www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 22 stu 2017 06:12

Vrijeme na UTC [LJV]

Započni novu temu Odgovori  [ 333 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 30, 31, 32, 33, 34
Autor Poruka
PostPostano: 23 lis 2017 18:23 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Podijelio: 126 zahvala
Zahvaljeno je: 50 zahvala
Vjeroispovjest: katolik
Status: Solo
fran je malio falio kontekst. believe je pricala o pozivu zenske osobe na to da bude zena.

They don't come out(words) smooth and in conjunction with your brain the way normal people's words do; they come out in chunks as if from a crushed-ice dispenser; you stumble on them as they gather behind your lower lip. So you just keep quiet.

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 05 stu 2017 21:39 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Podijelio: 7 zahvala
Zahvaljeno je: 8 zahvala
Vjeroispovjest: RKT
Belive napisao:
Pa zamisli samo – ta govoriš o maloj bebi koja je zahvaljujući Bogu povjerena upravo tim roditeljima, toj ženi i tom mužu – dijete koje su doslovno oni i Bog „napravili“.
Dijete koje ima njegove oci, njena usta, koje se smije kao ona, a mrsti kao on. Dijete koje na mamu nema sluha, ali i obozava knjige, dijete koje na tatu je sutljivo, ali i pravi mali matematicar.

Bez rasprave, muža treba volit više nego djecu i amen. Nema toga što (kako je rekao Dostojevski) on može napravit da ga žena ne voli. A to znaci - oprostit cu ti i ono sto ti sam sebi ne bi mogao oprostiti.

Kao da zaboravljamo (ono šta je Escriva naglašavao), a to je da parovi imaju milost bračnog stanja koju primaju u sakramentu i koja im omogućuje da žive sve ljudske i kršćanske kreposti u svom bračnom životu.

Istina, život nije savršen, ljudi su sve samo ne savršeni, ali postoje trenutci i oni plodovi koji jesu i koje nitko ni ništa zemaljsko ne može zamijeniti.
Kaze se da je muz je jedina osoba s kojom mozemo u Nebo. Ne znam za tebe, ali ja zelim onda da to i bude covik kojeg volim, postujem, kojemu se divim upravo do tog Neba i natrag. A za mene Nebo nije granica nego put, cilj i smisao zivota.

...ovo me podsjetilo na to sto je belive pisala...

KOPIRANO. AUTOR: MARINA RADOŠ
Meni je mater jednom rekla da se od ljubavi živi, a od para preživljava. Ja njoj virujem. Zato što nigdje toliko ljubavi nisam vidjela kao u stanovima od 30 kvadrata i bolesničkim posteljama.Što ako su vas slagali da prestane vremenom, da ćeš joj se ‘smijati jednog dana’ i zaboraviti je? Meni nisu uspjeli slagati tako nešto, jer nikad nisam vidjela toliko prkosa i borbe, kao u ljubavima koje su susjede i strine osuđivale sa prozora. Kao da su one mjerilo vaših života....
... U novinama i pričama su propali, a ja sam na svoje oči viđala one najveće ljubavi, najljepšu djecu, najviše odricanja i žrtve baš kod takvih. I da, oni su sretni. Daleko od svih koji su ih se zbog njihove ljubavi odrekli....
Što ako vam cijelo vrijeme lažu? Što ako vas cijelo vrijeme pokušavaju uvjeriti da je ljubav ono što su oni nekad imali, i sad više nemaju jer prestane ‘kada sirotinja uđe na vrata’, ‘kada dođu djeca’, ‘kad treba vratiti kredit’, ‘kada ga izobliči bolest’, ‘kad više ne može da spava s tobom tri puta dnevno’.
Nemojte vjerovati ni meni. Vjerujte samo sebi. Držite svoju ljubav čvrsto; rukama, nogama, noktima. Jer ona neće prestati, nego će ojačati, baš kad dođu djeca. Baš kad sirotinja uđe na vrata. Baš kad bude trebalo vratiti kredit. Baš kada on bude bolestan. Baš kada ne bude mogao spavati s tobom tri puta dnevno.
I možda niste svi napravljeni u ljubavi, ali pravite novu djecu u ljubavi....
Samo nemojte dozvoliti da vam lažu. Drugi nam se miješaju u plaće, školovanje, posao, zdravlje, oblačenje, prehranu, utječu na polovinu našeg života jer je svijet takav.<br>
Ali svoju ljubav nikome ne dajte. Jer je to najviše što ćete postići u životu.
Jebeš ti plaću od deset tisuća kuna ako ćeš na kraju dana ući u prazan stan s vrećicama najnovije odjeće koju nema tko skinuti.
I sve pare ovog svijeta, ako ih nemaš s kime podijeliti. Jer, od ljubavi se živi. Od para se preživljava, i s parama se iživljava.

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 09 stu 2017 08:14 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Podijelio: 3 zahvala
Zahvaljeno je: 51 zahvala
Vjeroispovjest: katolik
Status: Solo
dujam napisao:
fran je malio falio kontekst. believe je pricala o pozivu zenske osobe na to da bude zena.

Ja sam pricala o onom o cemu sam pricala. Meni ne trebaju nikakvi odvjetnici ni toboze pravedni suci koji ce tumacit moje rijeci, a sami sebe ne mogu protumacit. Sorry, bro.
Živi svoj život kako ti želiš. Cetiri vise ili manje ispisana reda su nista. Bitno je samo jesi li covik ili ne. Jedino to svugdje vrijedi i otvara ali baš sva vrata. Čak i ondje gdje ih uopće nema.
Ja mozda u zivotu nisam uvijek donosila najbolje odluke i privremeno patim, a ti ces dragi moj "s takvom glavom" ostat dozivotno porazen. Ocito, to nije moj cirkus, niti si ti moj majmun.
Velike rijeci se ne mogu ugurati u srca sitnih dusa, niti moze ocean stati u jezero. :b112:

Vrh
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 333 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 30, 31, 32, 33, 34

Vrijeme na UTC [LJV]