www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 29 ožu 2024 00:07

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 135 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 19 pro 2010 14:09 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 09 svi 2010 09:23
Postovi: 750
Podijelio: 60 zahvala
Zahvaljeno je: 14 zahvala
Baka je zaklala kokoš koja je prestala nositi jaja. Odjednom: -"Jao, što uradih". - Kad je došla 17-godišnja unuka vidje u kokoši zbrčkanu žutu gomilicu budućih jaja. Baka objasni: "Pogledaj koliko sam pilića uništila "!
Samo par mjeseci kasnije ta ista baka je vodila unuku "stručnoj ženi" da riješi novonastali bakin(ne i unukin) "problem": treba se riješiti TOGA, jer ako svijet sazna, koja bi to bruka bila za cijelu obitelj!
Uzalud se unuka nećkala. Baka je bila oštra:-"Prestani, nije to ništa. I ne spominji mi više taj komadić zbrčkanog mesa, znaš?!... Kakvo dijete"!
Starici su ona zbrčkana jaja u zaklanoj kokoši već bili pilići, a čedo u utrobi unuke je bilo zbrčkano meso - koje treba ukloniti, dakle ubiti... Sačuvaj nas, Bože, takvih baka!
.
Nema razlike između te starice i spomenutih zagovarača legalizacije abortusa - čedomorstva. Prema njima su Hitler ili S. Husein bili šegrti, jer ovi NELJUDI ubijaju čovjeka kada je najnesposobniji za obranu.
Nema mogućnosti zvati u pomoć, ni plakati. Uz to najčešće baš njegova mama želi da ga ubiju! Ako ne "stručnjak" učinit će to sama, i po cijenu svoga zdravlja i svoga života.
Hoće li spomenutima jednoga dana Bog reći: "Kako ste mogli samo GLEDATI dok moju najmiliju "populaciju" kasape, mrcvare i odmah bacaju kao komad smeća na đubrište? Kako ste mogli SUDJELOVATI u tome? Odlazite od mene..."! Ne znam! Više me zanima što će reći svakome kršćaninu, svima koji više, ne samo da ni glas ne dižu, nego ni pogled na problem abortusa, tog najvećeg zla u našim obiteljima.
.
Roditelji su Božja desna ruka, Bog preko njih stara čovjeka, a Bog ga "dovršava" darivajući mu dušu.
I ubojice ili samo odgovorni za 800.000 - po statistici unutar razdoblja od 10 godina ubijene djece pri abortusu(dakle legalnom - skoro jedan Zagreb!) - odgovarat će i za nestanak Hrvata. Zar samo oni?
Prvo srediti kuću, nabaviti automobil, a djeca - kada dođu na red.
Ako koje dijete i "krene na put" po Božjem zakonu, mama će riješiti taj "problem".Takve mame su žešći neprijatelj hrvatskome narodu od bradonja u Domovinskom ratu. Jesu li to mame? Ne, i nema tako sitnog slova "m", ali zato ima jako velikih - UBOJICE SVOGA ČEDA.
Siroto čedo, sirota i takva majka, jer je Bog bio blaži prema Faraonu nego će moći biti prema njoj. Kada Bog i ne bi sudio takvoj mami, bila bi to do neba urlajuća nepravda.
Hoće li jednoga dana biti za takvu mamu najveći užas kad odmah uz Boga bude njeno ubijeno čedo i upirući prstom bude joj sudac? Možda, ali zasigurno će biti tužitelj i svjedok - majčina zločina.
Čovjeku umire samo tijelo, po duši je besmrtan...a duša je ta koja će svakoga od nas opravdavati ili optuživati. Ona sve pamti, sve zna, makar mi na zemlji i zaboravljali. Ona ne!
I svako ubijeno čedo je Božje stvorenje, bilo je određeno da kad se rodi svojim životom zasluži raj.
Makar taj život majka, uz "asistenciju" liječnika, političara....skratila na samo par mjeseci - jednom začet čovjek je uvijek, prije i poslije rođenja, prije i nakon smrti UVIJEK PRAVI ČOVJEK.,
.
Ako su slama i klas - žito, onda su fetus ili starac zasigurno još više pravi LJUDI. Kako da Gospodin prosvijetli nesavijesne...da to shvate?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 19 pro 2010 15:14 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 28 kol 2009 11:42
Postovi: 1552
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 12 zahvala
Zahvaljeno je: 62 zahvala
zdrave napisao:
Ako koje dijete i "krene na put" po Božjem zakonu, mama će riješiti taj "problem".Takve mame su žešći neprijatelj hrvatskome narodu od bradonja u Domovinskom ratu. Jesu li to mame? Ne, i nema tako sitnog slova "m", ali zato ima jako velikih - UBOJICE SVOGA ČEDA.
Siroto čedo, sirota i takva majka, jer je Bog bio blaži prema Faraonu nego će moći biti prema njoj. Kada Bog i ne bi sudio takvoj mami, bila bi to do neba urlajuća nepravda.
Hoće li jednoga dana biti za takvu mamu najveći užas kad odmah uz Boga bude njeno ubijeno čedo i upirući prstom bude joj sudac? Možda, ali zasigurno će biti tužitelj i svjedok - majčina zločina
.
Čovjeku umire samo tijelo, po duši je besmrtan...a duša je ta koja će svakoga od nas opravdavati ili optuživati. Ona sve pamti, sve zna, makar mi na zemlji i zaboravljali. Ona ne!
I svako ubijeno čedo je Božje stvorenje, bilo je određeno da kad se rodi svojim životom zasluži raj.
Makar taj život majka, uz "asistenciju" liječnika, političara....skratila na samo par mjeseci - jednom začet čovjek je uvijek, prije i poslije rođenja, prije i nakon smrti UVIJEK PRAVI ČOVJEK.,
.
Ako su slama i klas - žito, onda su fetus ili starac zasigurno još više pravi LJUDI. Kako da Gospodin prosvijetli nesavijesne...da to shvate?


Čini mi se da se ovo često događa kod nas vjernika, mi preuzimamo ulogu Boga i odmah donosimo presudu. Svi to često radimo.
Ja npr. ne vjerujem mnogima koji rade halabuku oko abortusa da im je stalo do te djece, nego mi se čini da je nekima više stalo da upiru prstom, jer naravno ako proglasim nekog ubojicom moji grijesi su automatski manji, i sam sebi se doimam kao doista dobar čovjek, ta nisam nikoga ubio kao one neke bezbožne majke.
U RH postoji onaj neki svećenik ne mogu se sjetit kako se zove, iz Poljske je i mislim da je dominikanac koji ima kuću za majke te se posebno bavi pitanjem abortusa( ima i tu na forumu članak o njemu). E recimo njemu verujem da mu je stalo do te djece ali i do tih majki jer on ne upire prstom već razgovara, moli za njih, pruža konkretnu pomoć, otvorio je kuću gdje te majke mogu doći i biti, skuplja novce za njih, skuplja kolica. Koliko se sjećam on je rekao da je u većini slučajeva dovoljan samo razgovor s tim ženama da ih odgovori od abortusa.
Dakle u većini slučajeva samo je razgovor potreban, samo da netko da potporu.

Za razliku od njega u ovom tekstu ne vidim to, niti vjerujem u tobožnju zabrinutost za nerođenu djecu. Piše kad Bog ne bi sudio takvoj mami bila bi to u nebo urlajuće nepravda, tko to kaže Bog ili ti zdrave???Istina i samom mi se često dogodi da mislim Bog bi trebao presuditi i njemu i njoj, nekad mislim da nije pravedno da neki ljudi žive ali to su sve ljudske misli.

Uspoređivat ženu koja je abortirala s četnicima je po meni prestrašno. Ali tipično za nas vjernike, za rođene ljude nas nije briga, a brinemo se kao fol za nerođenu djecu s tim da za te majke i tu djecu nismo spremni mrdnuti malim prstom, ali smo spremni odmah tvrditi da su gore od Hitlera i Sadama Huseina. Prestrašno.!!!

Ponavljam onaj svećenik tvrdi da je u većini slučajeva dovoljan bio samo razgovor. Samo razgovor.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 19 pro 2010 16:42 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 10 lip 2008 20:55
Postovi: 3438
Lokacija: Santa Fe (New Mexico)
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 72 zahvala
zdrave napisao:
Ako koje dijete i "krene na put" po Božjem zakonu, mama će riješiti taj "problem".Takve mame su žešći neprijatelj hrvatskome narodu od bradonja u Domovinskom ratu. Jesu li to mame? Ne, i nema tako sitnog slova "m", ali zato ima jako velikih - UBOJICE SVOGA ČEDA.
Siroto čedo, sirota i takva majka, jer je Bog bio blaži prema Faraonu nego će moći biti prema njoj. Kada Bog i ne bi sudio takvoj mami, bila bi to do neba urlajuća nepravda.
Hoće li jednoga dana biti za takvu mamu najveći užas kad odmah uz Boga bude njeno ubijeno čedo i upirući prstom bude joj sudac? Možda, ali zasigurno će biti tužitelj i svjedok - majčina zločina
.
Čovjeku umire samo tijelo, po duši je besmrtan...a duša je ta koja će svakoga od nas opravdavati ili optuživati. Ona sve pamti, sve zna, makar mi na zemlji i zaboravljali. Ona ne!
I svako ubijeno čedo je Božje stvorenje, bilo je određeno da kad se rodi svojim životom zasluži raj.
Makar taj život majka, uz "asistenciju" liječnika, političara....skratila na samo par mjeseci - jednom začet čovjek je uvijek, prije i poslije rođenja, prije i nakon smrti UVIJEK PRAVI ČOVJEK.,
.
Ako su slama i klas - žito, onda su fetus ili starac zasigurno još više pravi LJUDI. Kako da Gospodin prosvijetli nesavijesne...da to shvate?

Žalosno! :(
Evo kakvi smo mi katolici, i onda se čudimo da ateisti napadaju Crkvu. Sad kad netko ovo pročita mislin da će mu biti dosta vjernika i katoličanstva za neko vrime.

Srića Zdrave što ti nisi kao i ostali ljudi; Lk 18,11 `Bože, hvala ti što nisam kao ostali ljudi: grabežljivci, nepravednici, preljubnici ili - kao ovaj carinik.`

Da nisi kao i ostali to se vidi iz svakog ali baš svakog tvog posta. Nema valjda žive osobe koju ti nisi prorešetao na ovom forumu.
Da je Bog kao ti jadna li nam majka, svima nama.
Koliko je tih jadnih žena abortiralo a da nikad nisu spoznale Boga i ono šta čine. Kolike su i same živile u neljudskim uvjetima gdje nisu rasle ružice već je to bio težak život iz tko zna kojih okolnosti.
I sad su te sve žene kao Hitler, ovo je žalosno ili kako Đoni kaže prestrašno.
Ma šta uopće moram pisati Đoni ti je sve napisao, da ti je toliko stalo do tih jadnica onda bi se pokrenuo djelom a ne ovim blebetanjem.

Kako li smo sveti kad vidimo šta te monstruozne majke rade, a mi toliki sveci, idemo svake nedilje na misu i molimo krunicu. Bog je po tome nama dužan dati nebo.
Shvaćaš li ti šta uopće znači biti Kristov? Onaj koji je Kristov on se bori za duše a ne protiv duša.

Iv 13,35 Po ovom će svi znati da ste moji učenici: ako budete imali ljubavi jedni za druge.
Rim 9,3 Da, htio bih ja sam proklet biti, odvojen od Krista, za braću svoju, sunarodnjake svoje po tijelu.


Ne znan kojeg Krista ti sljediš Zdravkane, ali to nije Krist kojeg Crkva poznaje.

Ma i meni se čini kako Đoni kaže nije tebi do tih jadnica, tebi je kao i u svakom postu: osuditi osuditi, na smrt osuditi.

Nitko tko priznaje Boga svojim ocem i Isusa svojim bratom ne bi smio zatvarati put prema drugome- bez obzira tko to bio i kakav to bio. Božo Lujić

Ti si Zdravkane katolik jel? Vidi se kakav. :|

Dana 9.8.2010. san ti napisao i opet ću ti napisati;

Ateizam naime promatran u cjelini, nije nešto izvorno, već proizlazi iz različitih uzroka. Među te uzroke treba ubrojiti također kritičku reakciju protiv religija, i to u nekim krajevima posebno protiv kršćanske religije. Zato ne malu ulogu za postanak tog ateizma mogu imati vjernici, ukoliko treba reći da oni zanemarivanjem vjerskog odgoja ili netočnim i pogrešnim izlaganjem nauke ili također nedostacima svoga religioznog, moralnog i socijalnog života, pravo lice Boga i religije prije zakrivaju nego otkrivaju." II. VATIKANSKI SABOR, Gaudium et spes

U novom vijeku ateizam postupno postaje masovna pojava s izrazitim egzistencijalnim i moralnim svojstvima. On se razvija na tlu kršćanstva, ne bez odgovornosti Crkve i kršćana, na što je izričito upozori II.vatikanski sabor. Drugi vatikanski sabor, kad govori o odgovornosti vjernika za ateizam, ističe zanemarivanje religioznog odgoja, nejasno prikazivanje nauka i nedostatke u religioznom, moralnom i društvenom životu. Moglo bi se reći da kršćani danas na dvostruki način mogu doprinjeti nastanku ateizma: svojom hladnoćom i polovičnošću s jedne, te svojom pogrešnom revnošću s druge strane."
Ivan Devčić "Pred Bogom blizim i dalekim"


Čoviće pa kad netko tebe sretne mora postati ateist, jer u takvog Boga kakvog ti predstavljaš nitko ne može vjerovati. :|

Rim 2,1 "Zato nemaš isprike, čovječe koji sudiš, tko god ti bio. Jer time što drugoga sudiš, sebe osuđuješ"


Zadnja izmjena: Fran26; 19 pro 2010 16:48; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 19 pro 2010 16:48 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 09 svi 2010 09:23
Postovi: 750
Podijelio: 60 zahvala
Zahvaljeno je: 14 zahvala
"...naravno ako proglasim nekog ubojicom moji grijesi su automatski manji, i sam sebi se doimam kao doista dobar čovjek, ta nisam nikoga ubio kao one neke bezbožne majke."
"u ovom tekstu ne vidim to, niti vjerujem u tobožnju zabrinutost za nerođenu djecu"
.
E, moji momci, jeste li barem pokušali razgovarati s jednom budućom mamom, eventualnom ili potencijalnom "ubojicom"? Pokušajte! Ja jesam. I moja supruga i ja i naša klapa...I u pravu si, nekima je DOSTA samo par riječi, ukazati im na posljedice i sve što treba.

Ovdje je tekst - a TO previđate - koji se tiče onih i iz moje sredine, koje su ŠUTJELE, SKRIVALE svoju nakanu. Jer nije bilo teorije da odustanu od abortusa.
.
Ako, Johny, misliš da osjećam sad manji teret osobnih grijeha, joj, u kakvoj si zabludi!
No, svatko pri donošenju sudova polazi od sebe, pa eto, i ti!
Lakše mi je, zar ne? Avaj...
A kakvog Krista slijedim? Postoji samo jedan...
Na sve ostalo no koment. Sad sam babaroga? OK!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 19 pro 2010 17:56 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 27 ruj 2010 23:16
Postovi: 40
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Kontam Zdrave da bi se mogao iznenaditi...mozda ces bas ti biti tamo gdje bi trpao tu majku i ooops nista ti nece biti jasno...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 19 pro 2010 18:43 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 04 lis 2010 12:44
Postovi: 657
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
Pa Zdrave nije ništa krivo napisao. Zagovarači abortusa su ko Hitler i to je živa istina.
To nije u suprotnosti s onom "ne sudi jer će ti bit suđeno" jer zdrave prvenstveno misli na one žene, a ima ih takvih, koje odlazak na abortus izjednačavaju s odlaskom zubaru....dok se nesretnice koje ne znaju šta rade na kraju i pokaju i spase....


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 19 pro 2010 19:14 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 11 ruj 2007 13:24
Postovi: 2127
Lokacija: metropola
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
ja niš nisam shvatila
jesam li ovo dobro shvatila? - Zdrave govori o užasu abortusa ??
a ostali ga prozivaju???
pojasnite meni kojoj "malo" fali da shvati :lol:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 19 pro 2010 19:29 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 10 lip 2008 20:55
Postovi: 3438
Lokacija: Santa Fe (New Mexico)
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 72 zahvala
ANTE KATOLIK napisao:
Pa Zdrave nije ništa krivo napisao. Zagovarači abortusa su ko Hitler i to je živa istina.
To nije u suprotnosti s onom "ne sudi jer će ti bit suđeno" jer zdrave prvenstveno misli na one žene, a ima ih takvih, koje odlazak na abortus izjednačavaju s odlaskom zubaru....dok se nesretnice koje ne znaju šta rade na kraju i pokaju i spase....

Moram priznati da mi se od početka ne sviđaš.
Od tebe nije bilo ni za očekivati ništa drugo jer si još jedan katolik u nizu koji živi od svoje pravednosti.
Dosta mi je bilo za pročitat ovo;
ANTE KATOLIK napisao:
ma taj portal je teški otpad. to su jude 21. stoljeća....eno jučer neki bivši svećenik u emisiji danijele trbović gdje ga ova kao suosjećajno ispituje a zapravo izruguje i njega i Crkvu, a ovaj bolesnik njoj da 80% svećenika ima djecu i žene i da to po njegovom mišljenju nije grijeh...a publika odobrava i podsmjehuje se... :shock:
kažem vam OTPAD teži...morao sam krunicu izmolit da se smirim...svaka čast Bogu šta sve trpi, ja bi to odavno sve spalio i razorio. :x :oops: :twisted:

S obzirom da ti je i dobar dio postova sličan ovome, nije potrebno dalje komentirat.
Ako i jesi nešto bolji od ovih jadnica koje su počinile pobačaj, kažem ako jer to se ne zna, onda znaj da si to dobio milošću a ne svojom pravednošću.

1 Kor 4,7 Što imaš da nisi primio? Ako si primio, što se hvastaš kao da nisi primio?

Ef 2,4-5.7-9 "Bog, bogat milosrđem, zbog velike ljubavi kojom nas uzljubi, nas koji bijasmo mrtvi zbog prijestupa, oživi zajedno s Kristom - milošću ste spašeni! - da u dobrohotnosti prema nama u Kristu Isusu pokaže budućim vjekovima preobilno bogatstvo milosti svoje. Ta milošću ste spašeni po vjeri! I to ne po sebi! Božji je to dar! Ne po djelima, da se ne bi tko hvastao."

No takvih djelitelja pravde će valjda uvik biti;

Valja upozoriti da je opasno umišljati sebi da su drugi zli i izgubljeni, a mi spašeni. Ako smo iskreni, morat ćemo priznati da bismo često radije vidjeli Boga kako uništava druge, a nas spašava. Takvim pak ponašanjem iskazujemo nevjerovatnu sebičnost i uskogrudnost... Božo Lujić "Iskre ljubavi iz evanđelja"


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 19 pro 2010 19:44 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 11 ruj 2007 13:24
Postovi: 2127
Lokacija: metropola
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
mislim da počnijem kužit reakcije...
joj .. tak mi ponekad treeeeeba vrimena
eh


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 19 pro 2010 20:56 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 04 lis 2010 12:44
Postovi: 657
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
Pa ja za sebe smatram da sam dobar katolik, pogotovo kad gledam ljude oko sebe i njihova razmišljanja...a opet kad čitam o nekim ljudima iz prošlosti i iz stare Crkve, vidim da sam nula i bijeda...tako da je to relativna stvar...a to šta ti se od početka ne sviđam, ne mora značit ništa, možda me na kraju zavoliš! :D :grlim te:

A za ove sa portala križ života tvrdim da su Jude kao i ovi otpali svećenici, ali to ne mora značit niti ja tvrdim da će završit ko Jude...jer uvik ostaje mogućnost pokajanja i daj bože da se pokaju....nije ni Hitler zaslužio pakao jer je i on jednom bio nevino dite koje se igralo u pješćaniku.....ja brate nikoga ne osuđujem, ali kad vidim govno na putu, kažem: govno na putu da netko ne stane i ne usere cipelu! :mrgreen:
Onaj koji ubija najveći dar od Boga a to je dijete taj je gori od najvećeg ubojice jer ubija svoju krv i taj je novi Kajin!
Ne govorim ovo kao neki sudac nego kao promatrač koji ima oči, razum i srce, i ovo ti govorim jer tako mislim i osjećam, bez nekih citata iz Biblije jer ja prijatelju živim Bibliju i nisam neki filozof i licemjer.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 135 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 10 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr