www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 29 ožu 2024 15:26

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 57 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6
Autor Poruka
 Naslov: Re: NE SUDITI!
PostPostano: 01 vel 2012 07:48 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 27 lip 2010 09:31
Postovi: 705
Lokacija: BIH
Podijelio: 22 zahvala
Zahvaljeno je: 34 zahvala
Ja mislim da suditi znači - u svome srcu nikoga neosuditi, u svome srcu nepoželjeti da druga osoba završi u paklu....to što ti veliš drugima za abortus, to smatram ok, jer ti to njima govoriš jer im želiš dobro,jer im neželiš abortus,već ih potičeš na novi život,jer i te su osbe same bile embrij,i treba im se reći da i djećica koja su embrij imaju pravo na život,ti im to negovoriš iz namjere da bi ih povrijedila, već im želiš pomoći...BOG TE BLAGOSLOVIO


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: NE SUDITI!
PostPostano: 01 vel 2012 07:49 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 27 lip 2010 09:31
Postovi: 705
Lokacija: BIH
Podijelio: 22 zahvala
Zahvaljeno je: 34 zahvala
mali ispravak : u svome srcu poželjeti da druga osoba završi u paklu...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: NE SUDITI!
PostPostano: 01 vel 2012 08:02 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 27 lip 2010 09:31
Postovi: 705
Lokacija: BIH
Podijelio: 22 zahvala
Zahvaljeno je: 34 zahvala
I sam Bog osuđuje grijeh, al ne i čovjeka, čovjeka osuđuje njegova slobodna volja koju mu je Bog dao,i Bog nemože ići protiv čovjekove slobodne volje, jedino ako ga sam čovjek moli da on kao mali čovjek podvrgne svoju volju, Božijoj volji...a Božija volja nije pobačaj,nije samoubojstvo,nije gatanje i vračanje,nije ni krađa,ni alkohol, ni doroga itd.....Božija volja su darovi Duha Svetoga,ljubav,Bogo bojaznost,čovjek koji se drži 10 Božiji zapovjedi,i izvršava ih,molitva-i to život neprestane molitve itd...
A to što su neki ljudi tebi poznati počinili grijeh,i to što se tebi nesviđa taj grijeh,i sam čin grijeha osuđuješ,i još im propovjedaš,nebi li i one shavtile vrijednost ljudskog života,i više to nikad neuradile,činiš dobro...stalo ti je da tim osobama bude dobro,a pobačaj nije dobro,već zlo,ti im neželiš pobačaj,ti si im prijateljica,a one su same sebi, nepriajteljice jer one nisu protiv pobačaja.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: NE SUDITI!
PostPostano: 01 vel 2012 11:59 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 30 ruj 2011 21:43
Postovi: 442
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Hvala ti puno SAN, počela sam sumnjati u sebe kad su me napali da kakva sam ja to vjernica, tako bezobzirna, da samo isprazno moraliziram, da glumim misionara, čak sam se mislila ispovijediti zbog toga jer su me uvjerili da sam ja njih povrijedila i osudila (iako u svom srcu nisam osjećala nikakvu težinu, kakvu inače osiječam kad pogriješim).

BTB


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: NE SUDITI!
PostPostano: 01 vel 2012 12:31 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 27 lip 2010 09:31
Postovi: 705
Lokacija: BIH
Podijelio: 22 zahvala
Zahvaljeno je: 34 zahvala
Hvala dragome Bogu,
svako je krivac za sebe,i nikog neće osuditi tuđi grijesi, već osobni grijesi, osobno nepokajano srce, nisi ti kriva za tuđe neispravne stavove, što više ti si i dobra osoba, HRABRA, pa se usudiš reći ono što je ispravno, a to je svakako pravo na život, život bez pobačaja, Bog govori kroz tebe tim osobama, hoće da im ukaže na ispravan put kroz tvoj govor da je pobačaj zlo, poslužio je se tobom, da im veliš kako pobačaj nije dobro, već veliko zlo, za njihovo dobro, Bog se služi tobom da im veliš što je ispravno, a sad njihova slobodna volja će odlučiti kako će sami krojiti svoju sreću i hoće li ići trnovitim uskim putem, ili prostranim širokim putem...
BOG TE BLAGOSLOVIO, I NEMOJ SE PODCJENJIVATI, JER DRAGOCJENA SI U BOŽIJIM OČIMA, BOG TE LJUBI, LJUBI, POGOTOVO LJUBI TVOJE ISPRAVNE STAVOVE I PONAŠANJE, SLUŽENJE BOGU, I POŠTIVANJE 10 BOŽIJI ZAPOVJEDI......Bog ljubi i druge ljude, al pošto im je dao slobodnu volju, na njima je odluka, ili Bog i život vječni ili sotona i vječna propast.....sami biraju, sami kroje, nitko nikoga nemože osuditi, već nas grijeh osuđuje, jer plaća grijeha je smrt, Bog oprašta, On je ljubav, al sotona neoprašta, On je onaj koji želi duše odvući u pakao...
anđeli neka te čuvaju....


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: NE SUDITI!
PostPostano: 01 vel 2012 15:02 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
zelimbitiponizna napisao:
Da li je osuđivanje kada govoriš protiv abortusa osobama koje su za abortus? Kako iznositi svoje stavove da se drugi ne osijećaju kao da ih osuđuješ? Ili pred takvim osobama uopće ne bi trebala iznositi stavove? Kako onda širiti Božju riječ? Nije mi baš kristalno jasno to oko osuđivanja, nikad ne upirem prstom u nekoga, već pričam općenito pa se opet nađe uvrijeđenih.


,postoji mjesto i prostori kad se može govoriti..

..nema smisla govoriti osobi ..koja te ne želi slušati..

..več naprimjer..govoriti onom ..tko to na neki način zatraži od tebe..

..ili na nekom skupu gdje se ta tema može....dotaknuti...

..ili ako netko traži da se izjasniš i kažeš svoj stav...

..ako postoji neka skupina poput ..."Babe" itd..tzv..koje brane "prava" žena...
..onda se može i sukobiti i svađati sa njima..
..ako njih nije sram što podržavaju abortus..
..nije ni mene sram...sa njima se svađati... :a1163:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: NE SUDITI!
PostPostano: 01 vel 2012 18:55 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 10 lip 2008 20:55
Postovi: 3438
Lokacija: Santa Fe (New Mexico)
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 72 zahvala
zelimbitiponizna napisao:
Da li je osuđivanje kada govoriš protiv abortusa osobama koje su za abortus? Kako iznositi svoje stavove da se drugi ne osijećaju kao da ih osuđuješ? Ili pred takvim osobama uopće ne bi trebala iznositi stavove? Kako onda širiti Božju riječ? Nije mi baš kristalno jasno to oko osuđivanja, nikad ne upirem prstom u nekoga, već pričam općenito pa se opet nađe uvrijeđenih.

Duhovna djela milosrđa su:

1. savjetovati dvoumne,
2. poučiti neuke,
3. pokarati grešnike,
4. utješiti nevoljne,
5. oprostiti uvrede,
6. strpljivo podnositi nasilnike,
7. moliti Boga za žive i za mrtve.
(Veliki katekizam svetog Pija X.)


...opomenuti čovjeka na lijep, razborit, štoviše, na mudar način, u mnogim okolnostima naša je sveta dužnost. Objava Božja, sadržana u Bibliji i tumačena Učiteljstvom Crkve daje nam mnoge upute. Sjetimo se nekih od njih: »Tko kori čovjeka, nalazi poslije veću milost nego onaj koji laska jezikom« (Izr 22,23). »Bolji je javni ukor nego lažna ljubav. Čestiti su udarci prijateljevi, a lažni poljupci neprijateljevi« (Izr, 27,5-6). Na drugom mjestu: »Ne optužuj prije nego što istražiš, prvo promisli, pa onda ukori« (Sir 11,7). »Ispitaj svojega prijatelja: možda nije ništa učinio, pa ako je štogod učinio, da ne učini više... Ne vjeruj svemu što čuješ... Ispitaj svojega susjeda prije nego što zaprijetiš i poslušaj zakon Svevišnjega« (Sir 19,13-17). Isus nas kod Mateja potiče na bratsku opomenu: »Pogriješi li tvoj brat idi i pokaraj ga nasamo. Ako te posluša, stekao si brata. Ne posluša li, uzmi sa sobom još jednog ili dvojicu, neka na iskazu dvojice ili trojice svjedoka počiva svaka tvrdnja. Ako ni njih ne posluša, reci Crkvi (tj. zajednici braće i sestara u vjeri). Ako pak ni Crkve ne posluša, neka ti bude kao poganin i carinik« (Mt 19,15-17). Takvim, dakle, mjerilima Božje mudrosti i ljudske razboritosti, u čistoj i dobroj savjesti, ne u ljutini, u negativnom afektu, u prijetnjama, uvijek prema danim okolnostima, svaki od nas treba da se trudi i zauzima za obranu nedužnog života pod majčinim srcem ili u zadnjoj bolesti, ako bi taj bio u opasnosti... U takav "boj" moramo ići čiste duše i s molitvom u srcu. Bog će nam dati pravu riječ i točan način. Ivan Fuček "Osoba-Savjest"


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 57 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 8 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr