www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 19 tra 2024 20:44

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 14 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 28 sij 2009 17:26 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 02 lip 2008 11:33
Postovi: 971
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Meni se čini da su se karnevali sve više iz manifestacija na kojima se ljudi opuste i vesele pretvorili ne samo u razuzdane festivale za dokazivanje liberalnoga svjetonazora nego u otvoreno antikršćanske manifestacije na našim stranama. Iz godine u godinu sve je više dokaza tome.
Mislim da, na žalost, ni ove godine ne će nedostajati vijesti o izrugivanju Crkve i svetinja.
Što se vama čini?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 28 sij 2009 18:29 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 24 lis 2007 19:06
Postovi: 667
Lokacija: ...more,more....
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 4 zahvala
nemam ništa protiv maškara i karnevala ...ali kad vidim da netko koristi crkvene motive kao svoje maske i koristi ih jako razuzdano i besramno...e onda dobijem napad :x ...to jednostavno ne volim i oduvijek mi je smetalo
:grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 28 sij 2009 20:26 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
Tradicionalni karneval postaje sve popularniji ..i sve grijesniji.. Dobro je sto ljudsko zivljenje nije neprekidni karneval.Malo oduska i veselja pokazati prije nadolazeceg liturgijskog vremena Korizme… u kojem bismo trebali bez maske pogledati u sebe i bolje promisliti svoje zivotno putovanje koje je podlozno iskusenjima.i bez Karnevala..Ali,nova moda karnevala ,trazi veliko bacanje novca..u zrak…A na drugoj strain ,ljudi umiru od gladi…A tek ,pijanstvo, ostete,tuce, i drugi problemi,ne znam vise kakve to ima veze s veseljem…

Malo o kostimima...

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 01 vel 2009 00:32 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 23 stu 2008 23:28
Postovi: 1052
Lokacija: MOLVE
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
U potpunosti se slažem sa Rebekom , zaista karnevali i maske i pijanke i sve te veselice po meni nemaju nikakva smisla.
Mnogi ljudi cijele godine piju, nose svoje maske i tako plaše hladnoću da bi došla toplina, svijetlost, cvijeće i proljeće u njihova srca, no svake godine bezuspješno.
nikako im to ne uspijeva, jer proljeće i radost nikako da im dođe u dom u njihova srca srca, mir , mir i mir nikako ne mogu zadobiti pa dalje i dalje noseći svoje maske ne prestaju nakon karnevala već njima pokušavaju dozvati radost a otjerati tako strašnu hladnoću koja im se uvukla sve dublje u srca
Kako mnogi nose maske cijele godine mislim da im to nije potrebno i na karnevalima čak mi se čini da na karnevalima skidaju svoje maske i da im je to jedino prikladno mjesto za to gdje se mnogi osijećaju u potpunosti sretni i pokazuju svoje pravo JA dok su u isto vrijeme uvjereni kako nekog zavaravaju svojim izgledom odnosno skidanjem svojem maske. Što je zaista tako jadno i tako žalosno za gledati.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 01 vel 2009 16:15 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 13 stu 2007 19:03
Postovi: 122
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Meni je baš super što postoji ovakva jedna manifestacija.!!
U kojoj se ljudi uistinu mogu "prerušiti" u stvarnog sebe.!!
Živjele maškare.!!

:roll: :roll: :roll:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 01 vel 2009 18:45 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 01 tra 2006 21:22
Postovi: 1095
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
Kleofa napisao:
Meni se čini da su se karnevali sve više iz manifestacija na kojima se ljudi opuste i vesele pretvorili ne samo u razuzdane festivale za dokazivanje liberalnoga svjetonazora nego u otvoreno antikršćanske manifestacije na našim stranama. Iz godine u godinu sve je više dokaza tome.
Mislim da, na žalost, ni ove godine ne će nedostajati vijesti o izrugivanju Crkve i svetinja.
Što se vama čini?


Slažem se sa tobom. Vračamo se na poganska vremena .

Iz povijesnih dokaza vidi se da su ljudi od paleolitika koristili maske. Vještice u svojim magičnim obredima upotrebljavale su stravične maske da bi otjerale zle duhove. Naročito možemo naći početke našeg karnevala u Rimskom svijetu, gdje su se održavale svečanosti u čast bogova. U starom Rimu se je fešta u čast Bakusa , održavala po ulicama grada sa korištenjem maski, sa rijekama vina uz ples i ljubakanje.
U ožujku i prosincu je bilo vrijeme saturnalije, feste u čast boga Saturna, koje su trajale oko sedam dana tijekom kojih su postali robovi gospodarima, i obrnuto, gdje je "Kralj blagdan", izabran u narodu, u organizaciji igara na javnim trgovima, i gdje su se ljudi zabavljali prisustvujući i borbama gladijatora. Prema Liviju , ove svečanosti započele su u vrijeme izgradnje hrama Saturna (263 BC).


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 01 vel 2009 21:02 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 25 tra 2007 18:26
Postovi: 2995
Podijelio: 150 zahvala
Zahvaljeno je: 118 zahvala
Osobno ne volim ni te karnevali ni maškare..nešto me u tome svemu smeta..pa složila bih se sa Speranzom..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 01 vel 2009 22:26 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 12 pro 2008 23:16
Postovi: 264
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
marija-nada napisao:
Osobno ne volim ni te karnevali ni maškare..nešto me u tome svemu smeta..pa složila bih se sa Speranzom..


Takodjer.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 20 vel 2009 10:48 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 02 lip 2008 11:33
Postovi: 971
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Sinoć sam išao naći se s prijateljima unutar zidina Palače i - što vidim - banda bezbožnička je prebacila nekakve žute i crvene lancune preko kipa Grgura Ninskog pretvorivši ga u ruglo i krnjevala.
Pokušao sam se objesiti na taj lancun (a imam preko 90 kg) da bih ga uništio ali nisam uspio. Toliko je bio čvrst.
Sad mi je žao što nisam imao upaljač (ne pušim) da to zapalim.
Nastavimo li mi kršćani dopuštati ovakve stvari, progoni nisu daleko.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 20 vel 2009 11:34 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 tra 2008 21:01
Postovi: 1065
Lokacija: Negdje,.. daleko,..
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
maskare,.. maskare,..

jos se sjecam tih dana,.. organizirani plesovi za djecu,.. pa za omladinu, pa za starije,.. dani provoda, smijeha,.. bezazleni,...

navecer bi razne ekipe (obicno poznanici) dosli kuci namaskarani,.. pa bi se zezali,.. pojeli nesto,.. dok ih ne otkrijemo,.. ponekad ne bi ni uspjeli jer bi im krinka bila dosta dobra,.... i tako od kuce do kuce da razvesele svoje drage prijatelje,..

pa kao djeca bi isli po kucama... "prositi" i vracali bi se sa punim kesama slatkisa, jaja, kolaca a ponekad i koji novcic.....

bezazleno i zabavno,...

a kad sam odrasla,.. pocela ici na plesove za starije,.. pa vidis osobe, ozbiljne, koje poznajes sa dobrih polozaja,. ili zbog njihove savrsenosti,... u porivu gresnosti,.. gdje se pijano zene i muskarci penju po stolovima... izvode xxxxxxx plesove,.. naravno ne sa svojim partnerom.. vec tko zapadne- dopadne,..

pa si misle ako imaju krinku da im je dozvoljeno SVE!!! :-(

pa onda pogledas danas,.. sad vise nisu toliko podvizi tko ce vise obezvrijediti svoje tijelo, poniziti sam sebe u pijanom stanju,.. jer pijan i pod krinkom.. ma sve ti se oprasta,.. ne,... sad se jos obescascuju svete stvari,.. osobe,...

pogledas to,.. i kazes,.. ja vise ne volim ove feste,. jer nisu vise mala zabava,.. pred ulaz u tiho stanje, korizme... ne,.. ovo je nalik na OTVORENA VRATA KA POGANSKIM FESTAMA....
:twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 14 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 10 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr