www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 19 tra 2024 12:40

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 36 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3, 4  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 17 ožu 2009 22:00 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 11 ruj 2007 13:24
Postovi: 2127
Lokacija: metropola
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
evo, da pitam...zna li tko ima li kakav članak il neš sl a što govori o tom kako razmišlja katolička teologija kad je u pitanju industrija koja koristi tkiva abortirane djece...
u različite svrhe, recimo u proizvodnji ljekova i sl stvar na medicinskoj razini, dakle, na razini koja bi išla za tim da pomogne živućim ljudima...

jeste me uspijeli skužiti??
nadam se da jeste... :D

slobodno napišite kako vi razmišljate


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 17 ožu 2009 22:29 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
vox napisao:
evo, da pitam...zna li tko ima li kakav članak il neš sl a što govori o tom kako razmišlja katolička teologija kad je u pitanju industrija koja koristi tkiva abortirane djece...
u različite svrhe, recimo u proizvodnji ljekova i sl stvar na medicinskoj razini, dakle, na razini koja bi išla za tim da pomogne živućim ljudima...

jeste me uspijeli skužiti??
nadam se da jeste... :D

slobodno napišite kako vi razmišljate


.".killing for living.".

..će proći poput sodome i gomore...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 17 ožu 2009 22:49 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 21 ožu 2007 14:07
Postovi: 714
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
joooj.. ja sve što ti znam je sljedeće:
moja teta radi na šalati u računovodstvu i ima uvid u sve stavke koje se knjiže i vode...

uf, sječam se kad mi je rekla za "taj" "bio otpad" - (uf kako to zvuči ružno) koje se rashoduje i dalje prodaje farmaceutskim tvrtkama za kreme koje REGENERIRAJU i POMLAĐUJU KOŽU...

uf, ježim se pomisli da od ubijene i mrtve dječice rade kreme za POMLAĐIVANJE....


uf....

Bože oprosti nama ljudima! Smiluj se....!!!!!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 17 ožu 2009 23:47 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 12 pro 2008 23:16
Postovi: 264
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Ja sam citao,ali ne mogu da vjerujem da se to jos radi-danas.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 18 ožu 2009 07:41 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 11 ruj 2007 13:24
Postovi: 2127
Lokacija: metropola
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
ok, neću vas pojedinačno citirati, al ajmo ovako:

- reć će da nisu oni ti koj su "ubili" (ubili uopće), a kako je "šteta" počinjena, bolje onda iskoristiti na "dobro" taj "bio otpad" koji nam svima pomaže..
da se razumijemo, govorim o medicini, ne o estetici
što će reć, kad bi znali da primate neki lijek koji je rađen na tkivima ab djece, bili ste ga primili??? ili.... a hipotetski: život je u pitanju i nema drugog....

il evo još jednog "zamisli":
dijetetu vam prijeti smrt il invaliditet. jedino što vam može "pomoći" (sem dragog Boga :D , molim da sad ne ulazimo u taj dio) jest taj lijek koji je napravljen na tkivima ab djece.

praktički, ako pristanete, onda i na neki način pristajete gaziti preko te djece (ona nisu dala svoj pristanak) i praksom podržavate eksploataciju takve djece...na kraju krajeva, time bi podržavali i sam abortus...

zar ne???

što bi ste učinili?? ovo je , dakako, hipotetsko pitanje


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 18 ožu 2009 07:54 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 tra 2008 21:01
Postovi: 1065
Lokacija: Negdje,.. daleko,..
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
znas, tesko pitanje,.. jucer kako sam procitala Eleonorin post,.. samo sam se sjetila sto mi je muz rekao neki dan kad sam kupila tekuci puder,. "Dobro pogledaj da ga nisu napravili od xxx" (ajme cak je ruzno za napisati, a kamoli reci i prihvatiti realnost)

i aj ja njega malo uz salu, spustim... jer nisam htjela prihvatiti da se to stvarno dogadja,..

no sinoc, nakon posta, sam pocela traziti sastojke proizvoda koje koristim... i za sada nista ne nalazim.. i znam, da ako je to istina da ih vise necu kupovati,...

zatim sam pocela razmisljati o ovom sto i vox kaze,.. i mislim... da buduci da nije Volja Bozja abortirati, ubiti tu djecicu,.. da ta tkiva ne bi smjela postojati, na nacin kako postoje,.. i ako (uf tesko se izraziti ali cu ipak pokusati) oni po nama nisu prihvatljivi, odnosno to je zabranjeni teren,.. ona zabranjena jabuka,.. pa ne samo da je ne bi koristila nego je ne bi ni gledala, da me ne odusevi,...
jer covjek je lako povodan,.. pogledajmo Evu.... obmana uz obecanja,.. nas gaze zive,...

znaci, kupujuci te proizvode, podrzajemo njihovu proizvodnju, ako se proizvodi trebati ce vise xxx, i ako trebaju vise xxx,... hoce li na kraju stvarati laboratorijsku djecicu da bi postigli bolje estetske ili kurativne rezultate?!?!?!?!?

znaci, covjek ce se igrati boga,... a mi cemo ga jos placati, da se ruga nasem Stvoritelju??? ja bi to negirala,... i savjetovala svima da ne podrzaju nista takve prirode,...

nek nas prosvjetli Bozja Mudrost, da znamo ispravno postupiti u svakom trenutku,.. BVB


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 18 ožu 2009 08:10 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 11 ruj 2007 13:24
Postovi: 2127
Lokacija: metropola
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
evo mrva:

Istraživanja na matičnim stanicama u SAD
Kršćanski liječnički savez (CMA) priključio se tužbi američkih pokreta za život protiv Ureda za zdravstvo i socijalnu skrb i Nacionalnoga instituta za zdravstvo kako bi se spriječila provedba smjernica Clintonove administracije koja je potajno odobrila izdvajanje sredstava iz proračuna za istraživanja na matičnim stanicama (stanice sa sposobnošću neograničenoga samo-obnavljanja i proizvodnje mnoštva različitih tjelesnih stanica) u kojima dolazi do uništenja zametaka. U tužbi se ističe kako se tim smjernicama krši zabrana Kongresa o upotrebi ljudskih zametaka u tim istraživanjima jer se u njima uništavaju živi ljudski zameci. Ta istraživanja “u osnovi potkopavaju davno donesene državne zakone i etičke odredbe koje štite ljudski život od medicinskih istraživanja". Dr. David Stevens, izvršni direktor Kršćanskog liječničkog saveza , rekao je da je korištenje matičnih stanica odraslih osoba u medicinskim istraživanjima odgovarajuća zamjena za matične stanice zametka. “Zašto stvarati moralne neprilike kada postoji otvoreni etički pristup matičnim stanicama", rekao je. Senator Sam Brownback iz Kansasa podupire nastojanja američkih pokreta za život. “Nikada nije bilo prihvatljivo ubiti jednu osobu za dobro druge”, rekao je senator. Znanstvena revija “New England Journal of Medicine” u svom najnovijem broju pokazuje kako rezultati eksperimentalnoga liječenja Parkinsonove bolesti u kojima se koriste implanti stanice mozga abortirane djece imaju “pogubne popratne pojave”. Rezultati su potaknuli znanstvenike, uključujući dr. Paula Greena, neurologa na Fakultetu za fizijatriju i kirurgiju sveučilišta “Columbia”, da odustanu od daljnjega istraživanja. U 15% pacijenata koji su podvrgnuti spomenutom liječenju s matičnim stanicama, stanice su počele proizvoditi previše dopamina, uzrokujući kod pacijenata “stalno žvakanje” i “grčenje i trešnju, nekontrolirane tikove glave i pokrete ruku”. Greene je istaknuo kako su rezultati “apsolutno porazni... To je tragično, katastrofalno. To je prava noćna mora", rekao je Greene.

http://209.85.129.132/search?q=cache:8S ... =firefox-a

al mene zanima imali išta crno na bijelo o korištenju ab djece u medicini, liječenju, širokoj primjeni, teologiji, moralu....


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 18 ožu 2009 08:23 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
vox napisao:
ok, neću vas pojedinačno citirati, al ajmo ovako:

- reć će da nisu oni ti koj su "ubili" (ubili uopće), a kako je "šteta" počinjena, bolje onda iskoristiti na "dobro" taj "bio otpad" koji nam svima pomaže..
da se razumijemo, govorim o medicini, ne o estetici
što će reć, kad bi znali da primate neki lijek koji je rađen na tkivima ab djece, bili ste ga primili??? ili.... a hipotetski: život je u pitanju i nema drugog....

il evo još jednog "zamisli":
dijetetu vam prijeti smrt il invaliditet. jedino što vam može "pomoći" (sem dragog Boga :D , molim da sad ne ulazimo u taj dio) jest taj lijek koji je napravljen na tkivima ab djece.

praktički, ako pristanete, onda i na neki način pristajete gaziti preko te djece (ona nisu dala svoj pristanak) i praksom podržavate eksploataciju takve djece...na kraju krajeva, time bi podržavali i sam abortus...

zar ne???

što bi ste učinili?? ovo je , dakako, hipotetsko pitanje



..nalaziš se u logoru..
..i moraš odabrati od vas 3 kojeg će jedinog smaknuti...
..koga bi odabrao,,,
..sebe..ili ...dvojicu svojih bližnji..?

..Možeš li uopće nešto sačuvati na taj način za vječnost i vječni život..
..ako si kristolik..i ideš njegovim putem... :?:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 18 ožu 2009 08:25 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 11 ruj 2007 13:24
Postovi: 2127
Lokacija: metropola
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
https://www.vecernji.hr/lifestyle/zdrav ... 8F49961A.1

evo i ovo...al to još nije široka primjena...grozno je jedan il sto, al me zanima što bi ste rekli na široku "svakodnevnu" primjenu


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 18 ožu 2009 08:28 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 11 ruj 2007 13:24
Postovi: 2127
Lokacija: metropola
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
naggar napisao:


..nalaziš se u logoru..
..i moraš odabrati od vas 3 kojeg će jedinog smaknuti...
..koga bi odabrao,,,
..sebe..ili ...dvojicu svojih bližnji..?

..Možeš li uopće nešto sačuvati na taj način za vječnost i vječni život..
..ako si kristolik..i ideš njegovim putem... :?:


jel to tvoj odgovor :lol:
dakle, da čitam....
ne bi NIKAD, ni da je u pitanju tvoje dijete, niti ti??

a što da koristiš usluge medicine, a da ni ne znaš da su "krvave"...? kad bi saznao, bili prestao??? recimo da je riječ o medicinskoj prevenciji koja se odvija svakodnevno i u koju hodi horda ljudi nesvjesno ...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 36 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3, 4  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 4 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr