www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 29 ožu 2024 03:10

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 135 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 19 pro 2010 21:17 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 tra 2009 20:57
Postovi: 2401
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 68 zahvala
Johnny i Fran,vidim kak je problem kako je Zdrave "osudio" neke mame,a vidite li vi problem kad ste "osudili Zdraveta,ili je u redu kad vi to radite!
Biti će da je veći problem što se priča o abortusu s gnjušanjem,nego sam čin abortusa.
Nemojte se držati moralnim vertikalama jer to niste.Može se i vama prigovoriti,da sjedite pred kompjutorima i moralizirate svakog koji se naziva krščaninom,i tražite mu trn u oku,ko da je već svet,da li činite što više od toga,to je druga stvar.Ali to vam nije dovoljno.
Šta stalno svi bježe od spominjanja pakla ili da bi netko mogao biti osuđen!
Imam osječaj da se Milosrđe počinje itekako zloupotrebljavati,i sve će biti kao oprošteno,samo navali narode.

Što piše u Bibliji,tko ide u pakao,što Isus kaže o tome?Ili se neki ovdje prave milosrdniji od samog Boga,da pokažu svoju veliku ljubav za neke majke.Ali će kamenovati,onog tko ukaže na grijeh i što je grijeh i zbog ćega se ide u pakao...
Prigovara se jednom krščaninu da se nepravi većim ili pravednijim od drugog,a u istom postu se kroz to upozorenje taj upozoravatelj pravi veći i milosrdniji od samog Boga!
Dajte ljudi,molim vas,spuštajte se na zemlju,i ne iznosite citate na koga vam se prohtje,več ih prvo upotrijebite za sebe.....


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 19 pro 2010 22:13 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 04 lis 2010 12:44
Postovi: 657
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
Bog, koliko bio beskrajno milosrdan, On je u isto vrijeme beskrajno pravedan, te tako niti jedan, pa ni najmanji grijeh neće biti zaboravljen ako se čovjek nije nad njim pokajao i iskupio ga!
Milosrđe bez Pravde je nemoć a naš Bog je moćan, itekako moćan!
Svaka osoba je svemir za sebe i samo Bog poznaje taj svemir i nakane tog srca i samo će ga On sudit ali čovjek koji ima oči i vidi zlo ima pravo progovorit o tom zlu, ali ne da bi sudio i uzdizao sebe nego da bi to zlo raskrinkao i možda kojeg naivca koji sam srlja u to zlo spasio!
To je i bila moja namjera, vjerujem i namjera Zdrave, ali ako nije, ja se ispričavam i neka mi se Bog smiluje! :idea: :oops:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 19 pro 2010 22:17 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 09 svi 2010 09:23
Postovi: 750
Podijelio: 60 zahvala
Zahvaljeno je: 14 zahvala
iz knige "Velika propovijed dječaka Isusa" iz 1995. god.
(izdao i odgovara: o. Zvonimir Škunca)
--------------------------------------
NERODNE GODINE I NESREĆE SU KAZNE ZA GRIJEHE
...Na prirodi ćete vidjeti grijehe svoje! Dat ću plodove i sve ću ih uništiti; samo malo će ostajati i to neće valjati.
Izvana lijepo voće, povrće i ostalo, a iznutra trulež, guba i smrad.
Takve su mnoge duše u dvadesetome vijeku.
.
To je slika grješnih ljudi i MAJKI UBOJICA:
ZAČNU LIJEPI PLOD I UBIJU GA POD SRCEM SVOJIM.
.
Da ljudi žive po Zapovijedima Božjim, Gospodin Bog dao bi toliki urod da bi od izobilja hrana ostajala u polju; istrunula bi i služila za gnojivo.

--------------
MAJKE, KOJE DAJU PLOD SVOJ OD SEBE,
...spasit će se poradi rađanja djece svoje, iako se nalaze u manjim grijesima.
Dobre majke, koje svoju djecu odgajaju za Nebo, čeka Vječna Radost.
Ali u sadašnje vrijeme premalo je žena koje su dostojne nositi ime majke."
-------------------
"SVAKI BRAK KOJEMU DAJEM PLODOVE
…dužan ih je primiti i Meni dati.
Nisam Ja uspostavio brak da se u njemu tijelo naslađuje; Ja sam uspostavio brak da se iz njega daje Meni plod i to do kraja roda žene! - da Mi se stanovnicima napuni zemlja i nebo.
.
Tko ne želi Meni od sebe dati ploda neka ne stupa u bračne veze, neka živi neoženjen - čisto, djevičanski!
Žene koje neće rađati ploda neka ne pristupaju Stolu Mojemu da prime Moje Presveto Tijelo nisu Mene dostojne!
.
Tko ne želi živjeti u Meni nije Me dostojan primati u svoje srce.
Čuvanje od začeća, na bilo koji način - grješno je!
Zato će mnogi Moji sluge svećenici odgovarati za propuste koje Ja nisam dao na zemlju."
-------------------
"BRAČNI DRUGOVI, RASTAVE NEMA DO GROBA!
...Bio život ne znam kako gorak zajednica braka ne razdružuje se nikada"!
-------------------
(toliko o MILOSRĐU za abortus)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 19 pro 2010 23:20 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 tra 2009 20:57
Postovi: 2401
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 68 zahvala
Žalosna je stvar da ljudi kršćani imaju tako pogrešan sud o Božjem milosrđu,tako da im misao na Božje milosrđe postane prigoda za uvrijediti ga tako da neki drže da ne treba o tome ni govoriti ni pisati,zbog straha da se grešnike ostavi u njihovoj nepokori.Pa ipak,milosrđe je najslavnije među Božjim svojstvima.On je milosrdan svim svojim djelima.
Pa ipak to nesmije roditi ludom drskošću grašnika i navesti ih na da ustraju u svojim grijesima,jer time zloupotrebljavaju milosrđe,vrijeđaju Boga,te da tako kažemo potiču ga da pokaže prema njima svoju pravednost.
Milosrđe ne spašava one za koje je ono razlog njihova gubljenja.
Milosrđe se najbolje očituje i upoznaje u praštanju koje grešnika nadahnjuje da se popravi i obrati.To je učinak Božjeg milosrđa.
Naprotiv očigledan znak da njega više nema je kad se grešnik oslanja na milosrđe da bi nastavio griješiti i odlagao svoje obraćenje.
U čemu je nada grešnika?U povjerenju da se kaje i da će mu Bog oprostiti,ali to je nada onoga koji čini pokoru i ufa se.A nada osobe koja griješi jer se ufa nije drugo do li očaj,to jest lažna nada koja zbunjuje..Nadam se jer je Bog obećao.a grešnik očajava iz istog razloga jer je uvjeren da će mu Bog odgovoriti:Ne poznam vas.

Bog govori grašniku:Zašto uzimaš slobodu da govoriš o mojim zapovijedima i obećanjima koje sam dao svojim slugama?
Slaviš moje milosrđe i oslanjaš se na to što sam postao čovjekom?Stavljaš nadu u Krv kojom je ovo sjedinjenje bilo zapečaćeno i u moju riječ koju sam dao da ću milosno prihvatiti tko se utječe mom milosrđu i usprkos toga ustraješ u grijesima?Zar misliš da sam tebi sličan?
Držiš da tebi nalikujem,da trebam odobriti,skoro pohvaliti grijeh obećajući da neću kazniti?Ne bi li to bio poziv ljudima da griješe? i ostanu u svojim neurednostima?Kakva bi to bila Božja Mudrost da dok prijeti vječnom kaznom onima koji je vrijeđaju,s druge strane bi obećavala ostaviti nekažnjene grijehe koji se čine.

Božje milosrđe vas podržava da ne padnete u očaj,a držim da ste već očajni,a ako vam je ono isprikom da ne činite pokoru i da se ne obratite.Zar nije pogrešno ovo vaše ludo uzdanje,zar će Bog dati daa žrtve vaše neurednosti proklinju njegovo sveto Ime i osude njegovu Providnost.Ne vidim očajnije ljude od onih koji se na ovakav način uzdaju.
Božje milosrđe će nas spasiti ali na koji način?
Dovodeći nas da ljubimo milosrđe u njegovu izvoru i tražeći oproštenje svojih grijeha.Ali je sigurno da će nas osuditi ako se služimo milosrđem da bismo Ga uvrijedili!
Sv. KLAUDIJO DE LA COLOMBIER


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 20 pro 2010 00:28 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 27 ruj 2010 23:16
Postovi: 40
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Pa nitko ovdje ne misli da je AB u redu ili da nije grijeh...nitko to ne odobrava.

Ton s kojim se govori o tim nesretnicama i sta im se treba desiti me prvo iznervirao.
Nisu to svi napravili lako ili kao da idu na frizuru...ne zelim i ne mogu ulaziti u njihove razloge...to ce ON napraviti...samo zelim reci da mi se ne svidja ton kojim se ovdje upucuje na neke stvari....jako je neugodan..brrrrr....hvata me jeza....od ovih novopeceno obracenih...sva sreca sto je Bog imao strpljenja pa docekao njihovo obracenje...

i nije ih spalio i razorio kako bi ovdje neki vec to onim drugima napravili...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 20 pro 2010 09:27 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 tra 2009 20:57
Postovi: 2401
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 68 zahvala
''Ali ako hoćeš u život ući, čuvaj zapovijedi.'' (Mat 19, 17)
''Zar ne znate da nepravednici neće baštiniti kraljevstva Božjega? Nemojte se varati! Ni bludnici, ni idolopoklonici, ni preljubnici ni mekoputnici, ni oskvrnitelji dječaka, ni lopovi, ni škrtice, ni pijanice, ni psovači, ni razbojnici neće posjedovati kraljevstva nebeskoga.'' (1 Kor 6, 9-10)
''Proklet svaki onaj koje ne poštuje Zakon vršeći sve što je u njemu napisano.'' (Gal 3, 10)
''Čuli ste da je rečeno starima: 'Ne ubij! Tko ubije, bit će odgovoran sudu.' A ja vam kažem: Svatko tko se ljuti na svog brata bit će odgovoran sudu. A tko rekne svome bratu: 'Raka!' bit će odgovoran Velikom vijeću. A tko ga nazove 'luđakom', odgovarat će za to u ognju paklenom.'' (Mt 5, 21-22)

Mi možemo glumatati neku našu milosrdnost,pa i napadati drugoga,"kako on može reći da će netko u pakao",ne treba nama reći zdrave,fran,mata,đuka iili roko tko će u pakao,ima sve zapisano.Ma koliko odvratno zvučalo,"vječna propast,škrgutanje zubima i slično",to je govorio sam Bog,koji je pun milosti i ljubavi,i nije đabe rekao.Niti je tražio neke manje zastrašujuće rijeći.
Zato se nepravimo milosrdniji od samog Boga!
Ja sam siguran da nitko od nas nebi volio da bilo tko završi u paklu,ali zar ćemo se bojati reći ono što piše u Pismu o paklu i tko će tamo,samo da ne ispadnemo nemilosrdni ili grubi,ili kao da nekog osuđujemo?Ja mislim da treba govoriti iskreno i o grijehu,i o paklu i o milosrđu.Ništa to nije nitko od nas izmislio!!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 20 pro 2010 09:40 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 04 lis 2010 12:44
Postovi: 657
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
vjerujem napisao:
Pa nitko ovdje ne misli da je AB u redu ili da nije grijeh...nitko to ne odobrava.
..brrrrr....hvata me jeza....od ovih novopeceno obracenih...sva sreca sto je Bog imao strpljenja pa docekao njihovo obracenje...

i nije ih spalio i razorio kako bi ovdje neki vec to onim drugima napravili...


Ovu primjedbu sam čuo od meni dragih ljudi, konkretno od moje sestre i tete koje su me napale ko bezosjećajnog fanatika...one koje idu Crkvu cijeli život i koje abortus ne podržavaju ali smatraju izborom žene te je po njima crkva tu prekonzervativna jer šta jedan pop može znat o osjećajima jedne žene...da šta ja imam govorit i pričat, da di sam ja bio zadnjih 29 godina...
Možda su i u pravu, a možda i ja pokušavam nadoknadit izgubljeno vrijeme pa sam prežestok, neznam....ali znam da u svom srcu da nisam žestok iz neke svoje oholosti ili umišljenosti nego radi toga što sam pronašao smisao života u mom Bogu i kad neko zanemaruje ili ide protiv Njega i Njegovog Zakona, ja osjećam da ide protiv mene i protiv mog života! Tebi se sad ovo opet može činit ko prodavanje prazne slame i prenemaganje ali ja ti kažem da sam iskren i da bi volio da sam više takav i u stvarnome životu a ne samo tu na forumu...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 20 pro 2010 10:33 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 28 kol 2009 11:42
Postovi: 1552
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 12 zahvala
Zahvaljeno je: 62 zahvala
Samuel napisao:
Mi možemo glumatati neku našu milosrdnost,pa i napadati drugoga,"kako on može reći da će netko u pakao",ne treba nama reći zdrave,fran,mata,đuka iili roko tko će u pakao,ima sve zapisano.Ma koliko odvratno zvučalo,"vječna propast,škrgutanje zubima i slično",to je govorio sam Bog,koji je pun milosti i ljubavi,i nije đabe rekao.Niti je tražio neke manje zastrašujuće rijeći.
Zato se nepravimo milosrdniji od samog Boga!
Ja sam siguran da nitko od nas nebi volio da bilo tko završi u paklu,ali zar ćemo se bojati reći ono što piše u Pismu o paklu i tko će tamo,samo da ne ispadnemo nemilosrdni ili grubi,ili kao da nekog osuđujemo?Ja mislim da treba govoriti iskreno i o grijehu,i o paklu i o milosrđu.Ništa to nije nitko od nas izmislio!!


Bezveze se diže rasprava, dakle da ponovim samo dio posta u kojem je ogroman problem:"a djeca - kada dođu na red.
Ako koje dijete i "krene na put" po Božjem zakonu, mama će riješiti taj "problem".Takve mame su žešći neprijatelj hrvatskome narodu od bradonja u Domovinskom ratu. Jesu li to mame? Ne, i nema tako sitnog slova "m", ali zato ima jako velikih - UBOJICE SVOGA ČEDA.
Siroto čedo, sirota i takva majka, jer je Bog bio blaži prema Faraonu nego će moći biti prema njoj. Kada Bog i ne bi sudio takvoj mami, bila bi to do neba urlajuća nepravda.
Hoće li jednoga dana biti za takvu mamu najveći užas kad odmah uz Boga bude njeno ubijeno čedo i upirući prstom bude joj sudac? Možda, ali zasigurno će biti tužitelj i svjedok - majčina zločina."


Dakle zdrave kaže da su te majke gori neprijatelji od četnika, prestrašno.
Onda su čak gore i od Hitler i Sadama, još strašnije.
I onda još kaže da će Bog prema faraonu biti blaži nego će moći biti prema njoj, i da zacementira stvar napiše kada Bog ne bi sudio takvoj mami bila bi to do neba urlajuća nepravda. Najstrašnije.

Da se razumijemo ja sam napisao da svi mi vjernici se često dovedemo u ovakvu situaciju. Kakvu??? Pa takvu da sebe poistovjećujemo s Bogom, tj. mi znamo šta Bog misli, i kako će on presuditi, u biti ne znamo, jer gledamo kroz ogledalo. I nitko ne može tvrditi da će Bog morati presuditi tim ženama, dakle zdrave ih maltene već šalje u Pakao, jer ako se to ne desi piše to bi bila do neba urlajuća nepravda.

Ajmo sada pogledati jednu drugu priču vezanu uz abortus pa ćemo odmah vidjeti razliku:"Jedna je druga gospođa tražila sestru Margaretu za pomoć jer je osjećala strašan nemir i noću nije mogla spavati. Tražila je sestru da se za nju pomoli. Isus je sestri u molitvi pokazao da je ta žena pobacila dvoje djece i da živi u strašnom osjećaju krivnje. Iako ta žena nije bila svjesna krivnje, ona je živjela sa stalnim osjećajem krivice. Sestra ju je izravno upitala:" Jesi li ti pobacila dvoje djece? Žena je počela glasno plakati i odgovorila je;Da,da,da! Sestra ju je utješila riječima; Ipak Bog te ljubi. Vrati mu se. Važno je samo da postaneš svjesna svoje krivnje. Moraš moliti Boga za oproštenje, ali i svoju nerođenu djecu. A sada ćemo zajedno krstiti tvoju djecu. Dale su imena djeci i zajedno se pomolila. Vrativši se sljedećeg dana, ta je žena ispričala kako je te noći u snu ugledala dva anđela. Oni su joj rekli;Mama ne boje se mi ćemo za tebe moliti! Tada je osjetila beskrajnu sreću i slobodu. Znala je da su njena dječica u nebu." James Manjackal " Naš Bog je silan Bog"

Šta ovdje piše, kaže žena je pobacila dvoje djece, dvoje djece, i šta kaže ova časna njoj ipak Bog te voli, ali važno je da budeš svjesna svoje krivnje i da moliš Boga za oproštenje i da moliš za svoju djecu. I šta se desilo kasnije piše.
A šta bi bilo da je ta žena to priznala nekom drugom da je abortirala dvoje djece i da je ta osoba rekla umjesto ipak Bog te voli, ne ti si gora od Hitlera i Sadama, ako ti Bog ne presudi to bi bila do Neba urlajuća nepravda. Takva osoba bi ju pokopala do kraja.

Još jedna stvar jednom je na Tv-u bila emisija i pričali su o tome da neke žene nakon abortusa i nakon pokajanja i ispovijedi znaju godinama osjećati krivnju i godinama ispovijedati isti grijeh. Mada im je Bog oprostio one same se ne mogu s tim pomiriti, i sad još samo treba neki "svetac" da im kaže da su one gore od Hitlera i Sadama i da će se Bog faraonu još nekako smilovati ali njima skoro pa nikako.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 20 pro 2010 10:54 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 04 lis 2010 12:44
Postovi: 657
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
Pa jel ti Johny misliš da bi Zdrave takvoj ženi reka da je Hitler i pljunio joj u facu?
Jel ti vidiš kakve optužbe pršte iz tvog srca makar ih pokušavaš zakamuflirat suosjećanjem i milosrđem.

Zdrave nikoga imenom i prezimenom nije prozvao nego je govorio o ženama kojima je pod normalno ić na pobačaj, a ima takvih prijatelju, ima!! A ja nisam čak ni o takvima govorio nego o ZAGOVORNICIMA pobačaja, vrlim feminiskinjama koje će reć: pa šta, bolje da napravi pobačaj, nego da dijete živi u siromaštvu, neimaštini, bijedi, a majka bez perspektive... tako je i ADOLF HITLER razmišljao pa nas je "humano" oslobađao od suvišne besperspektivne ljudske marve!
To je ista filozofija, samo je ova moderna puno perfidnija i lukavija nego hitlerova koji je bio barem toliko pošten pa se nije kamuflirao iza nekog "humanizma".
:idea: :idea: :idea: :idea: :cry: :cry: :cry: :oops:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 20 pro 2010 10:56 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 tra 2009 20:57
Postovi: 2401
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 68 zahvala
Citat:
Bezveze se diže rasprava, dakle da ponovim samo dio posta u kojem je ogroman problem:"a djeca - kada dođu na red.
Ako koje dijete i "krene na put" po Božjem zakonu, mama će riješiti taj "problem".Takve mame su žešći neprijatelj hrvatskome narodu od bradonja u Domovinskom ratu. Jesu li to mame? Ne, i nema tako sitnog slova "m", ali zato ima jako velikih - UBOJICE SVOGA ČEDA.
Siroto čedo, sirota i takva majka, jer je Bog bio blaži prema Faraonu nego će moći biti prema njoj. Kada Bog i ne bi sudio takvoj mami, bila bi to do neba urlajuća nepravda.
Hoće li jednoga dana biti za takvu mamu najveći užas kad odmah uz Boga bude njeno ubijeno čedo i upirući prstom bude joj sudac? Možda, ali zasigurno će biti tužitelj i svjedok - majčina zločina."


Dakle zdrave kaže da su te majke gori neprijatelji od četnika, prestrašno.
Onda su čak gore i od Hitler i Sadama, još strašnije.
I onda još kaže da će Bog prema faraonu biti blaži nego će moći biti prema njoj, i da zacementira stvar napiše kada Bog ne bi sudio takvoj mami bila bi to do neba urlajuća nepravda. Najstrašnije.

Da se razumijemo ja sam napisao da svi mi vjernici se često dovedemo u ovakvu situaciju. Kakvu??? Pa takvu da sebe poistovjećujemo s Bogom, tj. mi znamo šta Bog misli, i kako će on presuditi, u biti ne znamo, jer gledamo kroz ogledalo. I nitko ne može tvrditi da će Bog morati presuditi tim ženama, dakle zdrave ih maltene već šalje u Pakao, jer ako se to ne desi piše to bi bila do neba urlajuća nepravda.


Mi možda neznamo što Bog misli,ali znamo što je pisano u Bibliji,ili te to nezanima?Tako da nemamo potrebu misliti što Bog misli.Zato sam stavio onu rečenicu o "tko kaže luđače",da se vidi što piše tko završavaa u paklu,a kamoli ne ubojice.
Što se tiće sadama i hitlera,glupo je o tome raspravljati,jer ipak su majke poznate po svojoj ljubavi prema djeci,pa što ih sprećava,da čine drugima kao vlastito dijete komadaju!
Mi sad možemo raspravljati,da li su to grube rijeći ili da nekog osuđujemo,jer ovo nije na osobnoj razini.Dakle,Biblija kaže da će ubojice u oganj pakleni,a Crkva proglašava abortus ubojstvom.I tu dolazi do zaključka kakav zdrave iznosi!Sad je li to za pakao,po svemu što Biblija i Crkva uče,je.
A druga je tema,hoće li se pokajati i tražiti oproštenje,u što zdrave nije ulazio niti vjerujem da opovrgava da se pokajana majka može spasiti,tu dolazi Božje milosrđe za raskajanog grešnika.

Citat:
Ajmo sada pogledati jednu drugu priču vezanu uz abortus pa ćemo odmah vidjeti razliku:"Jedna je druga gospođa tražila sestru Margaretu za pomoć jer je osjećala strašan nemir i noću nije mogla spavati. Tražila je sestru da se za nju pomoli. Isus je sestri u molitvi pokazao da je ta žena pobacila dvoje djece i da živi u strašnom osjećaju krivnje. Iako ta žena nije bila svjesna krivnje, ona je živjela sa stalnim osjećajem krivice. Sestra ju je izravno upitala:" Jesi li ti pobacila dvoje djece? Žena je počela glasno plakati i odgovorila je;Da,da,da! Sestra ju je utješila riječima; Ipak Bog te ljubi. Vrati mu se. Važno je samo da postaneš svjesna svoje krivnje. Moraš moliti Boga za oproštenje, ali i svoju nerođenu djecu. A sada ćemo zajedno krstiti tvoju djecu. Dale su imena djeci i zajedno se pomolila. Vrativši se sljedećeg dana, ta je žena ispričala kako je te noći u snu ugledala dva anđela. Oni su joj rekli;Mama ne boje se mi ćemo za tebe moliti! Tada je osjetila beskrajnu sreću i slobodu. Znala je da su njena dječica u nebu." James Manjackal " Naš Bog je silan Bog"

Šta ovdje piše, kaže žena je pobacila dvoje djece, dvoje djece, i šta kaže ova časna njoj ipak Bog te voli, ali važno je da budeš svjesna svoje krivnje i da moliš Boga za oproštenje i da moliš za svoju djecu. I šta se desilo kasnije piše.
A šta bi bilo da je ta žena to priznala nekom drugom da je abortirala dvoje djece i da je ta osoba rekla umjesto ipak Bog te voli, ne ti si gora od Hitlera i Sadama, ako ti Bog ne presudi to bi bila do Neba urlajuća nepravda. Takva osoba bi ju pokopala do kraja.

Još jedna stvar jednom je na Tv-u bila emisija i pričali su o tome da neke žene nakon abortusa i nakon pokajanja i ispovijedi znaju godinama osjećati krivnju i godinama ispovijedati isti grijeh. Mada im je Bog oprostio one same se ne mogu s tim pomiriti, i sad još samo treba neki "svetac" da im kaže da su one gore od Hitlera i Sadama i da će se Bog faraonu još nekako smilovati ali njima skoro pa nikako.

Ti sad banaliziraš,i govoriš o raskajanim majkama,a jesi siguran da je i zdrave govorio o raskajanim majkama?
Da je Isus htio govoriti samo o opraštanju i milosrđu,vjerovatno nebi niti jednom nebi spomenuo pakao,a znaš li koliko ga puta spominje u Bibliji.
Ja nisam za osudu nekog tko je živ,ali treba reći i za drugu stranu medalje.Kolike znaju za Božje milosrđe i Isusovu ljubav i nije ih briga,jer se u zadnje vrijeme samo o tome govori.I odakle ti znaš da bi netko s takvim nečim pokopao nekog do kraja,možda bi kroz strah počela razmišljati i došla bi do teme milosrđa.
Često i sam Bog pušta nevolje ,bolesti i sve ostalo da se dogodi,da počnemo razmišljati o svom dupetu.Strah zna biti koristan,da nije tako pakao se nebi spominjao!
I misliš li da to što si napisao treba govoriti prije ili poslije abortusa??????????????
Što bi rekao ženi koja ide da čini abortus,pustio bi je i govorio o milosrđu ili bi joj spominjao i pakao!Svi smo pametni kad se to dogodi i puni sućuti.A jesi li bio u situaciji prije abortusa.Ja jesam!!Misliš li da je i teda dobro govoriti samo o opraštanju?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 135 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 5 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr