www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 19 tra 2024 00:05

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 36 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 24 vel 2009 16:22 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
Leo napisao:
Mario23 napisao:
Leo ukorit ga na forumu zbog nepoštivanja naše vjere možeš, ali ponižavanje njegove vjere te samo dovodi na razinu njegovu.
Njegov prvotni cilj je bia poniziti našu vjeru.
Nikoga on ne truje. Meni je drago da on vjeruje u Krista, ali puno bi mu bilo lakše proživjeti ovozemaljske nedaće da također vjeruje u milost Sveta Marije i svih Svetaca.
Nikog on nemože otrovati jer su Katolici kao stijena.
Onaj tko je protiv drugoga nije za mene mislim da bi Krist rekao.


Ako je tebi Mario Bog dao jaku vjeru, znaci li da je dao svima? Znas li koliko je ovdje ljudi na mlijeku, kojima malo treba da prihvate od po svega djelic i sklope svoju vjeru.
Vjerujes da je Biblijski Hriscanin za Isusa Krista. Ja ti kazem da nije, On je njumu samo, kako se i sam izrazio, izazov. On je mudrac svijeta, a takav nije ucenik Isusov. On Crkvu ne postuje, istu onu koju je Gospodin Krvlju Presvetom sagradio. Nema mjesta u njegovoj vjeri za Blazenu Djevicu Mariju i za ono sto je najvrijednije - Sveta Misa - znacenja mu nikakva nema, dapace, smijesna mu se cini. Hoces li da postujem tu vjeru i da povjerujem kako je takav netko za Isusa Krista? Ja to ne mogu i moje pisanje Biblijskom Hriscaninu zeli izazvati promisljanje u njemu, da se, ako Bog da, otrijezni i da na Svetoj Misi dar kojeg andjeo njegov nosi na oltar za prinos darova, bude Bogu mio i da Bog uzme sve sto jest i sto ima i bolesti mu izlijeci pa se spasi. Kao sto zeli za sve ljude, da se spase. Ovako i dalje njegov andjeo nema posla i Bogu na dar ne nosi nista. Tako su svi tuzni osim sotone, a Biblijski Hriscanin lijepo govori o Isusu Kristu. To moze i sotona i cesto cini.
Ti Mario postuj tako sto, al tvrdim ti da to u sto on vjeruje nije vjera nego nevjera. Vjera je istina, a ona se ne otkriva nekome tko za sebe vjeruje da je dovoljno pametan sam tumaciti Rijec Bozju.
Cijelu se povijest krscansku katolici bore za pravovjerje i Bozjom voljom ocuvana je do nas danas, samo nikada niti jedan nije rekao kako postuje neciju vjeru u recimo tri vrane, jedno Sunce ili u Presvetu Djevicu Mariju koja to nije, nego je malo drugacija, recimo radjala je jos i udavala se. Ili mozda da je Isus Krist sagradio Crkvu, al da to nije bas ona ostavljena na Petru svetom, vec je to neka crkva koja je u tebi, ali malo dublje pa treba duze traziti. To nije taj Gospodin Isus Krist i sto se mene tice tu pricu mozete objesiti macku o rep.
Ako vjerujes da covjeka kakav god bio iza imena Biblijski Hriscanin ne ljubim i ne zelim mu da kroz Vrata Milosrdja prodje do Boga, steta sto ne prepoznajes moje namjere. Sveti Pavao je proklinjao po vjerovanju u bilo koje drugo Evandjelje do onoga koje je apostolima ostavljeno i zbog kojeg su pogubljeni. Ono se ocuvalo za nas do danas. A ja bi trebao postovati vjeru u nesto drugo osim toga? Nadam se da razaznajes da covjeka volim i zelim mu spasenje kod Boga, al vjera mu je tipicna nevjera, u povijesti ponavljena bezbroj puta od mislilaca svijeta.


.ja bih još samo dodao..
.da nemam ništa za dodati..
..Ave Leo... :lol:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 24 vel 2009 16:32 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 tra 2006 21:52
Postovi: 1232
Lokacija: Dubrovnik
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
GRRRRRRRR!
VAUGHTRRR!
naggar, obraca ti se strasni moderator koji te vreba da te banira.
pazi kako pises, jer suska se da si prvi na listi, informacija je provjerena i kruzi po pp-ovima.
GRRRRRRRR!
VAUGHTRRR!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 24 vel 2009 16:37 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
Leo napisao:
GRRRRRRRR!
VAUGHTRRR!
naggar, obraca ti se strasni moderator koji te vreba da te banira.
pazi kako pises, jer suska se da si prvi na listi, informacija je provjerena i kruzi po pp-ovima.
GRRRRRRRR!
VAUGHTRRR!


..uvijek sam volio biti u nečemu prvi..

..ja ću se sam banirati..npr

..banirani naggar s šampinjonima , zelenom salatom


...Bolje neg da mi ti drski moderatoru poniziš..
..Odlazim
i neću se vratiti sigurno..10 min


Zadnja izmjena: naggar; 24 vel 2009 16:38; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 24 vel 2009 21:18 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 12 stu 2008 10:35
Postovi: 1008
Lokacija: Split
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Leo ti jesi pun Duha Svetoga i siguran sam da nemaš loše namjere, namjere da on ne dođe do raja, nego želiš mu sve najbolje.
Ali isto tako mi se učinilo da ti je ovo stari kompanjon koji te je prije ljutio, i sad se opet vratio. Kao možda mala boljka.. bilo je i drugih protestanata i svega pa nisi komentirao. :P

Za mene smo svi mi isti, i ne sviđa mi se kad netko blati drugu vjeru. Da su Britanci i Rusi bili jedni protiv drugih u sv. ratu, nikad nebi porazili Njemce.

Ja sam za tebe i samo sam ti kao suigraču tia reći to, moga san i na pp, oprosti.

Bog vas/nas blagoslovio!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 24 vel 2009 23:19 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 tra 2006 21:52
Postovi: 1232
Lokacija: Dubrovnik
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
Mario23 napisao:
Leo ti jesi pun Duha Svetoga i siguran sam da nemaš loše namjere, namjere da on ne dođe do raja, nego želiš mu sve najbolje.
Ali isto tako mi se učinilo da ti je ovo stari kompanjon koji te je prije ljutio, i sad se opet vratio. Kao možda mala boljka.. bilo je i drugih protestanata i svega pa nisi komentirao. :P
Za mene smo svi mi isti, i ne sviđa mi se kad netko blati drugu vjeru. Da su Britanci i Rusi bili jedni protiv drugih u sv. ratu, nikad nebi porazili Njemce.
Ja sam za tebe i samo sam ti kao suigraču tia reći to, moga san i na pp, oprosti.
Bog vas/nas blagoslovio!


U pravu si, i prije me je ljutio i ne samo mene. Ali ne u smislu da bi covjeka imalo poceo krivo gledati, vec u smislu da bi po Bozjoj volji dao dio sebe samo da progleda pa se spasi. Ali uporan kakav je, Biblijski Hriscanin i ostali takvi koji imaju svoju vjeru i oslanjaju se na svoje sposobnosti i snagu, ostaju pri svome tumacenju Biblije. Od tog i takvih tumacenja Biblije, odnosno napada na istinu, koja su stara od kad je i jedine istinite vjere i Crkve, branili su katolici, i obranili. Od koga su branili vjeru, od istine ili od lazi?
Kako znam da je tumacenje Pisma Biblijskog Hriscanina laz? Tako sto su takva tumacenja slicna i ista sa tumacenjima Biblije kod njih 20-tak ticusa krscanskih crkava koje su danas registrirane i sluzbene. Kako takvo sto sluzi Bogu? Svaka od njih vjeruje da samo ona ispravno tumaci Bibliju, kao sto to vjeruje Biblijski Hriscanin. Brate, ne mogu to postovati jer je to laz. Postovao bih laz i po tome i oca lazi, kneza tame i pokvarenosti. Nikada brate. Postovat cu covjeka jer je svaki Bogu vazan, al djelo takvo necu.
Ti i dalje vjerujes kako je to u njih vjera, i neka, ti tako vjerujes. Ja ti kazem da je ono u sto vjeruju laz. A vjera u Boga nije laz. Ako je laz, onda nije vjera. Vjera je djelo, jer bez djela je mrtva, a kod njih nema djela vec filozofiranja. A Bog je jednostavan.
Ucenike Gospodinove prepoznat ces po djelima namjere, a da nisu, prepoznat ces po mudrovanju, jer ne mogu odoliti znanju, a jos manje da ga pokazu ljudima. Jer su jos od svijeta. To su ljudi koji sebe vole vise nego Boga i nikada za sebe ne mogu izgovoriti pred ljudima da su jad i bijeda ljudska, crv bespomocni i nula od karaktera. To im vrijedja ego kojeg se tesko odricu. Sve to, opet, jer vise ljube svijet nego Boga. Da Bogu zele pokazati sto znaju o Njemu i da to ostane tajna, Bog bi takvog uzvisio, no oni zele pokazati svijetu sto znaju o Bogu. Svijet ih prihvaca, ali TT nije od svijeta.
Vidis, ja, zalost i sirotinja od Bozjeg stvora, slabic i mlakonja, gresnik nad gresnicima, doista vjerujem najveci gresnik u ovoj zajednici, odrekao sam se miloscu Bozjom cijeloga sebe i svega sto mi Bog dade. Meni doista vjera nije izazov, jer miloscu Bozjom znam kako svijet zavrsava.
Velis Mario da si za mene i jako krivo govoris, jer si onda za bijednika stao. Ti si za Boga i to je vise nego dobro. Neka si sve napisao ovako a ne na pp i nemas razloga od mene traziti oprost. Ne mozes izreci ili uciniti nista sto ti ne bih oprostio.
Blagoslovljen Gospodin Isus Krist uvijeke i Presveta Djevica Marija!
Za kraj, sto mislis promislja li famozni Biblijski Hriscanin o dva Presveta Srca koja su se nasla na putu do Kalvarije. Njoj se para srce i raspada dusa jer njezin jedini Sin i njezin Bog umire smrcu najveceg gresnika. Ona zna zasto je sve to tako i trpi do kraja, iako se raspada od boli i muke. Njegovo Presveto Srce je probodeno, priblizava Mu se posljednji dah na zemlji i oporucno ostavlja Blazenu Djevicu za Majku, uceniku kojeg je najvise ljubio. Promisljaju li oni zasto je to zapisano u Bibliji, istoj onoj za koju vjeruju kako im je jedini put do spasenja? Ne promisljaju i ne zahvaljuju na tome.
Ne caste ta dva Srca, a ta dva Srca su umirala za nas sve, pa i za njih. Iz Bozjeg Srca potekla je Krv i Voda, samo da bude omoguceno podati dostojnu zadovoljstinu za grijehe svijeta. Oni ne mole Boga da ne bude uzaludno prolivena Njegova Predragocjena Krv. Katolici mole. Lakse bi bilo da ne mole, al jos i bogohulnim propagiraju nase stovanje, recimo Svete Mise i Presvete Djeve. Cije je to maslo?
Kazem ti, nije za nas samo tko govori da je Isus Krist Gospodin, i sotona zna da je Isus Krist Bog.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 25 vel 2009 12:43 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 12 stu 2008 10:35
Postovi: 1008
Lokacija: Split
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Što više čitan ljude iz drugih crkvi, sve više se zaljubljujen u svoju moran priznat. Jedna Crkva je od početka do kraja svijeta, i baš sam lucker da joj pripadam. :mrgreen:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=kBufxAq0-8g&feature=PlayList&p=EB3B8CC91A0F97DA&index=3[/youtube]


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 36 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 10 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr