www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 19 tra 2024 19:26

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 135 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 14  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 27 vel 2014 21:02 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 21 sij 2014 19:52
Postovi: 84
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Katolički pogled na pobačaj je stav Katoličke Crkve, da ljudski život počinje začećem te ga treba poštivati i najbrižnije štititi. Papa Ivan Pavao II. u enciklici Evangelium Vitae, pobačaj naziva posebno teškim i žalosnim zločinom nad životom, jer se uništava ljudsko biće koje je toliko nevino, da ne može biti nevinije. Tko svojevoljno i svjesno sudjeluje u pobačaju, automatski je izopćen iz Katoličke Crkve i ako želi ponovno postati član Crkve mora tražiti ponovno primanje.

Šta znači ponovno primanje u ovom tekstu ? Da li samo ispoved ili nešto drugo.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 28 vel 2014 16:17 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 21 sij 2014 19:52
Postovi: 84
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Gita napisao:
Dorka napisao:
Šta znači ponovno primanje u ovom tekstu ? Da li samo ispoved ili nešto drugo.

Kan. 1398 - Tko sudjeluje u vršenju pobačaja, upada, ako dođe do učinka, u izopćenje unaprijed izrečeno.
KKC 1463 Neki posebno teški grijesi kažnjavaju se izopćenjem (ekskomunikacijom), najstrožom crkvenom kaznom, koja zabranjuje primanje sakramenata i vršenje određenih crkvenih čina; stoga, odrješenje od njih, po crkvenom pravu, mogu podijeliti samo papa, mjesni biskup ili od njih ovlašteni svecenici. U slučaju smrtne opasnosti, svaki svećenik, pa i neovlasteni za ispovijedanje, može odriješiti od svakoga grijeha i svakog izopćenja.


Da, u medjuvremenu sam izguglala...ali ispovedila sam se pre viš god. u vezi toga jednom svećeniku, u katedrali, i on nije spominjao nikakve prepreke, tj nisam ni znala da se radi o posebnom grehu...dok nisam ovo pročitala...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 28 vel 2014 19:24 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 21 sij 2014 19:52
Postovi: 84
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Molitva za krštenje pobačene djece

«Krv nevine djece danas je ispunila Nebo. Njihov broj je tako velik, prevelik i gnjev Vječnoga Oca sprema se spustiti na čovječanstvo. Njihova krv uznemiruje Moje bolno Srce i povećava Moju smrtnu muku. Po ovoj molitvi, ogromno mnoštvo nevine, nerođene dječice će se spasiti. Molite tu molitvu svakog dana i objavite je svijetu. Bilo tko, tko je poučava i širi, neće biti izgubljen. Neću dopustiti da nedužne duše u Nebu budu izgubljene. Ja ću ih Svojom Ljubavlju i Milosrđem zaštiti od pada u smrtni grijeh.»

Nebeski Oče, Tvoja je Ljubav vječna. U Tvojem oceanu Ljubavi, spasio si svijet po Svome Jedinorođenom Sinu, Isusu Kristu. Sada pogledaj Svoga jedinca na Križu koji neprestano krvari iz ljubavi prema Svom narodu i oprosti Svom narodu. Operi, očisti i krsti pobačenu djecu od krivnje i moralnih nečisti Predragocjenom Krvlju i Vodom koje su potekle iz Svetoga Boka tvojega Sina, koji je mrtav visio na Križu za spasenje ljudi, u Ime Oca i Sina i Duha Svetoga. Neka oni, po Svetosti Isusa Krista, zadobiju vječni život, po Njegovim Ranama budu izliječeni i po Njegovoj Predragocjenoj Krvi oslobođeni, da se tamo raduju sa Svetima Tvojim vječno u Nebu. Amen.

IMPRIMATUR
Dr. Ayo Maria Atoyebi, O.P. Biskup Ilorina, drzava Kwara, Nigerija - 17. srpnja 2001.

Preuzeto iz molitvenika: Predragocjena Krv Isusa Krista - Poboznost i apostolat, priredio fra Bogdan Cvetkovic, Sion, Zagreb, 2007.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 15 ožu 2014 20:50 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 19 lis 2013 16:08
Postovi: 232
Lokacija: split
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 9 zahvala
srećica napisao:
(...)zamjera mu se da citira puno.... ja baš tu vidim prednost njegova pisanja. Kao da je lako smisleno nešto citirati i povezati s temom....
ljudi moji, da bi se to moglo, mora se itekako biti načitan...a izvući ono što ćeš citirati da potkrijepiš neko mišljenje ne da nije lako nego je vrlo, vrlo teško.
citiranje je način argumentiranja, naročito ako se radi o citatu iz katekizma ili evanđelja...gdje ćeš bolje argumentacije...

Pa evo, draga srećice, da citiramo malo na temu ubojstva nevine djece, kad je već to tema a ti pozivaš baš na citate. Pa da mi kažeš, ti, pa Dorka i ostale sa ove teme, kad krenete u zgražanje nad pobačajem kao ubojstvom nevine djece - da kažete nama što radiš ti doma s tom s knjigom s citatima u kojoj se veličaju i slave tolika ubojstva nevine djece, tolika i masovna da bi mi trebalo više stranica da ih ovdje sve citiram. Pa da ne uzmem cijeli prostor za citiranje, nego samo jedan citat za uvod:
"29U ponoći Jahve pobije sve prvorođence po zemlji egipatskoj: od prvorođenca faraonova,
koji je imao sjediti na prijestolju, do prvorođenca sužnja u tamnici, a tako i sve prvine od
stoke. 30Noću ustane faraon, on pa svi njegovi dvorani i svi Egipćani, jer se strašan jauk
razlijegao Egiptom: ne bijaše kuće u kojoj nije ležao mrtvac." (Izl 12, 29-30)

Pa da nam objasniš, srećice, Dorka i ostale, kako su ta tamo djeca kričala u toj noć i kako su mamu dozivala, što se vama čini, možete li nam to nekako predstaviti? Jesu li ovi išta manje bili nevini od ovih o kojima vi uvjereno pišete postove.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 15 ožu 2014 21:02 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 08 srp 2013 20:03
Postovi: 518
Lokacija: Panzergruppe 2
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
why napisao:
Pa da nam objasniš, srećice, Dorka i ostale, kako su ta tamo djeca kričala u toj noć i kako su mamu dozivala, što se vama čini, možete li nam to nekako predstaviti? Jesu li ovi išta manje bili nevini od ovih o kojima vi uvjereno pišete postove.

u svijetu u kojem su prilike na zemlji tek odraz onoga što se događa na nebesima, pokolj djece nije ništa loše i neobično. Nadam se da me shvaćaš :wink:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 15 ožu 2014 21:22 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 08 srp 2013 20:03
Postovi: 518
Lokacija: Panzergruppe 2
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Gita napisao:
cjoooj hajnc! reko je "ostale". kužiš da traži da mu žene ovo objasne ;)

u pravu si: smatra vas žene glupima pa onda na takav način si želi osigurati pobjedu.

eeeeee...ajde ako imaš petlje izazovi frana, kukavico! :mrgreen:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 08 kol 2014 13:14 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 26 srp 2014 16:24
Postovi: 4
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Poz svima,
Danas sam saznala da mi je maloljetna sestra koja ima 17 godina trudna.
Ona plače,ne zna što bi.....Pita mene za savjet...ja joj kažem da ne ubija nevino dijete....ali ona se lomi...momak je doslovno tjera u pobačaj...čak joj je rekao da će ju bacit niza skale ako ne pobaci... :cry: stvarno grozno od njega.... mama još ništa ne zna,žena je tek izliječila rak i ne možemo je uznemiravat...
Molim se cijelo jutro za nju i da donese ispravnu odluku...
Ima li tko sa sličnim iskustvom?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 08 kol 2014 15:58 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 22 ruj 2013 22:40
Postovi: 179
Podijelio: 22 zahvala
Zahvaljeno je: 72 zahvala
tinaa napisao:
Poz svima,
Danas sam saznala da mi je maloljetna sestra koja ima 17 godina trudna.
Ona plače,ne zna što bi.....Pita mene za savjet...ja joj kažem da ne ubija nevino dijete....ali ona se lomi...momak je doslovno tjera u pobačaj...čak joj je rekao da će ju bacit niza skale ako ne pobaci... :cry: stvarno grozno od njega.... mama još ništa ne zna,žena je tek izliječila rak i ne možemo je uznemiravat...
Molim se cijelo jutro za nju i da donese ispravnu odluku...
Ima li tko sa sličnim iskustvom?


http://www.betlehem-zagreb.hr/ :a1250:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostOvaj post je obrisan od SlijepiPutnik na 08 kol 2014 16:00.
Razlog: fail
PostPostano: 08 kol 2014 20:02 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 06 ruj 2013 01:19
Postovi: 134
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 6 zahvala
mi koji ovo čitamo možemo žarko moliti za ovaj slučaj:

izmolimo bar jednu krunicu Božjega milosrđa: http://milosrdniisus.wordpress.com/moli ... -milosrda/

bar jednu Gospinu krunicu,

prikažimo bar jednu svetu misu za ovaj slučaj, i popričajmo u crkvi sa Isusom koji je u svetohraništu, da se on pobrine za ovu situaciju: http://duhos.com/kako-prikazati-misu/ (kako prikazati svetu misu)


Gospa u Međugorju kaže: draga djeco, molite, molite, molite.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 135 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 14  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 8 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr