www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 17:43

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 323 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 29, 30, 31, 32, 33  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 07 lis 2017 14:28 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 04 lis 2017 11:25
Postovi: 60
Podijelio: 7 zahvala
Zahvaljeno je: 7 zahvala
Belive napisao:
ella napisao:
belive... ne razumijem te ovdje... naglasila si koliko su djeca bogastvo...a nisu važnija od muža il žene?

Vidjela sam ovo vase pitanje jucer, ali iskreno, nije mi se dalo tipkati. Takoder, osjecam se kao alien pa bih s ovim (dugim) postom i zavrsila s pitanjima odnosa, bar sto se mojih stavova/razmisljanja tice.
Gledajte. Ja nisam znala za Boga onako kako sada znam, ali istina jedna stvar mi je uvijek onako romanticarski u mislima - zelja/ceznja/ideal – kakogod, a to je sljedeće:

Znamo mi već kako priča ide, momak i cura, ulaganje u odnos, brušenje bridova koji ih medusobno bodu vlastitim nastojanjima pouzdavajuci se u bozju snagu, crpeci ljubav jedno za drugoga u Kristu - jednostavno receno - vjerom i djelima. Smatram da u katolickoj vezi koja se zivi s predbracnom cistocom onda kad se problemi na koje nailaze ne rjesavaju u krevetu vec se rjesavaju razgovorima, raspravama vrlo brzo se sve stvari medu njima kristaliziraju i da nakon nekih godinu-dvije su spremni za brak.

Sto se tice velikog dana - zamisljam svoju malu zupu ukrasenu ljiljanima, da ce me vjencati moj najdrazi svecenik, da necu imati samo obred vec cijelu misu i da cu u crkvu uci uz Ave Mariju, a izaci uz Hvalospjev ljubavi. Tome ce prisustvovati samo roditelji, kumovi i braca/sestre. I to je to.
Ne vidim se u vjencanici ciji se slep vuce 10 metara, niti se vidim s instalacijom na glavi od frizure, niti s kilogram i pol make up-a.
Tog dana zelim se probuditi sretna jer se udajem za covjeka kojeg volim. Jutro zelim provesti s roditeljima i bratom bez ikakvih monada (kako bi mi ovdje rekli), a kad dode vrijeme, odjenut se u jednostavnu haljinu, i hodat prema svom najdrazem covjeku koji me s osmjehom na licu (bez puno nervoze, priprema, zivaca potrosenih na nepotrebne detalje) ceka pred oltarom.
Nakon vjenčanja s obitelji eventualno otići na večeru bez da oboje glumimo klaunove u predstavi priređenoj za uzvanike.
Buket zasigurno ne želim bacati – on će ići na oltar u samostan gdje često idem na misu, Iako - istina, ima jedna stvar – želim (tada već mužem) otplesat naš prvi ples, a nitko sretniji od mene neće bit ako ga nas dvoje otplešemo sami u našem novom domu kad s te obiteljske večere dođemo kući. I to je to.
To vam je za mene moj najljepši dan u životu.

Ne želim živjeti u zajednici (s roditeljima) već želim da muž i ja sami živimo, pa makar to bila garsonijera, niti želim ikakva (dobronamjerna) miješanja od strane roditelja/bližnjih kako bismo mi trebali urediti svoj život. Ako ne budem trebala, ne želim raditi u nekoj firmi gdje ću imati radno vrijeme jer se to kosi s nekim drugim mojim stavovima, isto tako ne mislim da svejedno ne bih mogla pridonijeti kućnom budžetu, ali tek onda kada su sve, ama baš sve potrebe moje obitelji zadovoljene. Hvala Bogu, posao mi je jedinim dijelom takav da ga mogu raditi od kuće, i to kada ja hoću.

Što se tiče djece, pa shodno i vašeg pitanja - naravno da želim djecu – dvoje ili troje – Josipa ili Josipu i ostalu ekipu.
Želim biti mama koja će ih ljubiti i voliti do neba i natrag, ali isto tako želim biti mama koja će znati da bez svog čovjeka ne bih imala ni njih i koja neće zaboraviti na njega i njegove potrebe bez obzira koliko posao kućanice i majke bio težak. Voljet ću svoju djecu, ali muža još više.
Želim da otac moje djece sudjeluje u njihovu odgoju i želim da kvalitetno kao obitelj provodimo vrijeme zajedno te da je i on, kao i ja, uključen u njihov život koliko god je moguće.
Voljela bih da moj muž jednog dana prihvati moje „članstvo“ u katoličkoj zajednici i pridruži mi se (onda će to biti obiteljska zajednica, a ne zajednica mladih) i da s vremena na vrijeme imamo samo naš dan kad ćemo djecu poslati bakama, djedovima / tetama, barbama, a mi ćemo već znati kako ćemo to naše vrijeme potrošiti. Stavljajući muževljeve potrebe na prvo mjesto, umanjujem šanse za naše nesuglasice, a time povećavam šansu da moja djeca odrastaju uz oba roditelja u pravoj obitelji. Vjerujem da je odrastanje u domu s roditeljima koji se vole i cijene ključno za dječji razvoj.
Zbog toga, muž treba biti na prvom mjesto. Jednog dana kad djeca odrastu, kad odu svojim putem – sa svojim čovjekom želim proslaviti uspješno obavljen roditeljski posao, a ne sjediti u mukloj tišini sa osobom koja je za mene postala stranac zbog toga što smo se godinama udaljavali jedno od drugog.


Istina, Bog me naucio da nikada u zivotu nista ne mozemo planirati, da se nasi scenariji koje reziramo u glavi u 80% slucajeva nece ostvariti, ali znate - to jos uvijek ne sprjecava me da onako (kao sto neke djevojcice mastaju o vjencanicama), ja ne mastam o svemu ovome gore.
U svemu u životu Bog želi da se pouzdamo u njegovu snagu – snagu koja pobjeđuje smrt, a daje život – pa zato ja – kao što mi u potpisu piše – dajem najbolje u sebe pouzdajući se u Njega.
Naš dom je na Nebesima, ovaj ovdje je samo putovanje do vječnosti – stoga, ja se nadam da ću na tom putovanju sa svojim čovikon proputovati barem djelić svoje prethodno napisane želje.
Toliko od mene.



Believe, ovo kao da sam ja pisala, vidjela sam i na još nekim tvojim nedavnim postovima da imamo mnogo sličnosti u razmišljanju, ovo definitivno potpisujem :b112:
Naravno da djeca nikad ne smiju postati vaznija od muza, to i toliki svećenici, pa čak i psihoterapeuti savjetuju, za dobrobit bračnog odnosa. Da bi odnos bio kvalitetan i ispunjen, nuzno je i da muz i zena rade na tom odnosu, uz Bozju pomoć, i njihova uloga sigurno nije završena kad dodju djeca, dapače, tada se pogotovo treba odvojiti vrijeme za bračnog druga ( koliko je moguće, jer svi znamo koliko vremena i truda je potrebno za malu djecu).


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 14 lis 2017 07:33 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 10 lip 2008 20:55
Postovi: 3438
Lokacija: Santa Fe (New Mexico)
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 72 zahvala
Belive napisao:
Bez rasprave, muža treba volit više nego djecu i amen.

Tak baš glasi nauk Katoličke Crkve ili su to tvoje privatne mudrolije? :-|


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 14 lis 2017 19:14 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 07 lis 2017 06:21
Postovi: 13
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
Fran26 napisao:
Belive napisao:
Bez rasprave, muža treba volit više nego djecu i amen.

Tak baš glasi nauk Katoličke Crkve ili su to tvoje privatne mudrolije? :-|

Fran ti još pišeš ovdje? Sjećaš se Mario22 mislim da mi je bio nick. Sad sam Mario31. :)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 14 lis 2017 20:28 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 tra 2009 20:57
Postovi: 2401
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 68 zahvala
Mislim da se ja sjećam Marija22, poslao mi onaj mali katekizam ako se ne varam!! :D

Ovo da treba voliti više supružnika nego dijcu, je jednom kod nas u župi rekao pokojni Tomislav Ivančić, a mislim da sam to pročitao i u jednoj knjigi, a sad kojoj, moram srušiti windovse u blentari, pa ponovno podići da vidim jel još tu negdje ta zabilješka!!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 15 lis 2017 14:40 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 10 lip 2008 20:55
Postovi: 3438
Lokacija: Santa Fe (New Mexico)
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 72 zahvala
GroundZeroCro napisao:
Fran ti još pišeš ovdje?

Nažalost. :lol:

GroundZeroCro napisao:
Sjećaš se Mario22 mislim da mi je bio nick. Sad sam Mario31. :)

A ja bi se zakleo da si bio Mario23. Sjećam te se Mario. :)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 15 lis 2017 15:09 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 10 lip 2008 20:55
Postovi: 3438
Lokacija: Santa Fe (New Mexico)
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 72 zahvala
Belive napisao:
Pretpostavljam da mi slijedi lista izvadaka koji će me opovrgnuti? Sad, nemam ti ja neki pametan odgovor, ak' me pitaš da ti navedem nekog tko je to od crkvenih otaca rekao ili možda gdje to piše – nažalost, ne znam, ali onako..

Nisam siguran da se netko iz Crkve o tome izjašnjavao baš na taj način (osim možda Toma :) ). Zašto je uopće to tak postavljeno kao "više" i "manje"?! Možda toga uopće nema? Ti si to postavila kao da majka mora birati. A kaj ako je dovoljno, prirodno i ispravno da ih voli jednako? Si da o tome razmišljala?! Okrenemo stvari i čovek se pita jel to vrijedi i za oca? Jel on mora svoju ženu volit više od djece? Ako da, zake je to tak?! Pa možeš i dalje od toga. Jel majka treba volit kćer više od sina? I jel unuci moraju volit baku više od dede? :)

Belive napisao:
...ne piše li u Bibliji Stoga će čovjek ostaviti oca i majku da prione uza svoju ženu; i dvoje njih bit će jedno tijelo? Tako više nisu dvoje, nego jedno tijelo. Što, dakle, Bog združi, čovjek neka ne rastavlja. (Matej 19,5-6)

Ne spominju se djeca. Ne sklapam ja sakrament/savez sa svojim djetetom, nego s mužem, kaj ne?

Ne kaže li Biblija da je muž taj koji treba biti „autoritet“ i vodstvo i da ustvari vjerujući mužu, imamo povjerenja u Boga, a mi (žene) smo te koje tu te (složit ćemo se?) trebamo imati puno vjere, snage, ali i hrabrosti.
Jer nije li u kršćanskom/katoličkom braku ipak to da žena vjeruje mužu i prihvaća njegovo vodstvo, iako se možda neće složiti s njime. Ono, vjerujući svome mužu (vjerujući mu da će on učiniti najbolje za mene i našu djecu) ja automatski jednim dijelom stvarno njega stavljam na prvo mjesto, kaj ne?


U Bibliji piše puno toga. :) Možemo zaključit da se tu slažemo kaj navodiš. Ali to nigde ne tjera majku da mora birati "više" i "manje". Dosta je da ih voli. Često puta (na sreću) majka to i doista čini. Voli muža i djecu. Jednostavno ih voli. Bez da bira "više" i "manje". Jer o čemu mi tu pričamo kad govorimo o mužu i ženi, kad govorimo o djeci? Došli smo na to da je to obitelj. A o obitelji se Crkva jako puno raspisala. Stotine stranica bi se o tome moglo navodit. I nigde nisam naišao da netko u obitelji mora volit "više" ili "manje". Obitelj se međusobno treba volit. I to je to. To kaj otac i majka imaju različite uloge, i to kaj je otac otac i to niko nemere zamjenit, baš kao što je majka majka i niko nemere na to mjesto, to je druga priča. Bitno je da različite uloge u obitelji ne zahtjevaju odabir koliko koga volit. Vidi samo ove redove;

Ef 5, 22-33 Podložni budite jedni drugima u strahu Kristovu! Žene svojim muževima kao Gospodinu! Jer muž je glava žene kao i Krist Glava Crkve – On, Spasitelj Tijela. Pa kao što se Crkva podlaže Kristu, tako i žene muževima u svemu! Muževi, ljubite svoje žene kao što je Krist ljubio Crkvu te sebe predao za nju da je posveti, očistivši je kupelji vode uz riječ te sebi predvede Crkvu slavnu, bez ljage i nabora ili čega takva, nego da bude sveta i bez mane. Tako treba da i muževi ljube svoje žene kao svoja tijela. Tko ljubi svoju ženu, sebe ljubi. Ta nitko nikada ne mrzi svoga tijela, nego ga hrani i njeguje kao i Krist Crkvu. Doista, mi smo udovi njegova Tijela! Stoga će čovjek ostaviti oca i majku da prione uza svoju ženu; dvoje njih bit će jedno tijelo. Otajstvo je to veliko! Ja smjeram na Krista i na Crkvu. Dakle, neka svaki od vas ljubi svoju ženu kao samog sebe, a žena neka poštuje svog muža.

1 Pt 3,1 ..i vi, žene, pokoravajte se svojim muževima: ako su neki od njih možda neposlušni Riječi, da i bez riječi budu pridobiveni življenjem vas žena..

1 Pt 3,7 ..i vi, muževi, obazrivo živite sa svojim ženama, kao sa slabijim spolom, te im iskazujte čast kao subaštinicima milosti Života da ne spriječite svojih molitava.

Kol 3, 18-21 Žene, pokoravajte se svojim muževima kao što dolikuje u Gospodinu! Muževi, ljubite svoje žene i ne budite osorni prema njima. Djeco, slušajte roditelje u svemu, ta to je milo u Gospodinu! Očevi, ne ogorčujte svoje djece da ne klonu duhom.




According to the plan of God, marriage is the foundation of the wider community of the family, since the very institution of marriage and conjugal love are ordained to the procreation and education of children, in whom they find their crowning. In its most profound reality, love is essentially a gift; and conjugal love, while leading the spouses to the reciprocal "knowledge" which makes them "one flesh," does not end with the couple, because it makes them capable of the greatest possible gift, the gift by which they become cooperators with God for giving life to a new human person. Thus the couple, while giving themselves to one another, give not just themselves but also the reality of children, who are a living reflection of their love, a permanent sign of conjugal unity and a living and inseparable synthesis of their being a father and a mother.When they become parents, spouses receive from God the gift of a new responsibility. Their parental love is called to become for the children the visible sign of the very love of God, "from whom every family in heaven and on earth is named."


The family, which is founded and given life by love, is a community of persons: of husband and wife, of parents and children, of relatives. Its first task is to live with fidelity the reality of communion in a constant effort to develop an authentic community of persons. The inner principle of that task, its permanent power and its final goal is love: without love the family is not a community of persons and, in the same way, without love the family cannot live, grow and perfect itself as a community of persons. What I wrote in the Encyclical Redemptor hominis applies primarily and especially within the family as such: "Man cannot live without love. He remains a being that is incomprehensible for himself, his life is senseless, if love is not revealed to him, if he does not encounter love, if he does not experience it and make it his own, if he does not participate intimately in it." The love between husband and wife and, in a derivatory and broader way, the love between members of the same family-between parents and children, brothers and sisters and relatives and members of the household-is given life and sustenance by an unceasing inner dynamism leading the family to ever deeper and more intense communion, which is the foundation and soul of the community of marriage and the family. Sv. Ivan Pavao II., "Familiaris consortio"



Kaže pismo;

Rim 13,10 Ljubav bližnjemu zla ne čini.

Jednostavno ljubiti. Ni više ni manje- nego ljubiti. I onda naletiš na Tomu koji se pita kao ti. Nažalost, Toma ne "potegne" baš to pitanje. On se pita;


Is there an order in charity?
Should man love God more than his neighbor?
More than himself?
Should he love himself more than his neighbor?
Should man love his neighbor more than his own body?
Should he love one neighbor more than another?
Should he love more, a neighbor who is better, or one who is more closely united to him?
Should he love more, one who is akin to him by blood, or one who is united to him by other ties?
Should a man, out of charity, love his son more than his father?
Should he love his mother more than his father?
Should he love his wife more than his father or mother?
Should we love those who are kind to us more than those whom we are kind to?



Ostali smo bez odgovora (onog koji bi nas zanimao).


Belive napisao:
I sad, mogla bih ti ja napisati kako stvari stoje i u pedagoško-psihološko-sociološkoj perspektivi, ali mislim da te ne bi to zanimalo :?

Dobro misliš. :)

p.s.

Belive napisao:
...razmislimo Frane (btw kako se stvarno zoveš?)

Kristijan.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 15 lis 2017 16:20 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 07 lis 2017 06:21
Postovi: 13
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
Fran26 napisao:
GroundZeroCro napisao:
Fran ti još pišeš ovdje?

Nažalost. :lol:

GroundZeroCro napisao:
Sjećaš se Mario22 mislim da mi je bio nick. Sad sam Mario31. :)

A ja bi se zakleo da si bio Mario23. Sjećam te se Mario. :)

Ah da, zabunio sam se.
Zašto nažalost još pišeš? Al je stanje loše? :D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 15 lis 2017 18:43 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 04 lis 2017 11:25
Postovi: 60
Podijelio: 7 zahvala
Zahvaljeno je: 7 zahvala
:b112:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 16 lis 2017 15:57 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 10 lip 2008 20:55
Postovi: 3438
Lokacija: Santa Fe (New Mexico)
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 72 zahvala
Belive napisao:
Kristijan aka Fran26! :)

Tak nekak. :)

Belive napisao:
Moje “više ili manje” je išlo u smjeru toga da žene danas najčešće s dolaskom djece zaborave na muževe. Naime, već smo se svi mi ovdje složili da brak ima svoje faze, svoje mijene, svoje uspone i padove. Onih dvoje koji su se ponašali kao zatelebani tinejdžeri kad su se vjenčali, dolaskom djeteta, pa čak i samom trudnoćom žene moraju biti spremni na brojne promjene htjeli oni to ili ne. Od pada, rasta libida, do trudničkih mučnina preko trbuha koji ometa uobičajne seksualne vještine. I tu ide sva kritika nama ženama.

Dolaskom djeteta muž često postaje zadnja rupa na svirali. Intimnost je lako postići na početku braka, ali postigni ti intimnost dok je bole grudi od dojenja, dok dijete je jedva zaspalo, dok joj se kapci spuštaju, a ti pokušavaš pokrenuti akciju. U tim situacijama ja kažem da je tu onda muž taj kojeg moramo voljeti više od djeteta, u tim situacijama moramo znati, imati na umu, ne zaboraviti da je muž taj s kojim moramo razvijati i održavati stalno, svakog dana iznova odnos i ljubav.
Često si preumoran, neispavan, nervozan i zaboravljaš na onog drugog. Brak može početi nalikovati na natjecanje tko što i koliko radi, tko je umorniji, tko je manje spavao. I baš zato smatram da kad dođu djeca “muža” žena treba staviti ipak na prvo mjesto.

A muž mora shvatiti/prihvatiti da nije on dijete nego da je dijete dijete, a on je odrasla osoba. Ako to nemere shvatiti/prihvatiti, onda znači da si dobila još jedno dijete, i to poprilično egoistično dijete. Slika

Belive napisao:
U svakom od vas muškaraca ima dio koji želi biti hrabro srce, ali stvarnost je nekad malo drukčija. Tu su svakodnevna odricanja, prilika da svaki dan drugoga stavimo na prvo mjesto pa i na vlastitu štetu. Muž ženu, a žena muža. Ne znam, ali ja mislim da je to istinsko, autentično značenje ljubavi. Ljubav je žrtva. Ako želiš znati volim li te pokušaj vidjeti moju žrtvu.
Znaš što je rekao Theodore Hesburgh? Najvažnija stvar koju otac može učiniti za svoju djecu jest ta da voli njihovu majku.

Može sam na zahod? Si može sam zgrijati dinstanu piletinu (prsa) i mahune? Može sam do Konzuma? Može! E vidiš, a dijete nemere! Slika Slika Navijam za dijete. Slika Nikako za muža cvilidretu. :roll: Slika


Belive napisao:
Isto tako, nevezano za temu, danas kao da je najveći strah voljeti nekoga više.
Što ako ja njega volim više nego on voli mene, što ako je meni stalo više nego njemu? Što ako? Pa ja se pitam – što ako?
I odgovaram sama sebi – pa ništa. Mislim da bi mi katolici trebali znati da voljeti nekoga “više” ne znači ni u kojem slučaju slabost. Dapače, za mene je to najhrabriji čin koji možemo napraviti. Davajmo i kad nemamo što dobiti. Nije odnos škrinja u kojoj su partnerstvo, intimnost, ljubav, prijateljstvo na izvolite. Odnos je prazna škrinja u koju stavljamo i koju punimo mi.

Lako reći, teško ostvariti. :l30:

Belive napisao:
Nego, Kristijane, ja već tri dana buljim u ekran, čitam sve i svašta o misionarima i misionarkama crkve i ideje nemam.
Treba mi tvoja pomoć - ime svetca ili blaženika (čija biografija i misijsko djelovanje su iscrpni i onako zanimljivi za učenike)? Pucaj! 8)

Znam samo jednog: Sv. Damjan de Veuster. Iako znam samo jednog, dobra je stvar kaj taj spada u kriterije "iscrpna biografija i misijsko djelovanje" te "zanimljiv za učenike". Dobro, to zadnje nigdar nemereš znati. Meni je bio zanimljiv, kak bude učenicima, to nemereš znati dok ne isprobaš.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 16 lis 2017 22:01 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 tra 2009 20:57
Postovi: 2401
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 68 zahvala
Citat:
Definitivno si bolji u ovom citiranju tj. pozivanju na djela od mene.

:a1490: :a1490: :a1490:
Pa ovo je kao da mi Messi gurne loptu kroz noge, ja ga povučem za zolufe i kažem mu: "Čuj mali, definitivno si bolji od mene"! :a1490:
Ti si prva koja si imala hrabrosti se uopće i pomisliti usporediti, i na tome ti moram definitivno čestitati!
ČESTITAM BELIVE :b232:

Citat:
Nego, Kristijane, ja već tri dana buljim u ekran, čitam sve i svašta o misionarima i misionarkama crkve i ideje nemam.
Treba mi tvoja pomoć - ime svetca ili blaženika (čija biografija i misijsko djelovanje su iscrpni i onako zanimljivi za učenike)? Pucaj!

Naš čovik, čistokrvni kratkodlaki!
http://verbum.hr/knjige/zivotni-put-jed ... -dio-3188/

Made in Japan!
http://verbum.hr/knjige/svetac-na-zadatku-3164/

Anti ku klux klanovac!
http://verbum.hr/knjige/sluga-robova-3163/

Al ne mogu doći sebi da se je neko išao usporediti sa Franom u citiranju! hahahahahaha
Oprostit ćemo ti ovo Belive, pa jel ti znaš da je po Franu nazvana cijela jedna linija scannera!
U hrvatskoj se više ne kaže citiranje, nego franiranje (onaj koji-, mazne određeni dio teksta velikog uma za pravo mijesto u pravo vrijeme, za sahranu virtualnih samodopadnih napuhanih neprijatelja)!
Pa neki forumaši su izvršavali javni linč zbog njegovog citiranja, palili su lomače oko monitora i stavili profil Frana ne bi li izgorio skupa sa svojim citatima, i onda ti dođeš i kažeš: "Da, bolji je od mene"! hahahaha :b101: :b101:
Ufff, kud sam otvarao ovo danas! Gasim internet.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 323 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 29, 30, 31, 32, 33  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 5 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
cron
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr