www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 29 ožu 2024 10:53

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 53 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 06 sij 2009 14:38 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 26 srp 2008 19:56
Postovi: 25
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Kako mogu unatoc svemu oko mene sto govori drugacije,podsjecati da je najvaznije zivjeti za Boga a ne za sebe?....pitanje za sve nas...:)...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 06 sij 2009 15:11 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 01 sij 2009 12:23
Postovi: 37
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Moje je mišljenje kad čovjek živi za sebe postaje sebi središte života te tako postaje rob sebi samom tj.razvija sebeljublje, egoizam i oholost.Osoba ostaje sam sa sobom u sebi,dakle tapka na mjestu.
Kad živimo za Boga tada živimo za sve druge ljude jer u Bogu žive svi ljudi i sa svima postepeno ostvarujemo,s Božjom milošću dakako, bolje odnose sa ljudima i sa samima sobom.

Ne znam dali si zadovoljan odgovorom,vjerujem da će drugi biti bolji i jasniji od mene.BTB :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 06 sij 2009 15:38 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 21 pro 2007 09:22
Postovi: 8104
Lokacija: münchen
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Evo ti mali primjer.

PRIJEDLOZI ZA KRŠĆANSKI RAST

Duhovni rast proizlazi iz pouzdanja u lsusa Krista. » će živjeti od vjere« (Galaćanima 3:11).

Život vjere će ti omogućiti da se sve više pouzdaješ u Boga u svakoj sitnici života i da prakticiraš slijedeće:

* Da svakog dana dođeš Bogu u molitvi (Ivan 15:7)
* Da svaki dan čitaš Božju Riječ (Djela 17:11) - započni s evandjeljem po lvanu.
* Da neprestano budeš poslušan Bogu, (Ivan 14:21).
* Da svjedočiš za Krista svojim životom i riječima (Matej 4:19 i Ivan 15:8).
* Da se oslanjaš na Boga u svakoj sitnici svojega života (1. Petrova 5:7).
* Da dopustiš Svetom Duhu da nadzire tvoj svakodnevni život i da ti da silu potrebnu za svjedočenje (Galaćanima 5:16, 17 i Djela 1:8).


Ti zivis i svjestan si svoga zivota,svojih zivotnih problema,svoje svakodnevnice,ali Bozje si djete.Naravno da moras voljeti sam sebe ,jer koliko volis sebe,toliko volis i druge oko sebe,ali na prvom mjestu u tvome zivotu mora biti Bog..Bogu se za sve obracas,Njega za sve molis,Njemu sve predajes i za sve Mu naravno zahvaljujes,jer od velike je vaznosti uvijek zahvaljivati.Svakodnevna molitva te sve vise zblizava sa Bogom.Svete Mise,sveta Ispovjed i napose sveta Euharistija,primanje zivoga Isusa u svoje srce su od velike vaznosti da prepoznajes da je Bog na prvome mjestu u tvome zivotu i sto vise molis i sto Mu se vise predajes to si vise prisniji s Njim.Pomagati onima u nevolji,posjecivati one koji nikoga nemaju i moliti za bolesne i napustene isto je dar Bozji.. Isto je jako vazno svima sve oprostiti,a to svima nama tesko pada,ali ipak Bog nam daje i tu snagu da i to mozemo.Citanje Biblije je jako vazno,barem jedan Psalm procitati svaki dan ili nesto iz Evandjela i promisljanje o onome sto citas tako da ti Bog odgovori na ono sto si procitao...Vjerujem da me razumijes,a imamo mi clanova na ovom nasem forumu koji ce ti to jos bolje objasniti nego ja... :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 06 sij 2009 17:40 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 26 srp 2008 19:56
Postovi: 25
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Ražinka svidja mi se tvoje razmisljanje...:)..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 06 sij 2009 19:44 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 01 sij 2009 12:23
Postovi: 37
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
:oops: :b206:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 06 sij 2009 23:20 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 26 srp 2008 19:56
Postovi: 25
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
:grlim te: :)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 06 sij 2009 23:21 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 10 stu 2008 21:03
Postovi: 376
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
hmm! "recept" je živjeti po onom što nam je Isus pokazao svojim životom....
mukotrpan je to put... ljudi smo... razapeti između svakojakih ponuda....
i danas sve teže "prolazi" ona Isusova: tko ljubi svoj život, izgubit će ga.....
zato, budimo djeca Božja, i ako smo Njegovi, nećemo živjeti više za sebe, nego za Njega!
smajlic8 smajlic8 smajlic8 smajlic8 smajlic8


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 07 sij 2009 08:07 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 29 pro 2007 01:21
Postovi: 573
Lokacija: Mostar
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
julijen napisao:
Kako mogu unatoc svemu oko mene sto govori drugacije,podsjecati da je najvaznije zivjeti za Boga a ne za sebe?....pitanje za sve nas...:)...


tako što ćemo shvatiti da smo doista bez Gospodina NIŠTA...On će nam pomoći, On će nas promijeniti, On će nas voditi a mi se samo trebamo predati Njemu
kad pogledamo oko sebe i vidimo sve ono dobro u našem životu lako ćemo uvidjeti da ništa sami nismo postigli, lako ćemo vidjeti da je za sve zaslužna Njegova ruka, Njegova providnost i milosrđe.
Darujmo Mu naše živote i radosno svjedočimo za Njega, tada će se Njegov blagoslov očitovati ne samo u našim životima nego i u životima ljudi oko nas.
Ljubi Gospodina Boga svoga svim srcem svojim, svom dušom svojom, svim umom svojim.

Izlij Gospodine svoju ljubav u naša srca!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 07 sij 2009 08:11 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 25 kol 2006 21:09
Postovi: 580
Lokacija: Split
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
julijen napisao:
Kako mogu unatoc svemu oko mene sto govori drugacije,podsjecati da je najvaznije zivjeti za Boga a ne za sebe?....pitanje za sve nas...:)...


Podsjecati koga? Sebe ili druge?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 07 sij 2009 13:49 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 26 srp 2008 19:56
Postovi: 25
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Nasmijesen napisao:
julijen napisao:
Kako mogu unatoc svemu oko mene sto govori drugacije,podsjecati da je najvaznije zivjeti za Boga a ne za sebe?....pitanje za sve nas...:)...


Podsjecati koga? Sebe ili druge?

:) ....


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 53 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 7 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr