www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 24 tra 2024 09:26

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 33 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 10 ruj 2008 09:16 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 13 kol 2007 14:29
Postovi: 1099
Lokacija: sunčana strana
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 4 zahvala
Ma Bogu se gadi grijeh, a ne osoba....to je poanta....
Ja osobno nisam ni htjela reći da se Romi gade Bogu nego da se Bogu gadi ono što čine vračanje, čaranje, magija, gatanje (ne kažem da samo to oni čine) i sl.
Bog je stvorio čovjeka iz ljubavi što znači da ga ljubi jer je čovjek božije dijete.

Šokre, ja i ti se još dobro ne poznajemo pa još uvijek postoje nesporazumi u komunikaciji koji su najčešće odlika nepoznavanja stila pisanja, no ima vremena da se upoznamo, zar ne?!
Vjeruj da se ne uvrijedih niti na jednu tvoju riječ, niti šta zamjerih, pa ovo je mjesto za zdravu komunikaciju i razmjenu mišljenja, stog u svakoj tvojoj riječi i vidim i želim vidjeti dobru namjeru.

P.S za Tompsonovca:
ispričaj se Anamariji za onaj dio
Citat:
nemoj biti plitka


Bog neka nas sve blagoslovi i pošalje nam Duha Svetog u srca, da u njima uvijek vlada mir, ljubav, međusobno uvažavanje i razumjevanje.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 10 ruj 2008 09:31 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 23 srp 2008 14:46
Postovi: 410
Lokacija: Sl.Brod-Đakovo
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Ma zozy :grlim te:
pa sve je all right:))
mi isto svi mislimo i znamo..i ne trebam ja tebi pričat o tome kako te Bog voli kad znas i ti i svi ovdje
Sve 5
BTB,BVB


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 10 ruj 2008 11:55 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 03 sij 2008 21:31
Postovi: 698
Lokacija: Najljepša zemlja na svijetu!
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
kresho napisao:
A to Thompsonovac što kažeš Bogu se gadi vrag..
Evo citata od istog vlč.Dražena..:))
"Bog je sa jako velikom boli i žalošću gledao na Luciferov Pad"


Ispričavam se odmah mojoj anamariji, krivo sam se izrazio, htio sam joj reći da je površna, ali nema veze sad...

A Kresho, pa naravno da je bio tužan jer su ga njegovi izdali, tko ne bi bio. Ali zar misliš da Bogu vrag omilje. Varaš se, godi mu samo jer nekad pomaže da se vrši volja Njegova. Ali Bog je obećao vragu da će ga pobijediti i to je učinio i rekao je da će mu Žena satrati glavu. Isus odgovara čovjeku kojemu je na pameti ono što je đavolsko sa riječima: "Odlazi od mene Sotono".
"No, ti im se smiješ Jahve i rugaš se poganima svima" citat iz Psalma
"Bog mrzi one koji štuju ništave kumire"
"Ustani Jahve, da se ne osili čovjek, nek pogani budu osuđeni pred Tobom"

i nemoj govoriti da psalmi kao ne vrijede i nisu vjerodostojni, jer čitaju se na svakoj misi i Isus ih citira u času svoje muke na križu.

Bog čeka svojim milosrđem na njihovo obraćenje, na svaki njihov Očenaš, ali ga rijetko čuje.

Ovo piše u Otrivenju u obraćanju Boga Crkvi u Tijatiri:
"Ali imam nešto protiv tebe: puštaš ženu Jazabelu, koja aw pravi proročicom, da uči i zavodi moje sluge te se bludu podaju i blaguju mesa žrtvovana idolima. Dadoh joj vremena za obraćenje, ali ona neće da se obrati. Evo, bacam je na postelju, a bludne drugare njene u veliku nevolju ako se ne odvrate od njezinih djela i djecu ću joj smrću pobiti. I znat će sve Crkve, ja sam Onaj koji istražuju bubrege i srca- i dat ću svakom po djelima."
Eto, da Bog nije takav, pravedan, ne bi ništa imalo smisla. Tko je pravedniji od njega. nitko !!!

Dakle, što se tiče Roma, mi ne smijemo nikoga osuđivati, jer Bog je taj koji sudi, moramo im pomagati djelima milosrđa i moliti se za njih.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: oho
PostPostano: 10 ruj 2008 13:47 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 23 srp 2008 14:46
Postovi: 410
Lokacija: Sl.Brod-Đakovo
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
ej Thompsonovac da li Bog danas misli jedno a sutra drugo??:))))
da li Bog razmišlja i da li Bog odlučuje??
Aj bas me zanima onako bez ljutnje

na ovaj upit:"Ali zar misliš da Bogu vrag omilje. Varaš se, godi mu samo jer nekad pomaže da se vrši volja Njegova.."

ja se moram našalit:) pa reć:Ma daa?zar stvarno???:))

""nemoj govoriti da psalmi kao ne vrijede i nisu vjerodostojni, jer čitaju se na svakoj misi i Isus ih citira u času svoje muke na križu.""

Evo malo još i iz evanđelja:
Mk 9,43 "Pa ako te ruka sablažnjava, odsijeci je. Bolje ti je sakatu ući u život, nego s obje ruke otići u pakao, u oganj neugasivi.

smijem li sad reći jel vrijedi ili ne vrijedi?:)

Aj nemoj se ljutit jer sam se malo nasalio..ali hm..
BTB


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 10 ruj 2008 14:07 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 26 svi 2006 12:15
Postovi: 830
Lokacija: Sl. Brod, Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Evo da se i ja javim na temu...
Upoznala sam i susrela dosta Rma i moram priznati da ih smatram svojom braćom kao i ostale,
jer ima ih svakakvih...kao i nas :wink:
Kao što Krešo kaže, zar netko može birati gdje će se roditi??
Ljudi smo i mi i oni, nemamo možda ista uvjerenja, ali i oni,
mnogi od njih vjeruju u Boga, mole, neki i u crkvu idu, ali...
..nećemo biti suđeni samo po djelima, zaslugama,
nije svima jednako dano, ali sve nas je jednako Krvlju Svojom otkupio Isus Krist,
priznavali mi to ili ne.... :D
Tko smo mi da sudimo, kad ne znamo i nećemo moći niti svoje postupke opravdati....

BVB :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: oho
PostPostano: 10 ruj 2008 14:21 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 03 sij 2008 21:31
Postovi: 698
Lokacija: Najljepša zemlja na svijetu!
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
kresho napisao:
ej Thompsonovac da li Bog danas misli jedno a sutra drugo??:))))
da li Bog razmišlja i da li Bog odlučuje??
Aj bas me zanima onako bez ljutnje

na ovaj upit:"Ali zar misliš da Bogu vrag omilje. Varaš se, godi mu samo jer nekad pomaže da se vrši volja Njegova.."

ja se moram našalit:) pa reć:Ma daa?zar stvarno???:))

""nemoj govoriti da psalmi kao ne vrijede i nisu vjerodostojni, jer čitaju se na svakoj misi i Isus ih citira u času svoje muke na križu.""

Evo malo još i iz evanđelja:
Mk 9,43 "Pa ako te ruka sablažnjava, odsijeci je. Bolje ti je sakatu ući u život, nego s obje ruke otići u pakao, u oganj neugasivi.

smijem li sad reći jel vrijedi ili ne vrijedi?:)

Aj nemoj se ljutit jer sam se malo nasalio..ali hm..
BTB


ne ljutim se ,ali ne kuzim sto ovaj tvoj citat znaci u vezi roma i mene
Bog je uvijek isti i uvijek je pravedan i svet, pun ljubavi


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 10 ruj 2008 21:56 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 14 ožu 2007 20:24
Postovi: 25
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
dolac napisao:

A zašto su Romi u situaciji kakvoj jesu,mislim (globalno),da smo svi mi krivi za to.Zar ne vidimo što se s tim narodom dešava i koji su njihovi problemi.Kad smo zadnji put čuli da se bilo što za njih napravilo?A obećano je mnogo.Oni su na marginama našeg društva i mi nismo u stanju rješavati njihova temeljna pitanja egzistencije,a kamoli što drugo.



A zar nema dovoljno problema u hrv. družtvu, pa da se još i njihovim pitanjima idemo bavit. A koji su to problemi Roma? Svaka čast Romima, nemam ništa protiv nikoga, ali i oni su kao i ja stanovnici ove Države, te se trebaju sami o sebi brinut. Niti im trebaju manja, niti veća prava od nas ostalih stanovnika Hrvatske. A to o njihovom načinu života, 90% su sami krivi, iako možda nemaju sredstava za život, ali postoji častan rad, no nitko od njih ne želi znoj na svome tijelu, samo od kuće do kuće pa prosit ili ukrast. Ovim ne želim reći da nema častnih iznimaka. Nu, mi ne trebamo rješavat njihova temeljna pitanja obstanka, nego oni sami, zasukati rukave i na rad. Nikome se ne će novac stvorit preko noći. Treba radit i samo radit.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 11 ruj 2008 16:44 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
Roomi, Sinti i Roma porijeklo kulture u Indiji. Na svoju stoljetnu Nomadsku šetnju Sinti i Romi imaju neke svoje stare običaje i vjerske ideje sačuvane, dok su mnogi elementi s drugim kulturama koje su uvijek u kontaktu. To ne može biti tradicija ,nego prevladano ,tamo gdje zive.. kulture i Sinti i Roma.
Dvije ključne stvari, nomadskog zivota i tradicije i srece , rezultat njihovog načina života i donose se u sljedećoj pjesmui

Ja sam stara i umorna, ali ne mogu ostati
Romi nomadi.. samo da umrem jer je cesta mojega života.
Na putu nailazim na svijet, uz ulice u kojem živim, na kraju ceste koja na kojoj umirem .
Ovo je naš život, mi smo siromašni, ali sretni
smo smo bogati kad smo oko vatre, sjedimo i slušamo šum violine.

Čak i danas, neki Romi su trajnom obicajnom čudno, pa su neki od njih još uvijek na putu, jer oni su neprestano sa sa smrti. An vrijedi pješačiti služi samo za odmor.
Više nego možda u drugim kulturama se mnogi Romi u provede sreću i izrazivaju , a sreća za njih zdravlje, djeca, ljubav i veselje. Dok rad i prosperitet u zapadnoj Europi kroz odgovarajuće ideologije na kapitalizam je proglašen, radi sa Sinti i Roma da zarade novac i da osiguraju osnovne potrebe. U potrazi za zemlju, mnogi Romi i Sinti su stranci. Samo oni znaju raditi Mali rat sa željom za osvajanje stranih
Područja. Oni ne vjeruju u junaka i ratnika, a mnoge njihove riječi, kao što su "Sablja, koji nema razumijevanja" ili "Dobar ratnik sije mnogo nesreće", pokazuju na njihove negativne odnose prema borbi za normalan radni zivot.
Sveukupno, njihov identitet nije toliko u bogatstvu i položaju, kao što znamo iz naše kulture. Je centralna točka za orijentaciju za grupu ili proširena obitelj,je vjecno putovanje.

Slika


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 11 ruj 2008 17:47 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 17 lis 2006 16:52
Postovi: 156
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
uzdanica napisao:
dolac napisao:

A zašto su Romi u situaciji kakvoj jesu,mislim (globalno),da smo svi mi krivi za to.Zar ne vidimo što se s tim narodom dešava i koji su njihovi problemi.Kad smo zadnji put čuli da se bilo što za njih napravilo?A obećano je mnogo.Oni su na marginama našeg društva i mi nismo u stanju rješavati njihova temeljna pitanja egzistencije,a kamoli što drugo.



A zar nema dovoljno problema u hrv. družtvu, pa da se još i njihovim pitanjima idemo bavit. A koji su to problemi Roma? Svaka čast Romima, nemam ništa protiv nikoga, ali i oni su kao i ja stanovnici ove Države, te se trebaju sami o sebi brinut. Niti im trebaju manja, niti veća prava od nas ostalih stanovnika Hrvatske. A to o njihovom načinu života, 90% su sami krivi, iako možda nemaju sredstava za život, ali postoji častan rad, no nitko od njih ne želi znoj na svome tijelu, samo od kuće do kuće pa prosit ili ukrast. Ovim ne želim reći da nema častnih iznimaka. Nu, mi ne trebamo rješavat njihova temeljna pitanja obstanka, nego oni sami, zasukati rukave i na rad. Nikome se ne će novac stvorit preko noći. Treba radit i samo radit.






Uzdanice,nisi nimalo u pravu,

Romima su zakinuta sva moguća prava...na vodu...na školovanje...na rad jer ih mnogi ne bi primili na posao jer sumnjaju u njih i što im preostaje nego da prose.? i ne možeš tvrditi da imaju sva prava kao i drugi u Hrvatskoj.
Zapitaj se koliko roma želi raditi ali kad traže posao onda sretnu ljude sa predrasudama..koji ih se boje da im nešto ne ukradu..i što onda..moraju kopati po smeću i prositi jer treba preživjeti


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 11 ruj 2008 17:52 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
Bravo Fernardo, i ja sam se pitala sta bi bilo da su mi roditelji Romi...
kako bi onda gledala na to sve...Da li bi bila ponosna na to sve...
i dosla do zakljucka "DA BI"...JER RODITELJSKI DOM JE SVETINJA...pa makar ja bila i ciganjka,i djete koje zeli W.C


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 33 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 9 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
cron
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr