onda i ostali narodi koji čine zlo ne odumiru??
Ja ih iskreno dosta poznajem jer ih ima puno u mom gradu i neke znam iz škole;Prije svega su sirotinja,skloni komociji u smislu žive bezbrižno i neopterećeno..ne briga ih šta će tko reći..
odmalena se brzo navikakavju na život i zato često ranije sazriju..
ALI su vrlo jednostavni ljudi i često pomislim da kad bi Isus opet došao među nas privremeno upravo bi se možda njima objavio koji su prezreni sloj društva i najniža klasa..sjetimo se pastira..
eto pozz
BVB


naravno da ima onih koji se Bogu gade, i to u Bibliji je napisano više puta, gade mu se pogani, grešnici i mlakonje.


onda mu se gadi: 2 milijarde ljudi, svi ljudi na svijetu i mnogi od vjernika, nije na meni da sudim, ali mislim i dosta dobar postotak ovih divnih ljudi na forumu.
Mi mu se svi gadimo?! Pa zašto nas je onda stvorio: da nas može unišiti i satrti jer mu se gadimo?! Krasan bome neki Bog. :roll:
On će uvijek oprostiti grešniku i mlakonji i poganinu, i primit će ga u svoje kraljevstvo ako se obrati, ako ga prizna, pa čak mislim da hoće i ako se to dogodi u posljednjem času...
Ne možeš ti reći: ti ili on ili ona se gadi Bogu. pa kakvo je to kršćanstvo, kakva je to bratska vjera?!

A za Rome, mislim da ih nema u našem gradu, ali znam da mi je žao kad ih vidim onako prljave, jadne, bez ikakvog posjeda...
dakako, slažem se s naggarom, za ono što je rekao u prethodnom postu.

naravno da nas sve on voli, ali nemoj biti plitka, Bogu se vrag gadi i grijeh, odnosno oni koji ga čine i ne žele se promijeniti.

joj, mala moja


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 09 ruj 2008 19:30 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 03 sij 2008 21:31
Postovi: 698
Lokacija: Najljepša zemlja na svijetu!
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
I još nešto za anamariju.
Naravno da se Bogu gadi ovo čovječanstvo jer je krenulo u vražjem smjeru. Zbog tog će na zemlju izliti sedam čaša svoga gnjeva, kako piše u Otkrivenju. I reći će im : Odlazite od mene pogani u oganj vječni!

Ali njegovo milosrđe čeka na nas jadnike da pogledamo prema Njemu i zatražimo oprost i odlučimo krenuti novim putem, putem Života. Da se sjedinimo s našim Ocem koji ljubi one koji idu njegovim stazama.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 10 ruj 2008 06:51 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 23 srp 2008 14:46
Postovi: 410
Lokacija: Sl.Brod-Đakovo
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Pozdrav svima..
Neznam zašto se neki ovdje odmah osjećaju napadnuti..pa se brže bolje brane..
Ono što sam htio reći da te citate možda treba malo drukčije gledati
vjerujte mi znam ja osobno Dražena Radigovića duže vrijeme i on se nekad zna izrazit malo na prvu loptu da se drukčije shvati..često kaže nešto a ne razjasni do kraja jer leti brzo na drugu temu..al dobro..
i nije ovdje važno tko što misli nego ajmo probat dokučit pravu izjavu.
I Hvala na citatima iz Biblije..a u Bibliji stoji i još jačih i težih stvari..pa ne možemo sve gledat piše tako i tako..(tako rade protestanti:)) koje ovdje ne želim vrijeđati..Šta sad da se sjetimo kako piše:"Nema pravedna nijednoga.."ili kako piše na jednom mjestu u SZ da se pokajao Bog što je stvorio čovjeka..
Ajdemo samo probat ovako zamislit stvar..
npr.Da sam se ja Krešo iz SB rodio kao rom...da li bih bio drukčiji od ostalih roma...i znači kao takav bi se gadio Bogu..(a jesam li ja kriv kakav sam rodjen??)
Bojim se da sa Biblijom treba biti malo oprezniji..Šta sve tamo piše..
A eto sad sam ja ovdje na forumu vrli katolik pa se te stvari ne odnose na mene..
Nemam ja ništa protiv tvog mišljenja zozy..
ali de razmisli koju poruku šalje Draženov citat svim koji nisu kao ti i ja i mi..
eh prijatelji stvarno mi je čudno prepucavat se o tome tko je što rekao
kad sam kod toga slažem se sa MALOM Anamarijom koja je dijete;i kao dijete..Pa sad kažem da je Isus rekao ako ne budete kao djeca:)))))
malo se zeazm BVB


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 10 ruj 2008 06:57 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 23 srp 2008 14:46
Postovi: 410
Lokacija: Sl.Brod-Đakovo
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
A to Thompsonovac što kažeš Bogu se gadi vrag..
Evo citata od istog vlč.Dražena..:))
"Bog je sa jako velikom boli i žalošću gledao na Luciferov Pad"


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 33 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 2 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
cron
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr