www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 23 tra 2024 10:32

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 53 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 09 lis 2006 16:37 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 01 tra 2006 21:22
Postovi: 1095
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
Jovan napisao:
[
:twisted: "Sve je znano, samo nije sve obznanjeno." - dobro reče Naggar dragi Speranza, samo još nije da je Celestin prešao u Međugorje. :( :!: :?: :a1407:


Jovane meditacija je od Celestina i preljepa je a što se tiće Medjugorja nema sa time nikakve veze.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 09 lis 2006 16:38 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 01 tra 2006 21:22
Postovi: 1095
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
Jovane ja sam žensko a ne muško :P :P :P :P :P :P :P


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 09 lis 2006 16:43 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 20 vel 2006 12:49
Postovi: 141
Lokacija: zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
speranza napisao:
Jovane ja sam žensko a ne muško :P :P :P :P :P :P :P

i to žena u punom smislu te riječi....žena i pol :lol:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 09 lis 2006 16:54 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 01 tra 2006 21:22
Postovi: 1095
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
Hvala ti moja Jelenice ma podršci :arrow: :arrow: :arrow:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 09 lis 2006 18:44 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 06 lis 2006 15:58
Postovi: 189
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
speranza napisao:
Jovan napisao:
[
:twisted: "Sve je znano, samo nije sve obznanjeno." - dobro reče Naggar dragi Speranza, samo još nije da je Celestin prešao u Međugorje. :( :!: :?: :a1407:


Jovane meditacija je od Celestina i preljepa je a što se tiće Medjugorja nema sa time nikakve veze.



OK. Nastavimo sa radom! :grlim te:
Za ispriku evo i ja da prepišem jednu meditaciju / proroštvo, koje primjenjujem na sebe uz svo poštovanje i izvinjenje :

sus je učenicima oprao noge. To nam može postati izazovom i pozivom. To je gesta istinskog služenja i ljubavi. Pokušajmo osluškivati Isusa. Čujmo što je Isus time zapravo htio reći svojim učenicima:

"Slijedite me na putu milosrđa. To je onaj uski put predane ljubavi i služenja. U duhu ovoga svijeta i prema nagnućima vaše slabe ljudske naravi u sebi nosite sklonost da gospodarite nad drugima, da se potvrdite nasiljem i silom nad onima koji vam I izgledaju slabiji. Ne popuštajte takvim napastima. Ne potvrđujte vlastitu veličinu otkrivanjem slabosti drugih. To nije moj put.

Svijet je oko vas pun osjetljivih bića koja trebaju ljubav. Obo¬gatio sam ovaj svijet ljudima u kojima bih želio da prepoznaš svoju braću i sestre. Želim da u svjetlu moje ljubavi osjetiš kako po toj milosti i drugi mogu po tebi postati dionici iste sreće, osjetiti isto dostojanstvo. Omogući to svakome. Ne gledaj na svoje bližnje kao na sluge svoje samovolje, kao na podložnike za svoje stepe¬nice do časti i vlasti. Prepoznaj ih kao one kojima ćeš ti poslužiti za njihovu sreću. Svaki puta kada nekome poniznim služenjem omo¬gućiš da osjeti sreću i smisao života, prodrijet ćeš dublje u tajnu božanskog života.

Sjeti se kako sam ja svojim učenicima oprao noge. Učinio sam to svjesno i iskreno. Bilo je to istinsko pranje nogu , a ne samo obred ni ceremonijal. Sagnuo sam se do njihovih nogu, omo¬gućujući im time doživljaj istinske vrijednosti na temeljima moje poniznosti. Nisam htio da mi oni budu utrta staza do mog Oca, nego sam ja njima htio biti put kojim će doći do radosti Kraljevstva. Nije čudo da ih je to iznenadilo. Doživjeli su svojevrsni stres. jer su znali da je pranje nogu ropski posao. Ja sam im pokazao kako to može biti posao ljubavi i kako se i pranjem nogu može otkriti istinsko dostojanstvo čovjeka pozvana na služenje i ljubav. Sagnuo sam se pred njima dajući im time do znanja da mogu raspolagati mnome kao što gospodar raspolaže svojim slugama. Jasno sam im pokazao da im se potpuno predajem na raspolaganje.

Pođi i ti za mnom. Počni činiti isto. Oko tebe ima dovoljno nesretnih i žalosnih, ima najbližih koji su sami i osjećaju bol osamljenosti. Ima onih kojima nema tko pružiti čašu hladne vode. Ne gubi vrijeme na dokazivanje da si jadan i siromašan, da si prikraćen i ranjen. Povij rane onima koji su oko tebe ranjeni i daruj radost onima koji su oko tebe žalosni. Tako će se otkriti tajna Kraljevstva. Omogući na taj način svakome u svojoj blizini da osjeti vlastito ljudsko dostojanstvo. Neka te se nitko ne boji. Naprotiv, neka u susretu s tobom svatko osjeti da je ljubljen. Tako će onda osjetiti i ono najbitnije za svakoga čovjeka: da je ljubljeno dijete Božje

I shvati: to više nije neko velikodušno davanje milostinje ljudi¬ma oko sebe. To je otkidanje od vlastitog bića, darivanje sebe. Tada to nalikuje na predanje kojim sam i ja učenicima oprao noge, na predanje po kojem sam vlastiti život žrtvovao za tebe."


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 09 lis 2006 19:51 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 08 tra 2006 23:20
Postovi: 141
Lokacija: Paradiso (CH)
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Da se ne zanesemo, idalje smo kod teme "pranja nogu" (znak poniznosti).
Imadem jedno pitanje za vas, što mislite o izjavi poput ove:

"Ponizan da, ali otirač nigda!"

Hvala na suradnji.
Smjerno u Kristu Ćubela :D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 10 lis 2006 12:58 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 06 lis 2006 15:58
Postovi: 189
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Ćubela napisao:
Da se ne zanesemo, idalje smo kod teme "pranja nogu" (znak poniznosti).
Imadem jedno pitanje za vas, što mislite o izjavi poput ove:

"Ponizan da, ali otirač nigda!"

Hvala na suradnji.
Smjerno u Kristu Ćubela :D


NEODRŽIVA !


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 10 lis 2006 13:31 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 tra 2006 21:52
Postovi: 1232
Lokacija: Dubrovnik
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
Jovan napisao:
Ćubela napisao:
Da se ne zanesemo, idalje smo kod teme "pranja nogu" (znak poniznosti).
Imadem jedno pitanje za vas, što mislite o izjavi poput ove:

"Ponizan da, ali otirač nigda!"

Hvala na suradnji.
Smjerno u Kristu Ćubela :D


NEODRŽIVA !


Kontradiktorna..., zamislimo da je Isus Krist tako zivio i o takavom nauku ucio druge..., a On je bio i vise od 'otiraca' za pljuvace, udarace, rugace, na Njemu svaki od nas prljavstinu sa srca otire i danas.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 10 lis 2006 14:36 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 20 vel 2006 12:49
Postovi: 141
Lokacija: zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
dobro,svi se složiše da je isto biti ponizan i biti otirač....znači moraš dozvoliti sve što netko želi....koliko nas se drži toga? ja definitivno ne,ali ako ima netko tko bez pogovora sve čini rado bih da mi pomogne u vježbanju poniznosti


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 10 lis 2006 18:19 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 tra 2006 21:52
Postovi: 1232
Lokacija: Dubrovnik
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
nitko to od nas Jelena nema snage zivjeti kao Isus Krist, ciniti snagom kakvom je On cinio, nitko nema takvo pouzdanje u Boga Oca kao Gospodin nas, al sve to jos bolje od nas zna Bog Svevisnji. Ta nasa slabost nije razlog da ne pokusavamo sve jace pouzdati se u Boga, ciniti kako je Isus cinio, iznova kad padnemo, dignuti se i jos jace htjeti ljubiti Boga svojim zivotom - sve radi Muke Isusove. Biti ponizan i 'otirac' ne znaci dozvoliti sve sto netko zeli, kako si napisala, jer da to znaci slusati svakoga i pokoravati mu se, Isus Krist bi poslusao i pokorio se sotoni u pustinji i nama ostavio takav primjer. No nije Gospodin nas poslusao niti se pokorio ikome do volji Boga Oca, a bio je i vise od 'otiraca' nego to mozemo zamisliti.
Biti 'otirac' mozda se moze bolje shvatiti kad promisljamo na Isusa Krista po kojem su otirali svoje grijehe, kad su Ga pljuvali, tukli, kad su Mu se rugali, a On je molio za njih, za sve njih bez izuzetka. On je sebe dao da spasi sve one koji svojim prljavim cipelama gaze i otiru svu prljavstinu o Njegove Svete Rane. On, Gospodin nas, podnio je nezamislivo vise nego netko koga mozemo nazvati 'otirac', a nije dozvoljavao sve sto netko zeli, posebno ne sto od Boga nije. Kako cemo znati kada je volja Bozja, a kada je od nekoga drugoga? Isus Krist je rekao da zato treba imati snage Duha Svetoga i rekao je kako doci do te Bozje snage radi mudrosti i prepoznavanja ljubavi od zloga. Rekao je i da se tako planine mogu pomicati, ratovi zaustaviti, a kamoli ljudi mijenjati. Nikada mi nije dosadno ponavljati rijeci o molitvi i postu..., tako se zove mjesto gdje je Bog ostavio svoju snagu za ljude, glavno oruzje kojim se pobjedjuje svijet. Kao i ti Jelena, ni ja se definitivno ne drzim nauka Isusa Krista, daleko sam od svetosti cijelu vjecnost, al po Muci Isusa Krista dobio sam priliku htjeti Boga dusom, iako udovi i dalje ne slusaju. Jadni smo mi i ovce smo prave, al po Onome koji sebe dade za nase spasenje, svaka ovca ima mogucnost jacati svoje htjenje za ljubavlju i pouzdanje u Boga, a to je definitivno svakome dano.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 53 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 7 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr