www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 10:31

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 2 post(ov)a ] 
Autor Poruka
PostPostano: 22 sij 2010 11:02 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 21 pro 2007 09:22
Postovi: 8104
Lokacija: münchen
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
INTERESANTNO-preuzeto iz jednog bloga

ŠTO VAM HOROSKOP UISTINU GOVORI?

Otvorite li bilo koje dnevne novine ili časopis i ono je tamo – obično na posljednjim stranicama. Neki ljudi čitajući novine, prvo otvore horoskop te njega pročitaju. Hoće li biti dobar dan danas? Hoće li me zavoljeti ona ili onaj koji se meni sviđa? Postoji li budućnost za mene; kako će mi biti na poslu; a s društvom? Ne znam jeste li primijetili kako se u posljednje vrijeme na tv ekranima pojavio automat, tzv. Dr. Love koji, kad pošaljemo mobitelom naše ime i ime našeg partnera, određuje u postocima kakve su naše šanse za ostanak ili daljnju vezu. Nedavno me nasmijao jedan voditelj na jednoj lokalnoj televiziji izjavivši kako se prema Dr. Love-u on više slaže u postotku s mamom svoje djevojke, nego s djevojkom samom. Zanimljiv način uzimanja novaca. Primamljivo kao i horoskop za ljude željne saznanja o budućnosti, osobito područja ljubavi.

Što nas kao ljude potiče da saznamo što nas čeka u budućnosti? I zašto mislimo kako će nam kretanje planeta dati neke odgovore? Ako stvarno to kretanja nešto znače, zašto se onda horoskopi, ovisno o određenom mediju, razlikuju? Uzmemo li primjerice tri časopisa i pročitamo horoskop, vjerojatno ćemo doći do zaključka kako se razlikuje. Pa što je onda tu ispravno za mene?

Dok je astrologija ozbiljni business za neke, neki će reći kako ono služi samo u zabavne svrhe. Većina časopisa i web stranica koriste horoskop kao način kako zabaviti čitatelje. Ako je horoskop isključivo za zabavu, u čemu je stvar? Je li važno ako moji prijatelji i ja čitamo horoskop čisto iz zabave?

Nama možda nije, ali Bogu jeste. U Starom zavjetu, dok je Izrael bio vođen Božjom rukom kroz pustinju, upozorio ih je da ne prakticiraju gatanje, kao što su njihovi susjedi to činili. Gatanje se ukratko može definirati kao okultistička praksa koja obuhvaća čitanje iz dlana, čitanje horoskopa, čitanje karata. Gatalac ''predviđa'' nečiju budućnost time što će uglavnom govoriti o onome što ljude zanima, a to su novac, seks, ljubav, moć, osveta itd. (Usp.: B. J. Oropeza, 99 Odgovora na pitanja o anđelima, demonima i duhovnom ratovanju, str. 129.)

Bog je upozorio više puta Izraelce na opasnost i prokletstvo koje slijedi ako se prakticiraju takve stvari. ''Neka se kod tebe ne nađe nitko tko bi kroz oganj gonio svoga sina ili svoju kćer; tko bi se bavio gatanjem, čaranjem, vračanjem i čarobnjaštvom; nitko tko bi bajao, zazivao duhove i duše predaka ili se obraćao na pokojnike.'' (Pz 18,10.11)

Bez obzira što bi mi voljeli znati buduće stvari, Bog nas iz određenih, Njemu poznatih razloga želi ostaviti u mraku. Mnogima bi donijelo nesreću i kaos točno poznavanje sutrašnjice; bilo bi nam previše za podnijeti. Zapravo, Bog nam pruža dostatnu mudrost i milost za danas te traži od nas da mu vjerujemo kada je riječ o sutrašnjici.

U Propovijedi na gori Isus je ohrabrio svoje sljedbenike porukom kako će Bog ispuniti sve naše potrebe. Matej 6,25-34 spominje kako smo Mu dragocjeni. Duboko brine o nama te je zainteresiran i za najmanju pojedinost u našem životu. Slijedimo li ove upute i onu Petrovu: ''Svu «svoju brigu bacite na njega», jer se on brine za vas!'' (1 Pet 5,7) – možemo biti sigurni u spoznaji kako Bog ima sve pod kontrolom djelujući u svakoj situaciji s kojom se svakodnevno suočavamo. On nas zna bolje i ljubi više od bilo kojeg astrologa. Prema tome, prepustimo se Njemu u svakodnevnom povjerenju.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 23 sij 2010 01:27 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 27 pro 2009 21:43
Postovi: 101
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Dobro je da se pokrenula ovakva tema...

Inače, redovito čitam tisak.
Poglavito vijesti iz sporta i politike dok uvijek preskačem crnu kroniku i horoskop (i one priloge poput "Nekretnine" :wink: )

Horoskop je notorna glupost i nije od Boga.
Pogledajte što je vjerovanje u horoskop i gatanje učinilo od Srba, Makedonaca ili Bugara. Ti ljudi više ne poznaju Boga, njima je najbitnije što kažu zvijezde. Počelo je i u nas uzimati maha, stoga budite pametni.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 2 post(ov)a ] 

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 9 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr