www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 16 tra 2024 05:40

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 396 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 40  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov: Re: Joga
PostPostano: 23 sij 2011 11:25 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 01 ožu 2010 21:22
Postovi: 191
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Htjela bih prenjeti nešto što sam nedavno saznala.,kako sam u duhovnim vježbama Sv.Ignacija,Marica Čunčić nas je upozorila ali i potakla na molitvu za našu braću i sestre u Njemačkoj.Naime,nedavno je tamo održala seminar i mnogi su joj prišli u velikim potrebama jer je tzv.alternativa jako prodrla u tzv.konzervativnu medicinu.Prema njihovim riječima,veliki broj tamošnjih specijalista svojim pacijentima preporuče toplice,a uz to ide i obavezatan tretman joge.Ako odbiješ jogu,ne možeš dobiti toplice..ili možeš,ali na vlastiti trošak.
Iz vlastitog primjera..dobila sam na poklon bon za masažu.,i prošlo je dosta vremena ja nikako da odem,uvijek me kao nešto spriječi.O toj osobi što masira slušam samo pohvale i kako je mnogima pomogla,čak me i prijateljica koja mi je bon poklonila stalno ispituje jesam li otišla,pa se i maserka već zapitala da gdje sam :D Ja sam nekako u srcu osjećala da ja tamo ne trebam ići,razlog nisam konkretan mogla naći..dok nisam prije nekoliko dana saznala da je ta maserka od 1998 u jogi..evo,u slučajnosti ne vjerujem ali u božju providnost da..pa i u ovom slučaju.. :a1250:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Joga
PostPostano: 23 sij 2011 20:06 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 10 kol 2007 20:16
Postovi: 237
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
bitno što u sebi osjećamo..Bog nam ipak progovara kroz našu savijest i koliko god se ponekad pravili gluhi, po unutarnjem glasu znamo što je dobro, a što ne! Meni su osobno te istočnjačke prakse, da li se radi samo o vježbama ili nečem drugom odbojne od kada sam upoznala Isusa.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Joga
PostPostano: 26 sij 2011 10:52 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 11 ruj 2007 13:24
Postovi: 2127
Lokacija: metropola
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
osobno mi slim da ljudi u svačem vide đavla
u red. kest da je svugdje prisutan
al čini mi se da će neki uskoro i hodanje proglasiti vježbom klanjanja nekakvom bogu :roll:

dakle, sjećam se da sam ko klinka (i ispod 10god) u punini svoje dičije snage izvodila sve i svašta
pentrala se na stabla, hvatala ulične mačketine ...
i da, sjećam se da sam i noge umijela (i sada mogu) prekržiti onako ko turski sjed il neki yoga položaj
il da sam znala i četveronoške izvijat se (to je isto neka mačka yoga..što li) .. s tim da, koliko mi je poznato, tu vježbu najnormalnije izvode u konvencionalnoj tjelovježbi

za yogu sam prvi put čula tam negdje u srednjoj školi
pa eto .. možda sam se onda već ko klinka klanjala tuđim bogovima :roll: :roll: :roll:

inače, i ja smatram da jogu ne treba primjenjivati čisto jer mislim da je neodjeljiva od svog duhovnog sadržaja
no to svakako ne znači da ću prestati disati il duboko disati il što ja znam ...
bez obzira što ispada da bi me tu neki opomenuli da se klanjam drugim bogovima :o

istom mi pada usporedba s konvencionalnom medicinom
zar i ona nema svog boga?
zar joj bog nije znanost i/ili ateizam??
kad idete kod ginekologa, pitate li se možda koliko je abortusa izveo??? i kako će utjecati na vas njegov pregled??
il kad idete kod doktora opće medicine, pitate li se je li je možda zadrti mrzitelj našeg Boga??, il kakav psovač .. i što znači njegovo duhovno stanje za vaše ....
i tako unedogled ...

zato mislim da ima katolika koji su skolni svakakvom pretjerivanju ...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Joga
PostPostano: 26 sij 2011 21:07 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 24 kol 2008 09:37
Postovi: 35
Lokacija: Split
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Radit ću neke vježbe po svom da očuvam dobro zdravlje. Ne moram se bavit jogom. Nikad ne znaš. Možda to i nije toliko bezopasno koliko se čini. Čitao sam, te asane-fizičke vježbe nisu napravljene s ciljem da bi se steklo ili očuvalo zdravlje već su one priprema za više stupnjeve, koncentraciju, meditaciju ....
Bio sam dosta u toj alternativi, okultnom, svemu. Zato su mi sad psiha i živci potpuno uništeni. :cry:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Joga
PostPostano: 28 sij 2011 19:48 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 10 kol 2007 20:16
Postovi: 237
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Uopće ne smatram da pretjerujem kako netko ovdje piše između redaka. Svatko ima svoj stav i mišljenje i prema tome neka živi.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Joga
PostPostano: 29 sij 2011 11:31 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 06 pro 2010 18:54
Postovi: 74
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Ima katolika koji stvarno u svemu i u ljudima oko sebe vide đavla...nisam to primjetila ovdje, ali u svakodnevnom životu jesam. Kad ih upozorim da bismo u svakom čovjeku i onom koji nam se ne sviđa trebali vidjeti Isusa, slože se sa mnom, ali onda opet po svom...
S druge strane kad gledamo kakve posljedice na čovjeka može ostaviti bavljenje okultnim, trebamo biti oprezni.
Željko veli da su mu psiha i živci potpuno uništeni, a čitala sam knjigu čovjeka koji se bavio jogom, ali ono stvarno do stupnja levitacije, nakon toga se obratio na kršćanstvo, zato njegovo pisanje o negativnostima joge možemo prihvatiti kao relevantno.
Sve počinje s bezazlenim disanjem i vježbama, onda s prehranom, pa meditacijama...a gdje treba prestati...i kad...poslije moraš liječiti posljedice, a to je puno teže.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Joga
PostPostano: 29 sij 2011 18:47 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 10 kol 2007 20:16
Postovi: 237
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
voljela bih da nije tako, ali lutajući dok nisam došla do Krista, prošla sam neke stvari koje nisam trebala..no sve je to bio moj put. Osjetila sam ružne posljedice svega toga i mogu reći da sam danas jako oprezna.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Joga
PostPostano: 30 sij 2011 23:03 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 09 svi 2010 09:23
Postovi: 750
Podijelio: 60 zahvala
Zahvaljeno je: 14 zahvala
Sajomi lijepo reče da je joga dio religije...ali ne naše!
Veoma dobro znamo da bavljenjem bilo kakvim sportom uvijek donosi nekakav "+" za naše tijelo. Zar uvijek i svakome? Trćanje - osobi koja gubi hrskavicu u zglobovima donosi "+" ili "-"?
Dakako, to je s moje strane karikiranje, jer zapravo želim reći da u svakoj tjelovježbi tijelo dobiva, ako ništa drugo ono barem kondiciju, e pa sad...ono što joga pruža znam i sam veoma dobro. A guda me odvela? Do istočnjačke filozofije, do nekih dijelova (inače zabranjenih) iz kabale...i to u mladosti, dakako. A živci? Na koncu otkazali. I ništa nije pomogla psihijatrija i psihologija - tek svećenik!
A da Vox karikira...ne iznenađuje me.: "osobno mislim da ljudi u svačem vide đavla u red. kest da je svugdje prisutan al čini mi se da će neki uskoro i hodanje proglasiti vježbom klanjanja nekakvom bogu ".
Zbog Vox sam ubacio onaj uvod o "+" i "-".
.
A ja, opet, da ne dužim:
"JOGA je indijsko učenje i praksa discipline tijela i duha kojim se postiže oslobođenje iz kruga života i od bola i nadnaravne moći. Tradicija ubraja jogu među šest ortodoksnih filozofskih pravaca (daršana)...
Težište je joge u sustavnim vježbama tijela i svijesti, kojim se postiže puna vlast nad tijelom, isključuje se štetan utjecaj vanjskog svijeta na duh, koji, oslobođen, postiže neposrednu spoznaju i uvid u skrovitu narav čovjeka i svijeta i mistično sjedinjenje s transcendentalnim".
(iz Opća enciklopedija, svezak 8, str.).
.
Evo i svih praksa na koje upozoravaju pisci s kršćanskog stajališta, jer uz idolopoklonstvo, magija, spiritizam, mantika, paragnozija, psihometrija ili psihoskopija, hiromantija, kartomantija, kristalomantija, astroman-tija, rabdomantija, irimantija, stoji i JOGA, zatim transcendentalna meditacija, hipnoza, akupunktura, čaranje, vračanje, gatanje, čarobnjaštvo, uroci, proklinjanje, droga, praznovjerje, horoskop, kabala i druge.
Kome se baš izvode vratolomnije(stav pluga?)...zašto uz TV ne vježba? Tamo su tjelovježbe za svačiji čeif.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Joga
PostPostano: 31 sij 2011 11:16 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 11 ruj 2007 13:24
Postovi: 2127
Lokacija: metropola
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
jao, jao ....

jel vama imalo poznato da je samo kršćanstvo uzimalo poganske forme??, čini li to onda kršćanstvo poganim?? ili klanjateljem krivim bogovima???

ne govorim ja sad o svjesnom prakticiranju joge, vježbi, tam nekih mantri, što li već imaju ...

ja govorim da sam na ovoj temi, manje više, stekla dojam da je svako duboko disanje klanjanje krivim bogovima!!!!!

(sad će se mary nać uvrijeđenom.. ispalo je da pišem između redaka, a zapravo se nisam referirala sam na tebe i krive bogove, već na manje više većinu postova, zato i nisam poimenice citirala.. al evo, ak baš hoćeš, npr ona mačka vježba kod marije nade mi je isto upala u oči)

eto, moje je mišljenje da je to notorna glupost!!! zaista ne znam kak vi u to možete vjerovat
al mi postaje jasno kad pazimo samo na formu, a srca nam ostadoše neobrezana.....

naime, ja imam astmu, i kad dobijem napadaj, zar vi zaista mislite da pored mene stoji Isus koji maše šipkom meni ispred nosa zato što se pokušavam smirit, pishički i fizički, trudeć se polagano i dubokim disanjem doć do zraka ????
klanjam li se tad ja krivim bogovima??

ili ona fora oko mačke vježbe
pa zar se to ne izvodi u klasičnoj tjelovježbi.. još u bivšoj YU dok nismo ni mogli čut za tam neku jogu .. to se, koliko me sjećanje služi, izvodilo na satovima TZK ..

dajte sad i za to recite da smo se ko dica klanjali tužim bogovima...

zatim, nisam ziher, al mislim da i vježba "svijeća" ima svoje mjesto u jogi??! a jel dite u utrobi majke ne izvodi neku vrstu svijeće?? eto moje dite je.... op, nogice u zrak...
valjda se klanjalo drugim bogovima ...

zato sam i karikirala govoreć da će se međ nekim katolicima ubrzo i neka vrst hodanja proglasit prakticiranjem idolopoklonstva...
to da shvatite dokle može čovjek ić ...

il fora oko turskog sjeda .. eto sad bi se turci i hindusi trebali posvadit, čiji je to položaj - turski sjed il, mislim, lotosov položaj!!!

a pazi fore upravo sam u takvom položaju trenutno za računalom, na stolici
de recite mi, mislim ozbiljno, klanjam li se krivim bogovima???
a ak me istovremeno spopadne napadaj, .. jesam li onda još veći odmetnik, boreć se doć do zraka dubokim disanjem, koliko je to već moguće.. kad te drmne, ne moš ni disat .. al se trebaš borit polako, mirno, po mogućnosti duboko..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Joga
PostPostano: 01 vel 2011 21:29 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 09 svi 2010 09:23
Postovi: 750
Podijelio: 60 zahvala
Zahvaljeno je: 14 zahvala
Vox, ti kao da iz romanana Grof Monte Kristo izdvajaš detalj. I uhvatiš se detalja…npr. gdje on nalazi blago. Što je s uvodom i ljubavi prema Mercedes, što s njenovim zatočeništvom? Što…što sa bitnim elementima koji ga pretvaraju u osvetnika ledenog srca?
.
A to tvoje DISANJE, to je samo detaljčić iz joge!
Joga je fi-lo-zo-fi-ja popraćena i prikladnim tjelovježbama.
A da nabaviš knjigu - komplet o jogi!? Ne samo tehnike disanja…
Tada bi shvatila koliko…sorry na izrazu…brkaš. I da pojma nemaš što je zapravo joga.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 396 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 40  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 4 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr