www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 14:48

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 7 post(ov)a ] 
Autor Poruka
PostPostano: 22 stu 2008 22:16 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 30 srp 2008 13:28
Postovi: 96
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
„Razularili su se materija i materijalni apetiti i žudnje,eskploatirani su i ugnjetavani slabi i ovisni, a duh se davi i guši. To je dakako porazan pokazatelj palosti svijeta. Sada žele organizirati materiju, regulirati ekonomiju, ali također žele prenijeti na duh metode organizacije i regulacije materijalnog, ekonomskog života. S duhom postupaju kao s materijom. U tome je užas naše epohe.“ Napisao je ove riječi ruski filozof Nikolaj Berdajev na u prvim desetljećima 20.stoljeća kada je jedan „menađer stoljeća“ stupio na scenu američkog tržišta, sada Hrvatima poznati Jack Welch. Najavljivan kao ekonomski guru, koji za svoj govor ima i cijenu (od 3000 do 7000 kuna), koja nije bila skupa našim menađerima jer ipak on ima, po njima što za reći. No on je samo ogledni primjer okrutnosti kapitalizma i proročkih riječi ruskog filozofa kršćanske provenijencije. Kao dugogodišnji čelnik General Electricsa otpustio je 150.000 ljudi kako bi povećao konkuretnost tvrtke i kako bi joj podigao vrijednost sa 12 na 400 miljardi dolara. Primjer čovjeka koji sve radi samo zbog jednog cilja: zarade, što lakše i što brže. Jack Welch je primjer deformacije kapitalizma, njegov najgori i najsuroviji oblik. I opet dolazimo do činjenice kako je takvim ljudima dolar jedino za što žive i rade, oni jedino na burzi vide svoje mjesto. Jedini smisao. Jack Welch čovjek u trećoj dobi, iza njega je život. Pitam se li razmišlja li o smislu života? O sudbini čovjeka u suvremenom svijetu? O onome što je napravio jer ipak ne vjerujem da ne zna kako u grob neće „ponijeti“ ni dionice ni dolare...I tako je na jednom kraju svijeta jedan čovjek najavio dolazak drugog na drugom kraju svijeta. Samo što slijedbenika J.Welcha ima, ali videći kako „nije u šoldima sve“ po svijetu ima isto tako ljudi koji žive od Isusove rečenice „Tražite najprije Kraljevstvo i pravednost njegovu, a sve će vam se ostalo nadodati“(Mt,6,24-34)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Članak
PostPostano: 22 stu 2008 22:22 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 30 srp 2008 13:28
Postovi: 96
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Iako sam ovaj članak napisao prije nekog vremena, on se polako ostvaruje. Okrutnost surovog kapitalizma dolazi na naplatu. On se urušava poput kule od karata. Kod nas je isto tako bilo aktualna burza i njena kriza. Glavna vijest bi znala biti potonuće crobex-a. Dionice, brza zarada, sve to sad je vrlo nesigurno...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 23 stu 2008 01:34 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 25 vel 2008 10:04
Postovi: 505
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Kapitalizam je u osnovi veliko zlo, jer baca mamac novca medju masu koja je spremna pobiti svoje da ga se domogne.
Jest, ubrzalo je neke drustvene i znanstven procese, no paraleno je donjeo veliki pad morala.
Tako da taj nas tehnoloski BUM, prati ogroman pad morala i degradacija covjeka...a da ne govorim o vjeri.

Svijet je postao ludnica. Nekada sam mislio da se to meni samo prividja, jer sam mozda "ne prilagodjen", no sve vise uvidjam da je to zaista istina.

Ovo su iznimno teska vremena za ljude u vjeri.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 23 stu 2008 09:25 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 21 pro 2007 09:22
Postovi: 8104
Lokacija: münchen
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
darijozg napisao:
Kapitalizam je u osnovi veliko zlo, jer baca mamac novca medju masu koja je spremna pobiti svoje da ga se domogne.
Jest, ubrzalo je neke drustvene i znanstven procese, no paraleno je donjeo veliki pad morala.
Tako da taj nas tehnoloski BUM, prati ogroman pad morala i degradacija covjeka...a da ne govorim o vjeri.

Svijet je postao ludnica. Nekada sam mislio da se to meni samo prividja, jer sam mozda "ne prilagodjen", no sve vise uvidjam da je to zaista istina.

Ovo su iznimno teska vremena za ljude u vjeri.


Istina je ovo tvoje razmisljanje ali vjernici trebaju hrabro i u patnji ponjeti svoj kriz jer po krizu i patnji se vjernici poznaju ,ali Isus nam ga pomaze nositi i nece nas ostaviti sirocad.Sveto Pismo nam i govori da ce pred kraj Njegovog dolaska biti mnogo nepravde,ubistava,nemorala i ratova,a sve nam se to vec dogada pa moramo se pomalo s tim i miriti,jer tu cemo zrtvu morati podnjeti. :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 23 stu 2008 12:40 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 03 sij 2008 21:31
Postovi: 698
Lokacija: Najljepša zemlja na svijetu!
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
kapitalizam je čak i gori od komunizma, u najmanju ruku isto zlo
na ovom svijetu nikad neće biti sustav i režim koji će biti dobar za sirotinju i pravednike
ali zato imamo obećanje u život vječni


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 23 stu 2008 15:08 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 25 vel 2008 10:04
Postovi: 505
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Bio je sada Tomac u emisiji nedjeljom u 2. Sve je rekao.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 23 stu 2008 15:19 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
.ma nije bitno kak se pravac zove..
.bilo kak da ga nazovemo svuda je isto..

..nema Gospodinovog poslanja

"LJUBITE JEDNI DRUGE KAO ŠTO SAM JA LJUBIO VAS"

..već u svim sistemima vlada...

"LJUBI SAMOG SEBE, A ZA DRUGE , TKO IH ŠIŠA"

..čim se dođe na vlast..

..narod se daje ..mrvica...
..a malo više ..samo kad se POBUNI..

..A KAD SE ŠUTI..samo mrvice..

.kad .narod šuti...vukovi beru vrhnje..

..a mi šutimo..
..i tak nam je.. :lol:

..pa su na zemlji svi ..

..pravci Čovječizam..
..a to znači..
..čuvaj se čovjeka.. :lol:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 7 post(ov)a ] 

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 5 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr