www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 tra 2024 15:40

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 135 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 14  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 10 vel 2011 14:05 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 25 tra 2007 18:26
Postovi: 2995
Podijelio: 150 zahvala
Zahvaljeno je: 118 zahvala
čini mi se da je jedna od tih djevojaka ili... bila na ovom našem forumu.. pod istim imenom je..
ne mogu vjerovati što piše :(


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 10 vel 2011 14:18 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 24 sij 2008 13:33
Postovi: 154
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
ne znam, teško da je bila tu jer se deklarira kao ateist i, pazi sad, antinatalist (to su oni koji se zalažu da se djeca ne rađaju :cry: ). ne vidim što bi ona ovdje tražila....
ono, možda netko ima isti nick pa da se ne osjeti pogođenim....


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 10 vel 2011 14:29 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 25 tra 2007 18:26
Postovi: 2995
Podijelio: 150 zahvala
Zahvaljeno je: 118 zahvala
patientia eto..čini mi se da je bila ovdje.. pa nema se tu šta uvijati.. mala je vjerojatnost da nije ona


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 10 vel 2011 15:49 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
srećica napisao:
naggar napisao:
srećica napisao:
evo, javljam se malo na ovu temu iako je ono što mislim reći totalno off topic.
žao mi je da se ovaj portal pretvorio u ovo u što se pretvorio....zamrla je svaka aktivnost u svakom pogledu, žao bi mi bilo da se ugasi...
prije sam često čitala, sada vrlo rijetko...
ostalo je malo ljudi koje se tu isplati čitati, Fran je jedan od njih.
zamjera mu se da citira puno.... ja baš tu vidim prednost njegova pisanja. Kao da je lako smisleno nešto citirati i povezati s temom....
ljudi moji, da bi se to moglo, mora se itekako biti načitan...a izvući ono što ćeš citirati da potkrijepiš neko mišljenje ne da nije lako nego je vrlo, vrlo teško.
citiranje je način argumentiranja, naročito ako se radi o citatu iz katekizma ili evanđelja...gdje ćeš bolje argumentacije...

jako, jako mi fali Timotej, jaako...


..fran ti je tu..

..a hoćeš broj od timoteja... 8)
.i on je usamljen...bit će mu drago da ga posjetiš.. :D

..ovaj portal se "pretvorio" u ono što je bio i što treba biti...


..što se tiče aktivnosti..ima je..ali nije ...ko TV Reklama...
..za to ima ATRAKTIVNIH FORUMA..poput Iskona religija..itd..

..kažeš da je malo ljudi tu koje vrijedi čitati..

..pitaj se koliko ljudi ...čita tebe..? 8)

..pa za promjenu...TI ..napiši nešto i pobudi aktivnost..
..tak da mi bude interesantno ..čitati te..srećice... :lol:


:D apsolutno si u pravu što se tiče moje pasivnosti, valjda sam navikla bila da dođem ovdje na TT, pročitam ono što me zanima (a toga je prije bilo u izobilju) i idem dalje. ha, kad sad to ovako gledam, prilično sebično....da bi meni bilo zanimljivo, netko je trebao nešto i napisati....

ma, u stvari, samo sam konstatirala da je jako malo upisa zadnje vrijeme, općenito malo....
a što se tiče "življih"foruma, hvala lijepa....
ovaj forum mi je uvijek donosio mir, zadržao je i u najžešćim raspravama neku čistoću. jedini je kršćanski forum od kojeg ne bježim glavom bez obzira.....

što se tiče Timoteja :D , pozdravi ga ako se čuješ s njim, jako drag dečko....

sad sam potpuno offtopic, nemojte mi zamjeriti, stavit ću u slijedeći post neke stvari o pobačaju koje su me potpuno uznemirile zadnjih nekoliko dana, s jednog drugog foruma. potpuno šokantno kako neki mladi ljudi razmišljaju, nisam dugo mogla doći k sebi...

i naggar, drago mi je da si opet tu :wink:


..vidiš da znaš kad hoćeš.. :D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 10 vel 2011 16:03 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 24 sij 2008 13:33
Postovi: 154
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
marija-nada napisao:
patientia eto..čini mi se da je bila ovdje.. pa nema se tu šta uvijati.. mala je vjerojatnost da nije ona



ma ne uvijam, samo ne bih htjela da je netko bio ovdje s istim nickom, a da ga se poveže s tom osobom. malo mi je neobično da bi ona kao deklarirani ateist imala potrebu pisati na ovom forumu. ali, sve je moguće....

kakobilo, osim što su šokantni njezini stavovi, mene je jednako šokiralo što niti jedna njezina sugovornica nije reagirala nego nastavila u istom tonu kao da je to nešto najnormalnije. ja već nekoliko dana ne mogu doć k sebi. gdje mi to živimo? kamo nam ide naša Hrvatska? :(
smajlic28 naggar


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 10 vel 2011 16:37 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 24 sij 2008 13:33
Postovi: 154
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
evo, malo sam prekopala forum. korisnica "patientia" s foruma TT nema veza s ovom s foruma.hr.
da ne bi bilo zabune....


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 11 vel 2011 07:52 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 25 tra 2007 18:26
Postovi: 2995
Podijelio: 150 zahvala
Zahvaljeno je: 118 zahvala
mislila sam na sebe kad sam spomenula uvijanje..(ja sam vidjela taj nick ovdje i zato sam pomislila i ispričavam se našoj patientiji)
a meni je to sve skupa jako žao :cry: i ne bih o tome više
srećica :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 24 vel 2011 15:21 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 23 ožu 2010 18:49
Postovi: 492
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
Donosim dio prepiske sa foruma križ života, tema-dnevnik lječnika o pobačaju.

Ovaj dio je napisala forumašica manemoj.Cijela rasprava se može pronaći na ovom linku


Citat:
Promicanje dostojanstva ljudske osobe svakako znači da čovjeka ne svodimo na biološku činjenicu, već da čovjeka gledamo kao svjesno i samosvjesno biće, odnosno kao osobu, a samo ljudi s razvijenim višim moždanim funkcijama mogu biti osobe. Biološko živo ljudsko tijelo ne pretpostavlja postojanje ljudske osobe, za to je potreban razvijen i funkcionalan mozak. Promicanje dostojanstva ljudske osobe znači da ćemo razlikovati osobe od živih tijela koja nisu osobe - dakle ljude s utvrđenom modanom smrću kao ni zametke u ranim fazama trudnoće ne smatramo osobama (buduće, potencijalne i bivše osobe nisu osobe u vremenu u kojem njihov ontološki status utvrđujemo, svako zemaljsko postojanje odvija se u vremenu, tako da još ne i viđe ne, znači - da u sadašnjem momentu nešto ne postoji. Ne možeš ubiti (u smislu ubojstva) nekog tko nije još ili nije više osoba. Ubiti možeš nekog samo tko je u momentu ubojstva osoba.

Neželjenost jest argument da se spriječi nastanak nove osobe jer bi njezin nastanak značio patnju već postojeće osobe. Kad biramo između dobrobiti već postojeće realne osobe koja osjeća i pati i nečega što JOŠ nije osoba nego to tek može postati, normalno je izabrati dobrobit realne osobe.

Empatija (suosjećanje) po definiciji može postojati samo prema bićima koja osjećaju, dakle ne možemo imati empatije prema bićima koja ne osjećaju. Također normalno je da ćemo empatiju prije pokazivati prema realnim ljudskim bićima - osobama koje pate nego prema potencijalnim ljudskim bićima koja JOŠ nemaju niti minimalne uvjete za postojanje osobnosti niti mogu patiti. Ne može se suosjećati s potencijalnim osobama, samo realnim. Čitava tvoje teorija izgrađena je na logičkoj pogreški pistovjećivanja realne ljudske osobe i nečeg što JOŠ NIJE ljudska osoba, još nema niti svijest, niti samosvijest, niti osobnost, niti osjećaje koji također pretpostavljaju više moždane funkcije.

Sve ovo sam napisala da bi shvatio zbog čega nevjernici, inovjerni, kao ni znanstvena racionalna misao ne gleda na abortus kao na ubojstvo osobe i nema valjanih racionalnih argumenata kojima možeš pobiti takav stav. Rekoh, možeš vjerovati u što želiš, ali ne možeš od drugih tražiti da vjeruju u ono što ti vjetuješ niti da se ponašaju na temelju tvojeg vjerovanja, niti možeš tražiti da se zakoni donose na temelju nečijeg vjerovanja ili religioznog stava. Zakoni se donose na temelju dokazanih činjenica.


Dakle forumašica smatra da zametak u ranim fazama razvoja ne možemo smatratu osobom "dakle ljude s utvrđenom modanom smrću kao ni zametke u ranim fazama trudnoće ne smatramo osobama", iz toga izvlači zaključak "Ne možeš ubiti (u smislu ubojstva) nekog tko nije još ili nije više osoba. Ubiti možeš nekog samo tko je u momentu ubojstva osoba." :(

U meni viče samo jedno, zar nitko ne razmišlja o duši te nerođene osobe koju Bog daje svakom, ali baš svakom oplođenom zametku.Uvijek me rastuže ova hladno-znanstvena razmišljanja ljudi.Tako bi mogli reći za osobu koja pati od teških moždanih oštećenja mozga i nije više u mogućnosti spoznavati svijet oko sebe, da to više nije osoba, pa i lišavanje života takvog čovjeka više nije ni ubojstvo, jer pošto nema razvijene više moždane funkcije više nije osoba nego obična nakupina mesa...strašno.Cijenim trud forumaša Marka koji ima volje da se prepira sa forumašicom.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 24 vel 2011 15:42 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 23 ožu 2010 18:49
Postovi: 492
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
Ma pogledajte samo ovaj tužan članak- link

Citat:
Dijete se još nije rodilo tako da se zakonski ne radi o dvostrukom ubojstvu - rekao je glasnogovornik tužitelja.


Iako je djevojka bila u visokom stupnju trudnoće, zakon ne smatra to dijete za osobu.Dobro došli u 21 stoljeće...

Sram me je svijeta u kojem živim.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 19 ožu 2012 21:12 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 26 srp 2011 16:25
Postovi: 181
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 5 zahvala
Nešto ovoj temi iz najnovijeg broja mjesečnika Nacija: http://www.hrsvijet.net/index.php?optio ... Itemid=350


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 135 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 14  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 23 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr