www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 16 tra 2024 05:18

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 36 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 22 vel 2009 23:02 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 13 vel 2006 13:38
Postovi: 1753
Lokacija: Ljubi i čini što hoćeš!
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
upozoravam moderatore,da ne dopuste ovakovo dilanje i vađenja iz konteksta vlastitog privatnog mišljenja i kontradiktornog tumačenja SP na način koji se kosi s naukom svete Katoličke Crkve!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 23 vel 2009 08:13 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 12 stu 2008 10:35
Postovi: 1008
Lokacija: Split
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Dobro i ti si došao na forum reći nam da Sveta Marija nije sveta?

Šta si ti došao ajde mi reci?


haha pa kako ti se da? Zar ti to nije dosadno? Imaš ti vremena za molitvu? presmišno... ajde tamo učini dobro dijelo ostavi vjere na miru, to ti je gubljenje vrimena, ti vjeruješ tako mi ovako i svakom dobro...

bitno je kakav si čovik.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 23 vel 2009 08:29 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 12 pro 2008 23:16
Postovi: 264
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Ako te bacaju valovi oholosti,
Častohleplja, kleveta, nadmetanja,
Pogledaj zvijezdu, zazovi Mariju.
Ako srdžba ili lakomost ili tjelesna požuda
Drma lađicom tvoga duha,
Pogledaj Mariju!

Ako potresen ogromnošću zlodjela,
Smućen okaljanom savješću,
Prestrašen strahotom suđenja,
Toneš u bezdan žalosti i u ponor očaja,
Pomisli na Mariju.

U opasnostima, u tjeskobama, u sumnjama,
Na Mariju pomisli, zazovi Mariju,
Neka ti ne silazi s ustiju,
Neka se ne udaljuje od tvoga srca,
Da dobiješ zagovor njezine molitve
Ne napuštaj primjer njezina ponašanja.

Idući za njom, nećeš pogriješiti put; zazivajući je nećeš izgubiti nadu; misleći na nju, nećeš posrnuti na putu.
Dok te ona drži nećeš pasti, dok te ona zaštićuje nećeš se bojati, dok te ona vodi nećeš se utruditi, dok ti je ona sklona stići ćeš, i tako ćeš na sebi iskusiti kako je s pravom rečeno: A DJEVICA SE ZVALA MARIJA
Slika


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 23 vel 2009 09:11 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 11 sij 2007 21:56
Postovi: 28
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Hrišćanski stihovi ; -- Moj Jesus !...

Grješih ; Grejših ; Grješih ;
Bezakonjem mojim
Izgubih slavu tvoju.
Ali se rodi moj Jesus,
Njemu od srca pružam ljubav svoju.
Po slikama, idolima i predanjima
Tražih te , Bože moj
Ali te ne nađoh.
Zato otvorih Bibliju,i saznah:
Da si se rodio za mene,
Zivjeo za mene ;
Za mene plakao,
I za mene umro...
Zato te Bože moj od srca slavim...
Žrtvom tvojom,
I Zakonom kojeg stvori,
Otvori mi vrata spasenja
Koja nitko ne može da zatvori...
Ljepotom krišćnskog života
Vrata grjeha mojih zatvori ,
I radi ljubavi tvoje
Nitko ne može da ih otvori...

Biblijski hrišcanin


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 23 vel 2009 09:16 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 12 stu 2008 10:35
Postovi: 1008
Lokacija: Split
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
A joj.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 23 vel 2009 21:27 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 12 stu 2008 10:35
Postovi: 1008
Lokacija: Split
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=rlkNzyrnvLI&feature=related[/youtube]


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 23 vel 2009 23:13 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 tra 2006 21:52
Postovi: 1232
Lokacija: Dubrovnik
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
I dalje ti nemir stvara Presveta Djevica Marija. I sotoni Biblijski Hriscanine isto tako nemir stvara. Osobno vas poznajem i lako prepoznajem. Tu se jako slazete ti i knez tame, nema mira kod obojice. Sotonu ne vidimo, al i ti i ja znamo da je tu i da mu nemir stvara vazda Djevica. Tako je i zapisano na pocetku Pisma.
Kakav si ti kad ti je drvo raspadljivo sveto kao i raspadljivo zlato, al Bogorodica nije? Koliko covjek treba biti sebican i samoljubljiv da vjeruje u ovo sto ti vjerujes. A ti vjerujes da je svet drveni kovceg oblozen zlatom u kojem se cuvala rijec Bozja. Oni iz vremena Starog zavjeta zvali su ga Svetinja nad Svetinjama. I dobro su ga zvali i dobro sto ti vjerujes da je svet. Kad je ta Rijec Tijelom postala Svevisnji odluci dati je na cuvanje Djevici Mariji, istoj onoj ciji je rod najveci neprijatelj rodu zmijinom. Ti si Biblijski Hriscanine iz roda koji vreba petu rodu koji glavu satire rodu iz kojeg ti dolazis. Ti volis analizirati, pa izvoli promisljaj i kome Bog od stvorova Njegovih sa zemlje i sa neba dopusti da miluje lice Bogu Sinu? Nikome, osim Presvetoj Djevici Mariji. Ah, da, to nije bitno, sto ima veze sto je jedino u povijesti svijeta jednoj zeni Bog dao sebe da Mu se toliko priblizi i upozna Ga. Smijesni bi bili ti i tvoja vjera da niste zalosni.
Kome Bog dozvoli da mlijekom iz svojih grudi hrani i odgaja Boga Sina.
Zasto ti i takvi kao ti ne vide u ovih nekoliko primjera koliku je ulogu u spasenju ljudi imala Neoskvrnjena Djevica? Reci cu ti zasto, zato sto vjerujete da ste dovoljno pametni da sami tumacite Bibliju. TAkvi su sebicni ljubi, vole sebe najvise. Vjerujete da je tu spasenje, u samovoljnom tumacenju Biblije. To cak ni tehnicki kroz povijest nije tocno, jer Biblija kao cjelina sakupljena je u IV. stoljecu, a i tada je znao citati tek jedan od 1000, ali latinski ili grcki ni u snu. Suplja vam vjera i rupa u njoj k'o u prici.
Hajde, misli, misli, o Gospodinu na Presvetom Krizu spasenja covjecanstva, koji nekoliko sekundi prije nego je izdahnuo kaze svetom Ivanu, evo ti majke. Koliko covjek treba biti slijep da mu ovakvo sto promakne i ne pronadje istinu u dubini tih Bozjih rijeci u takvoj jednoj prezalosnoj situaciji.
Nagovaras po TT-u ljude da sami tumace Bibliju, kao ti sto cinis i oni iz tvoga roda. Vidis gdje te tvoja pamet dovela da gledas a ne vidis, pa ni ono kako je Bog promijenio svoj plan spasenja radi one koja je tebi obicna, kao po sotoninom planu.
A po njenoj zelji, iako Mu nije dosao cas za to, Bog Sin cini prvo cudo. Treba li napisati PRVO CUDO? Isto tako iznimno vazno, nakon sto Bog poslusa Mariju, Njegovi ucenici PRVI PUT povjerovase da je On Gospodin. Gdje si ti Biblijski Hriscanine... Dao Bog da spoznas kolike milosti kod Boga ima Presveta Djevica Marija, pa ti pomogne od paklenoga ognja dusu ocuvati.
Jesi li pronasao u Bibliji sto Bog konkretno i u najkracim crtama cini s onima koje odabere u svom planu? Medjuostalim ih i posveti.
Smijesni covjece, hajde lijepo nemoj se vise zafrkavati sa svojom pamecu i oslanjati se na nju kao oni koji propadaju, vec trazi od Boga da ti se smiluje i otopi ti salo oko srca i onda ocima vidis ono sto imas vidjeti dok citas Bibliju.
Za kraj, sada ti pisem kao sluzbujuci, bio si ovdje, iznio si sto vjerujes, nastavis li trovati, letis ko vrabac. I onda lijepo mozes pozdraviti one kojima se budes jadao o problemu na TT-u.
Bog ti dao vise nego ikome na TT-u i tvoja vjera bila veca od vjere bilo kojeg ovdje, ali dok nije tako, trovati neces ni vrijedjati svetinju.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 23 vel 2009 23:37 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 15 vel 2009 14:56
Postovi: 638
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Mislim da je krst krst,u biti nasa katolicka vjera je najslicnija pravoslavnoj.Pravoslavci vjeruju u Boga ali kako sam ja upoznata idu jednom godisnje u crkvu tj.kad imaju svoju slavu i tad blagoslove svoj kruh .Jer nisu ni isli na mise dok im nije pop prije neznam ni ja koliko godina prije Krista odredio da svaka obitelj ima svoju slavu tj.nisu u nista vjerovali.Osobno nemam nista protiv pravoslavaca ali neka se pojedinci onda dopisivaju sa svojom vjerom i razmjenjuju misljenja.Svi smo mi Bozja djecica.Naucila sam na svoju vjeru otkad sam se rodila sad mi je netko pokusava da promijeni i tumaci mi neke stvari.Do ovoga nije trebalo ni dolazit da se drugoj vjeri dopusta da je prijavljena .Uvela bi i kad se prijavljiva da se obavezno ispuni koje si vjere.BVB


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 24 vel 2009 11:51 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 12 stu 2008 10:35
Postovi: 1008
Lokacija: Split
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Leo ukorit ga na forumu zbog nepoštivanja naše vjere možeš, ali ponižavanje njegove vjere te samo dovodi na razinu njegovu.
Njegov prvotni cilj je bia poniziti našu vjeru.

Nikoga on ne truje. Meni je drago da on vjeruje u Krista, ali puno bi mu bilo lakše proživjeti ovozemaljske nedaće da također vjeruje u milost Sveta Marije i svih Svetaca.
Nikog on nemože otrovati jer su Katolici kao stijena.

Onaj tko je protiv drugoga nije za mene mislim da bi Krist rekao.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 24 vel 2009 16:17 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 tra 2006 21:52
Postovi: 1232
Lokacija: Dubrovnik
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
Mario23 napisao:
Leo ukorit ga na forumu zbog nepoštivanja naše vjere možeš, ali ponižavanje njegove vjere te samo dovodi na razinu njegovu.
Njegov prvotni cilj je bia poniziti našu vjeru.
Nikoga on ne truje. Meni je drago da on vjeruje u Krista, ali puno bi mu bilo lakše proživjeti ovozemaljske nedaće da također vjeruje u milost Sveta Marije i svih Svetaca.
Nikog on nemože otrovati jer su Katolici kao stijena.
Onaj tko je protiv drugoga nije za mene mislim da bi Krist rekao.


Ako je tebi Mario Bog dao jaku vjeru, znaci li da je dao svima? Znas li koliko je ovdje ljudi na mlijeku, kojima malo treba da prihvate od po svega djelic i sklope svoju vjeru.
Vjerujes da je Biblijski Hriscanin za Isusa Krista. Ja ti kazem da nije, On je njumu samo, kako se i sam izrazio, izazov. On je mudrac svijeta, a takav nije ucenik Isusov. On Crkvu ne postuje, istu onu koju je Gospodin Krvlju Presvetom sagradio. Nema mjesta u njegovoj vjeri za Blazenu Djevicu Mariju i za ono sto je najvrijednije - Sveta Misa - znacenja mu nikakva nema, dapace, smijesna mu se cini. Hoces li da postujem tu vjeru i da povjerujem kako je takav netko za Isusa Krista? Ja to ne mogu i moje pisanje Biblijskom Hriscaninu zeli izazvati promisljanje u njemu, da se, ako Bog da, otrijezni i da na Svetoj Misi dar kojeg andjeo njegov nosi na oltar za prinos darova, bude Bogu mio i da Bog uzme sve sto jest i sto ima i bolesti mu izlijeci pa se spasi. Kao sto zeli za sve ljude, da se spase. Ovako i dalje njegov andjeo nema posla i Bogu na dar ne nosi nista. Tako su svi tuzni osim sotone, a Biblijski Hriscanin lijepo govori o Isusu Kristu. To moze i sotona i cesto cini.
Ti Mario postuj tako sto, al tvrdim ti da to u sto on vjeruje nije vjera nego nevjera. Vjera je istina, a ona se ne otkriva nekome tko za sebe vjeruje da je dovoljno pametan sam tumaciti Rijec Bozju.
Cijelu se povijest krscansku katolici bore za pravovjerje i Bozjom voljom ocuvana je do nas danas, samo nikada niti jedan nije rekao kako postuje neciju vjeru u recimo tri vrane, jedno Sunce ili u Presvetu Djevicu Mariju koja to nije, nego je malo drugacija, recimo radjala je jos i udavala se. Ili mozda da je Isus Krist sagradio Crkvu, al da to nije bas ona ostavljena na Petru svetom, vec je to neka crkva koja je u tebi, ali malo dublje pa treba duze traziti. To nije taj Gospodin Isus Krist i sto se mene tice tu pricu mozete objesiti macku o rep.
Ako vjerujes da covjeka kakav god bio iza imena Biblijski Hriscanin ne ljubim i ne zelim mu da kroz Vrata Milosrdja prodje do Boga, steta sto ne prepoznajes moje namjere. Sveti Pavao je proklinjao po vjerovanju u bilo koje drugo evandjelje do onoga koje je apostolima ostavljeno i zbog kojeg su pogubljeni. Ono se ocuvalo za nas do danas. A ja bi trebao postovati vjeru u nesto drugo osim toga? Nadam se da razaznajes da covjeka volim i zelim mu spasenje kod Boga, al vjera mu je tipicna nevjera, u povijesti ponavljena bezbroj puta od mislilaca svijeta.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 36 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 5 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr