www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 20 tra 2024 04:47

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 53 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 15 sij 2009 00:19 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 24 lis 2006 19:46
Postovi: 2079
Lokacija: dalmacija
Podijelio: 13 zahvala
Zahvaljeno je: 9 zahvala
a jedinstvo. Jedinstvo Crkve nije ono sociološko gdje se gleda na vanjsku organizaciju i ustroj. Ono se temelji na jedinstvu Presvetog Trojstva i jedinstvu vjere. «Jedan Gospodin! Jedna Vjera! Jedan krst! Jedan Bog i Otac sviju, nad svima i po svima» (Ef 4, 1-6).

:grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 15 sij 2009 00:27 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 26 srp 2008 19:56
Postovi: 25
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Putnik napisao:
julijen napisao:
Kako mogu unatoc svemu oko mene sto govori drugacije,podsjecati da je najvaznije zivjeti za Boga a ne za sebe?....pitanje za sve nas...:)...


Bog nema potrebu da ti živiš za Njega. Budi dobra osoba, živi po nekim moralnim i etičnim pravilima i sve će biti u redu.
Ako si vjernik onda nemaš problema jer poštuješ 10 zapovjedi, zar ne?
Ne moraš se svako jutro buditi s Bogom u mislima, važnija ti je obitelj jer oni te trebaju i ti trebaš njih (da dugo živiš i dobro ti bude na Zemlji)


Jesi li ti dobar? :)...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 15 sij 2009 00:44 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 24 lis 2006 19:46
Postovi: 2079
Lokacija: dalmacija
Podijelio: 13 zahvala
Zahvaljeno je: 9 zahvala
Dobar je..
Idemo dalje...začatali smo..

Pitanje teme:

julijen napisao:
Kako mogu unatoc svemu oko mene sto govori drugacije,podsjecati da je najvaznije zivjeti za Boga a ne za sebe?....pitanje za sve nas...:)...

Ako vjeruješ u Boga onda ne živiš za sebe..
Onda živiš za Boga..s Bogom..i u Bogu..

A kad živiš za Boga,s Bogom i u Bogu ,onda će sve jače i jače sve oko tebe govoriti drugačije..

Al ti se ne osvrći,samo slijedi Vječno Svjetlo i pij s Izvora Žive vode..lomi prisilne misli ,i ne sakupljaj ih kao razasuto staklo...kreni dalje..
:wink:
BTB



ev jedan članak..pa malo pročitaj...

http://petar.ffdi.hr/lzj/apostolsko-vjerovanje.htm


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 15 sij 2009 19:17 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 26 srp 2008 19:56
Postovi: 25
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
moya napisao:
Dobar je..
Idemo dalje...začatali smo..

Pitanje teme:

julijen napisao:
Kako mogu unatoc svemu oko mene sto govori drugacije,podsjecati da je najvaznije zivjeti za Boga a ne za sebe?....pitanje za sve nas...:)...

Ako vjeruješ u Boga onda ne živiš za sebe..
Onda živiš za Boga..s Bogom..i u Bogu..

A kad živiš za Boga,s Bogom i u Bogu ,onda će sve jače i jače sve oko tebe govoriti drugačije..

Al ti se ne osvrći,samo slijedi Vječno Svjetlo i pij s Izvora Žive vode..lomi prisilne misli ,i ne sakupljaj ih kao razasuto staklo...kreni dalje..
:wink:
BTB



ev jedan članak..pa malo pročitaj...

http://petar.ffdi.hr/lzj/apostolsko-vjerovanje.htm

Kako mislis da 'lomimo' misli?...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 15 sij 2009 22:14 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 24 lis 2006 19:46
Postovi: 2079
Lokacija: dalmacija
Podijelio: 13 zahvala
Zahvaljeno je: 9 zahvala
julijen napisao:
julijen napisao:
Kako mogu unatoc svemu oko mene sto govori drugacije,podsjecati da je najvaznije zivjeti za Boga a ne za sebe?....pitanje za sve nas...:)...


Kako mislis da 'lomimo' misli?...

Pa lomi to što ti se govori..u svom pitanju imaš odgovor...
Tebi je neko stavio bubu u uho..stalno ti govori drugačije nego što ti smatraš da je ispravno..i ti počneš ramišljat o tom..
Pa u jednom danu 1 put pomisliš..dok drugi dan 5 puta pomisliš..i tako to ide dok ti ,ne daj Bože,sebe ne počneš uvjeravat da je ta osoba stvarno u pravu..
Ti stvarno pomisliš..ma tko je Bog,briga me..živjet ću kako se meni sviđa..u grijehu i bez Sv.Mise..bez Pričesti i ispovjedi..bez zajedništva..itd..

Živjet ću za sebe...

E da do tog ne dođe,ti te misli okreni u pozitivno,i ne sakupljaj izrečene stvari,nego kreni dalje...

Uvik reci:Sve što nije od Gospodina,Isusa Krista,neka isti čas ode od mene u ime Isusovo..AMEN

Počni slaviti Gospodina,pjevaj,pričaj,pomoli se..i sve će sumnje brzo nestati..
A ti ćeš osjećati radost i pobjedu,zajedno s Isusom..

Eto,nadam se da sam ti pojasnila...BTB


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 15 sij 2009 22:31 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 26 srp 2008 19:56
Postovi: 25
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
moya napisao:
julijen napisao:
julijen napisao:
Kako mogu unatoc svemu oko mene sto govori drugacije,podsjecati da je najvaznije zivjeti za Boga a ne za sebe?....pitanje za sve nas...:)...


Kako mislis da 'lomimo' misli?...

Pa lomi to što ti se govori..u svom pitanju imaš odgovor...
Tebi je neko stavio bubu u uho..stalno ti govori drugačije nego što ti smatraš da je ispravno..i ti počneš ramišljat o tom..
Pa u jednom danu 1 put pomisliš..dok drugi dan 5 puta pomisliš..i tako to ide dok ti ,ne daj Bože,sebe ne počneš uvjeravat da je ta osoba stvarno u pravu..
Ti stvarno pomisliš..ma tko je Bog,briga me..živjet ću kako se meni sviđa..u grijehu i bez Sv.Mise..bez Pričesti i ispovjedi..bez zajedništva..itd..

Živjet ću za sebe...

E da do tog ne dođe,ti te misli okreni u pozitivno,i ne sakupljaj izrečene stvari,nego kreni dalje...

Uvik reci:Sve što nije od Gospodina,Isusa Krista,neka isti čas ode od mene u ime Isusovo..AMEN

Počni slaviti Gospodina,pjevaj,pričaj,pomoli se..i sve će sumnje brzo nestati..
A ti ćeš osjećati radost i pobjedu,zajedno s Isusom..

Eto,nadam se da sam ti pojasnila...BTB

Da to su kusnje,ali ipak mislim da umjesto izraza lomimo,koristimo izraz usmjeriti paznju na nesto drugo...jer lomiti podsjeca na sukobljavanje s vlastitim mislima,pregrub izraz po mom misljenju,jer ako se opiremo vlastitim mislima sve se vise utiskuju u nasu podsvijest i to biva ocitovano vani...ne znam sta ti kazes na ovo? :)...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 15 sij 2009 22:54 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 24 lis 2006 19:46
Postovi: 2079
Lokacija: dalmacija
Podijelio: 13 zahvala
Zahvaljeno je: 9 zahvala
Ja ti pričam o nametnutim mislima..ne tvojim osobnim..tu je razlika...

Npr..imaš jednu dragu majicu..i ti misliš da je divna..i najljepša..i dođe ti prijatelj..I kaže da je grozna i da nije moderna..da je baciš..
I ti u to povjeruješ..i prisvojiš to mišljenje..i baciš najdražu maicu....il ne povjeruješ..jer znaš da to govori iz ljubomore..il zavisti...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 16 sij 2009 09:50 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 26 srp 2008 19:56
Postovi: 25
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
moya napisao:
Ja ti pričam o nametnutim mislima..ne tvojim osobnim..tu je razlika...

Npr..imaš jednu dragu majicu..i ti misliš da je divna..i najljepša..i dođe ti prijatelj..I kaže da je grozna i da nije moderna..da je baciš..
I ti u to povjeruješ..i prisvojiš to mišljenje..i baciš najdražu maicu....il ne povjeruješ..jer znaš da to govori iz ljubomore..il zavisti...

O tome i ja govorim...:)...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 18 sij 2009 20:59 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
julijen napisao:
Kako mogu unatoc svemu oko mene sto govori drugacije,podsjecati da je najvaznije zivjeti za Boga a ne za sebe?....pitanje za sve nas...:)...


Dragi Julijen, da li bi mogao ovo malo prosiriti..Da nam objasnis iz kojeg si razloga dosao do tog pitanja..?
Citam tvoje postove dalje ,ali mi nista ne govore...

Citat:
Kako mogu unatoc svemu oko mene sto govori drugacije,


Sta je to sto govori drugacije..? Gdje si dosao do tog zakljucka..?

Trebas malo vise napisati,pogotovo kada se radi o ovakvom pitanju...Opisi neki dozivljaj ili bilo sta,da dodjemo do zakljucka na sta mislis...iz ovako premalo rijeci mozemo samo donositi krive zakljucke...


Citat:
podsjecati da je najvaznije zivjeti za Boga a ne za sebe?....


Sta je tebi do sada bilo najvaznije..?Ovo je pitenje za tebe..?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 18 sij 2009 23:35 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 tra 2006 21:52
Postovi: 1232
Lokacija: Dubrovnik
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
To julijen ne mozes postici vec sa snagom od Boga, a prije toga milosrdjem Bozjim, dakle ako ti se Bog smiluje. Ako to znas, onda znas koliko si jadan kao covjek. Ako znas koliko si jadan i bijedan znas da sam po sebi ne mozes nista, a da s Bogom ne postoji sto ne mozes. No nikada nikome nije bilo dovoljno samo znati i spoznati, onaj tezi dio je odluciti se i krenuti, spoznaju ostvarivati do kraja zivota. Gdje smo sad, a sve oko nas govori drugacije? Bogu ili svijetu, Bogu ili svijetu, Bogu ili svijetu, kome sluziti? Covjek svjesno ili nesvjesno sluzi ili Bogu ili sotoni, koji je knez ovoga svijeta. Mozda trebas malo bolje upoznati sotonu. Taj pali andjeo, duh stvoren od Boga, sa svojim osobinama i slobodnom voljom odlucivanja, ima moc nama nepojmljivu. No ima ju i onaj tko je kao Bog. Zamoli bas njega, svetog Mihaela anrhandjela da ti pomogne pri odabiru. Ako vec hoces zivjeti za Boga. A ako neces, mozda ce netko drugi tko procita porazmisliti ili se podsjetiti koliko nam moze pomoci zagovor kneza i vojvode vojske nebeske. On na celu i sva vojska Bozja svetaca i andjela, sila i prijestolja, iz nama nevidljivog svijeta, ceka pokrenuti svu svoju snagu i za u uvijeke unisti sotonu i sve koji mu sluze. Sotoni, ocu svih lazi, knezu tame, neprijatelju svakog covjeka i neprijatelju svetoga Kriza spasenja, neprijatelju tvoje i moje obitelji, sve djece rodjene i nerodjene, ikada i do kraja ovog vremena, takvom nekome ces sluziti ako ces zivjeti za sebe.
To sto sve oko tebe govori drugacije jednostavno nije bitno i ne treba imati utjecaja na tvoje teznje u zivotu. Nije to samo tebi vec svim ljudima, a nije bitno jer to vidis i cujes, osjetis mirisanjem, a ono bitno je skriveno tim osjetilima, a otkriva se samo srcu, tamo gdje jedino Bog pronice i nitko vise.
'Zivot ljudski kratak je i pun nevolja', kaze Bog preko proroka onda Izraelcima i nista se nije promjenilo do danas. Imamo samo ono sto imamo, a to je sad. Ne mozemo u jucer pa ni u maloprije, a ne mozemo ni u sutra, vec imamo samo sad za nesto uciniti, i tako sve do smrti. Kome ces ti sluziti saznati ces tako ako se malo ispitas kome ustvari zelis sluziti, bez obzira tko si i kakva su tvoja zivotna iskustva. Odgovori si iskreno. Do onoga sto zelis, lako je doci, zelio sluziti Bogu ili svijetu.
Jako vazna informacija u svemu tome glasi kako je Gospodin pobijedio svijet i zeli te u domu Oca svoga, ako ti zelis, samo ne znam smeta li sto to nije lagan put. Ja ti tvrdim zivotom svojim kojeg sam predao Bogu da to nije ni pretezak put. Valja tek odreci se svega svoga sto mislimo da nam pripada (koja zabluda) i vise od ikoga voljeti Gospodina Isusa Krista, vise od ikojeg stvorenja. Tada je milo Bogu kajanje ljudsko i Duh Sveti stavlja te pod svoje okrilje, pa da je i dolinom smrti proci, koga bi se bojao. Predragocjena Krv Isusa Krista prekriva tvoje puteve i puteve onih koje preporucis Krvi Svetoj, cijeni spasenja ljudi. U jednoj kapi Njegove Krvi ocean je milosrdja koji se proli za ljude. Sjeti li se itko cijene spasenja koja se proljevala ulicama Jeruzalema kad razmislja kome sluziti. Ne sjete se Tebe Boze ni kad im je najljepse vec ljude slave i velicaju. Kad Ti se rugaju i pljuju po Tebi, samodopadno i samoljubljivo, kada Gospu izruguju i psuju, kada cijelom nebu i Bogu zele najgore, pa kada bogatstvo i slavu nude, obilje spola pozeljenog, nista nije dovoljno da razuman potrati zivot sluzeci svijetu. Takav zna da cijeli zivot uci i otvoren je podukama koje ce srce sacuvati ili ne, kao sto je Marijino srce sacuvalo Bozje rijeci. Takav je lud svijetu, jer je ponizan i nije sebeljubljiv, sluzi korisno Bogu.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 53 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 13 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
cron
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr