www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 17:12

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 36 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 19 vel 2009 07:56 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 21 pro 2007 09:22
Postovi: 8104
Lokacija: münchen
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Biblijski Hriscanin napisao:
----- Ovo su prave zapovedi Božje :

1.- "Ja sam Jahve, Bog tvoj, koji sam te izveo iz zemlje egipatske, iz kuće ropstva. Nemoj imati drugih bogova uz mene.

2.- "Ne pravi sebi lika ni obličja bilo čega što je gore na nebu, ili dolje na zemlji, ili u vodama pod zemljom.
Ne klanjaj im se niti im služi. Jer ja, Jahve, Bog tvoj, Bog sam ljubomoran. Kažnjavam grijeh otaca - onih koji me mrze -
na djeci do trećeg i četvrtog koljena, a iskazujem milosrđe tisućama koji me ljube i vrše moje zapovijedi.

3.-"Ne uzimaj uzalud imena Jahve, Boga svoga, jer Jahve ne oprašta onome koji uzalud izgovara ime njegovo.

4.-"Sjeti se da svetkuješ dan subotni. Šest dana radi i obavljaj sav svoj posao. A sedmoga je dana subota, počinak posvećen Jahvi,
Bogu tvojemu. Tada nikakva posla nemoj raditi: ni ti, ni sin tvoj, ni kći tvoja, ni sluga tvoj, ni sluškinja tvoja, ni živina tvoja,
niti došljak koji se nađe unutar tvojih vrata. Ta i Jahve je šest dana stvarao nebo, zemlju i more i sve što je u njima,
a sedmoga je dana počinuo. Stoga je Jahve blagoslovio i posvetio dan subotni.

5.-"Poštuj oca svoga i majku svoju da imadneš dug život na zemlji koju ti da Jahve, Bog tvoj.

6.-"Ne ubij!

7,-"Ne učini preljuba!

8.-"Ne ukradi!

9.-"Ne svjedoči lažno na bližnjega svoga!

10"Ne poželi kuće bližnjega svoga! Ne poželi žene bližnjega svoga; ni sluge njegova, ni sluškinje njegove, ni vola njegova,
ni magarca njegova, niti išta što je bližnjega tvoga!"

----- A ovakove su ovdje gore navedene:

1.Ja sam Gospodin, Bog tvoj, nemoj imati drugih bogova uz mene!
2.Ne spominji ime Gospodina, Boga svoga, uzalud!
3.Sjeti se da svetkuješ dan Gospodnji!
4.Poštuj oca i majku da dugo živiš i dobro ti bude na zemlji!
5.Ne ubij!
6.Ne sagriješi bludno!
7.Ne ukradi!
8.Ne reci lažna svjedočanstva!
9.Ne poželi žene ni muža bližnjega svoga!
10.Ne poželi nikakve stvari bližnjega svoga!



------ Ove koje su navedene, iskrivljene su, isprevrtane, i prekraćene !....

Da li je tio namjerno, ili kakva griješka ?.... Ako je kakva griješka -- pa dobro , Bog ne gleda na vrijeme neznanja !...
Ali, ako su namjerno promjenjene, nije li to ispunjnennje Vizije prikazane proroku Danijelu :-- Dan.7,25.

" On će huliti na Svevišnjega, zatirati Svece Svevišnjega; pomišljat će da promijeni blagdane i Zakon,
i Sveci će biti predani u njegove ruke na jedno vrijeme i dva vremena i polovinu vremena".


Biblijski hrišćanin


Ovo su prave zapovjedi dragi brate...

Deset zapovijedi u Katoličkoj Crkvi [uredi]

Inačica koja se nalazi u katoličkom Katekizmu, ali i kod nekih drugih Crkava, donosi drugačiji, sažeti, tekst. U tom se tekstu umjesto spomena "subote" spominje "dan Gospodnji". Za zapovijed koja spominje zabranu izrađivanja likova Katolička Crkva drži da je sadržana u prvoj zapovijedi (prema njenom nauku, likovi se ne štuju kao da su Bog ili sami sveci, nego samo kao podsjećanje na njih, dok se zabrana iz Deset zapovijedi odnosi na uvjerenje da božanstvo prebiva u izrađenom liku). Ove Crkve također imaju zadnje dvije koje su sadržane u zadnjoj zapovijedi, prema gornjem tekstu. Ovaj raspored Deset zapovijedi kakav se rabi u Katoličkoj Crkvi potječe od svetog Augustina:

1. Ja sam Gospodin, Bog tvoj, nemoj imati drugih bogova uz mene!
2. Ne uzimaj imena Gospodina, Boga svoga, uzalud!
3. Sjeti se da svetkuješ dan Gospodnji!
4. Poštuj oca i majku da dugo živiš i dobro ti bude na zemlji!
5. Ne ubij!
6. Ne sagriješi bludno!
7. Ne ukradi!
8. Ne reci lažna svjedočanstva na bližnjega svoga!
9. Ne poželi žene ni muža bližnjega svoga!
10. Ne poželi nikakve stvari bližnjega svoga!

Deset zapovijedi u Pravoslavnoj Crkvi [uredi]

Sažeti, ali drugačije raspoređeni tekst zapovijedi donosi i Pravoslavna crkva, slijedeći raspored zapovijedi kakav su rabili istočni crkveni oci:

1. Ja sam Gospod Bog Tvoj; nemoj imati drugih bogova osim mene.
2. Ne pravi sebi idola niti kakva lika; nemoj im se klanjati niti im služiti.
3. Ne uzimaj uzalud imena Gospoda Boga svojega.
4. Sjećaj se dana odmora da ga svetkuješ; šest dana radi i svrši sve svoje poslove, a sedmi dan je odmor Gospodu Bogu tvojemu.
5. Poštuj oca svojega i majku svoju, da ti dobro bude i da dugo poživiš na zemlji.
6. Ne ubij.
7. Ne čini preljube.
8. Ne kradi.
9. Ne svjedoči lažno na bližnjega svojega.
10. Ne poželi ništa što je tuđe.

Umjesto izraza "subota", ima izraz "dan odmora", što je i značenje hebrejske riječi šabat. Pravoslavna Crkva, iako zadržava zabranu izrade likova, ipak štuje ikone, no, slično kao i u Katoličkoj Crkvi, ne drži da u njima stanuje božanstvo.

Deset zapovijedi u Evangeličkoj crkvi [uredi]

Tekst Deset zapovijedi Evangeličke ili Luteranske crkve, poput Katoličke crkve, slijedi raspored kakav je načinio sveti Augustin te nema zabranu izrađivanja likova, a zadnju zapovijed dijeli na dvije, dok poput onog Pravoslavne crkve, umjesto "subote" ima "dan odmora.":

1. Ja sam Gospod Bog tvoj, nemoj imati drugih Bogova uz mene.
2. Ne uzimaj uzalud imena Gospoda Boga svojega.
3. Sjećaj se dana odmora, da ga svetkuješ.
4. Poštuj oca svoga i majku svoju, da ti se produlje dani na zemlji.
5. Ne ubij.
6. Ne čini preljub.
7. Ne kradi.
8. Ne svjedoči lažno na bližnjega svojega.
9. Ne poželi kuće bližnjega svojega.
10. Ne poželi žene bližnjega svojega, ni sluge njegova, ni sluškinje njegove, ni vola njegova, ni magarca njegova, niti išta, što pripada


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 19 vel 2009 09:55 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 25 vel 2008 10:04
Postovi: 505
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Sto se tice sedmoga dana, nedjelje evo dobrog obrazlozenja odmah na pocetku videa.
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=XisDaGPjtBA&eurl=http://www.tebe-trazim.com/forum/viewtopic.php?t=3499[/youtube]


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 19 vel 2009 15:18 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 19 srp 2006 14:41
Postovi: 1412
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 36 zahvala
Zahvaljeno je: 26 zahvala
Biblijski Hriscanin napisao:
----- Ovo su prave zapovedi Božje :

1.- "Ja sam Jahve, Bog tvoj, koji sam te izveo iz zemlje egipatske, iz kuće ropstva. Nemoj imati drugih bogova uz mene.

2.- "Ne pravi sebi lika ni obličja bilo čega što je gore na nebu, ili dolje na zemlji, ili u vodama pod zemljom.
Ne klanjaj im se niti im služi. Jer ja, Jahve, Bog tvoj, Bog sam ljubomoran. Kažnjavam grijeh otaca - onih koji me mrze -
na djeci do trećeg i četvrtog koljena, a iskazujem milosrđe tisućama koji me ljube i vrše moje zapovijedi.

3.-"Ne uzimaj uzalud imena Jahve, Boga svoga, jer Jahve ne oprašta onome koji uzalud izgovara ime njegovo.

4.-"Sjeti se da svetkuješ dan subotni. Šest dana radi i obavljaj sav svoj posao. A sedmoga je dana subota, počinak posvećen Jahvi,
Bogu tvojemu. Tada nikakva posla nemoj raditi: ni ti, ni sin tvoj, ni kći tvoja, ni sluga tvoj, ni sluškinja tvoja, ni živina tvoja,
niti došljak koji se nađe unutar tvojih vrata. Ta i Jahve je šest dana stvarao nebo, zemlju i more i sve što je u njima,
a sedmoga je dana počinuo. Stoga je Jahve blagoslovio i posvetio dan subotni.

5.-"Poštuj oca svoga i majku svoju da imadneš dug život na zemlji koju ti da Jahve, Bog tvoj.

6.-"Ne ubij!

7,-"Ne učini preljuba!

8.-"Ne ukradi!

9.-"Ne svjedoči lažno na bližnjega svoga!

10"Ne poželi kuće bližnjega svoga! Ne poželi žene bližnjega svoga; ni sluge njegova, ni sluškinje njegove, ni vola njegova,
ni magarca njegova, niti išta što je bližnjega tvoga!"

----- A ovakove su ovdje gore navedene:

1.Ja sam Gospodin, Bog tvoj, nemoj imati drugih bogova uz mene!
2.Ne spominji ime Gospodina, Boga svoga, uzalud!
3.Sjeti se da svetkuješ dan Gospodnji!
4.Poštuj oca i majku da dugo živiš i dobro ti bude na zemlji!
5.Ne ubij!
6.Ne sagriješi bludno!
7.Ne ukradi!
8.Ne reci lažna svjedočanstva!
9.Ne poželi žene ni muža bližnjega svoga!
10.Ne poželi nikakve stvari bližnjega svoga!



------ Ove koje su navedene, iskrivljene su, isprevrtane, i prekraćene !....

Da li je tio namjerno, ili kakva griješka ?.... Ako je kakva griješka -- pa dobro , Bog ne gleda na vrijeme neznanja !...
Ali, ako su namjerno promjenjene, nije li to ispunjnennje Vizije prikazane proroku Danijelu :-- Dan.7,25.

" On će huliti na Svevišnjega, zatirati Svece Svevišnjega; pomišljat će da promijeni blagdane i Zakon,
i Sveci će biti predani u njegove ruke na jedno vrijeme i dva vremena i polovinu vremena".


Biblijski hrišćanin


ovo brate što si naveo na kraju nema nikakve veze sa dekalogom

pa i dekalog tvoje zajednice i KC se uopće ne razlikuje toliko kolko ti želiš naglasiti i indirektno reći da je KC organizacija koja mijenja Božje zapovijedi i zakone

naprotiv , KC je jedina koja još čuva Božje zapovijedi : sjetimo se samo onoga što nas trenutno okružuje: oko abortusa, oko eutanazije, oko neređenja homoseksualaca u Crkvi itd
za razliku od mnogih protestant. zajednica i sekti koje su tome popustili odavno ili popuštaju zadnjih godina

ovaj boldani tvoj citat se odnosi na grozotu pustoši i antikrista: a taj antikrist će se boriti protiv KC i pape kao poglavara KC
KC će biti u progonstvu 3,5 godina , ali poslije toga slijedi procvat KC

grozota pustoši se ne spominje samo kod danijela, o njoj je govorio i sam Isus :!:
sastoji se u slijedećem: opet se odnosi na otajstvo svetosti i ljubavi koji je prisutan u KC- na euharistiju i svetu pričest :twisted:

nema to nikakve veze sa " mijenjanjem" dekaloga kao ti namećeš u grijeh KC kao instituciji :twisted:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 19 vel 2009 19:08 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 25 vel 2008 10:04
Postovi: 505
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Tko je osnovao sve protestantske crkve? Covjek!
Mislim da je time sve receno.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 19 vel 2009 22:21 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 08 vel 2009 23:35
Postovi: 25
Lokacija: Dubrovnik
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Evo ja pročitala do kraja i najviše me dirnulo ovo o siromašnom starcu koji je izmolio njeno spasenje... Kao da sam sama prošla teški sud, posramila sam se kakva sam osoba... :cry:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 20 vel 2009 07:51 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 13 lip 2007 13:01
Postovi: 784
Lokacija: na litici spremna da poletim visoko visoko
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Ja sam se nakon te knjige dobro ispovjedila! Baš mi je teško bilo koli,ko sam povrijedlila Isusa.

Hvala Isusu!

A Biblijski Hrišćanin,

Reci Blagoslovljen Bog Duh Sveti!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 22 vel 2009 17:55 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 11 sij 2007 21:56
Postovi: 28
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
O,dragi moj Leo, evo nas ponovo na poprištu borbe izmedu sila tame,i sila vidjela! Dragi covjece,naša kršcanska borba
nije sa tijelom i krvi, nego sa silama tame ispod neba. Vjeruj mi, dragi kršcanine,kako vrijeme prolazi,borba ce biti sve
žešca. Nije me dugo bilo,ali zaslugom banovannja,bio sam odstranjen.Slucajno sam pokušao ponovo,kod rasprave o
Zakonu, i, gle uspjelo je...Znam da ce u vremenima odluke sva iskrena srca,u svim Religijama biti uzdrmana... Katolicka
je prva,najstarija,najveca, i siguran sam da u njoj ima najviše srca ljudi koji su se duboko urezali u veliko i milo srce
našega Boga i spasa Jesusa...Operirao sam rame u cetvrtak,i teško mi je pisati ; ali cu ti samo naznaciti neke razlike
koje još uvijek postoje u srca ljudi koje se sigurno krecu ka srzu Jesusovom gdje se razlike moraju razjasniti...

Vjerovanje u Isusa je kroz vjekove dobilo raznovrsne nijanse,
i tu treba dobro obratiti na ono što Biblija piše ;

Isaije 7,14. " Zato ce vam sam Gospod dati znak; eto djevojka ce zatrudnjeti i rodice sina,
i nadjenuce mu ime Emanuilo.
Kada je vrijeme došlo da se to dete rodi, evo šta je andeo rekao ovoj gore odabranoj djevojci :

Luka 1,35. " I odgovarajuci andeo rece joj: duh sveti doci ce na tebe, i sila najvišega osjenice te;
zato i ono što ce se roditi bice sveto, i NAZVACE SE sin Božij".
(treba obratiti pažnju da se nije rodio, ni Bog,pa ni sin Božiji,nego ce se tako nazvati)...

Ovo je zapisano u Novom zavjetu, ali je hiljadama godina prije toga objavljeno preko Isaija.
Evo šta on objavljuje;

Isaija 9,6. "Jer nam se rodi dijete, sin nam se dade, kojemu je vlast na ramenu, I IME CE MU BITI:
divni, savjetnik, Bog silni, otac vjecni, knez mirni".

Kao što sa ovim gore nikada nece doci do razumjevanja,zbog cega ce se jedan uzeti a jedan ostaviti,
tako i mi Kršcani, sa razltcitom vjerom, necemo se svi useliti u veliko srca našeg Jesusa...

Andeo je rekao Mariji ; "Raduj se, blagodatna! Gospod je s tobom, blagoslovena si ti medu ženama",
Marija nije jedina žena kojoj je to andeo rekao; Mnogo vremena prije toga, onj e rekao i drugoj ženi isto ;
"Da je blagoslovena mimo žene Jailja žena Evera Kenejina; mimo žene u šatorima da je blagoslovena".
Ta Jalija sigurno nikada nije prozvana sveticom...Kada je Marija razumjela poruku, rekla je :"otsad ce me zvati blaženom svi naraštaji";
Da li i to ima kakve veze sa svjetošcu ?... Sigurno ne , jer taj termin bio je poznat u izrailju ; Jakovljeva žena Lija, dobivši sina,
rekla je: " I rece Lija: blago meni, jer ce me blaženom zvati žene". Ovaj termin se upotrebljavao i za citav narod ;
" I zvace vas blaženim svi narodi, jer cete biti zemlja mila, veli Gospod nad vojskama". -- Ko je onda mogao da izmisli da je Marija
sveta, pa cak i presvjeta...

Što se tice Zapovjedi,znamo da ce nastupiti vrijeme bezakonja;To je osnovna substanca na kojoj ce Jesus izvršiti Sud...
U tom vremenu bezakonja Bog ce imati narod, kako je to objavio preko Ivana, koji drže Zapovjedi Božije i imaju vjeru Jesusovu...
Kao nikada do tada, Bog ce cijelom Univerzumu predstaviti svoj vjerni narod, kada ce se jasno vidjeti tko je vjeran a tko nevjeran...
Sa tijem u vezi, držanje Zapovjedi Božijih i vjera Jesusova, posebno pred kraj njegova dolaska, cini razvijanje jednog takvog
karaktera koji ce omoguciti da Jesusova prolivena krv progovori, da smo cisti i svijeti i spremni da nasledimo spasenje..
Takav narod, koji nece "radije umrijeti" a da ne prekrši Zakon, nego ce radije ispuniti Zakon, ne spašava se više tijem Zakonom,
nego milošcu Božjom i prolivenom krvi dragog nam Jesusa Krista....

Dobro je samo dok sami ispitujemo Svijeta pisma, bez mješanja razno-raznih tumaca, tada smo sigurni da rijec Božja zbori...
Bolje je da nam Biblija zbori, jer ako mora neka stijena pored nas,grmljavinom strašnom pocne citirati :
"Isred ognja Jahve je govorio vama; culi ste zvuk rijeci, ali lika niste nazreli - ništa osim glasa.
Pazite dobro! Onoga dana kad vam je Jahve, Bog vaš, govorio isred ognja na Horebu, niste vidjeli nikakva lika, da se ne biste pokvarili
te da ne biste pravili sebi kakva klesana lika, kipa muškoga ili ženskoga oblicja, ni oblicja kakve životinje što je na zemlji, ni oblicja kakve
ptice što pod nebom lijeta, ni oblicja bilo cega što po zemlji gmiže, ni oblicja kakve ribe što je u vodi pod zemljom i da se ne bi, kad
digneš svoje oci prema nebu te vidiš sunce, mjesec i zvijezde - svu nebesku vojsku - dao zavesti da im se klanjaš i da im iskazuješ štovanje".

Ako ovu opomenu,koja direktno izilazi ir rijeci Božije ne uzaslušamo, pa nam mora kamen progovoriti, biti ce nam strašno neprijatno!

Veliki pozdrav tebi ptijatelju,

Biblijski hrišcanin


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 22 vel 2009 20:03 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 13 vel 2006 13:38
Postovi: 1753
Lokacija: Ljubi i čini što hoćeš!
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Biblijski Hriscanin napisao:

Luka 1,35. " I odgovarajuci andeo rece joj: duh sveti doci ce na tebe, i sila najvišega osjenice te;
zato i ono što ce se roditi bice sveto, i NAZVACE SE sin Božij".
(treba obratiti pažnju da se nije rodio, ni Bog,pa ni sin Božiji,nego ce se tako nazvati)...


kolega,prije svega pozdrav i želim što prije da ti ozdravi rame...ne znam kojoj vjerskoj denominaciji pripadaš i koji prijevod Biblije koristiš(bilo bi dobro da i to napišeš)jer ovakove neke stvari koje pišeš nisu u skladu s naukom RKC i uopće ne shvaćam koje ti to razlike želiš naglasiti,"razjasniti"...ovo kako ti pišeš, pripada ni manje ni više, adopcionističkoj struji II st. koji su željeli "spasiti" jedinstvo Boga,držeći da je Krist običan čovjek koji je obdaren izvanrednim duhovnim darovima i tek po svojim zaslugama uzdignut će biti na časno mjesto Sina Božjega..čista hereza...ovako glasi odlomak RKC Biblije...

Lk 1
35Anđeo joj odgovori: "Duh Sveti sići će na te i sila će te Svevišnjega osjeniti. Zato će to čedo i biti sveto, Sin Božji.







Biblijski Hriscanin napisao:
Andeo je rekao Mariji ; "Raduj se, blagodatna! Gospod je s tobom, blagoslovena si ti medu ženama",
Marija nije jedina žena kojoj je to andeo rekao; Mnogo vremena prije toga, onj e rekao i drugoj ženi isto ;
"Da je blagoslovena mimo žene Jailja žena Evera Kenejina; mimo žene u šatorima da je blagoslovena".
Ta Jalija sigurno nikada nije prozvana sveticom...Kada je Marija razumjela poruku, rekla je :"otsad ce me zvati blaženom svi naraštaji";
Da li i to ima kakve veze sa svjetošcu ?... Sigurno ne , jer taj termin bio je poznat u izrailju ; Jakovljeva žena Lija, dobivši sina,
rekla je: " I rece Lija: blago meni, jer ce me blaženom zvati žene". Ovaj termin se upotrebljavao i za citav narod ;
" I zvace vas blaženim svi narodi, jer cete biti zemlja mila, veli Gospod nad vojskama". -- Ko je onda mogao da izmisli da je Marija
sveta, pa cak i presvjeta...



o ovakovim stvarima sam već podosta pisao i nemoj molim te,nebuloze ovdje pisati po pitanju izmišljanja o Mariji i njenoj svetosti...Isus Krist je Bog,a Marija je njegova majka!ona nije samo majka ljudskog obličja samog Isusa,jer ako nisi znao,naše žene ne rađaju "ljudsku narav",nego ljudske osobe koje imaju ljudsku narav...stoga,Marija je Majka Isusa,Bogočovjeka u punom smislu te riječi..

ovo što ti pišeš,što sam citirao,već je napisano,ali ako b ude trebalo,pisat ću tisuću puta o Mariji koja je unaprijed bila zamišljena u SZ u obliku različitih pralikova iliti pak nagovještaja..starozavjetni nagovještaj spominje mnoge svete žene...Evu,Rebeku,Jaelu,Juditu,Suzanu,Esteru,majku sinova Makabejaca..ima toga još,i tumačenje je sasvim drugačije negoli si ti to napisao..no sada idem na utakmicu...nadam se da ćeš razumjeti,ako ne bit katoličkog vjerovanja,onda svakako da ne pišeš ovdje nešto što se smatra kod nas katolika,herezom...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 22 vel 2009 20:04 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 12 stu 2008 10:35
Postovi: 1008
Lokacija: Split
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Blažena je jer je rodila Krista, kojeg i ti priznaješ kao Sina Boga.

Kako možeš reći za majku koja je rodila Boga da nije sveta? Ona je imala tu čast baš zbog toga, da rodi Sina Boga.

Iz te majke Svete, i Sina Svetoga nastalo je sve ovo do danas, ova vjera, spasenje, nada, evanđelje.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 22 vel 2009 22:52 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 11 sij 2007 21:56
Postovi: 28
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
--Jahwina objava preko proroka Zaharija ;

”Evo covjeka kojemu je ime klica, koja ce klijati s mjesta svojega
i sagraditi crkvu Gospodnju„. (Zah.6,12.)

-- Iz klice --covjek; materijalna perspektiva koja nas osigurava da
se rodio graditelj crkve Gospodnje -- Jesus Hristos !...

Jahwe objavljuje, dalje, odakle je podrijeklo te klice ;

--Jahwina objava preko proroka Isaije ;

”U ono vrijeme bice klica GOSPODNJA na slavu i cast„ ... (Isaija 4,2.)

-- Ovde se jasno vidi da taj čovjek koji će se roditi iz materijalne
perspektive,izilazi od JHWH,od vjecnosti !.... Isusovi izlasci iz vjecnih
vremena i sjedinjenje sa covjekom, bio je jedini način da se sagradi
Crkva Gospodnja koja ima perspektivu vjecnosti, a namjenjena ljudima...
Crkva Gospodnja -- Hrišcanska vjera -- dom Božiji -- Crkva Boga živoga,
je, MOJA CRKVA !.... -- Blago onome koji po ovom saznanju shvate da
se Bogovi niti rađaju, niti umiru ! Bog je željeo biti jedan od nas --čovjek,
da bi smo mi mogli, po njegovom uzoru, postati sinovi Božiji...

Biblijski hrišcanin


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 36 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 7 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr