www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 26 tra 2024 00:18

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 24 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 28 stu 2008 15:20 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 02 lip 2008 11:33
Postovi: 971
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Cijeli se život trudiš živjeti po Božjim zapovijedima, ali padaš, griješiš i dogodi ti se da umreš u teškom grijehu, neispovijeđen. I što tad? Kamo, kuda? U vječni oganj?
Zar propada sve dobro što si prije učinio?
Zar ćeš ti propasti, a spasit će se neki hindusi, ateisti i muslimani zato jer nisu ni upoznali Krista ni sakramente?
Je li to pravedno?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 28 stu 2008 16:03 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 srp 2007 12:56
Postovi: 2335
Lokacija: Gdje je blago, tamo je i srce..
Podijelio: 7 zahvala
Zahvaljeno je: 39 zahvala
Mili Kleofa, ja sam sigurna da nećemo u vječni oganj ako se ne uspijemo ispovijediti prije smrti i umremo u grijehu...

Npr. da ja sad umrem - imam puno lakih grijeha - ja sam ipak sigurna da bih nakon kraćeg ili dužeg zadržavanja u Čistilištu - sretno ušla u Raj...

Naš će nam voljeni Isus suditi po Božanskom Milosrđu..Samo On zna sva naša nastojanja i želje da budemo sveti i vjerni...Samo On zna koliko smo ljubili ljude i Njega...I sigurna sam da će ta naša Ljubav pokriti mnoštvo grijeha...Sigurna da neću u vječni oganj jer se nisam uspjela ispovijediti...

ALI..Ipak moramo živjeti tako da svaki dan budemo spremni umrijeti...Živjeti samo s lakim grijesima...Težak grijeh ne bi smio ni dan ležati na srcu vjernika...

Naš Bog ima mnogo više razumijevanja za sve nego mi..I naravno da nas neće dati u vječni oganj ako umremo neispovijeđeni i bez pričesti..Pa On će se boriti za nas i više nego možemo zamisliti...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 28 stu 2008 16:11 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 23 srp 2008 14:46
Postovi: 410
Lokacija: Sl.Brod-Đakovo
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Kleofa napisao:
Cijeli se život trudiš živjeti po Božjim zapovijedima, ali padaš, griješiš i dogodi ti se da umreš u teškom grijehu, neispovijeđen. I što tad? Kamo, kuda? U vječni oganj?
Zar propada sve dobro što si prije učinio?
Zar ćeš ti propasti, a spasit će se neki hindusi, ateisti i muslimani zato jer nisu ni upoznali Krista ni sakramente?
Je li to pravedno?


Što je teški Grijeh?
..
Jest pravedno je da onaj koga Bog spasi ide u Raj..
a onaj koga Bog ne spasi ide u pakao..

Ovo Kleofa ili pitaš iz radoznalosti ili iz možda nesporazuma..
ali
1.Pravednik će od vjere živjeti i Vjera će svakoga spasiti
ali kad se veli vjera..ne misli se na ono što čovjek priželjkuje ili sanja,ili ono gdje je "registriran"
već ono što je čovjekov stav=koji životom živi.//Ono što je njegovo uvjerenje=djelom potvrđuje
2.ako već vjeruje čovjek se onda i pouzdaje u Onoga kome vjeruje..
pa ako već cijeli život iskreno se trudi živjeti Boga (a i to živi po milosti)
jer sve je iz milosti..
Zašto onda ne vjerovati da će naročito u zadnjim trenucima Isus biti milostiv i dati snagu za borbu do kraja..
3.Teški grijeh je svjesno i slobodno odbačenje Boga nekim grijehom ;mišlju,riječju,djelom i propustom
ali to samo Bog dokraja ima saznanje..
Ja bi rekao kad bi čovjek u zadnjim danima života "težu" pogrešku napravio dje je teža materija(ubojstvo,blud,psovka..krađa,..i dr.)ali opet u nekom stanju neuračunljivosti možda u nemaru,slabosti ili srdžbi(koja jest grijeh..)ali recimo neki nesretan splet okolnosti..
može biti manje zao nego neki koji u svojem finišu neizgled bezazleno nagovori dijete da zapali cigaru(ali u sebi svjesno i sa veeelikom mržnjom prema recimo snahi čije je to dijete iz prvog braka)..
i poslije to dijete se propuši i onda i propije i prodrogira i umre sa 24 god..
a sve je začela ta klica iz mržnje starog djedice..
..
a ovo o hidusima i muslimanima..
Pa oni se spašavaju bez problema po unutarnjem uvjerenju ..
ako su dobri ljudi bili..
..
Mislim da bi mogli ovako skontati;Tko u sebi ima zlo i mržnju..može biti
prvi svake nedelje na pričesti..ali Jao njemu..(ako je svjesno i drago pristao protiv ljubavi..to bi mogla biti inačica grijeha protiv Duha Sv.)
a krščani kojima je više dano;Neće biti dovoljno vikati Gospodine;Gospodine..Ma ok;))to svi znamo:))
a svi ostali pogani koji nemaju u sebi svjesno odabrano Zlo..
i dobri su ljudi..traže neko dobro i nešto istinito
se bez problema spase makar imaju 5 žena i hodaju goli..
Jer oni kad bi imali otkrivenu spoznaju bi ju možda i rado prihvatili

Možda je ovdje pitanje o onima koji možda znaju a ne prihvaćaju i oni koji mogu a neće..
ali zato je tu Bog da zna tko je kakav a ne mi:))


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 28 stu 2008 16:30 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 21 pro 2007 09:22
Postovi: 8104
Lokacija: münchen
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
“Tko god zazove ime Gospodnje spasit će se” Rimljanima poslanica 10,13


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 29 stu 2008 07:22 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
...oprostite na duljini pisanja..ali doista..
..kraće ne može ...



..ovo pišem, jer se često pitamo..
..Što ako se ne stignemo ispovijediti i pričestiti..
..i ako umremo u teškom grijehu.
....možemo li se spasiti..


..VRLO JE VAŽNO DA ČOVJEK NE UMRE U SMRTNOM Grijehu..
..i treba težiti, ka Čistoći CIJELI ZEMALJSKI ŽIVOT..

a što ako je čovjek pogan..neuk...teški griješnik..druge vjere..
..Ima li nade za ..one koji nisu zahvaćeni Evangelizacijom..

..on eto .-.odškrinimo vrata..BESKRAJNOG BOŽANSKOG MILOSRĐA..
..i pogledajmo ..Koga sve ISUS POZIVA U NJEGA..
..SVE LJUDE SVIJETA...SVI SU POZVANI NA SVETOST.


..pa prisjetimo se...prvog svećenika..Isusa..


Isusova svećenička molitva

Evanđelje po Ivanu
17,1-11
(1) To Isus doreče, a onda podiže oči k nebu i progovori: "Oče, došao je čas: proslavi Sina svoga da Sin proslavi tebe

(2) i da vlašću koju si mu dao nad svakim tijelom dade život vječni svima koje si mu dao.

(3) A ovo je život vječni: da upoznaju tebe, jedinoga istinskog Boga, i koga si poslao - Isusa Krista.

(4) Ja tebe proslavih na zemlji dovršivši djelo koje si mi dao izvršiti.

(5) A sada ti, Oče, proslavi mene kod sebe onom slavom koju imadoh kod tebe prije negoli je svijeta bilo.

(6) Objavio sam ime tvoje ljudima koje si mi dao od svijeta. Tvoji bijahu, a ti ih meni dade i riječ su tvoju sačuvali.

(7) Sad upoznaše da je od tebe sve što si mi dao

/8 / jer riječi koje si mi dao njima predadoh i oni ih primiše i uistinu spoznaše da sam od tebe izišao te povjerovaše da si me ti poslao.

(9) Ja za njih molim; ne molim za svijet, nego za one koje si mi dao jer su tvoji.

(10) I sve moje tvoje je, i tvoje moje, i ja se proslavih u njima.

(11) Ja više nisam u svijetu, no oni su u svijetu, a ja idem k tebi. Oče sveti, sačuvaj ih u svom imenu koje si mi dao: da budu jedno kao i mi.

---------------------------------------------------

"Nitko nečist neće ući u Kraljevstvo Božje"

..svakako jest ISTINA

..upitno je samo ..
..GDJE ..se događa oprost.?..i u kojem trenu..?
..i da li Isus kao Glava Crkve- Prvi Svećenik...može Davati Oprost Direkt..
..bez bypasa Svećeničkog staleža na zemlji.. ..ako NEMOŽE..
..to bi onda zvučilo, da ONAJ tko ti je DAO MOĆ..
..NEMA TU MOĆ.. ..a ISUS..reče "Ja sam svama do svršetka svijeta"
..hoćemo li onda sumnjati u Njegovo Prisustvo..
.

.jer naše oči zemaljske ne vide.. ..i naš um, ne razumije..
..i naše srce..ne shvaća....a neki .. umrli.. pa..vraćeni u život..
..govore da im je rečeno "Vrati se još..nije tvoje..vrijeme"
..zar..onda ..realno..postoji umiranje..kao prestanak života...
..ili je to..više..pretvorba...

.pa eto ja vjerujem ...

..DA, vjerujem da VAN CRKVE NEMA SPASENJA i da je
.. ISUS MOJ PRVI SVEĆENIK ..I DA je STALNO S NAMA..


.".nauk Crkve koji ex cathedra (Cantate Domino) izjavljuje da se nitko ne može spasiti tko prije smrti ne postane ud Kristovog Tijela - Crkve"

..ja mislim..dakle ovo je moje mišljenje ..

..onda moramo biti apsolutno sigurni..kad ..počinje smrt...tijela duše..
..i kolika je SVEOBUHVATNOST CRKVE..?


...ako je duša stvorena za ..vječnost... .. moramo spoznati jednu VAŽNU STVAR... što je SMRT..za vječnu dušu.. ?

..ISTINSKI.. SMRT JEST = pad duše u pakao.

..a ne samo prestanak rada..zemaljskog tijela..
..a on se događa, tek nakon..Susreta s Gospodinom..

..ako ga duša, odbaci kao JEDINOG GOSPODARA I SPASITELJA..

..zato jest .. potrebna Evengelizacija ..svijeta..da čovjek još za života..
..Spozna.. tko je to ISUS.. ..tako da ga u trenu zemaljske smrti , onaj tko je NEUK I POGAN.. ..ne ODBACI U NEZNANJU ..ZAUVIJEK
..
.Zato jest EX CATHEDRA ..SILA ZEMALJSKA..ali po SILI NEBESKOJ..
.i Sila Gospodnja .. .SILA JEDINSTVENA..

..a ona je tako teško ..shvatljiva ..u kalibraciji ..realnog vremena s
..sekvencama vječnog vremena...
..jer " Onaj tko je prolazu , i putnik zemaljski, ne vidi.. s one strane..
..jer od ONE STRANE..ne putuje NIKUD..jer se sve ODVIJA u SRCU..
..a tu ..vrijeme STAJE..
..i nemožeš ga ti iz Prolaznosti.. Prosuđivati..
..pogotovo ..Veličinu i Sveobuhvatnost
-----------------------------

.IZ Dnevnika časne sestre Faustine Kowalsky

Razgovor Milosrdnog Boga sa grešnom dušom

- Isus; "Grešna dušo, ne boj se svojeg Otkupitelja. Dolazim k tebi prvi, jer znam da po sebi nisi sposobna uzdići se Meni.Dijete, ne bježi od svojeg Oca.Započni razgovor posve sama sa svojim Bogom milosrđa, Koji te želi sam obasuti Svojim riječima praštanja i Svojim milostima. O kako Mi je dragocijena tvoja duša.Upisao sam te u Svoje ruke i ti si se urezala jednom dubokom ranom u Moje srce."
-Duša; ''Gospodine. Čujem Tvoj glas koji me poziva s krivog puta na obraćenje,ali niti imam hrabrosti niti snage.
- Isus : "Ja sam tvoja snaga, Ja ću ti dati jakosti za borbu".- Duša: "Gospodine, ja spoznajem Tvoju svetost i bojim se Tebe,"
- Isus: "Zašto se bojiš, Moje dijete, Boga milosrđa? Moja svetost ne sprečava Me biti milosrdnim prema tebi. Vidi, dušo, za tebe sam osnovao prijestolje milosrđa na zemlji, To prijestolje je Svetohranište- i iz njega želim sići u tvoje srce. Gledaj, nisam Se okružio pratnjom niti stražarima. Ti imaš pristupa Meni u svako vrijeme. S tobom želim razgovarati u svako doba dana i darivati ti milosti."-
Duša: "Gospodine, bojim se da mi nećeš oprostiti veliki broj grijeha, Moja bijeda ispunja me tjeskobom."
- Isus:"Moje milosrđe je veće nego Tvoja bijeda i bijeda cijelog svijeta. Tko može izmjeriti Moju dobrotu? Radi tebe sam sišao s neba na zemlju: poradi tebe sam se dao prikovati na križ; za tebe sam dopustio da mi kopljem otvore Moje Presveto Srce i time sam za tebe otvorio izvor milosrđa. Dođi i crpi posudom povjerenja milosti iz ovog vrela. Ponizno srce nikad ne odbijam, Tvoja bijeda utonula je u bezdan Mojeg milosrđa. Zašto bi se svojom bijedom sukobljavala sa Mnom? Dođi Mi u susret i predaj Mi sve tvoje potrebe i svoju bijedu i Ja ću te ispuniti Svojim blagom"
- Duša; "Gospodine, Ti si Svojom dobrotom pobijedio moje okamenjeno srce. Puna povjerenja i poniznosti dolazim sudištu Tvojeg milosrđa. Podari mi rukom Svog zastupnika oprošten]e grijeha. O Gospodine, osjećam kako se milost i mir spuštaju na moju jadnu dušu. Osjećam, Gospodine, kako me okružuje i prožima Tvoje milosrđe. Ti si mi više oprostio nego što sam se usudila očekivati i mogla misliti, Tvoja dobrota nadišla je sve moje želje. Ali sada Te, ispunjena zahvalnošću za mnoge milosti, pozivam u svoje srce. Lutala sam naokolo kao izgubljeno dijete koje dospije na stranputice, ali Ti si mi ostao Ocem.Umnoži u meni Svoje milosrđe, jer vidiš kako sam slaba.
- Isus: "Dijete, ne govori više o svojoj bijedi, jer Ja sam je već zaboravio.Čuj,Moje dijete, što ti želim kazati: Nasloni se na Moje rane i crpi sve što tvoje srce želi iz izvora Života. Preobilno pij iz izvora Života i nećeš zastati na putu.Promatraj sjaj Mojeg milosrđa i ne boj se neprijatelja svojeg otkupljenja. Slavi Moje milosrđe."



Razgovor Milosrdnog Boga sa očajnom dušom

- Isus: "Ti tamom obavijana dušo, ne očajavaj. Još nije sve izgubljeno.Započni razgovor s tvojim Bogom, Koji je sama ljubav i milosrđe." Ali Duša ostaje na žalost gluha na Božji zov i upada u još veću tamu,
- Isus zove još jednom: "Dušo, slušaj glas tvog milosrdnog Oca." - U duši se budi odgovor
.

"Za mene ne postoji nikakvo milosrđe",. upada u još veću tamu, u neku vrstu očajanja, što joj pruža neko naslučivanja pakla i potpuno je onesposobljuje približiti se Bogu.
-Isus govori duši po treći put. Ali ona ostaje gluha i slijepa. Ona se započinje učvršćivati u svojoj otvrdlosti i očaju. Sada se započinje tako reći zalagati nutrina Božanskog milosrđa i Bog dariva duši, bez njezina sudjelovanja, konačnu milost. Ukoliko je duša odbije, Bog je ostavlja u tom stanju, kojeg je ona izabrala sebi zauvijek. Ta milost dolazi iz milosrdnog Srca Isusova. Ona prosvjetljuje dušu svojim svjetlom,a ova započinje razumijevati Božji napor.Ali njeno obraćanje zavisi od nje same. Ona zna da je to za nju posljednja milost i ukoliko ona učini jedno kretnju dobre volje - pa i najmanju - sve drugo bit će dodano Božjim milosrđem.
- "Ovdje djeluje svemoć Mojeg milosrđa. Blago onoj duši koja se okoristi ovom milošću."
- Isus: "Tvoj povratak Meni ispunio je Moje Srce velikom radošću. Vidim da si jako slaba, stoga te podižem na Svoja ramena i nosim te u kuću Mojeg Oca'' |

-Duša očigledno probuđena pita puna straha: "Je li moguće,da za mene još ima milosrđa?"
- Isus: "Upravo ti, Moje dijete, imaš isključivo pravo na Moje milosrđe. Dopusti Mojem milosrđu djelovati u tebi, u tvojoj siromašnoj duši. Dopusti zrakama milosti prodrijeti u dušu. One donose svjetlo, toplinu i život"-Duša: "Ipak spopada me strah pri samoj pomisli na moje grijehe i taj strašni strah tjera me sumnjati u Tvoju dobrotu.''
-Isus: "Znaj, dušo, da me svi tvoji grijesi ne vrijeđaju tako bolno kao tvoja sadašnja sumnja. Nakon toliko puno napora Moje ljubavi i milosrđa ti se ne pouzdaješ u Moju dobrotu".
-Duša: "Gospodine, spašavaj me Ti sam, jer propadam.Budi mojim spasiteljem. Sve drugo nisam sposobna izreći, jer razderano je moje jadno srce. Ali Ti Gospodine..."
Isus ne dopušta duši izreći te riječi do kraja. On je diže sa zemlje iz ponora bijede i uvodi je u stan Svog Srca. Svi grijesi odmah su iščezli, žar ljubavi ih je uništio.
- Isus: "Dušo, ovdje su sva blaga Mojeg Srca. Uzmi odavde, što ti je potrebno"
-Duša: "O Gospodine, osjećam se ispunjenom Tvojom ljubavlju. Osjećam, kako je došao novi život u mene. Ali prije svega osjećam Tvoju ljubav u mojem srcu. To mi je dovoljno. O Gospodine, u vječnosti ću veličati svemoć Tvojeg milosrđa. Ohrabrena Tvojom dobrotom, izričem Ti svu bol mojeg srca."
- Isus: "Reci sve, dijete, bez suzdržavanja, jer te sluša Srce koje ljubi, Srce najboljeg Prijatelja"
-Duša:- "O, Gospodine, sad prepoznajem svu svoju nezahvalnost i Tvoju dobrotu. Ti si me slijedio Svojom milošću,a ja sam uništila Tvoje napore. Vidim, da bi mi pripao pakleni bezdan zbog proigravanja Tvojih milosti",
Isus prekida dušu i (govori): "Ne zadubljuj se u svoju bijedu. Ti si suviše slaba da bi govorila. Radije gledaj u Moje Srce puno dobrote. Prihvati Moje osjećaje i nastoj oko tišine i poniznosti. Budi milosrdna prema drugima, kao što sam Ja prema tebi Ali ako primjetiš da popuštaju tvoje snage, dođi izvoru milosrđa i ojačaj svoju dušu. Tako nećeš podleći na putu"-
Duša: "Sad razumijem Tvoje milosrđe, što me okružuje kao svijetao oblak i vodi u kuću mojeg Oca. Ono me me zaštićuje od užasnog pakla, koje sam zaslužila ne jednom nego tisuću puta. O Gospodine, neće mi biti dostatna vječnost da bih dostojno slavila Tvoje neiscrpivo milosrđe i Tvoje smilovanje sa mnom."

Razgovor Milosrdnog Boga sa trpećom dušom

-Isus: "Dušo, vidim te kako puno trpiš i da nemaš više snage govoriti sa Mnom. Tako ću Ja Sam s tobom govoriti, o dušo. I kad bi tvoje patnje bile najveće, ne gubi duševnog mira i ne predaj se obeshrabrenosti Ali reci Mi, Moje dijete, tko se usudio raniti tvoje srce? Reci Mi sve, reci Mi sve. Budi iskrena u susretu sa Mnom. Otkrij Mi sve rane tvojeg srca. Ja ću ih izliječiti i tvoje patnje će postati izvorom tvoje svetosti"-Duša: "Gospodine, moje patnje su tako velike i različite. Zbog njihovog dugog trajanja spopada me obeshrabrenost."
- Isus: "Moje dijete, ne smije se prepustiti obeshrabrenosti Ja znam,da Mi se bezgranično povjeravaš: Ja znam, da ti poznaješ Moju dobrotu i milosrđe. Stoga možemo razgovarati o pojedinostima i o svemu što ti najviše leži na srcu."-Duša: "Imam toliko puno, različite stvari, da ne znam o čemu najprije razgovarati i kako sve to trebam izraziti,"
-Isus: "Reci mi jednostavno, kao prijatelj prijatelju. Tako Mi reci. Moje dijete, što te zaustavlja na putu svetosti?"-
Duša: "Manjkavo zdravlje zaustavlja me na putu svetosti. Ne mogu obavljati svoje dužnosti i sva sam od pepela. Na smijem se mrtviti niti strogo postiti, kao što su to činili sveci. S druge strane ne vjeruju da sam bolesna i mojim fizičkim patnjama pridružuju se moralne, što povlači mnoga poniženja. Vidiš li Ti, Isuse, kako postati svetom?"
-Isus: "Dijete, tako je. To su sve patnje, ali nema drugog puta u nebo, osim puta križa. Ja Sam prvi išao njime. Znaj, to je najkraći i najsigurniji put"
-Duša: "Gospodine, ima nova smetnja na putu svetosti. Budući da sam Ti vjerna, progoni me se i stoga mi se nanose mnoge muke."
-Isus: "Znaj, budući da nisi od ovog svijeta, on će te mrziti.Mene je najprije progonio. To je progonstvo znak da vjerno slijediš Moje stope."
-Duša: "Gospodine, opet sam neraspoložena, jer ne razumiju moje nutarnje patnje ni moji poglavari niti ispovjednik. Tama omamljuje moj razum i kako onda ići naprijed? Sve me to obeshrabruje i potiče me da mislim kako visine svetosti nisu za mene."
-Isus: "Vidiš li, Moje dijete, ovaj put si mi puno kazala. Ja znam, da je jako mučno ne biti razumljen, pogotovo od onih koje se ljubi i koje obdarujemo velikom iskrenošću. Ali neka ti je dovoljno da te Ja razumijem u svim tvojim brigama i potrebama. Raduje Me tvoja duboka vjera koju imaš uprkos svemu prema Mojim zastupnicima: ali znaj, da ljudi ne mogu posve razumjeti dušu. To nadilazi njihovu sposobnost. Stoga Sam sam ostao na zemlji, da bih tješio tvoje ranjeno srce i tvoju dušu, kako da ne bi pala na putu. Ti kažeš da velika tama prekriva tvoj razum. Zašto onda u tim trenucima ne dolaziš Meni, jer Ja sam Svjetlo i u jednom jedinom trenutku mogu ispuniti tvoju dušu s toliko puno svjetla i razumijevanja, kako to ne možeš naći ni u jednoj knjizi. Također nijedan ispovjednik nije sposoban tako poučiti i prosvijetliti dušu. Osim toga znaj da sam ja tu tamu o kojoj se žališ najprije izdržao, za tebe u Maslinskom vrtu. Moja Duša je bila salivena smrtnom žalošću,a tebi dajem mali dio te muke na osnovu posebne ljubavi prema tebi i visokog stupnja svetosti,kojeg sam odredio za tebe u nebu.Trpeća duša bliže je mojem srcu"
- Duša: "Ipak još jedno, Gospodine, što trebam činiti kad me ljudi odbace, posebno oni na koje s pravom mogu računati, i to u trenucima najvećih potreba?
- Isus; "Moje dijete, neka ti bude načelom: Nikada se ne oslanjati na ljude. Ti bi puno ostvarivala kad bi se posve naslanjala na moju volju i kazala:: Ne kako ja hoću, nego neka bude Tvoja volja, o Bože. Znaj da te riječi, rečene iz dubine srca, dovode dušu u jednom trenutku do vrhunca svetosti. Takva duša posebno Mi se sviđa. Ona mi donosi veliko zadovoljstvo. Takva duša ispunja nebo mirisom svoje kreposti. Ipak znaj, da snagu, koju imat u sebi za podnošenje patnje, možeš zahvatiti čestom primanju Sv. pričesti. Stoga često dolazi ovom izvoru milosrđa i crpi posudom povjerenja što ti je potrebno."-
Duša: "Hvala Ti, Gospodine, za Tvoju neshvatljivu dobrotu, što si u ovom progonstvu ostao s nama i s nama boraviš kao Bog milosrđa. Ti siješ sjaj Svojeg smilovanja i Svoje dobrote oko sebe i u svjetlu Tvojih zraka milosrđa spoznah koliko me Ti ljubiš."




Razgovor Milosrdnog Boga sa dušom što teži savršenosti

- Isus: "Dragi su Mi tvoji napori, dušo, što težiš savršenosti. Ali zašto te vidim tako često žalosnom i satrvenom ? Reci Mi, Moje dijete, što treba značiti ta žalost i što je potiče?"-
Duša: "Razlog moje žalosti je taj što uprkos iskrenoj odluci trajno padam, i to u iste pogreške. Jutrom donesem odluku, a navečer vidim koliko sam udaljena od nje."
-Isus: " vidiš, Moje dijete, što si po sebi. Razlog tvojih padova je to što previše puno računaš sa sobom, a premalo se oslanjaš na Mene. Ali neka te to ne žalosti Ti si s Bogom milosrđa. Tvoja bijeda neće Ga iscrpiti. Nisam ograničio broj oprostenja.“
-Duša: "Da, to sve znam. Ali mene pritišću velike kušnje. U meni se bude različite sumnje i pri tom me sve ljuti i čini me bezvoljnom."
-Isus: "Moje dijete, znaj, najveća smetnja na putu svetosti je bezvoljnost i neutemeljena uznemirenost One ti oduzimaju mogućnost vježbati se u Krepostima. Sve kušnje zajedno ne bi trebale narušavali ni za trenutak tvoj mir.Razdražljivost i bezvoljnost su plod tvojeg sebeljublja. Ne smiješ se prepuštati obeshrabrenosti nego trebaš nastojati da na mjestu tvojeg sebeljublja može vladati Moja ljubav. Dakle povjerenje, Moje dijete. Ne smiješ se obeshrabrivati, nego doći k Meni s povjerenjem,budući da sam uvijek spreman oprostiti.Koliko god Me za to moliš,veličaj Moje milosrđe."
-Duša: Ja poznajem što je savršenije i što Ti se bolje dopada, ali kod mene postoje velike smetnje činiti to što spoznajem."
-Isus: "Moje dijete, život na zemlji je borba, i to veća borba za Moje Kraljevstvo. Ali ne boj se, jer nisi sama. Uvijek te ojačavam. Stoga se osloni na Moju Ruku i bori se ne strahujući. Uzmi posudu povjerenja i crpi iz Vrela života ne samo za sebe, nego misli i na druge duše, posebno na one koji su nepovjerljivi prema Mojoj dobroti."
-Duša: "O Gospodine, osjećam da mi se srce ispunja Tvojom ljubavi, i da su zrake Tvojeg milosrđa i ljubavi prodrle u moju dušu. Kročim Gospodine, samo po Tvojim zahtjevima. Idem osvojiti duše. Oslonjena na Tvoju milost spremna sam slijediti Tebe. Gospodine, ne samo na Tabor nego i na Kalvariju. Želim voditi duše vrelu Tvojeg milosrđa, da bi se na njima svima odsijavao sjaj Tvojih zraka milosti, da bi bila ispunjena kuća našeg Oca. Kad neprijatelj usmjeri svoje strijele na mene, branit ću se kao štitom Tvojim milosrđem.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 29 stu 2008 08:51 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 02 lip 2008 11:33
Postovi: 971
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Znakovit je ulomak iz današnjeg evanđelja:

Reče Isus svojim učenicima: "Pazite na se da vam srca ne otežaju u proždrljivosti, pijanstvu i u životnim brigama te vas iznenada ne zatekne onaj Dan jer će kao zamka nadoći na sve žitelje po svoj zemlji. Stoga budni budite i u svako doba molite da uzmognete umaći svemu tomu što se ima zbiti i stati pred Sina Čovječjega." (Lk 21,34-36)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 29 stu 2008 08:58 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 02 lip 2008 11:33
Postovi: 971
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
»Smrtni je grijeh onaj kojemu je objekt teška stvar, a učinjen je pri punoj svijesti i slobodnim pristankom«, piše papa Ivan Pavao II. u svojoj apostolskoj pobudnici »Pomirenje i pokora« (br. 17), gdje nastavlja: »Valja pridodati (...) da su neki grijesi unutarnje, sami po sebi, teški i smrtni s obzirom na svoju težinu. Postoje, naime, čini koji po sebi samima i u sebi samima, neovisno o okolnostima, nisu nikad dopustivi, zbog samoga njihovog predmeta. Ukoliko su ti čini počinjeni s dovoljno svijesti i slobode, oni su uvijek teški prijestupi.« Tešku stvar ili »tešku materiju« pobliže određuje Deset zapovijedi, prema Isusovu odgovoru mladiću: »Ne ubij, ne čini preljuba! Ne ukradi! Ne svjedoči lažno! Ne otmi! Poštuj oca i majku!« (Mk 10, 19). Težina grijeha je veća ili manja, i tu je - da tako kažemo - crkveni nauk »na Vašoj strani«: ubojstvo je veće od krađe. Treba voditi računa, preporučuje Katekizam, i o svojstvu povrijeđenih osoba: nasilje nad roditeljima po sebi je veće od nasilja nad strancem. No, niti lakim grijesima ne smijemo pridavati »malu važnost«. Jer, mnoge lake stvari stavljene zajedno čine jednu tešku; mnogo kapljica vode pune rijeku, kao što i puno zrnaca skupa čine hrpu. To znači da grijeh povlači za sobom grijeh, a ponavljanjem istih čina rađa se mana. Iz nje proizlaze izopačena nagnuća koja zasljepljuju savjest i iskrivljuju konkretne sudove o dobru i zlu. Mane su povezane uz glavne grijehe, koji se zovu tako jer rađaju druge grijehe, druge mane: oholost, škrtost (lakomost), zavist, srdžba, bludnost, neumjerenost u jelu i piću, lijenost ili nehaj. Katehetska tradicija podsjeća da postoje i grijesi »koji vapiju u nebo«: krv Abelova, sodomski grijeh, jauk potlačenog naroda u Egiptu, jauk stranca, udovice i sirote, te nepravda prema nezaposlenom radniku. »No pohuli li tko na Duha Svetoga, nema oproštenja dovijeka; krivac je grijeha vječnoga« (Mk 3, 29). Božje milosrđe ne pozna granica, »ali tko namjerno odbaci prihvatiti ga pokajanjem, odbacuje oproštenje vlastitih grijeha i spasenje što ga Duh Sveti nudi. Takvo otvrdnuće može dovesti do konačnog nepokajanja i vječne propasti« (KKC 1864).
http://www.glas-koncila.hr/rubrike_razg ... ews_ID=459


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 29 stu 2008 10:26 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 02 lip 2008 11:33
Postovi: 971
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Citat:
Ovo Kleofa ili pitaš iz radoznalosti ili iz možda nesporazuma

Kresho, pitam jer mislim da se svi pitamo ovakva pitanja. Zašto da onda ne iznesemo mišljenja i znanja o ovome i jedan od drugoga nešto naučimo. Sigurno će nam biti od pomoći.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 29 stu 2008 10:31 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 02 lip 2008 11:33
Postovi: 971
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Citat:
Ja bi rekao kad bi čovjek u zadnjim danima života "težu" pogrešku napravio dje je teža materija(ubojstvo,blud,psovka..krađa,..i dr.)ali opet u nekom stanju neuračunljivosti možda u nemaru,slabosti ili srdžbi(koja jest grijeh..)ali recimo neki nesretan splet okolnosti..


Ovdje je posebno pitanje spasenje samoubojica. Svi znamo da je danas pogreb ljudi koji su digli ruku na sebe drugačiji nego donedavno kad na sprovodima samoubojica nije bilo svećenika.
Danas prevladava pristup da ne možemo znati u kolikoj je mjeri taj gnjusni čin počinjen:
1. pri punoj svijesti
2. slobodnim pristankom.
(posebno ovo - pri punoj svijesti)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 29 stu 2008 11:17 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 18 lis 2007 20:30
Postovi: 165
Lokacija: Split
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Kleofa napisao:
Citat:
Ja bi rekao kad bi čovjek u zadnjim danima života "težu" pogrešku napravio dje je teža materija(ubojstvo,blud,psovka..krađa,..i dr.)ali opet u nekom stanju neuračunljivosti možda u nemaru,slabosti ili srdžbi(koja jest grijeh..)ali recimo neki nesretan splet okolnosti..


Ovdje je posebno pitanje spasenje samoubojica. Svi znamo da je danas pogreb ljudi koji su digli ruku na sebe drugačiji nego donedavno kad na sprovodima samoubojica nije bilo svećenika.
Danas prevladava pristup da ne možemo znati u kolikoj je mjeri taj gnjusni čin počinjen:
1. pri punoj svijesti
2. slobodnim pristankom.
(posebno ovo - pri punoj svijesti)


Samoubojstvo....uglavnom nije počinjeno pri punoj svijesti. Mislim da možda i nikad zapravo nije. Svatko u sebi ima poriv za samoodržanjem, kakav god život bio.Kad čovjek digne ruku na sebe, nije uračunljiv. kako bi mogao to učiniti da je uračunljiv... Božji sudovi nisu naši sudovi, njegove misli nisu naše misli. On je ljubav i milosrđe i sigurno ne gleda nikad samo čin, nego sve, cijelog čovjeka.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 24 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 17 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
cron
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr