www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 29 ožu 2024 09:47

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 36 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3, 4  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 17 vel 2009 09:38 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
..čitam ja tako svjedočenje...Glorie Polo..
..i dođem do djela..na kojem..ona kaže kako je prava kršćanka..
..a Gospodin joj kaže "Dobro , nabroji ih..".
.a ona ..ih nije znala...a bome..i ja se počeo preznojavati..
..ali bome ..
..svidjela mi se i Analiza...primjene zapovijedi u životu...
..joooj što me bilo sram..

..Doista , Kako je milosrdan Gospodin....
..čitajući njeno svjedočenje..
..10 zapovijedi mi sad izgleda...puno drugačije..
..ŽIVOTVORNIJE..ali i puno više Odgovornije

1.Ja sam Gospodin, Bog tvoj, nemoj imati drugih bogova uz mene!
2.Ne spominji ime Gospodina, Boga svoga, uzalud!
3.Sjeti se da svetkuješ dan Gospodnji!
4.Poštuj oca i majku da dugo živiš i dobro ti bude na zemlji!
5.Ne ubij!
6.Ne sagriješi bludno!
7.Ne ukradi!
8.Ne reci lažna svjedočanstva!
9.Ne poželi žene ni muža bližnjega svoga!
10.Ne poželi nikakve stvari bližnjega svoga!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 17 vel 2009 09:46 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
Slika


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 17 vel 2009 11:15 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 15 pro 2008 11:36
Postovi: 170
Lokacija: dalmacija
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Čitala sam i ja njno svjedočanstvo. Stvarno impresivno! I ja sam se zamislila nad svojim životom prolazeći kroz njeno svjedočanstvo 10 Božjih zapovjedi. Nisam nikada tako duboko išla u analizu koju zapovjed kršim kad činim ovo ili ono - baš to što kažeš njihove primjene u stvarnom životu......I ja ih sada gledam na njih "ŽIVOTVORNIJE..ali i puno više Odgovornije" Svakome bi preporučila da pročita.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 17 vel 2009 11:18 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 29 lip 2008 22:50
Postovi: 25
Lokacija: Sl.Brod
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
baš sam jučer to pročitala.........

i zapitala se na nekim mjestima kako se ja ponašam po tom pitanju.

Tko želi, neka pročita


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 17 vel 2009 11:31 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 tra 2008 21:01
Postovi: 1065
Lokacija: Negdje,.. daleko,..
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
Svjedocanstvo ove zene je toliko jako,.. da sam ga po muzu uputila jednom bracnom paru koji jednostavno NE VJERUJE,.. u biti su mi rekli da su AGNOSTICI,..

svasta su prosli u zivotu,.. cak im se i sin utopio dok je bio na kampiranju,... samo su civilno vjencani,.. i ima puno toga za napisati o njima.. a tako dragi ljudi,..

uglavnom.. zamolila bi vas da se sjetite bar jednim Oce nasom da izmolite za njih,.. da ih ovo svjedocanstvo razbudi,.. i otvori im duhovne oci,..

a ja se iskreno nadam da cu vam uskoro moci svjedociti njihovo obracenje,.. BOZE POMOZI,.. NEK BUDE TEBI NA SLAVU I HVALU,..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 17 vel 2009 13:39 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
.1. zapovijed ..Ja sam Gospodin i Bog tvoj, nemaj drugih bogova uz mene.

..Koga mi volimo najviše u životu..u životu prolaznom..?

..Da li mi napravimo " svog boga"..kojemu se molimo i koji ispunjava
..sve naše želje..pa ispada da smo mi sami sebi..na kraju..
..najveće božanstvo..
..pa su onda suze, boli i plač...Konačan kraj i prekid naše božanstvene moći..jer tek onda skužimo..da smo samo ...gospodari praha..
..i da NIŠTA nije naše..
.ni mi sami..ni naše obitelji...

..naša je samo SLOBODNA VOLJA..ništa više...

..zato se kaže LJUBI GOSPODINA I BOGA NEIZMJERNO
..jer u NJEMU NAM JE SVE i mi i život i naši BLIŽNJI..
..SAMO JE ON -GOSPODIN ŽIVOTVORAC...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 18 vel 2009 18:42 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 11 sij 2007 21:56
Postovi: 28
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
----- Ovo su prave zapovedi Božje :

1.- "Ja sam Jahve, Bog tvoj, koji sam te izveo iz zemlje egipatske, iz kuće ropstva. Nemoj imati drugih bogova uz mene.

2.- "Ne pravi sebi lika ni obličja bilo čega što je gore na nebu, ili dolje na zemlji, ili u vodama pod zemljom.
Ne klanjaj im se niti im služi. Jer ja, Jahve, Bog tvoj, Bog sam ljubomoran. Kažnjavam grijeh otaca - onih koji me mrze -
na djeci do trećeg i četvrtog koljena, a iskazujem milosrđe tisućama koji me ljube i vrše moje zapovijedi.

3.-"Ne uzimaj uzalud imena Jahve, Boga svoga, jer Jahve ne oprašta onome koji uzalud izgovara ime njegovo.

4.-"Sjeti se da svetkuješ dan subotni. Šest dana radi i obavljaj sav svoj posao. A sedmoga je dana subota, počinak posvećen Jahvi,
Bogu tvojemu. Tada nikakva posla nemoj raditi: ni ti, ni sin tvoj, ni kći tvoja, ni sluga tvoj, ni sluškinja tvoja, ni živina tvoja,
niti došljak koji se nađe unutar tvojih vrata. Ta i Jahve je šest dana stvarao nebo, zemlju i more i sve što je u njima,
a sedmoga je dana počinuo. Stoga je Jahve blagoslovio i posvetio dan subotni.

5.-"Poštuj oca svoga i majku svoju da imadneš dug život na zemlji koju ti da Jahve, Bog tvoj.

6.-"Ne ubij!

7,-"Ne učini preljuba!

8.-"Ne ukradi!

9.-"Ne svjedoči lažno na bližnjega svoga!

10"Ne poželi kuće bližnjega svoga! Ne poželi žene bližnjega svoga; ni sluge njegova, ni sluškinje njegove, ni vola njegova,
ni magarca njegova, niti išta što je bližnjega tvoga!"

----- A ovakove su ovdje gore navedene:

1.Ja sam Gospodin, Bog tvoj, nemoj imati drugih bogova uz mene!
2.Ne spominji ime Gospodina, Boga svoga, uzalud!
3.Sjeti se da svetkuješ dan Gospodnji!
4.Poštuj oca i majku da dugo živiš i dobro ti bude na zemlji!
5.Ne ubij!
6.Ne sagriješi bludno!
7.Ne ukradi!
8.Ne reci lažna svjedočanstva!
9.Ne poželi žene ni muža bližnjega svoga!
10.Ne poželi nikakve stvari bližnjega svoga!



------ Ove koje su navedene, iskrivljene su, isprevrtane, i prekraćene !....

Da li je tio namjerno, ili kakva griješka ?.... Ako je kakva griješka -- pa dobro , Bog ne gleda na vrijeme neznanja !...
Ali, ako su namjerno promjenjene, nije li to ispunjnennje Vizije prikazane proroku Danijelu :-- Dan.7,25.

" On će huliti na Svevišnjega, zatirati Svece Svevišnjega; pomišljat će da promijeni blagdane i Zakon,
i Sveci će biti predani u njegove ruke na jedno vrijeme i dva vremena i polovinu vremena".


Biblijski hrišćanin


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 18 vel 2009 22:51 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
Biblijski Hriscanin napisao:
----- Ovo su prave zapovedi Božje :

1.- "Ja sam Jahve, Bog tvoj, koji sam te izveo iz zemlje egipatske, iz kuće ropstva. Nemoj imati drugih bogova uz mene.

2.- "Ne pravi sebi lika ni obličja bilo čega što je gore na nebu, ili dolje na zemlji, ili u vodama pod zemljom.
Ne klanjaj im se niti im služi. Jer ja, Jahve, Bog tvoj, Bog sam ljubomoran. Kažnjavam grijeh otaca - onih koji me mrze -
na djeci do trećeg i četvrtog koljena, a iskazujem milosrđe tisućama koji me ljube i vrše moje zapovijedi.

3.-"Ne uzimaj uzalud imena Jahve, Boga svoga, jer Jahve ne oprašta onome koji uzalud izgovara ime njegovo.

4.-"Sjeti se da svetkuješ dan subotni. Šest dana radi i obavljaj sav svoj posao. A sedmoga je dana subota, počinak posvećen Jahvi,
Bogu tvojemu. Tada nikakva posla nemoj raditi: ni ti, ni sin tvoj, ni kći tvoja, ni sluga tvoj, ni sluškinja tvoja, ni živina tvoja,
niti došljak koji se nađe unutar tvojih vrata. Ta i Jahve je šest dana stvarao nebo, zemlju i more i sve što je u njima,
a sedmoga je dana počinuo. Stoga je Jahve blagoslovio i posvetio dan subotni.

5.-"Poštuj oca svoga i majku svoju da imadneš dug život na zemlji koju ti da Jahve, Bog tvoj.

6.-"Ne ubij!

7,-"Ne učini preljuba!

8.-"Ne ukradi!

9.-"Ne svjedoči lažno na bližnjega svoga!

10"Ne poželi kuće bližnjega svoga! Ne poželi žene bližnjega svoga; ni sluge njegova, ni sluškinje njegove, ni vola njegova,
ni magarca njegova, niti išta što je bližnjega tvoga!"

----- A ovakove su ovdje gore navedene:

1.Ja sam Gospodin, Bog tvoj, nemoj imati drugih bogova uz mene!
2.Ne spominji ime Gospodina, Boga svoga, uzalud!
3.Sjeti se da svetkuješ dan Gospodnji!
4.Poštuj oca i majku da dugo živiš i dobro ti bude na zemlji!
5.Ne ubij!
6.Ne sagriješi bludno!
7.Ne ukradi!
8.Ne reci lažna svjedočanstva!
9.Ne poželi žene ni muža bližnjega svoga!
10.Ne poželi nikakve stvari bližnjega svoga!



------ Ove koje su navedene, iskrivljene su, isprevrtane, i prekraćene !....

Da li je tio namjerno, ili kakva griješka ?.... Ako je kakva griješka -- pa dobro , Bog ne gleda na vrijeme neznanja !...
Ali, ako su namjerno promjenjene, nije li to ispunjnennje Vizije prikazane proroku Danijelu :-- Dan.7,25.

" On će huliti na Svevišnjega, zatirati Svece Svevišnjega; pomišljat će da promijeni blagdane i Zakon,
i Sveci će biti predani u njegove ruke na jedno vrijeme i dva vremena i polovinu vremena".


Biblijski hrišćanin


..ajd sad i ti pilji... :roll:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 18 vel 2009 23:45 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 tra 2006 21:52
Postovi: 1232
Lokacija: Dubrovnik
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
Jesi se to vratio Biblijski Hriscanine, ako se sjecas, rekao sam ti da ces se vratiti, koliko je proslo, godinu, vise? Nisi mi onda vjerovao. Neka, nek je na korist Bogu sta god bude, samo vidim da crkvu svoju nisi pronasao, Majku Bozju nisi prihvatio, a svece se i dalje ne usudjujes zamoliti za uslugu. Licemjerno, jer covjeka ces zamoliti za uslugu.
Jos se oslanjas na svoje znanje i na duha koji ti tumaci Pismo? Da, i na osobe koje ti pomazu u vjeri. Kako su oni, kako si ti?
Dao Bog da sam sve krivo rekao o tebi, al sto ti duh koji te vodi kaze o Misi Svetoj? Reci mi to i sve cu znati sto me zanima. Sto kazu kolege o Svetoj Misi? Znam da ni na sto neces odgovoriti, ali kao i prije i sada te pitam da bi sebi odgovorio, ne meni. I jos zato sto ce ovo netko procitati pa mu tako neces moci prodati pokvareni proizvod.
Zakone koje spominjes, a koji su, velis, iskrivljeni, je li se itko uspio spasiti po njima? Ti ga imenuj. Oko tehnickih se podataka hvatas, kao sto si se hvatao i prije i trebalo bi govoriti o vremenu i ljudima kojima su zakoni dati, njihovim okolnostima i mogucnostima razumjevanja. Ili je mozda tebe i tvoju porodicu Bog izveo iz zemlje egipatske? Sjetio bi se vjerojatno da se tako sto zbilo. To je bilo onda kada je sedmi dan bila subota, sijecas li se tih dana? Tesko, je'l da. Nadam se brate po Kristu da nisi vise za mlijeko, vec da ti se otkrilo sto za te moze uciniti zena kojoj je Duh Sveti pripravio duh i tijelo da bude dostojno prebivaliste Sinu Boga Oca. Nadam se i da si otkrio miloscu Bozjom kako nikome do Djevici slavnoj nije bilo niti ce biti dopustena takva bliskost s Bogom. On je radi tebe postao dijete Marijino.
Za onoga koji zeli saznati istinu, a bojim se da jos nisi taj, Bog ce se pobrinuti da je i sazna, jer im je ista zelja tada. Tako da svi oni koji su u krivovjerje upali i drze ga se kao ispravno, ustvari ne zele saznati istinu. Za istinu se treba odreci sebe, a to je vec skupo za mnoge.
A kad bi znali sto se dobija odricuci se sebe, i vi koji samovoljno tumacite Pismo jer vjerujete da ste toliko pametni, odrekli bi se te propadljive i lazne pameti i sluge bi sluzili zahvaljivajuci Bogu na tome.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 19 vel 2009 00:40 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 08 vel 2009 23:35
Postovi: 25
Lokacija: Dubrovnik
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Upravo sam je neki dan počela čitati i stigla do ovog dijela o zapovijedima. Svjedočanstvo je divno i žao mi je da je večeras ne mogu čitati jer je Dubrovnik zatrpan u snijegom i ne mogu do doma. A baš mi se sad čita do kraja.... :cry:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 36 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3, 4  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 7 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr