www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 18 tra 2024 22:41

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 53 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 20 sij 2009 10:43 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 26 srp 2008 19:56
Postovi: 25
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
rebeka napisao:
julijen napisao:
Kako mogu unatoc svemu oko mene sto govori drugacije,podsjecati da je najvaznije zivjeti za Boga a ne za sebe?....pitanje za sve nas...:)...


Dragi Julijen, da li bi mogao ovo malo prosiriti..Da nam objasnis iz kojeg si razloga dosao do tog pitanja..?
Citam tvoje postove dalje ,ali mi nista ne govore...

Citat:
Kako mogu unatoc svemu oko mene sto govori drugacije,


Sta je to sto govori drugacije..? Gdje si dosao do tog zakljucka..?

Trebas malo vise napisati,pogotovo kada se radi o ovakvom pitanju...Opisi neki dozivljaj ili bilo sta,da dodjemo do zakljucka na sta mislis...iz ovako premalo rijeci mozemo samo donositi krive zakljucke...


Citat:
podsjecati da je najvaznije zivjeti za Boga a ne za sebe?....


Sta je tebi do sada bilo najvaznije..?Ovo je pitenje za tebe..?

Htio sam da cujem razmisljanja ostalih clanova,pitanje iz knjige Svrhovit zivot Rick Warren-a, razmjenjujuci misljenja mozemo dosta toga nauciti...spoznati...doci do zakljucaka...a oko nas govori drustvo, sredina u kojoj zivimo,nacin razmisljanja vecine ljudi....


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 20 sij 2009 11:56 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 srp 2007 12:56
Postovi: 2335
Lokacija: Gdje je blago, tamo je i srce..
Podijelio: 7 zahvala
Zahvaljeno je: 39 zahvala
Predragi Leo, divan odgovor...Odlično sastavljeno i izrečeno...Toliko lijepo da mislim da ću taj odgovor isprintati i ponuditi ga onima koji Boga još nisu spoznali...a koji misle da Ga znaju..(a nisu vjernici, kakvog li stava...kažu da poznaju "sve to što mi vjerujemo", da smo se dali struji koja nas nosi i da ne razmišljamo svojom glavom...da im je jasna ta naša "opijenost", ali oni su iznad toga...njima "to" ne treba)
Kakvog li svijeta...i to u mojoj najbliskijoj okolini...
Ovaj Leov odgovor je odgovor čovjeka koji poznaje Boga i sačuvao je svoju poniznost...
Najbolnije mi je kad onaj koji Boga ne poznaje svisoka prodikuje i gleda nas sa sažaljenjem "da nemamo pojma, da smo zaluđeni"..Kakve li oholosti...
No, tužno je što taj koji navodno "poznaje" Boga i pun je svojih teorija za koje misli da su "bogomdane" vjerojatno neće ovih Leovih riječi shvatiti kao što bi shvatilo srce koje poznaje i priznaje Isusa...
Ali nema veze, ja ću i ovaj odgovor priložiti u zbir divnih svjedočanstava, nek se nađe i nešto tako divno pod rukama onih koji čitaju priče raznih krivovjeraca..
Meni je ovaj Leov odgovor ponovno posvijestio koliko budni moramo biti!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 20 sij 2009 14:50 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
julijen napisao:
rebeka napisao:
julijen napisao:
Kako mogu unatoc svemu oko mene sto govori drugacije,podsjecati da je najvaznije zivjeti za Boga a ne za sebe?....pitanje za sve nas...:)...


Dragi Julijen, da li bi mogao ovo malo prosiriti..Da nam objasnis iz kojeg si razloga dosao do tog pitanja..?
Citam tvoje postove dalje ,ali mi nista ne govore...

Citat:
Kako mogu unatoc svemu oko mene sto govori drugacije,


Sta je to sto govori drugacije..? Gdje si dosao do tog zakljucka..?

Trebas malo vise napisati,pogotovo kada se radi o ovakvom pitanju...Opisi neki dozivljaj ili bilo sta,da dodjemo do zakljucka na sta mislis...iz ovako premalo rijeci mozemo samo donositi krive zakljucke...


Citat:
podsjecati da je najvaznije zivjeti za Boga a ne za sebe?....


Sta je tebi do sada bilo najvaznije..?Ovo je pitenje za tebe..?

Htio sam da cujem razmisljanja ostalih clanova,pitanje iz knjige Svrhovit zivot Rick Warren-a, razmjenjujuci misljenja mozemo dosta toga nauciti...spoznati...doci do zakljucaka...a oko nas govori drustvo, sredina u kojoj zivimo,nacin razmisljanja vecine ljudi....


Ovo nije odgovor na moja pitanja....Zasto ignoriras...Molim te odgovori...


Citat:
Htio sam da cujem razmisljanja ostalih clanova,pitanje iz knjige Svrhovit zivot Rick Warren-a, razmjenjujuci misljenja mozemo dosta toga nauciti...spoznati...doci do zakljucaka...a oko nas govori drustvo, sredina u kojoj zivimo,nacin razmisljanja vecine ljudi...


Kakva su tvoja razmisljanja..?S ovim pises da zelis cuti ,sta drugi kazu...ali si onda duzan da isto tako i ti das svoje misljenje...Ono je trebalo prvo doci...Onda drugi odgovaraju...

Zasto je u ovom pitanju,ta jedna knjiga toliko vazna...da si na osnovu nje postavio pitanje..i donosis zakljucke?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 20 sij 2009 18:18 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 26 srp 2008 19:56
Postovi: 25
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
rebeka napisao:
julijen napisao:
rebeka napisao:
julijen napisao:
Kako mogu unatoc svemu oko mene sto govori drugacije,podsjecati da je najvaznije zivjeti za Boga a ne za sebe?....pitanje za sve nas...:)...


Dragi Julijen, da li bi mogao ovo malo prosiriti..Da nam objasnis iz kojeg si razloga dosao do tog pitanja..?
Citam tvoje postove dalje ,ali mi nista ne govore...

Citat:
Kako mogu unatoc svemu oko mene sto govori drugacije,


Sta je to sto govori drugacije..? Gdje si dosao do tog zakljucka..?

Trebas malo vise napisati,pogotovo kada se radi o ovakvom pitanju...Opisi neki dozivljaj ili bilo sta,da dodjemo do zakljucka na sta mislis...iz ovako premalo rijeci mozemo samo donositi krive zakljucke...


Citat:
podsjecati da je najvaznije zivjeti za Boga a ne za sebe?....


Sta je tebi do sada bilo najvaznije..?Ovo je pitenje za tebe..?

Htio sam da cujem razmisljanja ostalih clanova,pitanje iz knjige Svrhovit zivot Rick Warren-a, razmjenjujuci misljenja mozemo dosta toga nauciti...spoznati...doci do zakljucaka...a oko nas govori drustvo, sredina u kojoj zivimo,nacin razmisljanja vecine ljudi....


Ovo nije odgovor na moja pitanja....Zasto ignoriras...Molim te odgovori...


Citat:
Htio sam da cujem razmisljanja ostalih clanova,pitanje iz knjige Svrhovit zivot Rick Warren-a, razmjenjujuci misljenja mozemo dosta toga nauciti...spoznati...doci do zakljucaka...a oko nas govori drustvo, sredina u kojoj zivimo,nacin razmisljanja vecine ljudi...


Kakva su tvoja razmisljanja..?S ovim pises da zelis cuti ,sta drugi kazu...ali si onda duzan da isto tako i ti das svoje misljenje...Ono je trebalo prvo doci...Onda drugi odgovaraju...

Zasto je u ovom pitanju,ta jedna knjiga toliko vazna...da si na osnovu nje postavio pitanje..i donosis zakljucke?


Moje misljenje je ako zivimo za sebe otvaramo se sebeljublju,ne vidimo nista ispred nosa,ne vidimo potrebe drugih,dosta nam toga promice,jedino u Bogu mozemo otkriti pravi identitet svrhu i znacenje...smisao zivota...covjeka i postojanja....prvi stav ucenistva zahtjeva poniznost... razumnost i trijeznost prilikom svakog spoznanja,shvatiti da sami ne mozemo nista,shvatiti da smo samo tracak ili odraz Beskonacnoga koji treba da ugrije ovu nasu malu planetu,kako bi sve oko nas zracilo vedrinom ,svjetloscu,mirom i ljubavlju,a da bi to imali trebali bi zauvijek hoditi u svjetlu mira ,istine , ljubavi i dobrote...Amen


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 20 sij 2009 18:34 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
julijen napisao:
Kako mogu unatoc svemu oko mene sto govori drugacije,podsjecati da je najvaznije zivjeti za Boga a ne za sebe?....pitanje za sve nas...:)...


Citat:
Moje misljenje je ako zivimo za sebe otvaramo se sebeljublju,ne vidimo nista ispred nosa,ne vidimo potrebe drugih,dosta nam toga promice,jedino u Bogu mozemo otkriti pravi identitet svrhu i znacenje...smisao zivota...covjeka i postojanja....prvi stav ucenistva zahtjeva poniznost... razumnost i trijeznost prilikom svakog spoznanja,shvatiti da sami ne mozemo nista,shvatiti da smo samo tracak ili odraz Beskonacnoga koji treba da ugrije ovu nasu malu planetu,kako bi sve oko nas zracilo vedrinom ,svjetloscu,mirom i ljubavlju,a da bi to imali trebali bi zauvijek hoditi u svjetlu mira ,istine , ljubavi i dobrote...Amen


Dragi Julijan ,mi ne zivimo za sebe...Ako si citao nase postove,tocno se vidi za cega mi zivimo...Sebeljublje postoji,ali svatko se bori s tim,da se oslobodi toga...ne slazem se s tim,da ne vidimo nista ispred nos...
Kako si dosao do zakljucka da mi ne vidimo potrebe drugih??Sta je to sto nam promice..?Jedino je U BOGU SPAS..To svi dobro znamo..!

I pored svega ovoga,jos uvjek mi ne odgovaras na moja pitanja....

Gdje si ti ovdje, i tvoje misljenje i vjera..?
Sta je to sto govori drugacije..? Gdje si dosao do tog zakljucka..?
Sta je tebi do sada bilo najvaznije..?
Kakva su tvoja razmisljanja..?
Zasto je u ovom pitanju,ta jedna knjiga toliko vazna...da si na osnovu nje postavio pitanje..i donosis zakljucke?

Molim te budi tako ljubazan,pa nam odgovori na ova pitanja...
iz tvojeg vlastitog zivota i stava....hvala ti..!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 20 sij 2009 18:46 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 26 srp 2008 19:56
Postovi: 25
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
rebeka napisao:
julijen napisao:
Kako mogu unatoc svemu oko mene sto govori drugacije,podsjecati da je najvaznije zivjeti za Boga a ne za sebe?....pitanje za sve nas...:)...


Citat:
Moje misljenje je ako zivimo za sebe otvaramo se sebeljublju,ne vidimo nista ispred nosa,ne vidimo potrebe drugih,dosta nam toga promice,jedino u Bogu mozemo otkriti pravi identitet svrhu i znacenje...smisao zivota...covjeka i postojanja....prvi stav ucenistva zahtjeva poniznost... razumnost i trijeznost prilikom svakog spoznanja,shvatiti da sami ne mozemo nista,shvatiti da smo samo tracak ili odraz Beskonacnoga koji treba da ugrije ovu nasu malu planetu,kako bi sve oko nas zracilo vedrinom ,svjetloscu,mirom i ljubavlju,a da bi to imali trebali bi zauvijek hoditi u svjetlu mira ,istine , ljubavi i dobrote...Amen


Dragi Julijan ,mi ne zivimo za sebe...Ako si citao nase postove,tocno se vidi za cega mi zivimo...Sebeljublje postoji,ali svatko se bori s tim,da se oslobodi toga...ne slazem se s tim,da ne vidimo nista ispred nos...
Kako si dosao do zakljucka da mi ne vidimo potrebe drugih??Sta je to sto nam promice..?Jedino je U Bogu SPAS..To svi dobro znamo..!

I pored svega ovoga,jos uvjek mi ne odgovaras na moja pitanja....

Gdje si ti ovdje, i tvoje misljenje i vjera..?
Sta je to sto govori drugacije..? Gdje si dosao do tog zakljucka..?
Sta je tebi do sada bilo najvaznije..?
Kakva su tvoja razmisljanja..?
Zasto je u ovom pitanju,ta jedna knjiga toliko vazna...da si na osnovu nje postavio pitanje..i donosis zakljucke?

Molim te budi tako ljubazan,pa nam odgovori na ova pitanja...
iz tvojeg vlastitog zivota i stava....hvala ti..!

Nemoj se ovime opterecavati,duhovni zivot je put, neke stvari se ne mogu preko noci promijeniti,kako neke stvari nismo stekli preko noci tako ne mozemo ocekivati ni da se preko noci promijene ,vazno je biti ustrajan na putu,truditi se a rezultati nece izostati,ndam se da sam ti bar malo pomogao...:)...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 20 sij 2009 19:06 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
Citat:
Nemoj se ovime opterecavati,duhovni zivot je put, neke stvari se ne mogu preko noci promijeniti,kako neke stvari nismo stekli preko noci tako ne mozemo ocekivati ni da se preko noci promijene ,vazno je biti ustrajan na putu,truditi se a rezultati nece izostati,ndam se da sam ti bar malo pomogao......


Ok..dragi Julijan,vidim da iz nekoga razloga ne zelis odgovoriti,nije moranje...(ti vjerojatno imas razlog za to ??? )
A ovaj post,nadam se da si napisao ,u prvom redu za sebe....pa tek,onda meni i drugima...Hvala...

Imam osjecaj da si mlad,da si jos u trazenju...Pa neka ti Gospodin Isus bude na pomoci,da pronadjes ono sto trazis....BTB


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 20 sij 2009 19:33 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 26 srp 2008 19:56
Postovi: 25
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
rebeka napisao:
Citat:
Nemoj se ovime opterecavati,duhovni zivot je put, neke stvari se ne mogu preko noci promijeniti,kako neke stvari nismo stekli preko noci tako ne mozemo ocekivati ni da se preko noci promijene ,vazno je biti ustrajan na putu,truditi se a rezultati nece izostati,ndam se da sam ti bar malo pomogao......


Ok..dragi Julijan,vidim da iz nekoga razloga ne zelis odgovoriti,nije moranje...(ti vjerojatno imas razlog za to ??? )
A ovaj post,nadam se da si napisao ,u prvom redu za sebe....pa tek,onda meni i drugima...Hvala...

Imam osjecaj da si mlad,da si jos u trazenju...Pa neka ti Gospodin Isus bude na pomoci,da pronadjes ono sto trazis....BTB


Sam sam,nemam s kime razgovarati o duhovnim temama,zivim u teskoj sredini nazalost,ali opet se nadam da ce sve na kraju na dobro izaci....hvala ti na podrsci... :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 20 sij 2009 20:18 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
julijen napisao:
rebeka napisao:
Citat:
Nemoj se ovime opterecavati,duhovni zivot je put, neke stvari se ne mogu preko noci promijeniti,kako neke stvari nismo stekli preko noci tako ne mozemo ocekivati ni da se preko noci promijene ,vazno je biti ustrajan na putu,truditi se a rezultati nece izostati,ndam se da sam ti bar malo pomogao......


Ok..dragi Julijan,vidim da iz nekoga razloga ne zelis odgovoriti,nije moranje...(ti vjerojatno imas razlog za to ??? )
A ovaj post,nadam se da si napisao ,u prvom redu za sebe....pa tek,onda meni i drugima...Hvala...

Imam osjecaj da si mlad,da si jos u trazenju...Pa neka ti Gospodin Isus bude na pomoci,da pronadjes ono sto trazis....BTB




Sam sam,nemam s kime razgovarati o duhovnim temama,zivim u teskoj sredini nazalost,ali opet se nadam da ce sve na kraju na dobro izaci....hvala ti na podrsci... :grlim te:


Dragi brate,dosao si ovdje u ovu zajednici Tebe-Trazim...Vise nisi sam...Ovdje mozes o svemu razgovarati...
Samo ovo je malo teska "tema" da se upoznamo vise....Mozes se ukljuciti na sve teme...
Meni je tesko da pratim,kada ovako oskudno pises...To ne zelim reci da je nesto lose...nego mi tako stvaramo predpostavke...kako bi moglo biti..
a to nije uredu...
Slobodno pisi,i otvori i drugu temu..kojegod zelis, samo prvo pogledaj da li vec postoji,da ne pravimo duple teme...

Nadamo se da ces brzo steci povjerenje,ovdje ovih dobrih ljudi...koji cu biti na koris i pomoc,ne samo tebi,nego svima...

BTB :b232: smajlic8 smajlic8 smajlic8 smajlic8 smajlic8


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 20 sij 2009 21:47 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 26 srp 2008 19:56
Postovi: 25
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
rebeka napisao:
julijen napisao:
rebeka napisao:
Citat:
Nemoj se ovime opterecavati,duhovni zivot je put, neke stvari se ne mogu preko noci promijeniti,kako neke stvari nismo stekli preko noci tako ne mozemo ocekivati ni da se preko noci promijene ,vazno je biti ustrajan na putu,truditi se a rezultati nece izostati,ndam se da sam ti bar malo pomogao......


Ok..dragi Julijan,vidim da iz nekoga razloga ne zelis odgovoriti,nije moranje...(ti vjerojatno imas razlog za to ??? )
A ovaj post,nadam se da si napisao ,u prvom redu za sebe....pa tek,onda meni i drugima...Hvala...

Imam osjecaj da si mlad,da si jos u trazenju...Pa neka ti Gospodin Isus bude na pomoci,da pronadjes ono sto trazis....BTB




Sam sam,nemam s kime razgovarati o duhovnim temama,zivim u teskoj sredini nazalost,ali opet se nadam da ce sve na kraju na dobro izaci....hvala ti na podrsci... :grlim te:


Dragi brate,dosao si ovdje u ovu zajednici Tebe-Trazim...Vise nisi sam...Ovdje mozes o svemu razgovarati...
Samo ovo je malo teska "tema" da se upoznamo vise....Mozes se ukljuciti na sve teme...
Meni je tesko da pratim,kada ovako oskudno pises...To ne zelim reci da je nesto lose...nego mi tako stvaramo predpostavke...kako bi moglo biti..
a to nije uredu...
Slobodno pisi,i otvori i drugu temu..kojegod zelis, samo prvo pogledaj da li vec postoji,da ne pravimo duple teme...

Nadamo se da ces brzo steci povjerenje,ovdje ovih dobrih ljudi...koji cu biti na koris i pomoc,ne samo tebi,nego svima...

BTB :b232: smajlic8 smajlic8 smajlic8 smajlic8 smajlic8

Prije svega ovdje smo radi razmjene misljenja,te da bi jedni druge savjetovali,pruzili pomoc i podrsku(barem tako mislim),a ja pisem onoliko koliko znam...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 53 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 3 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr