www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 10:21

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 3 post(ov)a ] 
Autor Poruka
 Naslov: LIJENOST
PostPostano: 27 lis 2010 08:35 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 22 lip 2010 19:38
Postovi: 175
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Uvik se pitam za taj grijeh lijenosti. Koliko lijen moras biti da je to kazna?? Ako ja radim i svoje slobodne dane pocistim stan i nemam sto drugo da radim i ako gledam tv jeli i to lijenost?? Ne mogu razumiti kako i koliko lijen moras biti da je to grijeh. Jer neki put se osijecam krivom kad gledam tv ili se odmaram. Jeli neko od vas to zna bolje?? Hvala!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: LIJENOST
PostPostano: 27 lis 2010 08:40 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 11 ruj 2007 13:24
Postovi: 2127
Lokacija: metropola
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
mala alex napisao:
Uvik se pitam za taj grijeh lijenosti. Koliko lijen moras biti da je to kazna?? Ako ja radim i svoje slobodne dane pocistim stan i nemam sto drugo da radim i ako gledam tv jeli i to lijenost?? Ne mogu razumiti kako i koliko lijen moras biti da je to grijeh. Jer neki put se osijecam krivom kad gledam tv ili se odmaram. Jeli neko od vas to zna bolje?? Hvala!



i Bog se odmarao sedmi dan
zašto ne bi i ti?

mislim da si sasvim sposobna razumjeti zabušavanje kad se protežeš ko mačka po kauču npr 3,4.5 sati .. a znaš da imaš neki poslić obavit, a ipak ga ostavljaš za sutra, prekosutra ...

a opet, ponekad je čovjek toliko strven i umoran da kad dođe kući, što mu preostane nego se lipo najest, otuširat i provest koju uru uz kakvu knjigu i sl., jednostavno ostavljajuć onej nered po kući koji bi se eventualno mogao i počistiti .. pa ipak, ostaviš za sutra ..

dakle, mislim da tu ima više faktora: vrijeme, tjelesna umornost, odmornost, hitnoća nečeg ..

jedostavno, vjerujem da je svak sposoban u svojim kostima osjetiti kad odmaranje prelazi u zabušavanje.

ora et labora


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: LIJENOST
PostPostano: 27 lis 2010 13:40 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 30 ruj 2010 22:52
Postovi: 335
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Sviđa mi se kako je vox to objasnila. Slažem se!
Samo bih dodala kako svi govorimo kad nabrajamo tih sedam glavnih grijeha kako je riječ o lijenosti, a to tu konkretno uopće nije!
Riječ je o DUHOVNOJ LIJENOSTI - ona je na tom popisu - to je kada smo lijeni npr. pomoliti se, uzeti Bibliju u ruke i slušati što nam Bog progovara...
Naravno, ostaje na snazi i ono od vox rečeno... na takvu je lijenost mala alex i mislila... Eto, samo mali dodatak kako ima još jedna lijenost...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 3 post(ov)a ] 

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 7 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr