www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 19 tra 2024 19:23

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 8 post(ov)a ] 
Autor Poruka
PostPostano: 03 lis 2010 13:16 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 30 srp 2010 11:36
Postovi: 662
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
sta mislite o odnosu, relaciji, izmedju ove 2 "discipline"?
konkretno, moje misljenje je da je preko 90% dilema unutar covjeka, zatim dilema koje nastaju unutar korelacije vise ljudi, moguce objasniti sa cisto psiholoskog stajalista. naime, misljenja sam da se cesto "zloupotrebljava" i vjera i Boziji naum (misterij) da bi objasnili odredjene, cisto psiholoske, nerijetko sebicne postupke.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 06 lis 2010 08:06 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 25 vel 2008 10:04
Postovi: 505
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Nisam siguran. Složio bih se s tobom, no opet....možda je psihiloška slika odraz one duhovne. Tko će ga znat....


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 06 lis 2010 17:04 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 03 ruj 2010 16:09
Postovi: 68
Lokacija: bih
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
svirac napisao:
sta mislite o odnosu, relaciji, izmedju ove 2 "discipline"?
konkretno, moje misljenje je da je preko 90% dilema unutar covjeka, zatim dilema koje nastaju unutar korelacije vise ljudi, moguce objasniti sa cisto psiholoskog stajalista. naime, misljenja sam da se cesto "zloupotrebljava" i vjera i Boziji naum (misterij) da bi objasnili odredjene, cisto psiholoske, nerijetko sebicne postupke.



Mene zanima što ti podrazumjevaš pod čisto psihološkim postupcima! Konkrentiziraj!?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 06 lis 2010 17:39 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 30 srp 2010 11:36
Postovi: 662
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
bit će dobro napisao:
Mene zanima što ti podrazumjevaš pod čisto psihološkim postupcima! Konkrentiziraj!?

zadovoljavanje vlastitog ega u bilo kojem obliku:
biti pametniji, imati autoriet, imati odredjenu "vlast" nad tumacenjem istina i duhova u medjusobnoj komunikaciji, "pobijediti" u raspravi, "dokazati" nekome nesto, kratko i jasno, biti "brzi, bolji, jaci" od svoga bliznjeg, u bilo kojem obliku.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 10 lis 2010 15:16 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 03 ruj 2010 16:09
Postovi: 68
Lokacija: bih
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
svirac napisao:
bit će dobro napisao:
Mene zanima što ti podrazumjevaš pod čisto psihološkim postupcima! Konkrentiziraj!?

zadovoljavanje vlastitog ega u bilo kojem obliku:
biti pametniji, imati autoriet, imati odredjenu "vlast" nad tumacenjem istina i duhova u medjusobnoj komunikaciji, "pobijediti" u raspravi, "dokazati" nekome nesto, kratko i jasno, biti "brzi, bolji, jaci" od svoga bliznjeg, u bilo kojem obliku.

li
kako to sve može imti veze s tumačenjem Božijih misterija. Misliš da je moguće tumačiti Božije misterije iz sebičnih razloga. Nemoguće! Ako si sebičan ti ne možeš ni djete naučiti očenaš da avlja je rga dijete neće primiti od tebe a kamoli da tumačiš nekome Božanse misterije. Sebičan čovjek nemože izaći ni iz sobe da se ne osvrće za sobom a kamoli da se uzdigne do Božanskih visina kako bi mogao nekome nešto protumačiti.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 12 lis 2010 17:18 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 30 srp 2010 11:36
Postovi: 662
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
bit će dobro napisao:
kako to sve može imti veze s tumačenjem Božijih misterija. Misliš da je moguće tumačiti Božije misterije iz sebičnih razloga. Nemoguće!

bilo je moguce "u pocetku", ne vidim razlog zasto i danas ne bi bilo moguce.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 24 stu 2010 13:08 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 03 ruj 2010 16:09
Postovi: 68
Lokacija: bih
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
kako to sve može imti veze s tumačenjem Božijih misterija. Misliš da je moguće tumačiti Božije misterije iz sebičnih razloga. Nemoguće! [/quote]

bilo je moguce "u pocetku", ne vidim razlog zasto i danas ne bi bilo moguce.[/quote]



Objasni molim te što si mislio s ovom rečenicom i tko je to i nakoji način tumačio Božji misterij iz sebičnih razloga


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 05 pro 2010 15:31 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 30 srp 2010 11:36
Postovi: 662
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
bit će dobro napisao:

Citat:
bilo je moguce "u pocetku", ne vidim razlog zasto i danas ne bi bilo moguce.


Objasni molim te što si mislio s ovom rečenicom i tko je to i nakoji način tumačio Božji misterij iz sebičnih razloga


pa biblijski djavo. e sad, tko i sto je on, ne zna nitko. mislim da nije ni teologija dala odgovor na to pitanje. prilicno jasno je da zeli vlast, a opet, i ljudi je zele, prema tome ima djavla i u ljudima, samo sto je to nekima jako tesko priznati. a idiotski je tvrditi da se bilo tko u potpunosti oslobodio poriva za vlascu. zato i Isus kaze: "budi posljednji i bit ces prvi", ili tako nesto... neznam ti ja napamet te citate.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 8 post(ov)a ] 

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 6 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr