www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 tra 2024 11:01

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 57 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov: NE SUDITI!
PostPostano: 09 lis 2006 19:59 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 08 tra 2006 23:20
Postovi: 141
Lokacija: Paradiso (CH)
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Jedno je reći: brat Ćubela je lagao, a drugo je reći: sveti Ćubela je lažov!

Čitajući tekst iz evanđ. po Mt 7, 1-5 gdje početak ide ovako:
"Nemojte suditi, da ne budete suđeni! ...", potaknut sam na pitanje upućeno vama: što zapravo te ozbiljne riječi Gospodinove znače, kako ih protumačiti, što nam je htio kazati, upozoriti i što, ili koga (ne)smijemo suditi?

Hvala na vašem sudjelovanju i ohrabrenju.
Pozdrav iz Paradisa.
Smjerno u Kristu Ćubela :D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 09 lis 2006 22:16 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 25 kol 2006 21:09
Postovi: 580
Lokacija: Split
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
Moj stav o tome je da mjeru kojom ja budem mjerio druge ce se mjeriti i mene. Prema tome, ne sudite nikoga :)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: ....
PostPostano: 09 lis 2006 22:26 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 03 lis 2006 13:22
Postovi: 78
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
suditi, osuđivati, prosuđivati... hm, Isus uopće nije bio oštar prema grešnicima, čak naprotiv! Ali je zato bio IZUZETNO OŠTAR I KRITIČAN prema onima koji su se dičili Bogom i svojom vjerom, a zapravo su u praksi kršili sve ono na što su se pozivali... pogledajte samo Hrvatsku - veeeeelike hrvate i katolike, koji se busaju u prsa, a s druge strane mita i korupcije na sve strane od istih tih "katolika"! Jao njima kada dođu Bogu pred istinu!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: NE SUDITI!
PostPostano: 11 lis 2006 10:09 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 tra 2006 21:52
Postovi: 1232
Lokacija: Dubrovnik
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
Ćubela napisao:
Jedno je reći: brat Ćubela je lagao, a drugo je reći: sveti Ćubela je lažov!

Čitajući tekst iz evanđ. po Mt 7, 1-5 gdje početak ide ovako:
"Nemojte suditi, da ne budete suđeni! ...", potaknut sam na pitanje upućeno vama: što zapravo te ozbiljne riječi Gospodinove znače, kako ih protumačiti, što nam je htio kazati, upozoriti i što, ili koga (ne)smijemo suditi?

Hvala na vašem sudjelovanju i ohrabrenju.
Pozdrav iz Paradisa.
Smjerno u Kristu Ćubela :D


Ne vidim da se tu ima sto posebno tumaciti, vec najjednostavnije i doslovno prihvatiti te rijeci. Bozja je to poruka koja jednostavno znaci da nikome nikada ne sudimo, jer takvo sto ima posljedice. 'Nemojte suditi, da ne budete sudjeni' ujedno podsjeca tko jedini ima vlast suditi, Onaj koji jedini ima vlast baciti u pakao, ili dopustiti ulazak u Njegov pocinak, Vjecni, Besmrtni, Sveti pocinak.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: NE SUDITI!
PostPostano: 11 lis 2006 16:24 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 06 lis 2006 15:58
Postovi: 189
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Ćubela napisao:
Jedno je reći: brat Ćubela je lagao, a drugo je reći: sveti Ćubela je lažov!

Čitajući tekst iz evanđ. po Mt 7, 1-5 gdje početak ide ovako:
"Nemojte suditi, da ne budete suđeni! ...", potaknut sam na pitanje upućeno vama: što zapravo te ozbiljne riječi Gospodinove znače, kako ih protumačiti, što nam je htio kazati, upozoriti i što, ili koga (ne)smijemo suditi?

Hvala na vašem sudjelovanju i ohrabrenju.
Pozdrav iz Paradisa.
Smjerno u Kristu Ćubela :D

Dragi Ćubela, čitajući neke tvoje skorije postove, ne mogu a da se ne zapitam : Da li se ti svesno ili nesvesno postavljaš na mesto moderatora i dirigiraš pravac kretanja postova kroz svoje kratke komentare i pitanja?
Ta nismo na kućnoj grupi pa da se stavljaš na mesto voditelja koji iz sene zapravo samo kormilari lađom (grupom). Zar ne bi bilo lepo da se spustiš na nivo ostalih i iznosiš neka svoja svedočanstva ako već ne želiš teološka razmišljanja. Ne vidim niti razloga da se osećaš kao u stupici pa da se moraš postavljati kao Isus kada je protupitanjima razoružavao svoje neistomišljenike. Budi dio nas. Budimo jedno.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 11 lis 2006 16:58 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 20 vel 2006 12:49
Postovi: 141
Lokacija: zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
ups sory,moja greška,htjedoh citirati jovanov post...leo oprosti,ako možeš izbriši...
Citat:
Dragi Ćubela, čitajući neke tvoje skorije postove, ne mogu a da se ne zapitam : Da li se ti svesno ili nesvesno postavljaš na mesto moderatora i dirigiraš pravac kretanja postova kroz svoje kratke komentare i pitanja?
Ta nismo na kućnoj grupi pa da se stavljaš na mesto voditelja koji iz sene zapravo samo kormilari lađom (grupom). Zar ne bi bilo lepo da se spustiš na nivo ostalih i iznosiš neka svoja svedočanstva ako već ne želiš teološka razmišljanja. Ne vidim niti razloga da se osećaš kao u stupici pa da se moraš postavljati kao Isus kada je protupitanjima razoružavao svoje neistomišljenike. Budi dio nas. Budimo jedno.

:?: :?: :?: :?: :?: :?: :?:


tako je trebalo izgledati


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: NE SUDITI!
PostPostano: 11 lis 2006 18:20 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 08 tra 2006 23:20
Postovi: 141
Lokacija: Paradiso (CH)
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Jovan napisao:
Ćubela napisao:
Jedno je reći: brat Ćubela je lagao, a drugo je reći: sveti Ćubela je lažov!

Čitajući tekst iz evanđ. po Mt 7, 1-5 gdje početak ide ovako:
"Nemojte suditi, da ne budete suđeni! ...", potaknut sam na pitanje upućeno vama: što zapravo te ozbiljne riječi Gospodinove znače, kako ih protumačiti, što nam je htio kazati, upozoriti i što, ili koga (ne)smijemo suditi?

Hvala na vašem sudjelovanju i ohrabrenju.
Pozdrav iz Paradisa.
Smjerno u Kristu Ćubela :D

Dragi Ćubela, čitajući neke tvoje skorije postove, ne mogu a da se ne zapitam : Da li se ti svesno ili nesvesno postavljaš na mesto moderatora i dirigiraš pravac kretanja postova kroz svoje kratke komentare i pitanja?
Ta nismo na kućnoj grupi pa da se stavljaš na mesto voditelja koji iz sene zapravo samo kormilari lađom (grupom). Zar ne bi bilo lepo da se spustiš na nivo ostalih i iznosiš neka svoja svedočanstva ako već ne želiš teološka razmišljanja. Ne vidim niti razloga da se osećaš kao u stupici pa da se moraš postavljati kao Isus kada je protupitanjima razoružavao svoje neistomišljenike. Budi dio nas. Budimo jedno.


Poštovani Jovane,
počinješ s "dragi Ćubela", a onda opališ po meni bez ikakva razloga. Dakle, sudiš brata svoga. Upravo ono što sam i htio pitati: Što znači (ne) suditi?
Moja nakana nije postaviti se za moderatora, već nešto drugo: služiti, pitati i odgovarati i tomu sl.. Potpuno si u krivu sa svojim pretpostavkama-osudama da se ja negdje podižem i sl.. Preoštar ti je ton poštovani sugovorniče. Ja se ne trebam nigdje spuštati jer se nisam ni podigao. Ako su te neke moje rečenice ili pitanja odveli na krive zaključke-osude, to nije moj problem, jer nisam niti ironično niti dvosmisleno pisao-mislio.

Daješ mi savjet, valjda dobronamjerni, da budem dio vas, kao da ja to nisam. Ne razumijem što si želio reći. Nisam toliko pametan da sad tvoje riječi "mogu nositi". Mogao si mi se prije ovoga izleta javiti na PP, a ne trčati pred rudo.

Svako dobro ti želim i mir Gospodinov.
Smjerno u Kristu brat Ćubela :D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 11 lis 2006 20:20 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 20 vel 2006 12:49
Postovi: 141
Lokacija: zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
postoje ljudi koji vole prozivati i upirati prstom...ali svi znamo kako je se teško nositi kad je prst okrenut prema nama
često uhvatim sebe kako sudim drugima zato što sude drugima
svi imamo to nešto u sebi,što nam olakšava činiti krive korake
jovan je definitivno izletio,pa ajde sad prihvati to kao nasmiješeni na drugom topicu i primjeni svoje riječi na sebe
on je to bez ljutnje napravio...hoćeš li i ti?
ja ne znam kako ti zamišljaš forum,ali po meni forum je mjesto gdje se pita, diskutira, najgore je kad samo jedni druge tapšamo po ramenu,a u biti i ne mislimo tako....
e sad sam preumorna da bih pisala o postavljenom pitanju,ali ja mogu samo zahvaliti postavljaču pitanja, jer me natjerao malo više o tome razmišljati (što možda i nije dobro,s obzirom da sam plavuša)
no sutra ću sigurno s vama podijeliti svoje mišljenje...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 11 lis 2006 22:49 
Odsutan
Počivao u miru Božjem
Počivao u miru Božjem

Pridružen: 31 sij 2006 18:58
Postovi: 685
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
što znači suditi drugima???

to zači da imamo neka SVOJA mjerila po kojima određujemo da li netko odgovara njima ili ne

dakle ako smo mi zaključili iz svojih dosadašnjih iskustava i promišljanja, da osoba prolazi "test"...onda je ok...
a ako ne...nije ok

dakle kad bi bilo po nama...malo bi se razlikovali...svi bi bili isti
a i usputno se igramo "Boga"

što to znači dalje...

da mi svoj sud ne smijemo promijeniti...

jer mijenjajući svoj sud ...klasifikacije ljudi bi morale pod ponovnu analizu...dakle pogriješili smo...


sudeći druge vrlo često dovodimo do negativnih razmišljanja,koja sigurno nisu u skladu sa Božijim...te se na taj način udaljujemo od Boga

sudeći druge....trošimo vrijeme na razmišljanje o tome kako se trebaju drugi popraviti, umjesto da razmišljamo o tome kako se mi trebamo popraviti


Bog nam je dao zdrav razum ...možemo zaključiti što je ispravno a što ne...te na taj način mijenjati sebe..

no razmišljati o drugima sa negativnim nabojem emocija, dovodi do sve veće mržnje srca...a znamo da Ljubav i mržnja ne idu zajedno...
dakle ne dajemo mjesta Bogu da se nastani u nama

sudeći druge pokušavamo dati drugima do znanja da mi nismo takvi...da smo mi bolji....
što je u direktnom suučešništvu sa našim egom ....i ohološću

a svi znamo da je ona jedna od jačih prepreka Bogu



e sad...većina nas je odraslau tračerskom društvu...
i vrlo često...brbljamo o drugima čisto radi konverzacije....

e sad...kad bi to vrijeme posvetili pričanju o Bogu...kako bi to divno bilo :D



jel si možemo zamisliti Isusa kako sjedi na večeri i olajava svoje susjede :? :shock: :D

ne ide...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: NE SUDITI!
PostPostano: 12 lis 2006 11:41 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 06 lis 2006 15:58
Postovi: 189
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Poštovani Jovane,
počinješ s "dragi Ćubela", a onda opališ po meni bez ikakva razloga. Dakle, sudiš brata svoga. Upravo ono što sam i htio pitati: Što znači (ne) suditi?
Moja nakana nije postaviti se za moderatora, već nešto drugo: služiti, pitati i odgovarati i tomu sl.. Potpuno si u krivu sa svojim pretpostavkama-osudama da se ja negdje podižem i sl.. Preoštar ti je ton poštovani sugovorniče. Ja se ne trebam nigdje spuštati jer se nisam ni podigao. Ako su te neke moje rečenice ili pitanja odveli na krive zaključke-osude, to nije moj problem, jer nisam niti ironično niti dvosmisleno pisao-mislio.

Daješ mi savjet, valjda dobronamjerni, da budem dio vas, kao da ja to nisam. Ne razumijem što si želio reći. Nisam toliko pametan da sad tvoje riječi "mogu nositi". Mogao si mi se prije ovoga izleta javiti na PP, a ne trčati pred rudo.

Svako dobro ti želim i mir Gospodinov.
Smjerno u Kristu brat Ćubela :D[/quote]
Izvini Ćubela, dragi brate, zbog mojih predrasuda javno izrečenih. Odmah po slanju posta bilo mi je jasno da sam pogrešio. Nisam imao mir. Bit će da je to zbog toga što odavno nisam posećivao Forum, a to je bilo iz vremena kada si ti sa još nekima vodio polemičke postove. Ali sada uviđam da ste svi, manje više, izrasli u komunikaciji i da vam je ljubav koja sve opravdava, sve prašta i podnosi, svemu se nada...glavni princip ophođenja jednih s drugima. Osudio sam te u srcu, a i javno onim svojim postom, zato te još jednom molim izvini (ne preko PP nego javno).
:oops:
:twisted:
----------------------------------
Pozdrav u Hristu,
Jovan


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 57 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 32 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr