www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 18 tra 2024 03:39

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 323 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 ... 33  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 10 pro 2008 14:17 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 18 lis 2007 20:30
Postovi: 165
Lokacija: Split
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
kresho napisao:
Kleofa napisao:
Citat:
Ma zar u sebi ne osjećaš to kao grešno, baš nimalo sumnji nemaš Kleofo?

Ja i ne tvrdim da oralni seks nije grijeh. Problem je u vašem čitanju a ne u mome pisanju. Već sam ponovio da tvrdim jedino što i ovi teolozi tvrde: da oralni seks nije uvijek teški grijeh. Ako bi bio zamjena za bračni čin teški je grijeh... Sve piše. Toliko o tome. Ne da mi se ponavljati.


U kojem slučaju nije teški grijeh?

Teolozi danas svašta tvrde! 8) :a1430: 8) :)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 10 pro 2008 14:25 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 22 tra 2007 15:52
Postovi: 961
Lokacija: ZAGREB
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
a sta ja znam...
definitivno prije braka jest grijeh...
ali u braku..
ne znam.. mislim da nije..
ali isto tako mislim da sam pre - needucirana u vjeri, tako da
... ne znam...
moram jos puno zganaca popapati..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 10 pro 2008 14:28 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 18 lis 2007 20:30
Postovi: 165
Lokacija: Split
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Kleofa napisao:
Danas je Katolička crkva stup istine na području ljudske spolnosti, danas kada više nema granica, kada je sve dozvoljeno, kada vlada hedonizam. Ivan Pavao II je kroz teologiju tijela rekao dvije vrlo bitne stavke:

1.Čovjek je svet- stvoren na Božju sliku
2.Način na koji ljudi dolaze na svijet je svet.

No čovjek je degradirao spolnost i spolne organe do te mjere da u svim narodima (posebno hrvatskom narodu) imate nekoliko naziva za spolne organe, poprilično vulgarnih, dok recimo uho je uvijek uho. To nam nešto govori. Zašto baš spolni organi, zašto se ne ismijavaju oči ili uši? Zato što knez ovog svijeta želi oboriti ovu tezu koju nam govori Ivan Pavao II. I u tome poprilično uspijeva. Nažalost. Crkva, isto tako, ne negira užitak, dapače Bog ga je utkao u nas kako bi osjetili predokus neba i vječnog života.
U djelu „Ljubav i odgovornost“ Ivan Pavao II uvodi personalističku normu: ne smijemo se prema drugoj osobi nikad odnositi kao da je objekt, ljubav mora biti jedini kriterij. Za kršćane Krist je ostavio pravu formulu za ljubav: «Ljubite jedni druge kao što sam ja ljubio vas.» (Ivan 13,34). Opet ćemo napomenuti kako nas je to Krist ljubio: a) slobodno, b) potpuno, c) vjerno d) plodno. Bitno pitanje glasi: Je li ovaj čin autentičan čin Božje ljubavi? To je bitno pitanje za katolički spolni moral.

1) masturbacija- nedostaje plodnost i vjernost
2) predbračni odnosi- nedostaje vjernost jer osoba može već iduće jutro otići, ukoliko se koristi kontracepcija onda takav odnos nije plodan, nije autentičan čin Božje ljubavi. Laže se tijelima.
3) homoseksualni čin- ne donosi nikakav plod, nije ono što je Bog u početku zamislio.
4) kontracepcija- stvara kod čovjeka osjećaj božanstva i gospodara života i smrti, ne donosi nikakav plod, već čovjek odlučuje tko i kada će se roditi. Isključuje se Bog. Kontracepcijsku pilulu je izmislio muškarac kako ne bi upoznao žensko tijelo, kako bi žena uvijek bila na raspolaganju, egoistično i hednostično. Pilula je protiv plodnosti a plodnost nije bolest. Isto tako loša su i ostala kontreceptivna sredstva.
5) oralni seks-ne donosi plodnost, nema uzajamne ljubavi već se radi o iskorištavanju partnera. 6) odjevanje- što želimo reći oskudnim odijevanjem? Nisu li muškarac i žena tad samo objekt požude kod drugih ljudi?

Napomena: kod prirodne regulacije plodnosti dopuštamo Bogu da bude Bog, ne isključujemo ga, dok Ga kod pilule ili kondoma isključujemo iz bračnog čina.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 10 pro 2008 22:52 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
Kleofa napisao:
Citat:
Ma zar u sebi ne osjećaš to kao grešno, baš nimalo sumnji nemaš Kleofo?

Ja i ne tvrdim da oralni seks nije grijeh. Problem je u vašem čitanju a ne u mome pisanju. Već sam ponovio da tvrdim jedino što i ovi teolozi tvrde: da oralni seks nije uvijek teški grijeh. Ako bi bio zamjena za bračni čin teški je grijeh... Sve piše. Toliko o tome. Ne da mi se ponavljati.



...uzimanje banana analno..nije uvijek teški grijeh,.
..teški grijeh bi bio npr...uzimati lubenice..analno..
..pogotovo one od 10 kg..

..ako želite uživati..pijte mlijeko..na uši..
.. pire krumpir razmažite po očima...

..pranje spolnih organa četkicom za zube nije uvijek teški grijeh..
..teški grijeh je ako ih perete...četkom za WC-e

..prevariti suprugu s drugom ženu , nije grijeh ako je ona lijepa..
..i ako taj čin, nije bio zamjena za bračni čin..

..dvije žene mogu spolno općiti , ako je taj čin učinjen u braku..
.isto tako vrijedi za muškarce..

..isto tako ...istospolni brakovi nisu grijeh..jer su
..unutar bračnog čina..

...baš si razmišljam sada..htio bih ići u penziju..ne da mi se više raditi..
..rastat ću se sa ženom..
..i fiktivno oženit s svojim tatom..
..dat ću otkaz..uzeti otpremninu u firmi..,
..i dobivat preko ćaće penziju, socijalno.,.zdravstveno..

..to bi trebao učiniti svaki kršćanin..
..i prilagoditi se modernim strujama..

,..da ne budemo zaostali..

..takva će biti lijepa naša mila zemlja..

...svi će biti u razno raznim brakovima..nitko neće raditi..
..samo ćemo koristiti ..
..NAŠE PRAVO NA SAMOPRIJEDIJELJENJE..

. a sve zbog toga..jer to .moje mišljenje da to
...NIJE GRIJEH..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 11 pro 2008 07:20 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 26 svi 2006 12:15
Postovi: 830
Lokacija: Sl. Brod, Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
:a1490: :a1490: :a1490: :a1490:
:b112: naggar bravo :b112:
BTB :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 28 pro 2008 22:45 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 30 stu 2008 20:30
Postovi: 19
Lokacija: splitska
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
čitajuči ove postove dobro sam se i nasmijao, ali i nekako me tuga oko srca obuzela...razumijem i poštivam svačije mišljenje ali u ovom slučaju vezano za ovu temu pitam se koliko je uopče koncizno naše mišljenje? sve je varijacija na temu i izvorno podrijeklom od čovjeka???
Naravno da nam ovdje dobro dođe i duhovno osvješčivanje uz literaturu koju nam nude crkveni veleučenjaci.
Ali uz sve to, mislim da svatko ima odgovor u svome srcu, što je grijeh a što nije grijeh?
Bog je "usadio"seksualni nagon u čovjeka dajuči mu tako mogučnost da se opredjeli za brak u kojem će i upražnjavati ovaj nagon iskazivajuči ljubav a u konačnici dolazi do začeća. Sve je u tome već kazano...zašto si postavljati pitanja tipa ORALNI SEX i sl. kad znamo da to ne spada u normalne okvire božanskog dara DANOM GA nam.
Imamo potrebu za pičem..pijemo kad smo žedni...možemo svašta i piti...ali nenormalno je piti nešto što ne utažava žeđ...tako bi mogli piti i tekuća g...., tko nam smeta naposljetku..imamo slobodnu volju.
Dakle sve je na slobodnoj volji dali se opredjeliti za grijeh ili ne. Grijeh je uvijek grijeh ma koliko ga got mi htjeli obojiti u NE GRIJEH.
No, kad su u pitanju muž i žena, njihova intima...pitanje je do kojih granica će ići u tome i što je od svega toga normalno a što nije normalno?
Dali uvijek ljubav opravdava i sami čin?
Ako si gladan i ukradeš kako bi se najeo takodjer spada u grijeh po crkvenoj moralci iako svatko, vjerovatno, če odgovoriti subjektivno da to nije grijeh. Seksati se sa svakom osobom koja ti je "fluidno"draga i voliš je NEMOŽE NIKAKO OPRAVDATI TEŽINU GRIJEHA ako moralno razmišljaš.
Danas oralni seks, sutra analni seks..prekosutra neka nova inprovizacija prakticiranja seksa i odnese te đavo..
E dragi moji, nemojte nasjesti zlom, on i igra igru kako bi nas na naizgled nebitnim stvarima zaskočio jer tako stvara paukovu mrežu, najprije nam,naizgled,ništa ne škodi a onda u jednom času shvatimo da smo zabludom i naivnošču upali u nešto što je zaista smrtni grijeh ,zašto smrtni?pa zato što tada gubimo i sami sebe a i Boga u nama.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 20 sij 2009 13:55 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 02 lip 2008 11:33
Postovi: 971
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Citat:
Ako si gladan i ukradeš kako bi se najeo takodjer spada u grijeh po crkvenoj moralci

Dragi moj Zlatousti, ispravit ću te. Ovo što si naveo nije grijeh i vrlo je dobra paralela na ovo o čemu je bilo riječi.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 20 sij 2009 13:58 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 02 lip 2008 11:33
Postovi: 971
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Ivan Pavao II stavljao je u svojim govorima naglasak na tijelo, na tjelesnost. Davao je važnost tijelu jer je i Bog preuzeo tijelo. Ivan Pavao II kada govori o tijelu misli na ono tijelo koje ima dušu, ne odvaja tijelo i dušu, već misli na produhovljeno tijelo. Svi smo mi pozvani na svetost jer smo stvoreni na sliku Božju a Bog je svet. Isto tako Bog je stvorio naša tijela, dakle s obzirom sa su od Boga tijela su sveta. U apostolskom vjerovanju ispovijedamo da će i naša tijela uskrsnuti. Iz toga se može lako zaključiti kako su i spolni organi sveti, pogotovo jer preko njih mi ljubimo i stvaramo. Dakle, bračni par u trenutku sjedinjenja oponaša Presveto Trojstvo. Način na koji dolazimo na svijet je svet. Bog želi u tome našu suradnju.

S druge strane Zlo upravo na tom području ranjava ljude, žene i muškarce. Upravo zato što je bračni čin svet. Muškarci i žene su započeli jedan „rat“ koji uz pomoć duha relativizma razara spolnost, degradira je na nivo „one night stand“, razara međuljudske odnose pa se rađaju osjećaji krivnje, depresije, zatvorenosti za ljubav, frigidnost, nedostatak samopouzdanja i sl. Stvaraju se najdublje rane. I to ne bez razloga. Rješenje se krije u Kristu. Povratak Kristu i to da aktivnu vjeru unesemo u svoj život. Opet ćemo napomenuti kako nas je to Krist ljubio: a) slobodno, b) potpuno, c) vjerno d) plodno. Bitno pitanje glasi: Je li ovaj čin autentičan čin Božje ljubavi? To je bitno pitanje za katolički spolni moral. S Kristom i vremenom nestat će rane.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 20 sij 2009 14:11 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 23 srp 2008 14:46
Postovi: 410
Lokacija: Sl.Brod-Đakovo
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Citat:
Ako si gladan i ukradeš kako bi se najeo takodjer spada u grijeh


tko zna je li grijeh ili nije????

može bit i ne mora bit


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 20 sij 2009 15:51 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 30 stu 2008 20:30
Postovi: 19
Lokacija: splitska
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Citat:
Ako si gladan i ukradeš kako bi se najeo takodjer spada u grijeh po crkvenoj moralci



Opozivam se na teologiju moralnosti tj MORALNA TEOLOGIJA u kojoj je do u tančine opisano što spada u grijeh a što ne.
Našim postupcima svakako želimo nači opravdanje pred Bogom, ali crkveni oci imaju kompetenciju dati odgovor na sve ovo.
Pr...ukatasti ako si gladan ipak kradeš....zadovoljavajuči svoju požudu činiš kojekakve gluposti no ipak je grijeh protiv bludnosti...lagati da bi nekog zaštitio ipak lažeš....


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 323 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 ... 33  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 8 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
cron
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr