www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 24 tra 2024 06:49

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 7 post(ov)a ] 
Autor Poruka
PostPostano: 13 kol 2010 07:54 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 11 sij 2010 15:01
Postovi: 23
Lokacija: Dubrovnik
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
DESET ZAPOVIJEDI BOŽJIH

Ja sam Gospodin Bog tvoj; nemaj drugih Bogova uz mene.
Ne izusti imena Gospodina Boga svoga uzalud.
Spomeni se da svetkuješ dan Gospodnji.
Poštuj oca i majku, da dugo živiš i dobro ti bude na zemlji.
Ne ubij.
Ne sagriješi bludno.
Ne ukradi.
Ne reci lažna svjedočanstva.
Ne poželi tuđega ženidbenoga druga.
Ne poželi nikakve tuđe stvari
>>>Ako se misli na psovku,,psovanje Boga,onda tu zapovjed ne kršim,,ali spomenem nekad bez veze,,ono"Bože moj,,ili daj Bože,,itd.Tone mislim da je u drugoj zapovjedi obuhvaćeno,samo psovka!
Ne svetkujem nikakav dan!Tu valjda grešim ali mislim da ne,,,Kažem valjda jer zapovjed tako kaže!No ja to ne vjerujem,ne vjerujem da je bitno!
Mislim da sam neke sitnice znao maznut!
Možda sam slagao,,nisam siguran ni da jesam ni da nisam!
Poželio sam valjda da mi je žena lipa kao Markova npr no nikad nisam Markovu bario niti bi ona mogla mene osvojit!
Poželio sam imati kuću kao Ivan ali nikad nebih htjeo njegovu otet ili nepošteno zaraditi!

SEDAM GLAVNIH GRIJEHA

Oholost,
Škrtost,
Bludnost,
Zavist,
Neumjerenost u jelu i piću,
Srditost,
Lijenost
>>Ako se pod bludnost smatra sex sa drugom ženom,,samo to,,,nisam taj grijeh učinio!
Na svim ostalima stvarima padam jer,,bar na trenutak , sve sam ovo prekršio!
Hvala Bogu da nijedan od ovih grijeha ne vlada menom!
I hvala mu da sam svjestan da sam pretjerao i da se kajem!
I znam da mi je sve oprostio!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 13 kol 2010 12:23 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 29 pro 2009 14:13
Postovi: 771
Lokacija: hercegovina
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Htjela bih komentirati ovu temu.
Pročitala sam komentar na 10 božjih zapovjedi,
i mogu reći za sebe u priliku da se držim.
Ali sedam smrtnih grijeha
1-OHOLOST
2-ŠKRTOST
3-BLUDNOST
4-ZAVIST
5-NEUMJERENOST U JELU I PIĆU
6-SRDITOST
7-LIJENOST

Mislim da je malo ljudi, koji bi se mogli
pohvaliti da ne čine ove grijehe.
Jer ipak svi smo mi grešnici manje-više ,
samo mislim da se trebamo stalno truditi
da što manje griješimo,
a trebamo više tražiti od Boga pomoć
da nam pomogne u tom nastojanju.
I ja sam mišljenja, da Bog oprašta jer
mi smo samo ljudi, jer nas je Isus na križu
spasio, kada je prolio svoju krv zbog nas.
Mir i dobro vam želim.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 13 kol 2010 13:22 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 13 kol 2007 14:29
Postovi: 1099
Lokacija: sunčana strana
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 4 zahvala
Kako ono ide.....mišlju, rječju, djelom i propustom.......malo ljudi općenito ispovjeda grijehe učinjene propustom.....a baš prije par dana negdje sam pročitala da nam je dužnost upozoriti kad vidimo da brat sagriješi jer će nas Gospodin na kraju pitati zašto to nismo učinili......i vjerujem da će mnogi sad reći da ne treba tražiti trun u bratovu oku.....no, ja mislim da ako je čovjek spreman prihvatiti od drugoga kritiku da je to odraz poniznosti......a isto tako ponekad ni sama ne vidim šumu u svom oku, a upozorim brata.....jesam li tad licemjer.....jesam.......no, po meni je dobro i prihvatljivo da me se upozori ako griješim.....mislim da time pomažemo jedni druge.....kako reče jedan ispovjednik....da bi ženama najbolje bilo da prije ispovijedi odu mužu i pitaju: "Mužu, koji su moji grijesi?"......vrijedi i obrnuto naravno.......

Mi često sami za sebe kažemo da smo grešnici, al je teško od drugoga prihvatiti da nas vidi takvima......

A propo tog koliko smo sveti......Dostojevski je napisao da kad bi ljudske zle misli smrdila da bi svi ljudi pocrkali od smrada


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 17 kol 2010 13:27 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 11 sij 2010 15:01
Postovi: 23
Lokacija: Dubrovnik
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
zozy napisao:
Kako ono ide.....mišlju, rječju, djelom i propustom.......malo ljudi općenito ispovjeda grijehe učinjene propustom.....a baš prije par dana negdje sam pročitala da nam je dužnost upozoriti kad vidimo da brat sagriješi jer će nas Gospodin na kraju pitati zašto to nismo učinili......i vjerujem da će mnogi sad reći da ne treba tražiti trun u bratovu oku.....no, ja mislim da ako je čovjek spreman prihvatiti od drugoga kritiku da je to odraz poniznosti......a isto tako ponekad ni sama ne vidim šumu u svom oku, a upozorim brata.....jesam li tad licemjer.....jesam.......no, po meni je dobro i prihvatljivo da me se upozori ako griješim.....mislim da time pomažemo jedni druge.....kako reče jedan ispovjednik....da bi ženama najbolje bilo da prije ispovijedi odu mužu i pitaju: "Mužu, koji su moji grijesi?"......vrijedi i obrnuto naravno.......

Mi često sami za sebe kažemo da smo grešnici, al je teško od drugoga prihvatiti da nas vidi takvima......

A propo tog koliko smo sveti......Dostojevski je napisao da
kad bi ljudske zle misli smrdila da bi svi ljudi pocrkali od smrada


Zanimljive misli!
Pogotovo ova od Dostojevskog!

1. Što ćemo dakle reći? Da ostanemo u grijehu da milost izobiluje? 2 Nipošto! Jednom umrli grijehu, kako da još živimo u njemu? 3 Ili zar ne znate: koji smo god kršteni u Krista Isusa, u smrt smo njegovu kršteni. 4 Krštenjem smo dakle zajedno s njime ukopani u smrt da kao što Krist slavom Očevom bi uskrišen od mrtvih, i mi tako hodimo u novosti života. 5 Ako smo doista s njime srasli po sličnosti smrti njegovoj, očito ćemo srasti i po sličnosti njegovu uskrsnuću. 6 Ovo znamo: naš je stari čovjek zajedno s njim raspet da onemoća ovo grešno tijelo te više ne robujemo grijehu. 7 Ta tko umre, opravdan je od grijeha.
8 Pa ako umrijesmo s Kristom, vjerujemo da ćemo i živjeti zajedno s njime. 9 Znamo doista: Krist uskrišen od mrtvih, više ne umire, smrt njime više ne gospoduje. 10 Što umrije, umrije grijehu jednom zauvijek; a što živi, živi Bogu. 11 Tako i vi: smatrajte sebe mrtvima grijehu, a živima Bogu u Kristu Isusu!
12 Neka dakle ne kraljuje grijeh u vašem smrtnom tijelu da slušate njegove požude; 13 i ne predajite grijehu udova svojih za oružje nepravde, nego sebe, od mrtvih oživjele, predajte Bogu i udove svoje dajte Bogu za oružje pravednosti. 14 Valjda grijeh neće vama gospodovati! Ta niste pod Zakonom nego pod milošću!
15 Što dakle? Da griješimo jer nismo pod Zakonom nego pod milošću? Nipošto! 16 Ne znate li: ako se komu predate za robove, na poslušnost, robovi ste onoga koga slušate: bilo grijeha - na smrt, bilo poslušnosti - na pravednost. 17 Bijaste robovi grijeha, ali ste, hvala Bogu, od srca poslušali ono pravilo nauka kojemu ste povjereni; 18 da, oslobođeni grijeha, postadoste sluge pravednosti. 19 Po ljudsku govorim zbog vaše ljudske slabosti: kao što nekoć predadoste udove svoje za robove nečistoći i bezakonju - do bezakonja, tako sada predajte udove svoje za robove pravednosti - do posvećenja.
20 Uistinu, kad bijaste robovi grijeha, slobodni bijaste od pravednosti. 21 Pa kakav ste plod onda imali? Onoga se sada stidite jer svršetak je tomu - smrt. 22 Sada pak pošto ste oslobođeni grijeha i postali sluge Božje, imate plod svoj za posvećenje, a svršetak - život vječni. 23 Jer plaća je grijeha smrt, a dar Božji jest život vječni u Kristu Isusu, Gospodinu našem.

Treba li se jos sto dodati ovim recima?

_________________
GAL 5:19-21 A očita su djela tijela. To su: bludnost, nečistoća, razvratnost, idolopoklonstvo, vračanje, neprijateljstva, SVAĐA, ljubomora, srdžbe, spletkarenja, razdori, strančarenja, zavisti, pijančevanja, pijanke i tome slično. Unaprijed vam kažem, kao što vam već rekoh: koji takvo što čine, kraljevstva Božjega neće baštiniti


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 20 kol 2010 09:35 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 07 kol 2010 13:28
Postovi: 6
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
pat_pat napisao:
DESET ZAPOVIJEDI BOŽJIH

Ja sam Gospodin Bog tvoj; nemaj drugih Bogova uz mene.
Ne izusti imena Gospodina Boga svoga uzalud.
Spomeni se da svetkuješ dan Gospodnji.
Poštuj oca i majku, da dugo živiš i dobro ti bude na zemlji.
Ne ubij.
Ne sagriješi bludno.
Ne ukradi.
Ne reci lažna svjedočanstva.
Ne poželi tuđega ženidbenoga druga.
Ne poželi nikakve tuđe stvari


Kad se već pozivate na Bibliju onda bi bar trebali znati originalni Deset Božji zapovjedi.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 20 kol 2010 09:36 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 28 kol 2009 11:42
Postovi: 1552
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 12 zahvala
Zahvaljeno je: 62 zahvala
jurek napisao:
Kad se već pozivate na Bibliju onda bi bar trebali znati originalni Deset Božji zapovjedi.


A to su???


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 27 kol 2010 14:45 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 11 sij 2010 15:01
Postovi: 23
Lokacija: Dubrovnik
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
johnny 5 napisao:
jurek napisao:
Kad se već pozivate na Bibliju onda bi bar trebali znati originalni Deset Božji zapovjedi.


A to su???

VALJDA MU SMETA što ne piše": Subotu!"
Piše dan Gospodnji!
Meni dan ko dan,,,neznam zašto bih se Bogu trebao više posvetiti u Nedjelju ili Subotu nego recimo ,,u Utorak?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 7 post(ov)a ] 

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 10 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr