www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 16 tra 2024 18:30

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 135 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 09 kol 2014 10:08 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 28 kol 2009 11:42
Postovi: 1552
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 12 zahvala
Zahvaljeno je: 62 zahvala
tinaa napisao:
Poz svima,
Danas sam saznala da mi je maloljetna sestra koja ima 17 godina trudna.
Ona plače,ne zna što bi.....Pita mene za savjet...ja joj kažem da ne ubija nevino dijete....ali ona se lomi...momak je doslovno tjera u pobačaj...čak joj je rekao da će ju bacit niza skale ako ne pobaci... :cry: stvarno grozno od njega.... mama još ništa ne zna,žena je tek izliječila rak i ne možemo je uznemiravat...
Molim se cijelo jutro za nju i da donese ispravnu odluku...
Ima li tko sa sličnim iskustvom?


Tog njenog dečka treba nać i dobro išamarat, radi takvih je šteta da nema sv. Inkvizicije više, stvarno šteta. Teška situacija, al ak se lomi, a ti starija od nje prelomi ju da ne čini to ogromno zlo, jer je pobačaj zlo i Sotona već čapa svoje prljave kandže. Evo dali si ti ljudi prije mene savjete, onaj link ti je udruga od patera Glogovića, po onome šta sam čitao on je stvarno predan i ak ga nazoveš on će se prelomit i polomit da pomogne tvojoj sestri i djetetu.
Javi šta je bilo.

Medolino napisao:
mi koji ovo čitamo možemo žarko moliti za ovaj slučaj:

izmolimo bar jednu krunicu Božjega milosrđa: http://milosrdniisus.wordpress.com/moli ... -milosrda/

bar jednu Gospinu krunicu,

prikažimo bar jednu svetu misu za ovaj slučaj, i popričajmo u crkvi sa Isusom koji je u svetohraništu, da se on pobrine za ovu situaciju: http://duhos.com/kako-prikazati-misu/ (kako prikazati svetu misu)


Gospa u Međugorju kaže: draga djeco, molite, molite, molite.


U pravu si definitivno bi trebali molit za taj slučaj, to nam je skoro pa dužnost. :b112:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 09 kol 2014 15:11 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 tra 2009 20:57
Postovi: 2401
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 68 zahvala
Citat:
Poz svima,
Danas sam saznala da mi je maloljetna sestra koja ima 17 godina trudna.
Ona plače,ne zna što bi.....Pita mene za savjet...ja joj kažem da ne ubija nevino dijete....ali ona se lomi...momak je doslovno tjera u pobačaj...čak joj je rekao da će ju bacit niza skale ako ne pobaci... :cry: stvarno grozno od njega.... mama još ništa ne zna,žena je tek izliječila rak i ne možemo je uznemiravat...
Molim se cijelo jutro za nju i da donese ispravnu odluku...
Ima li tko sa sličnim iskustvom?


Prije 34 godine, moja majka je zatrudnila sa 16 godina, rođakinje su je nagovarale na pobačaj, uglavnom je sve bilo dogovoreno, ali je eto otac saznao i rekao da o ne radi!! Rodila me je sa 17 godina i 11 dana, i hvala joj na mom životu i na životu moje petero djece.
Prije 5 godine, ženin brat napravio dijete i ona i njezini se definitivno odlučili za pobačaj, e to su bile borbe, molbe, dugački telfonski pozivi, da bi na kraju rodila curicu koja sad ima 5 godina, i sve im se vrti oko nje!! Ne žele ni pomisliti kako bi sadbilo da ju nemaju!! Zanimljivo da se je rodila na isti dan kada i ja!!
Pobačaj nikad nije riješenje, ali je uvijek zlo!!
Sad su vruće glave, i misli se da je to nekakav veliki problem, ali to nije problem, to je život u pitanju i nije teška odluka, čak je slatka odluka. Kasnije će u životu dolaziti puno teže odluke, ovo nije ništa, ovo je vaše dijete. A dečka pustite nek se ubije par dana rakijom od tuge, za devet mjeseci će od sreće, i sve će biti OK!! Često nas život natjera da idemo pravim putem, a rođenje i odgoje djeteta je definitivno ispravan i pravi put, koji i nas mjenja i popravlja, naravno ako to želimo!!

Bolje vodite brigu oko imena!!
A majka će se uzrujavati nekoliko dana, kasnije unuče će biti samo svakodnevni lijek!! Pustite ljude nek se šokiraju, pa i sekiraju, proći će ih, protiv toa se ne može, pa ljudi smo!!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 09 kol 2014 18:07 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 15 ožu 2011 16:49
Postovi: 1617
Lokacija: severna Bačka
Podijelio: 48 zahvala
Zahvaljeno je: 31 zahvala
-Slijepi putniče: AMEN, ALELUJA!
-Medolino: AMEN, ALELUJA!
-Džoni 5: AMEN, ALELUJA!
-Samuele : AMEN, ALELUJA!
******************************
Bog neka vam odgovore blagoslovi,
-prvi, kratko , pokazao put.....
-drugi, poticaj svima nama, kako pomoći, pa molitvom...
-treći, ....."molitva i javi se...."
-četvrti, životni primjeri, ništa manje bitno,
istinito i poučno.....
**********************************
kad pomislim kako smo neke slične teme znali razvlačit :oops:
ovi odgovori....zaokružena cjelina....
P.S.
Negdje sam pročitao da znanstvenici kada im se učini
da na nekom planetu, postoje uslovi za život,
tu se "otvara kesa", lova, istraživanje, itd......
A, na našoj planeti, uništavamo život , na razne načine..
************************
SVETI BOŽE, SVETI JAKI BOŽE, SVETI BESMRTNI BOŽE,
MILOSTIV BUDI NAMA I CIJELOME SVIJETU!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 10 kol 2014 07:38 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 19 lis 2013 16:08
Postovi: 232
Lokacija: split
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 9 zahvala
Čitam ovu temu i komentare. Posebno ove o molitvama, potrebama da se izmoli, život, postupanje za život. Pa se pitam na koju adresu bi trebale ići molitve. Za život nerođenog djeteta? Kako moliti za život nerođenog djeteta na adresu koja ne pokazuje baš nikakav interes za život ROĐENE djece. Npr. koliko je djece (nevinih bića) stradalo u ratovima, u prirodnim katastrofama, poplavama, požarima, potresima, potopima, nuklearnim bombama, bolestima, gladi i siromaštvu itd.
Zašto su stradala ta djeca? Nitko ih nije mogao ili nije htio spasiti??

Ali to je tek pola problema. Koliko je djece s te iste adrese voljno poslano u smrt?! Nije li anđeo poslan da u jednoj noći pomori bar sto tisuća nevinih bića. Da, bijaše to u noći pomora prvorođenaca u zemlji egipatskoj. (Te ću, naime, noći ja proći egipatskom zemljom i pobiti sve prvorođence u zemlji egipatskoj - i čovjeka i životinju! Izl, 12,12). Što su bila kriva ta bića? Nije li svako od te djece imalo jadnu majku koja ja čupala kose i naricala za svojim djetetom? Zašto je naricala ta majka!?! Da bi taj pomor nevine djece bio uredno zapisan uz hvalospjeve: On pobi prvorođence Egiptu: vječna je ljubav njegova! (Ps. 136,10).
Da netko od vas pomori deset mačića u vodi, što biste mu rekli? A sto tisuća djece da u jednoj noći pomori?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 10 kol 2014 08:35 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 30 ruj 2011 21:43
Postovi: 442
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Život na Zemlji je samo trenutak, vječna je ljubav Njegova, On prima nevine k sebi i uskrisit će ih na kraju vremena.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 10 kol 2014 11:25 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 19 lis 2013 16:08
Postovi: 232
Lokacija: split
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 9 zahvala
I prema kome je taj ljubav kad pobiješ prvorođence? Prema njima (ljubav prema toj pobijenoj djeci) ili možda ljubav prema njihovim majkama i očevima koji još čupaju svoje kose?
Ne, oni su, jedni i drugi, bili tek upotreba. Za ciljeve drugog naroda su ubijeni. Upotrijebljeni.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 10 kol 2014 12:01 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 30 ruj 2011 21:43
Postovi: 442
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
why pričati sa tobom je kao pričati sa osobom koja rukama ima pokrivene uši i viče "ne čujem ništa! ne čujem ništa!"

Rado bih bila upotrebljena od Boga ako će mi to donijeti spasenje ili bar mojim bližnjima ili bar mom narodu


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 10 kol 2014 14:03 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 21 kol 2012 11:11
Postovi: 164
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Why, pitanje za tebe...zamisli da imas dijete za koje sa sigurnoscu znas da ce biti spaseno za vjecnost ako umre dok je jos dijete, odnosno da ce, ako dozivi duboku starost, svojim nacinom zivota zasluziti vjecnu kaznu...sto bi mu pozelio ?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 10 kol 2014 16:12 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 15 ožu 2011 16:49
Postovi: 1617
Lokacija: severna Bačka
Podijelio: 48 zahvala
Zahvaljeno je: 31 zahvala
why napisao:
Čitam ovu temu i komentare. Posebno ove o molitvama, potrebama da se izmoli, život, postupanje za život. Pa se pitam na koju adresu bi trebale ići molitve. Za život nerođenog djeteta? Kako moliti za život nerođenog djeteta na adresu koja ne pokazuje baš nikakav interes za život ROĐENE djece. Npr. koliko je djece (nevinih bića) stradalo u ratovima, u prirodnim katastrofama, poplavama, požarima, potresima, potopima, nuklearnim bombama, bolestima, gladi i siromaštvu itd.
Zašto su stradala ta djeca? Nitko ih nije mogao ili nije htio spasiti??

Ali to je tek pola problema. Koliko je djece s te iste adrese voljno poslano u smrt?! Nije li anđeo poslan da u jednoj noći pomori bar sto tisuća nevinih bića. Da, bijaše to u noći pomora prvorođenaca u zemlji egipatskoj. (Te ću, naime, noći ja proći egipatskom zemljom i pobiti sve prvorođence u zemlji egipatskoj - i čovjeka i životinju! Izl, 12,12). Što su bila kriva ta bića? Nije li svako od te djece imalo jadnu majku koja ja čupala kose i naricala za svojim djetetom? Zašto je naricala ta majka!?! Da bi taj pomor nevine djece bio uredno zapisan uz hvalospjeve: On pobi prvorođence Egiptu: vječna je ljubav njegova! (Ps. 136,10).
Da netko od vas pomori deset mačića u vodi, što biste mu rekli? A sto tisuća djece da u jednoj noći pomori?

**********************************************
držite se teme , koja je jasna,
Whu, svoje provokacije u plitkoumnosti i duhovnom mraku,
"prebaci" na drugu temu......
ima ih, ali te intelektualno Fran 26, jedno za svagda,
porazio, i ne provociraj.......ova tema nije mjesto ta to...
ak možeš pomozi, ako ne možeš ili ne ŽELIŠ....
onda neka te je ,
sram i stid što na ovakvoj temi ,
provociraš, izvrćeš božju riječ,
pogotovo na ovakvim temama....

***************************
ne nasjedajte na njegove ateističko-sotonističke provokacije.....


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 10 kol 2014 19:39 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 19 lis 2013 16:08
Postovi: 232
Lokacija: split
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 9 zahvala
zelimbitiponizna napisao:
why pričati sa tobom je kao pričati sa osobom koja rukama ima pokrivene uši i viče "ne čujem ništa! ne čujem ništa!"

Osim što si napisala tu frazu, imaš li neki argument da razgovaraš sa mnom? Rado ću se uključiti u taj razgovor.

zelimbitiponizna napisao:
Rado bih bila upotrebljena od Boga ako će mi to donijeti spasenje ili bar mojim bližnjima ili bar mom narodu

Samo da te podsjetim, a tako piše u "Pismima", da se u slučaju egipatskih prvorođenaca nije radilo o tome da li su oni htjeli da budu pogubljeni, niti ih je tko pitao da li bi se oni za koga žrtvovali. Upotrijebljena su djeca jednoga naroda (egipatskoga) za ciljeve "izabranog" naroda (židovskoga).

Martina napisao:
Why, pitanje za tebe...zamisli da imas dijete za koje sa sigurnoscu znas da ce biti spaseno za vjecnost ako umre dok je jos dijete, odnosno da ce, ako dozivi duboku starost, svojim nacinom zivota zasluziti vjecnu kaznu...sto bi mu pozelio ?

Ako je tako, onda upravo se pitaš: što se molite za to nerođeno da se rodi pa da mu bude neizvjesna sudbina? Očito si nešto pobrkala.

cirenac napisao:
onda neka te je ,
sram i stid što na ovakvoj temi ,
provociraš, izvrćeš božju riječ,
pogotovo na ovakvim temama....

***************************
ne nasjedajte na njegove ateističko-sotonističke provokacije.....

Ne izvrćem Božju riječ (inače „božja“ riječ koju ti pišeš malim slovom se piše velikim slovom, znači Božja riječ), ne izvrćem ni u jednom slovu nego ti donosim pred oči onaj dio Božje riječi i Pisma koje si ti zaboravio i gdje su tretirana djeca i odnos prema rođenoj djeci. To je bio odnos prema rođenoj djeci opisan u biblijskom tekstu. Konkretno dio iz Knjige izlaska i iz Psalma. Kada je takav odnos u "Pismima" prema rođenoj djeci kao prema stvarima, kako da bude prema nerođenoj?! Zato sam ti to citirao uz ovu temu o nerođenoj djeci. Znam ja da ta Pisma tebe zbunjuju, ali ako misliš da pisanjem velikim fontom i slovima crvene boje pojačavaš svoje argumente, onda su ti to slabe metode.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 135 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 4 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr