www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 30 ožu 2024 00:07

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 33 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3, 4  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov: LICEMJERI
PostPostano: 14 ruj 2008 17:38 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 02 vel 2006 23:15
Postovi: 709
Podijelio: 3 zahvala
Zahvaljeno je: 6 zahvala
Naš dragi brat Leo me potaknuo na otvaranje ove teme.
Svaki sam njegov post, od tisuće napisanih s posebnom milinom čitao i u mnogima sam baš naišao na tog "licemjera", nekoga kao najvećeg grešnika, nekoga koji se jako gadi Bogu, nekoga nepopravljivoga ..
Zanima me zašto ih se smatra tako "tvrdim orahom", velikim grešnicima, nepopravljivima čiji je očigledan put u propast, bezdan ...? Kako prepoznati i početne crte toga grijeha i grešnika, pa da i sami ne činimo i postanemo?
Mislim da se licemjeru uzima za najveće zlo što grijeh čini SVIJESNO, proračunato uzima zlo u borbi protiv dobroga, istine. U nastojanju da sebe predstavi u najboljem svijetlu, da ga ljudi što više cijene, s ciljem pridobivanja visokog mišljenja i naklonosti o sebi ... služi se lažima, prigovaranjima, obmanama, poluistinama, klevetama, lažnim svjedočenjima..
Uglavnom pričaju o drugima (negiranja i prljavštine) nego o sebi samima (ako se ne mogu pohvaliti) jer u drugom ne vide brata/sestru već konkurenciju, opasnost, prijetnju..
Ukratko, život u laži i duhovni kukavičluk su njihov identitet koji nastoje u celofan zamotati.
Kako pomoći licemjeru i ima li pomoći ako on grijeh svjesno čini ali ne želi da ga prizna?
Nećemo li možda i mi biti licemjeri ako ćemo ovako griješni savjetovati neke druge da grijeha ne čine a možda smo i mi takvi ili još gori?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 14 ruj 2008 18:09 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 03 sij 2008 21:31
Postovi: 698
Lokacija: Najljepša zemlja na svijetu!
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Licemjeri me u životu najviše smetaju. Iz iskustva znam da su nepopravljivi.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 14 ruj 2008 18:17 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 04 srp 2008 10:56
Postovi: 195
Lokacija: Mostar,BiH
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
[quote]Nećemo li možda i mi biti licemjeri ako ćemo ovako griješni savjetovati neke druge da grijeha ne čine a možda smo i mi takvi i
li još gori?[/quote]

Svi ljudi su griješni i osim Isusa nitko zemljom hodao nije,a da
je bio bez grijeha..Zar to znači da ćemo ne opomenuvši druge
pustiti ih da srljaju u propast i ne činiti ništa povodom toga?
Isus nam je rekao da opomenemo brata koji griješi.

Jer kada ne bismo,to bi značilo da su
svi ljudi,pa čak i koji daju dobronamjerne
savjete ne želeći da dopuste drugima da srljaju u propast,licemjerni samo zato jer smo ljudi i nemoguće je da smo bezgrešni..

Isto tako trebamo biti ponizni i spremni prihvatiti savjete drugih jer uvijek se nađe netko tko zna više...
Opomenuti druge nije isto kao biti licemjeran.

Opomenuti druge je naša dužnost...

A to za licemjere je sasvim druga stvar.A i ja sam pročitala bezbroj Leovih postova i nisam u njima vidjela licemjerje nego
dobronamjerne savjete..Sad ne znam da li sam te dobro shvatila ili ne... :?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 14 ruj 2008 18:32 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 04 srp 2008 10:56
Postovi: 195
Lokacija: Mostar,BiH
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
A ako već nisam dobro shvatila,a čini se da ne,evo pišem i drugo viđenje :lol: :lol:

Licemjerje je jedan od najgorih grijeha,jer licemjeri znavši da su griješni,osuđuju druge ogovarajući i najmanju manu koju imaju na sebi.

No svi smo mi nekada veoma licemjerni...Ponekada ne želimo reći drugima što mislimo o njima i pretvaramo se da smo s njima veoma dobri,često osuđujemo u mislima,riječima...A nemamo na to nikakvo pravo.Pa i Isus je došao na zemlju,ne da sudi,nego da spasi...
Pa tko smo mi da sudimo druge ako to ni onaj koji je najveći od onih koji su ikada hodali zemljom,nije radio...Ali opet sudimo..
Jer smo samo ljudi i ponekad nas naše slabosti nadvladaju u potpunosti...Licemjerje je jedna od najgorih mana koje ljudi imaju...
Tako je grozna,a tako se malo borimo protiv nje..

Ja neću ništa govoriti protiv licemjera niti ih u bilo kojem pogledu osuđivati,jer sam Bog zna koliko sam puta na tom polju sagriješila i u kojoj mjeri osuđujem druge..Jedino se protiv toga možemo boriti molitvom...

A za licemjere u našoj blizini se također moramo moliti,pa i sami smo takvi veoma često..Trebamo ih i opomenuti..Ali nikako osuditi...I naposljetku oprostiti..Oprostiti im iako znaš da te lažu u lice i ogovaraju kad nisi tu...Oprostiti im iako znaš da će ti se jedino obratiti u slučaju da nešto zatrebaju..Ali oprostiti jer tako nas dragi Isus želi i jer je on nama oprostio još gore grijehe..

Ja se ispričavam Damire ako sam te pogrešno shvatila,slabo kontam,ali to se da primijetiti :lol:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 14 ruj 2008 19:11 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6385
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 44 zahvala
Za krscanski zivot ,poboznost je, dakle, najsnaznija rijec u vjeri; vjera je najvaznija rijec u moralu; a moral je najsigurniji nacin zivota.
Jer, ako nema poboznosti, nema vjere; ako nema vjere, nema morala; a ako nema morala, nema sigurnosti,ako nema molitve,nema porast u vjeri..
Laz proizvodi strah; kradja donosi nesigurnost; mito i korupcija unose nestabilnost; prevara i izdaja vode u bezizlaznost. Vjerski folklor ne moze zamijeniti poboznost; moralna licemjernost ne moze se prodavati za vjeru; od straha se ne moze osloboditi bez jasnog sistema moralnih vrijednosti.
Jer samo u drustvu u kojem nema jasnog sistema moralnih vrijednosti licemjerja,lazi i klevete mogu da prezive; kradja i otimacina mogu da se tolerisu; mito i korupcija mogu da zive; a prevara i izdaja mogu da se podrzavaju.
Vi koji tvrdite da vjerujete, budite ponizni i iskreni kad u ime Boga govorite. Vjernik misli o molitvi i postu a licemjer misli o kako je dobar i zasluzio pohvale.; vjernik gleda kako da podijeli svoj zivot ,darivanja..u svakom pogledu da dobije oprost za svoje grijehe, a licemjer gleda kako da sakrije svoje i prisvoji tudje imanje,tudje djelo i naginje velicanju vanjske simpatije,kako vidimo i na mnogim mjestima ,.sve osim vjere vjernik moze dati a licmjer vjeru prodaje; vjernik se nikoga osim Boga ne boji a licemjer se boji svakoga osim Boga; vjernik cini dobro i skrusen je a licemje cini zlo i oholi se,oholost se prepoznaje u velicanju nevrijednih stvari..Zaboravlja se na Strah Bozji . da jezik treba umjesto lazi i klevete govori istinu uvijek i na svakom mjestu,isto tako i na forumima ,to cesto zaboravljamo …Bog je tu pristan,itekako On to vidi i cuje…A mi se ne osvrcemo na nas grijesnike,nego se borimo za licemjerje.. Da srce umjesto mrznje i zavidnosti njeguje ljubav i dobru volju prema svom bratu i prema svakoj sestri ,da oko umjesto u nemoral gleda u moral u svakom pogledu;da ruka umjesto tudjeg kriza cuva svoj kriz na svakom mjestu; da noga umjesto grijeha trci prema „izvoru zive vode“gdje god moze; te da umjesto pohlepe i oholosti nasa dusa bude ispunjena skromnoscu i pokornoscu pred Bogom a ne pred TT clanovima.Dozvolimo da nam to uvijek i na svakom mjestu bude prepoznatljivo,pa tako i ovdje..na TT.
. Zato nas nauci, Boze, da je strah pred Tobom nasa sloboda od straha pred ljudima!
. Nije isto dobro i zlo. Zlu treba uzvrati dobrim, pa ce protivnik postati prisni prijatelj,a to cemo postici ako se borimo na putu za Bozju pravdu.....
TEBE-TRAZIM
Zato zeli bratu svome ono sto zelis samome sebi!

Ako zatrebas bratovu ili sestrinu pomc, pozovi ih da ti pomogne, a ako brat ili sestra zatreba tvoju pomc, pomozi mu!
Budi oslonac svome bratu, pa ce i on tebi oslonac biti!
Bogu je najdraze djelo da covjek obraduje svoga brata i sestru !
Ako naumis da govorimo o manama drugoga, sjeti se svojih vlastitih mana a hvala Bogu toga smo svi puni…!

BOG VAS SVE BLAGOSLOVIO CUVAO U MIRU I LJUBAVI SVAKOGA DANA..



Najbolji Dar Duha Svetoga , dar je da obnovimo prekinute veze sa svima,sa prijateljima , i cak i na Tebe_Trazim., da darujes i onoga koji te je naljutio, da oprostis i onome koji ti je nepravdu ucinio! Zahvaljujmo Gospodinu Isusu , da nam ocvrsti nasu vjeru, te da nam cuva nas TT i zastiti,svakog naseg clana i da nas oslobodi od zabluda licimjerja Zato i mi ovdje i sada ucimo da smo ovdje dosli da porastemo u Vjeri i poniznosti,da budemo skruseni ,strpljivi i puni prave istinite ljubavi...i dobrote.
Takodjer, nikad kao dosada nije bilo toliko prijateljstvo..sto je lijepo ,ali dalije to sve stvarno tako,neka zakljuci svaki sam za sebe…Dali ima natjecanje u prijteljstvu clanova,i obrana za one koji su mozda malo vise simpaticni… Zato zahvalimo Gospodinu Isusu , da nam to bude zalog ISTINE nase sloge, bratstva i solidarnosti da ne bude gladnih i siromasnih medju nama,da cujemo svaki vapaj i svaki glas svakog clana TT. Upamtimo, nece prolivena Krv Isusa Krista biti dzabe prolivena , vec ce otvoreno srce krscana ,nas samih TT-ovaca , prema svom bratu i prema svojoj sestri dosegnuti Bozje zadovoljstvo i milost.
. Nadajmo se da ce ova tema da urodi plodom,da nam ispita savjest i sa ovoga casnoga mjesta ,koji ide i koji se salje u svijet,gdje nas citaju mnogi , da ce cuti nas poziv da se postuje dostojanstvo Boga Oca Nasega , te cast i ugled nase vjere.biti prepoznativa u svakom clanu ovoga foruma, u svakom clanu u nasim obiteljima i medju prijateljima….
a posebno medju TT-ovcima.


Slika


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 14 ruj 2008 19:30 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 26 svi 2006 12:15
Postovi: 830
Lokacija: Sl. Brod, Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Licimjerima Isus naziva one koji drugima prigovaraju, a na sebe ne gledaju...
Lk 13,15 napisao:
Odgovori mu Gospodin: "Licemjeri! Ne driješi li svaki od vas u subotu svoga vola ili magarca od jasala da ga vodi na vodu?

..one koji govore jedno, a djelima pokazuju drugo
Mk 7,6 napisao:
A on im reče: "Dobro prorokova Izaija o vama, licemjeri, kad napisa: Ovaj me narod usnama časti, a srce mu je daleko od mene.

...vide kod drugih svašta, a kod sebe slabo...
Mt 7,5 napisao:
Licemjere, izvadi najprije brvno iz oka svoga pa ćeš onda dobro vidjeti izvaditi trun iz oka bratova!" Ne obeščaćujte svetinje!

Citat:
"tvrdim orahom"
ih se smatra, jer ne dozvoljavaju niti da im se ukaže gdje griješe, a kamoli da će to promijeniti...
..
Citat:
velikim grešnicima
ih nazivamo, jer ne priznaju svoje grijehe...
...
Citat:
nepopravljivima čiji je očigledan put u propast, bezdan ...
jer su previše samodostatni i samouvjereni, preponosni da bi mogli ne biti u pravu, pa idu za njih "pravim putem", koji nama može biti neznam koliko neshvatljiv, ali nama nije niti dano takvo što razumjeti, jer nismo na razini...

Citat:
Kako prepoznati i početne crte toga grijeha i grešnika, pa da i sami ne činimo i postanemo?

Moje mišljenje je da početne crte možemo prepoznati već kod djece, koja se ponašaju, rekla bi malo preuzetno, koja uvijek moraju biti u pravu pred svojim vršnjacima, imaju preveliku pozornost i naklonost drugih, bilo zbog odličnih rezultata ili čega drugoga...
Smatram da se kvalitetnim odgojem i Božjom pomoći može izbjeći ta "dijagnoza", kao i sklonost ostalim težim grijesima...
Jedini učinkovit lijek, po meni bi bila ispravno odgojena Savijest, unutarnji Glas Božji :D

Za nas je najučinkovitiji lijek molitva, odricanje i post :D
Na taj način krotimo svoju oholost i jačamo u vjeri, ljubeći prije svega Boga i bližnjega :D

Citat:
Kako pomoći licemjeru i ima li pomoći ako on grijeh svjesno čini ali ne želi da ga prizna?

Pomoći mu možemo jedino molitvom i poniznim pristupom, priznavajući mu i davajući pohvale za ono što dobro učini, a blago ukazujući na loše stvari, pri tome moramo sebe prikazati manjim od njega, ali čineći ono dobro više i bolje od njega da bi izazvali u njemu nelagodu zbog vlastitih postupaka, te tako polako, ali sigurno i sam će uvidjeti da je to što radi loše...
..jer loša su djela, ne čovjek!

Citat:
Nećemo li možda i mi biti licemjeri ako ćemo ovako griješni savjetovati neke druge da grijeha ne čine a možda smo i mi takvi ili još gori?

Biti ćemo licemjeri ako ne opomenemo a vidimo, a i ako opomenemo a i sami činimo isto na što opominjemo!
Djela! Ne samo riječi!
Budimo onakvi kakve želimo druge da budu!


Bog nas blagoslovio i sačuvao od licemjerja :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 14 ruj 2008 19:35 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 02 vel 2006 23:15
Postovi: 709
Podijelio: 3 zahvala
Zahvaljeno je: 6 zahvala
Angel,
je krivo si shvatila a i ja sam možda malo nezgrapno započeo temu. Normalno, da se ovo ne odnosi na Lea već sam iz njegovih postova isčitavao počesto taj pojam (licemjer) pa sam malo otvorio za diskusiju. Sve je u redu.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 14 ruj 2008 20:16 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 10 lip 2008 20:55
Postovi: 3438
Lokacija: Santa Fe (New Mexico)
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 72 zahvala
mislim da kad kažemo za sebe ja nisam licemjer da več time postajemo licemjeri


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 15 ruj 2008 06:15 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
..svi smo mi pomalo ..
..manje više ..
..ponekad
..ili često..
..mjerači lica..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 15 ruj 2008 07:00 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 tra 2008 21:01
Postovi: 1065
Lokacija: Negdje,.. daleko,..
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
Kako me je strah biti licemjer,.. prepoznati u sebi osobu protiv koje se borim,...
Kako me je stid toliko puta kada prepoznam u sebi taj lik, kojeg ne volim,.. :oops: :oops:
Koliko puta savjetujem, ukazujem na neke stvari, a u biti i samoj mi je potrebno cuti taj savjet ili ukor,....
Koliko se Bojim da ce mi moj dragi Isus to zamjeriti,...
Znam ja da je u Njemu oprost, ljubav, zaborav,.. ali mene boli svaka ta greska,... mene boli kad prepoznam tu drugu ja, koja je opet uspjela prevariti moje srce i osjecaje, misli i djela, i brzopleto ostvarila novu gresku,...
Boze pomozi mi, molim Te, na vrijeme prepoznati tog licemjera u meni, i stati mu na rep, prije nego ostvari svoj naum,...
Gospodine molim Te, operi me od tog grijeha, pomozi mi da se operem i odreknem licemjerja,... jer bez Tebe ta je bitka teska,...
Ja se Uzdam u Te,... Ja Vjerujem da me Ti Volis,... da mi Prastas,...
i vjerujem da ces mi pomoci da pobjedis Ti u svakom mom djelu,..

HVALA TI I SLAVA MOJ DRAGI ISUSE,....


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 33 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3, 4  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 2 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr