www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 23 tra 2024 10:39

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 135 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 14  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 20 pro 2010 14:26 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 28 kol 2009 11:42
Postovi: 1552
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 12 zahvala
Zahvaljeno je: 62 zahvala
zdrave napisao:
Johny, Frane, i ostali ZAGOVARATELJI (legalizacije?) abortusa, nemojte slučajno, ako se pojavi tema o Afganistanu, o stradanjima u poplavama ili npr. o ubojstvu Luke da se ZGRAŽATE. U lice bih vam rekao da L-A-Ž-E-T-E,……jer ako je začetom djetetu Bog dao dušu - to je ČOVJEK...UBIJENI!
Ubojstvo čovjeka iglom, kiselinom, puškom ili plinskom komorom je UBOJSTVO i počnimo stvari zvati svojim imenima. I vas, branitelje/zagovaratelje abortusa treba žaliti više nego one žene koje SVJESNO abortiraju jer su sigurno manje upoznate s Pismom, Evanđeljem…s Božjim zakonima nego vi, koji ipak ODOBRAVATE tu grozotu! Ako ne - čemu nasrćete na one koji tvrde da je abortus SMRTNI grijeh.
Ne osuđujem ni te majke ni vas, ja samo ukazujem na paradoks, ali i ovaj u koji se uvaliste!
Hitler, Čaušesku, Staljin….ubijali su! Kako ih zovemo? Mame koje i po 2.-3. put abortiraju - kako ćete ih zvati?
.
Istina je da učenici pitaju: Tko će se onda spasiti, a Isus odgovara: "Što je ljudima nemoguće, Bogu je moguće"!
Ali KADA, kako? Zar i kad griješimo unatoč glasu savjesti, usprkos ZNANJU da je budući čin smrtni grijeh; usprkos nedostatka 100-postotne opravdanosti tog čina (kad bi postojala, grijeha ne bi ni bilo)?!
Bog SVE može, ali ne i da spasi nas - ako to sami ne želimo...
.
Savjest, ali i vlastito abortirano/ubijeno dijete, ponavljam, pred Bogom će reći: "Mama, nisi me željela"! Bit će joj sudac jer Božje Milosrđe je veliko, neizmjerno, ali ne takvo da se pozivamo na Nj: "Bože, Ti si milosrdan. Učinit ću to, a onda ću se pokajati i Ti ćeš mi oprostiti"! - I Hitler je gladio koluba gledajući kako se izvršavaju njegove zapovijedi - ubijanje.
Zar će sad i Johny, Fran i drugi negirati da savjest, baš svačija, pamti sve? SAVJEST mame je reagirala PRIJE ubojstva, kako ju je ignorirala, pogazila, utišala. Dok je živa, dakako, ima nade...ako se ISKRENO pokajala, a ne otišla i na 3. abortus. Sve i SVI ćemo više toga znati "u Onaj dan"!...
A do tada, razmislimo: 1. Nisam mislio da će Fran po svom običaju skrenuti temu i 2. Nije li dosta međusobnog prepucavanja? Radije čujemo TKO i KOLIKO je potencijalnih mama-ubojica uspio odgovoriti od toga čina i u tome uspio i najbitnije KAKO?!
TO bi trebalo biti tema, kreativna, a ne ovo optuživanje "Ti si takav"!
(A da "ugasimo" ovu temu i do Božića SVI kao sudionici u njoj molimo za da Novorođeni ukloni iz našeg naroda tu bijelu kugu...I da prikazujemo sv. Mise? Ja više neću sudjelovati u ovome).


Zdrave kad ovo pročitam šta si napisao dobivam osjećaj da uopće nisi pročitao ništa od onoga šta sam ja napisao ili šta je Fran napisao i neki drugi. Porobat ćemo opet pa ćemo vidjet jel ide.

Nitko nije zagovarao abortus niti ga opravdavao. Ja sam rekao da sumnjam u veliku halabuku koju ljudi rade oko abortusa ako ona ne ide ruku pod ruku s konkretnom akcijom, tipa ovo šta radi vlč. Glogović. On sam kaže od te potresenosti i suza nema ništa. Dakle ne vjerujem ti da ti je stalo do te djece i do tih žena, jednostavno ne vjerujem.

Drugo čini mi se da imamo krivo shvaćanje pokajanja ili ga ja krivo shvaćam. Koliko ja razumijem stvar Božja milost nas vodi do pokajanja i obraćenja, i Božja ljubav, a meni se čini da neki misli da oni svojim kvazi dobrim djelima, ili svojom nazovi pravednošću čine to da ih Bog voli il da se Bog smiluje. Pitanje je šta uzrokuje šta???

Koliko ja shvaćam Božja ljubav uzrokuje i pokajanje i obraćenje i posvećenje, a ne da naše pokajanje uzrokuje Božje djelovanje. S tim da je i bitan faktor slobodna volja.

Meni je jasno da mnogi misle da su bolji i od žena koje su abortirale i od narkomana i od ne znam koga, ali bez Božje milosti, zna se tko bi se spasio. Ne bi se spasio nitko.
Naveo sam ti priču iz knjige Jamesa Manjackala o ženi koja je abortirala dvoje djece, ne jedno, nego dvoje, i vidimo kako je to završilo.
Za koga ima nade a za koga nema je na Bogu da presudi, a ne na nama, jer mi ne poznamo Boga toliko dobro da možemo presuđivati tko će ići gdje, a tko gdje neće ići, kome će se Bog smilovati a kome neće.

Još jedna stvar lako je svari nazivati pravim imenom sa sigurne udaljenosti, tamo gdje se to mene ne tiče, dakle ako je neka curica silovana sa 13 lako je meni govoriti da je ona ubojica. Ali ako ja nisam prošao što je ona prošla ja ju ne mogu razumjeti nikako. Nema te knjige koja će ti dočarati taj horor dok ga sam ne doživiš.
Tako bi isto mogli i Bogu reći šta on zna o patnji da Isus nije bio zvjerski mučen i na najbrutalniji način egzekutiran. Pogledajmo apostole šta su napravili kad su bili suočeni s križom, vjetar pod noge, svi su pobjegli glavom bez obzira. Eto takvi smo mi ljudi, slabi.


Zadnja izmjena: johnny 5; 20 pro 2010 14:37; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 20 pro 2010 14:33 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 22 sij 2010 04:44
Postovi: 199
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
mislim da ovdje nitko ne podupire legalizaciju abortusa i iskreno ne znam iz čega si to zaključio..spor je nastao oko matematičke jednadžbe abortus=četnici= Hitler etc. ako sam dobro shvatila...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 20 pro 2010 15:16 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 30 ruj 2010 22:52
Postovi: 335
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
ANTE KATOLIK napisao:
Johnny, jel to dijete koje joj je Rus napravio umobolno, gubavo, zaostalo?
:a1430:
Život je život, i svoje dostojanstvo imaju i umobolni i gubavi i zaostali. Bog je svima udahnuo život i stvorio im duhovnu dušu. Nemamo nikakvo pravo niti te malene sakatiti i ubijati! :twisted: :twisted: :twisted:
Isus je rekao: "Što god učiniste jednom od ove moje najmanje braće, meni ste učinili!".
Isus se s njima poistovjećuje!

Zapovijed o nepovredivosti ljudskog života ("Ne ubij!") nalazi se u centru Dekaloga!
Nitko nema pravo oduzeti nevini ljudski život, a koji život može biti neviniji od onoga koji je još u utrobi svoje majke?!!
U "De abortu procurato", Izjavi o namjernom pobačaju svete kongregacije za nauk vjere, stoji kako ljudski život opstoji pod Božjom zaštitom, a krv čovjekova viče k Bogu. Govori se kako kršćani pobačaj od davnina smatraju ubojstvom i teškim grijehom koji se osuđuje najvećom strogošću. II. Vatikanski koncil naziva ga "gadnim zločinom", a Pavao VI. kaže: Crkvena nauka o tome nije se promijenila niti s nikada ne može promijeniti.
Dokument nadalje govori kako je pravo na život temeljni uvjet ostalih dobara osobe i zato se treba štiti više nego stala dobra. Nepovredivo pravo na život pripada i najstarijem starcu i neizlječivom bolesniku.
Spominje se nadalje neki prigovori koji se daju u tom pogledu: npr. da je zdravlje majke dovedeno u opasnost, pa čak i životnu; da dijete može sa sobom donijeti u obitelj velik teret posebno ako se opravdano drži da će biti invalid zbog neke mane; može tištiti i neki drugi teret kao kao pitanje časti i sramote u nekim krajevima ili smanjenje građanskih prava i časti i slično. Na to se daje idući odgovor:
Ti razlozi objektivno nikada ne mogu dati odlučivanja o životu drugog čovjeka.Razni razlozi koji se iznose ne vrijede da se ozakoni sloboda pobačaja. Život djeteta treba se pretpostaviti svaom mišljenju.
U zaključku se donosi citat Rim 8,18: "Smatram zaista da patnje ovoga vremena nisu dostojne buduće slave koja će se objaviti u nama".


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 20 pro 2010 15:17 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 06 sij 2010 12:30
Postovi: 65
Lokacija: Ri
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
hm...a što je sa muškarcima koji svjesno abortiraju?
Ne mislim pri tom na liječnike koji čine sam zahvat, već mislim na one frajere koji ne samo da ne žele da se dijete rodi, pa taj problem ostave ženi da ga sama rješava, nego to dijete ne žele ni priznati kada se rodi. Kolika je njihova krivnja i da li bi nekažnjavanje istih također bila do neba urlajuća nepravda?

zdrave napisao:
Hoće li jednoga dana biti za takvu mamu najveći užas kad odmah uz Boga bude njeno ubijeno čedo i upirući prstom bude joj sudac? Možda, ali zasigurno će biti tužitelj i svjedok - majčina zločina.


a na očev zločin... koji je majku vjerovatno nagnao na zločin... ćemo zažmiriti...pa ga nećemo niti spomenuti.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 20 pro 2010 15:23 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 10 lip 2008 20:55
Postovi: 3438
Lokacija: Santa Fe (New Mexico)
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 72 zahvala
Lipi pozdrav svima na ovoj temi lol. :grlim te:
Budući da ovde ima manje više mlaćenje prazne slame koje čak ni ja ne stignem pratit i odgovarat, a budimo realni visim ovde cile dane i mlatim slamu, odgovarat ću samo Zdravkanu i Katoliku (i koliko stignem ostalima).
Rado bi ulazio i sa ostalima u rasprave ali tko bi imao toliko cajta za sve to. :|

A realno gledajući Zdrave mi je posebno pri srcu, tako da njemu svakako moram odgovarati. :lol:
No sad iman nekog posla, navečer se tipkamo Zdravkane ok? :lol:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 20 pro 2010 15:46 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 04 lis 2010 12:44
Postovi: 657
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
Vedra napisao:
ANTE KATOLIK napisao:
Johnny, jel to dijete koje joj je Rus napravio umobolno, gubavo, zaostalo?
:a1430:
Život je život, i svoje dostojanstvo imaju i umobolni i gubavi i zaostali. Bog je svima udahnuo život i stvorio im duhovnu dušu. Nemamo nikakvo pravo niti te malene sakatiti i ubijati! :twisted:


Ovo je bio sarkazam na Johnnyev lažni humanizam.

Ideologija današnjeg modernog svijeta je sofisticirani nacizam, zamaskiran u humanizam.
Pobačaj, eutanazija, sterilizacija žena u "prenapučenim" zemljama, kontracepcija...i to sve pod plaštem "ljudskih prava"...i onda to naše žene prihvaćaju kao tekovinu modernog doba.
Ubojstvo, ono najpodmuklije...nije toliko kriva žena kojoj su isprali mozak i praktički je prislili da potpiše ugovor s Vragom nego mašinerija koja to propagira...Goebels je bio mala beba za ove masone. MALA BEBA.
Ljudi nisu ni svjesni kakva nas KAZNA čeka radi ove nevine krvi. Sve nas, jer živimo na istoj planeti i svi ćemo ispaštat...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 20 pro 2010 15:52 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 30 ruj 2010 22:52
Postovi: 335
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
ansev napisao:
hm...a što je sa muškarcima koji svjesno abortiraju? a na očev zločin... koji je majku vjerovatno nagnao na zločin... ćemo zažmiriti...pa ga nećemo niti spomenuti.

Ponekad je veći grijeh na drugima nego na majkama čije su utrobe učinjene komorama smrti.
Muškarci rjeđe ispovijedaju da su "počinili" abrotus (rijetko, rijetko tko), a možda imaju i veću odgovornost od svoje supruge, djevojke..
A doktori i medicinsko osoblje koji to ubojstvo vrše ili pomažu pri njemu?
A roditelji i rodbina?
Prijatelji i susjedi?
Mediji?
Država???
Naravno da nisu odgovorne samo majke, mnogi drugi su krivci, možda još i veći...
Treba s tim ženama razgovarati, pomoći kako se može. Često je i razgovor dosta. Treba ekonomski nekako stvar urediti. Treba urediti prihvat te djece ukoliko ih majke neće zadržati da ih barem rode...

Donosim završni dio, neke od poticaje iz Pastirskog pisma o zaštiti nerođene djece biskupa Jugoslavije "Uzvišenost i radost života":
Pobačaj ne može biti istinsko rješenje, pa ni onda kada izgleda jedino moguće.
Važna uloga: očeva, rodbine, prijatelja, znanaca.
Od presudne je važnosti kakav stav vlast zauzima u zakonodavstvu, u socijalno-ekonomskoj i zdravstvenoj politici.

I, kad smo već kod odgovornosti ostalih, dodala bih kako je i izbježivi spontani pobačaj grijeh! Treba mlade supružnike podučiti o već poznatim ili vjerojatnim uzrocima. Zakonodavstvo i vođenje ekonomije trebalo bi se pobrinuti da majka prije i nakon porođaja ima dovoljno slobodnog vremena. (Iz Haring "Kristov zakon").


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 20 pro 2010 19:43 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 tra 2009 20:57
Postovi: 2401
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 68 zahvala
johnny 5 napisao:
Samuel napisao:
I misliš li da to što si napisao treba govoriti prije ili poslije abortusa??????????????
Što bi rekao ženi koja ide da čini abortus,pustio bi je i govorio o milosrđu ili bi joj spominjao i pakao!Svi smo pametni kad se to dogodi i puni sućuti.A jesi li bio u situaciji prije abortusa.Ja jesam!!Misliš li da je i teda dobro govoriti samo o opraštanju?


Drugi put ako se nađeš u toj situaciji moj prijedlog je da kontaktiraš ovog čovjeka, on ima više iskustva i zna šta treba reći i ima ljude koji će moliti, to je onaj svećenik, sjetio sam kako se zove, Marko Glogović i pavlin je a ne dominikanac kao što sam napisao. Dakle svi kojima je toliko stalo do nerođene djece neka se jave ovom čovjeku i neka daju svoj doprinos.
On sam kaže u tekstu:"Uvijek kažem, nema ništa od našeg šokiranja i sablažnjavanja. Ako plačeš zbog prolivene nevine krvi, prestani i daj nam pomozi. To je jedini ispravni put. Od „ajme meni, to je strašno“ nema ništa. Hvala na lijepim riječima, pohvalama i rukovanjima, ali ja trebam konkretnu pomoć."
Link


Znao sam da misliš na njega.
Ali vjeruj da neki ne žele niti čuti u toj situaciji za svečenika,i onda grebi na sve moguće načine,zovi,dosađuj,razgovaraj,jer u tom trenutku vidiš da nigog ne žel slušati,a nas zbog neugodnosti nije htjela otepsti.Ma joj,neopisivo iskustvo i čudan osijećaj,tek kad uđeš u to sve shvatiš da se nešto ozbiljno događa i vuče te da činiš sve što je u tvojoj moći.
Čak smo i mi htijeli uzeti dite,ali,ti mozgovi ko da se zablokiraju!!!
To ti moj đoni u praksi izgleda totalno drukćije


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 20 pro 2010 20:01 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 28 kol 2009 11:42
Postovi: 1552
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 12 zahvala
Zahvaljeno je: 62 zahvala
Samuel napisao:
Znao sam da misliš na njega.
Ali vjeruj da neki ne žele niti čuti u toj situaciji za svečenika,i onda grebi na sve moguće načine,zovi,dosađuj,razgovaraj,jer u tom trenutku vidiš da nigog ne žel slušati,a nas zbog neugodnosti nije htjela otepsti.Ma joj,neopisivo iskustvo i čudan osijećaj,tek kad uđeš u to sve shvatiš da se nešto ozbiljno događa i vuče te da činiš sve što je u tvojoj moći.
Čak smo i mi htijeli uzeti dite,ali,ti mozgovi ko da se zablokiraju!!!
To ti moj đoni u praksi izgleda totalno drukćije


Dobro ak ne bi ta osoba htjela razgovarati s njim, ziher bi on organizirao neke ljude da intenzivno mole za taj konkretni slučaj, barem se nadam da bi tako bilo. A onda možeš i tražit savjet i da moli za tebe tj. pošto si ti u situaciji da kontaktiraš s tom osobom. Uglavnom sad znamo kome se možemo obratiti- vlč. Mario Glogović.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 20 pro 2010 20:13 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 tra 2009 20:57
Postovi: 2401
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 68 zahvala
johnny 5 napisao:
Samuel napisao:
Znao sam da misliš na njega.
Ali vjeruj da neki ne žele niti čuti u toj situaciji za svečenika,i onda grebi na sve moguće načine,zovi,dosađuj,razgovaraj,jer u tom trenutku vidiš da nigog ne žel slušati,a nas zbog neugodnosti nije htjela otepsti.Ma joj,neopisivo iskustvo i čudan osijećaj,tek kad uđeš u to sve shvatiš da se nešto ozbiljno događa i vuče te da činiš sve što je u tvojoj moći.
Čak smo i mi htijeli uzeti dite,ali,ti mozgovi ko da se zablokiraju!!!
To ti moj đoni u praksi izgleda totalno drukćije


Dobro ak ne bi ta osoba htjela razgovarati s njim, ziher bi on organizirao neke ljude da intenzivno mole za taj konkretni slučaj, barem se nadam da bi tako bilo. A onda možeš i tražit savjet i da moli za tebe tj. pošto si ti u situaciji da kontaktiraš s tom osobom. Uglavnom sad znamo kome se možemo obratiti- vlč. Mario Glogović.


No sikiriki,sad smo već i kumovi!!!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 135 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 14  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 10 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
cron
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr