www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 23 tra 2024 07:26

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 10 post(ov)a ] 
Autor Poruka
PostPostano: 23 sij 2010 01:41 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 27 pro 2009 21:43
Postovi: 101
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Nije vjerska tema ali volio bih čuti vaše mišljenje po ovome pitanju.

Članak iz jednih dnevnih novina me je potakao na ovo. Možete ga pogledati ovdje

Kako se obraniti od ogovaranja i tračanja gluposti iza leđa u radnoj sredini, kako trpiti tuđu zavist, potkopavanja, nepravdu, laži i objede?

Hvala i BVB.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 23 sij 2010 02:14 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 12 stu 2008 10:35
Postovi: 1008
Lokacija: Split
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Mislim da je tvoj odgovor osmijeh, ljubav i poniznost.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 23 sij 2010 14:09 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 24 tra 2009 21:44
Postovi: 3250
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 15 zahvala
Zahvaljeno je: 32 zahvala
Meni je u početku teško padalo ogovaranje i trač na poslu,ali sada je sve drugačije.Kada netko počne nekakve priče i tračeve ja ih odmah prekinem,ako mogu narvno, a na zavist i zlobe samo kažem:Blagoslovi je/ga Gospodine" i to je to.

Osmjeh na lice i baš me briga. :D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 26 sij 2010 11:07 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 02 lip 2009 11:50
Postovi: 120
Lokacija: gdje Gospodin želi
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Ogovaranje donese toliko problema i bola .
Jer ogovaranje može i bude obično dio istine.
I ako nešto nekoga smeta kroz takvu priču to govori.
Najgore što prazni ljudi slušaju te priče i prepričavaju,
a onda opet šteta.
Stvarno treba blagosloviti,otpustiti,i moliti da nas ne dira.
Meni su zli jezici napravili puno štete ali sve se okrenilo na dobro ali
poslije 15 god.Svi koji su pričali sve im se vratilo .
Žao mi je ali njima nije bilo žao.
#tko nekome jamu kopa sam pada u nju".
:cry:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 26 sij 2010 12:34 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 12 stu 2008 10:35
Postovi: 1008
Lokacija: Split
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Smatram da smo ponekad i sami krivi zbog tog..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 26 sij 2010 14:05 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 13 lip 2007 13:01
Postovi: 784
Lokacija: na litici spremna da poletim visoko visoko
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Meni je ovo velika slabost. Radim u firmi sa 80% zaposlenih žena. Prvo u jutro kad se dođe svi komentiraju svakoga, pa šefa, pa satima prepričavanje nekih situacija, čudo da se išta i napravi. :lol: Inače ovo pokušavam sasjeći u startu, i uvijek pokušavam obraniti onoga koji se ogovara. Samo sam se jednog dana našla kako sam i ja dio tog ogovaranja jer sam popustila. Rekle su mi kolegice: joj ma daj, ti za svakoga pokušavaš pronaći obranu...ali onako podrugljivo, onda sam prestala braniti, ili sam se sama branila kad su mene ogovarali tračajići druge... :twisted: i bum....usred tračanja sa. ...jer sam to odobravala. Inače sam neki dan molila na klanjanju da prestanem tračati (šefa, jer vrlo usko surađujem s njim, pa me ostali uvijek ispituju za njega, onda se upustim u razgovor, i bum opet nešto otračam što nisam smjela reći). I to me stvarno opterečuje. Jedan dan sam si točkice stavljala na ruku, tako da vidim koliko puta sam nekoga komentirala, jer je to već sada u ovoj firmi navika. I tako ja molila i duše u čistilištu da me ODMAH upozore ako bi sagriješila u toj slabosti i molila Krv kristovu d ablagoslovi moje srce i moja usta da se Duh Gospodnji nastani u meni, i danas sam došla na posao, i već je počeo razgovor o šefu i ispitivanje, ja onako opalila odmah ujutro ogovaranje, kad najednom trnci po nogi, onako nešto hladnoga pa polako se penjalo po ruci i u srce. UŽAS! Jeza me prošla! Odmah sam se sjetila da tračam, i osječala sam se ogavno, i ti trnci su mi se uvukli u srce, onda sam shvatila da sam pustila zlo u srce! Jer to sve počinje tamo.
Prvo je pukotina u srcu. Neko nezadovoljstvo, ili gore PRAZNINA. A tamo gdje nema svijetla (Boga) ima onoga drugoga (zloga). I taj drugi se ugnijezdi u toj pukotini i tamo navlači još više mraka i žući i zatruje srce.. Onda srce (već bolseno) čuje nešto što je u biti normalno, ali bolesno srce više ne može dobro procjenivati. Ona žuć u srcu svaku dobru misao pretvara u opaku, i sve je gorko. tako su i rijeći gorke i zatrovane. Jer to ne izgovara svijetlo nego žuć i zlo. Tako postanemo sluga zloga, a sotona se smije u kutu. Ogovaranje je veliko zlo! Je rdolazi iz zla srca. Trebamo moliti Gospodina d apsotavi čuvare na naša srca da u pukotine ne uđe tama.

BVB :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 26 sij 2010 14:26 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 02 lip 2009 11:50
Postovi: 120
Lokacija: gdje Gospodin želi
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Prvo je pukotina u srcu. Neko nezadovoljstvo, ili gore PRAZNINA. A tamo gdje nema svijetla (Boga) ima onoga drugoga (zloga). I taj drugi se ugnijezdi u toj pukotini i tamo navlači još više mraka i žući i zatruje srce.. Onda srce (već bolseno) čuje nešto što je u biti normalno, ali bolesno srce više ne može dobro procjenivati. Ona žuć u srcu svaku dobru misao pretvara u opaku, i sve je gorko. tako su i rijeći gorke i zatrovane. Jer to ne izgovara svijetlo nego žuć i zlo. Tako postanemo sluga zloga, a sotona se smije u kutu. Ogovaranje je veliko zlo! Je rdolazi iz zla srca. Trebamo moliti Gospodina d apsotavi čuvare na naša srca da u pukotine ne uđe tama.

BVB :grlim te:[/quote]





Draga Aleluja jeste tako i sam sam se borila protiv ogovaranja i osjećala sam se loše kada sam pričala o drugima.No to te tako povede da je prestrašno.
Uvjek su mi govorili kada sam branila nekoga - što se praviš u svakome ražiš dobro, ali samo onda sam se i osjećala dobro.
Aleluja :grlim te: :grlim te: :grlim te: :grlim te: :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 26 sij 2010 14:40 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 13 lip 2007 13:01
Postovi: 784
Lokacija: na litici spremna da poletim visoko visoko
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
I primjetila sam da kad se ogovara onda uvijek to sa sobom donese veliko zlo, i to se u uvijek vrati i izađe na vidjelo. Rijetko kada ta osoba ne sazna što se o njoj tračalo. A oni sa kojima smo tračali večinom otračaju ond ai nas same i iznesu ružne stvari o nama. S tračanjem se nekog amože i doslovce ubiti..toliko mu nauditi (njegovom ugledu, da dobije otkaz) ili društveno jednostavno propadne. U u selu je to isto jedna grozna stvar. Toliko znaju ogovarati neke obitelji, da su ih za nekoliko generacija unazadili, jer se naprimjer s njima nitko ne želi družiti, ili se za njih priča da su ovakvi i onakvi. A ti svi idu svake nedjelje na misu. Onda dođe i ta osoba koju su ogovarali, i svi je naravno gledaju i osuđuju. I ta osoba polaku umire u sebi, ne dolazi na misu, ne druži se, svi je poprijeko gledaju. pogledi koji ubijaju i to u Crkvi Božjoj....nekada bih urlala na sve njih...ali sjetims e da sam sigurno i ja takva, i gora vjerojatno u drugim područjima samo sam slijapa na to...ko zna kakva je moja duša crna...tako da nemam pravo ih osuđivati...ali tračanje jest ubojstvo!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 28 sij 2010 09:11 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 02 lip 2009 11:50
Postovi: 120
Lokacija: gdje Gospodin želi
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Draga Aleluja.
Ti imaš pravo ,ali ma da utješim i sebe itebe mi smo samo ljudi.Grešni s dugačkim jezikom.Živimo u takvim sredinam da nekada moraš nešto reći, ja se osjećam loše zbog toga.
No evo ja ću ti reći što sam spoznala.Kada nešto loše i kažem makar dvije riječi ja se osjećam LOŠE a to je DOBRO.
Dobro je jer mi Duh Sveti pokazuje da je to grijeh i to je prekrasno. Svaki dan sve manje priče i to je znak da smo na dobrom putu.
Osjećam da i ti kada si spoznala da loše govoriš to je stvarno dobro jer da si ti takva ne bi to ni osjetila.
Božiji blagoslov. :grlim te: :grlim te: :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 28 sij 2010 09:21 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 10 lip 2008 20:55
Postovi: 3438
Lokacija: Santa Fe (New Mexico)
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 72 zahvala
Glupi jezik. :roll: :roll: :)

Izr 21,23 Tko čuva usta i jezik svoj, čuva sebe od nevolje.

Jak 3,2-10 Ako tko u govoru ne griješi, savršen je čovjek, vrstan zauzdati i cijelo tijelo. Ubacimo li uzde u usta konjima da ih sebi upokorimo, upravljamo i cijelim tijelom njihovim. Evo i lađa: tolike su i silni ih vjetrovi gone, a neznatno ih kormilo upravlja kamo kormilarova volja hoće. Tako i jezik: malen je ud, a velikim se može ponositi. Evo: kolicna vatra koliku šumu zapali! I jezik je vatra, svijet nepravda jezik je među našim udovima, kalja cijelo tijelo te, zapaljen od pakla, zapaljuje kotač života. Doista, sav rod zvijeri i ptica, gmazova i morskih životinja dade se ukrotiti, i rod ih je ljudski ukrotio, a jezik - zlo nemirno, pun otrova smrtonosnog - nitko od ljudi ne može ukrotiti. Njime blagoslivljamo Gospodina i Oca, njime i proklinjemo ljude na sliku Božju stvorene: iz istih usta izlazi blagoslov i prokletstvo. Ne smije se, braćo moja, tako događati!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 10 post(ov)a ] 

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 7 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr