www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 23:05

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 323 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 02 sij 2011 23:40 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 tra 2009 20:57
Postovi: 2401
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 68 zahvala
Kleofa napisao:
...Da se razumijemo, 'U braku' Pio XII. je reko, 'ništa nije sramno!' Ništa! Mora se sačuvati integritet, integritet odnosa, to znači sve što vodi prema tom odnosu. Samo ljudi imaju predigru. Životinje nemaju, niti onaj koji siluje. Bog je stvorio predigru. Stvorio ju je, i ugradio, slava Isusu što je ugradio ženi poseban dio tijela samo za užitak. Bogu fala i slava. Kao da će...kao da je znao da će žena trpjet više u nekim stvarima, da ona može uživati u tom užitku tjelesnom. I piše u Katekizmu da je to predokus neba, radosti i neba...predokus i radost neba. To znači, u braku predigra je nužan i treba bit predigra. Dapače, što više! U petom poglavlju njegove knjige Ivan Pavao II. uči...govori muževima: 'Učite se to umijeće' da ti koji si malo nagliji u tijelu, što je istina. Muško tijelo...Prvo, pravi muškarac sebe kontrolira da on može kao pravi muškarac, kao vojn...kao vojnička vrlina, vodit svoju ženu koja treba malo više i ljubljenje i maženje. I on govori: 'Dečki, učite se tome. Dovedite je...i Ivan Pavao II. kaže: savršeno jest kad bude simultani orgazam pri bračnog čina, odnosno onog seksa između muža i žene. On je reko da je to Bogu dano, Bogu fala i slava. To je nauk Katoličke crkve. Tu se povlači jedno pitanje, što se tiče u braku, oralni seks u braku, per se kao takvo nije loše iako se govori, svi naši teolozi se slažu oko toga, da muž bi morao biti vrlo vrlo osjetljiv prema ženi da li ona to radi više radi njegovog užitka il da li je to istinski čin koje vodi do svršetaka...svršetka bračnog čina. Dakle, svaki...sve što je uključeno u seks prije same...samog seksa je OK s time da mora doć do svršetka čina muža i žene – muž u svojoj ženi. Sve što vodi prema tome, papa Pio XII. još je potvrdio, je dobro i nije sramno. Ljudi moji...tko...kakav Hugh Hefner, kakav OK, kakav 'teen', kakav 'Vogue'. Ovo je pravo! Ovo je pravo! OK, to je što se tiče muža i žene. Dakle, predigra OK, sve je to dobro. Čim se nešto iz predigre vadi izvan konteksta svršetka spolnog čina to se zove fetiš, užitak radi užitka, i to baš nije OK. Zato što...što se poremećuje puninu tog čina a radi se o svetinji, liturgijski čin. To zna bit teško...

Prema tonskom zapisu predavanja o teologiji tijela (dio 'Teologija u spavaćoj sobi') zagrebačkog studentskog kapelana don Damira Stojića
(ostavio sam sve u originalu. Don Damir često miješa padeže jer je odrastao u Kanadi.)


Što konkretno mislite o ovome.Meni to osobno ne izgleda OK.Nikako nemogu shavtiti da je oralni u redu.Iako neki svečenici to odobravaju pod nekim uvjetima!!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 03 sij 2011 09:25 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 28 kol 2009 11:42
Postovi: 1552
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 12 zahvala
Zahvaljeno je: 62 zahvala
Samuel napisao:
Što konkretno mislite o ovome.Meni to osobno ne izgleda OK.Nikako nemogu shavtiti da je oralni u redu.Iako neki svečenici to odobravaju pod nekim uvjetima!!


A šta ima svećenik odobravat ili ne odobravat??? Ja još nisam čuo nijednu propovijed gdje svećenik kaže oralni seks nije u redu, u biti nema ni spomena Seksa na propovijeDima Pa ne kužim koji to svećenici ne odobravaju i gdje oni plasiraju te ideje.

Pitanje je otkud kleofi tonski zapis predavanja, šta je sjedio s dikatafonom pa snimao.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 03 sij 2011 12:02 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 tra 2009 20:57
Postovi: 2401
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 68 zahvala
johnny 5 napisao:
Samuel napisao:
Što konkretno mislite o ovome.Meni to osobno ne izgleda OK.Nikako nemogu shavtiti da je oralni u redu.Iako neki svečenici to odobravaju pod nekim uvjetima!!


A šta ima svećenik odobravat ili ne odobravat??? Ja još nisam čuo nijednu propovijed gdje svećenik kaže oralni seks nije u redu, u biti nema ni spomena Seksa na propovijeDima Pa ne kužim koji to svećenici ne odobravaju i gdje oni plasiraju te ideje.

Pitanje je otkud kleofi tonski zapis predavanja, šta je sjedio s dikatafonom pa snimao.


Svečenici su ipak službenici Crkve,pa često i duhovni vođe.Pa mislim da ih je u nekim dvojbenim situacijama,u redu pitati.
Poljski svečenik j eizdao knjigu o tome,i isto ima stav slično kao i D.Stojić.Ali meni to i dalje nekako nije u redu.

A što se tiće tonskog zapisa,postoje jer su snimani,kad je imao predavanja o tim stvarima studentima,i ima nabavit dvd-e,ja sam skinuo nešt s interneta,ali nisam još sve poslušao!!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 14 stu 2011 19:52 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 30 ruj 2011 21:43
Postovi: 442
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Samuel napisao:
Neznam da li ovo već ima ovdje,ali ja stavih.Ako niste pogledali,pogledajte sad.Slučajno naletih na ovo!! :b112:




















Da li netko zna gdje se opet mogu vidjeti ovi filmići sa hrvatskim titlovima? Nemogu naći na youtube


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 14 stu 2011 20:04 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 09 srp 2009 11:29
Postovi: 476
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
ne otvaraju se clipovi...barem meni..pa ne vidim šta je to..jel možda Romance without regret? znam da od toga postoje titlovi na hrv.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 14 stu 2011 20:11 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 30 ruj 2011 21:43
Postovi: 442
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Dorothea napisao:
ne otvaraju se clipovi...barem meni..pa ne vidim šta je to..jel možda Romance without regret? znam da od toga postoje titlovi na hrv.


Je, Romance without regret, hvala, bila sam zaboravila naslov.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 14 stu 2011 20:56 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 09 srp 2009 11:29
Postovi: 476
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
http://www.youtube.com/watch?v=REj1rhc4RUk

evo ima samo prva dva dijela,ostalih nema više na youtubeu kao što piše...(učitavač zatvorio svoj račun)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 14 stu 2011 21:50 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 30 ruj 2011 21:43
Postovi: 442
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Ajoj, koja šteta


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 18 stu 2011 12:24 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 13 kol 2011 08:26
Postovi: 706
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
što ne probate upisati po naški tj."ljubav bez žaljenja"?Pod time se mogu naći svi clipovi.

Evo da se ne mučite tražiti

http://www.youtube.com/user/dragunnn21#p/u


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 24 lip 2014 15:11 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 09 lip 2014 15:14
Postovi: 132
Lokacija: Hrvatska
Podijelio: 80 zahvala
Zahvaljeno je: 45 zahvala
Surfao sam malo stranicom i našao ovu temu i na brzinu pročitao (napreskokce, naravno!).

Nepristrano, naišao sam na dva mišljenja:
1. u bračnoj je ljubavi granica postavljena uzajamnim dogovorom između supružnika koji se ljube,
2. u bračnoj ljubavi su granice postavljene prema Bibliji ili drugim spisima.

Postavljaju mi se pitanja (nisu baš sva teološka, ali su posve realna u RH!):
1. Smije li žena uživati u bračnoj ljubavi? I kad je daje i kad je prima!
2. Smije li muž uživati u bračnoj ljubavi? I kad je daje i kad je prima!
3. Smije li se doživjet spolno uzbuđenje kad smo sa supružnikom/suprugom?
4. Što ako netko fizički ne može biti sposoban za bračnu ljubav? I žene i muževi?
5. Smije li liječiti medicinski razlog uzroka?
6. Smije li liječiti psihološki razlog tog uzroka?
7. Što da radi žena kad muž ne želi godinama imati bračnu ljubav?
8. Što da radi muž kad žena godinama ne želi muža?

Kod nas, u Lijepoj nam domovini, bračni partneri ovako rješavaju gore navedene probleme:
1. Muž kaže da ga baš briga, i žena ga mora slušati i pokoriti se.
2. Smije, no ne treba, žena si nalazi drugoga.
3. Smije, no samo ako partner dozvoli, ako je muško onda mu žena kaže da je "pohotni jarac", ako pak je žena muž je proglasi bludnicom (fin sam, kažu to drugim riječima...).
4. Nema problema, nađemo si zamjenu, oboje...
5. Hm, neki liječe, neki ne, tako započinju mnogi psihološki problemi, alkoholizam etc.
6. Neeeeeeee, pa nisi ti lud/a! To ti nije ništa!
7. Ode na nekud van i pronađe nekoga tko želi.
8. Isto kao pod 8.; ode van i nađe zamjenskog muža.

OVI SU VAM ODGOVORI REALNOST NAŠEG DRUŠTVA!
Mislim da je minoran problem ako netko od muževa ili žena voli da ih supružnik pomazi ili ljubi, no puno je veći problem to što većini bračna ljubav ne znači ništa.

Moje je mišljenje da je bračna ljubav sveta, da je to nešto najveće što postoji u mome životu i da moja vjernost ženi nema alternativu, ma što se dogodilo!
I još nešto, kakvi smo, takvi smo, izabrani smo i izabrali smo i obvezali smo se na vjernost u dobru i zlu, pa bismo morali, dođe li do bilo kakvog probllema ili problemčića u bračnom životu, pokušati to riješiti sa svojom ženom ili mužem, ako ne ide, potražiti pomoć.

Muževi, ljubite žene!
Žene, ljubite muževe!

Roditelji, od vas su djeca najvažnija, ljubite ih više nego bračnog druga i samoga sebe!

*Blagoslovljen Bog u vijeke!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 323 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 7 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr