www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 19 tra 2024 12:14

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 396 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 40  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov: Re: Joga
PostPostano: 25 lip 2014 13:08 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 10 lip 2008 20:55
Postovi: 3438
Lokacija: Santa Fe (New Mexico)
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 72 zahvala
lilijana napisao:
Naravno da je joga duhovna, ona je meditacija u pokretu. Tek kada sam počela vježbati jogu upoznala sam samu sebe - fizički,
psihički i duhovno. Prije toga nisam bila vjernik, jednostavno nisam vjerovala u ništa. Kroz jogu sam osjetila da postoji "ono nešto" svukuda oko nas, u ljudima koji nas okružuju i u nama samima.
Isprobala sam različite vrste joge, neke više prožima istočnjačka kultura a neke manje.
Ali nije li Bog samo jedan? Nisu li religije samo teorije vjerovanja i pravila koja smo mi ljudi sami izmislili da bi objasnili ono što osjećamo vezano uz Boga?
Ja sam npr. kroz jogu spoznala Boga, toga "Velikog Duha" kako ga nazivaju indijanci.
Spoznala sam da jedino uz ljubav prema drugima, prema sebi, prema svemu što nas okružuje možemo imati mir i na taj načini biti u dodiru s Bogom.
Nikad nisam doživjela ništa negativno u jogi kako pišu neki forumaši na ovoj stranici, pošto je joga namjenjena ostvarenju mira
unutar naših tijela i umova i stara je tisućama godina. Toliko sam netočnih tvrdnji pročitala o jogi.
Npr. s katoličkog aspekta joga je negativna jer nas uči da smo mi Bogovi. To je netočno, joga nas uči da je Bog svukuda pa i u nama samima. Nije li sam Isus rekao da je u najmanjem od naše braće.
"sve te poze su neki njihov "bog". Tipa pas, mačka i slično." - kako li površna i netočna tvrdnja. Te poze nisu "bogovi", te poze su vraćanja onom iskonskom, vraćanja prirodi i štovanje pokreta prirode koju je Bog stvorio, kako god ga mi ili oni nazvali, za razliku od ovog fizičkog materijalnog svijeta koji nas danas prožima i u kojem smo udaljeni i od duha i od prirode. Kroz joga asane tj. pokrete i dok duboko dišemo koristeći pun kapacitet pluća, osjećamo život u punom zamahu, osjećamo snagu i, na kraju, mir. Koji predivan Božji dar!
Zato nemojmo imati predrasude i osuđivati nešto što nikad nismo isprobali ni doživjeli. Postati svjestan sebe, svoje duše, te nakon toga čist pomagati i voljeti ljude oko sebe i kroz njih biti u dodiru sa Bogom - nije li to cilj svih religija, nije li to predivno kakva god religija i disciplina nas do toga dovede? Ja vjerujem u jednog Boga i sve su mi religije koje govore o njemu predivne, štoviše jer govore o Njemu po čitavoj kugli zemaljskoj? u kakvim su ga sve skrivenim kutevima spoznali!

New Age. Slika


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Joga
PostPostano: 25 lip 2014 13:56 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 16 vel 2011 19:03
Postovi: 484
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 5 zahvala
Sto je sa onima koji su probali pa puno toga loseg dozivjeli?.

Meni se cini da ti ne znad sto je ona tocno.
Mozda da malo bolje provjeris o njoj prije nego nastavis.

Ako naravno sada mozes bez nje?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Joga
PostPostano: 25 lip 2014 13:59 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 22 ruj 2013 22:40
Postovi: 179
Podijelio: 22 zahvala
Zahvaljeno je: 72 zahvala
Fran26 napisao:
E, koliko sanjara je dolazilo na ovoj forum, i kad misliš
da si sve vidio, opet dođe neki novi sanjar koji te
iznenadi svojim privatnim mudrolijama.


Kako me zalosti ovo neznanje...da ce ljudi radije povjerovati glupostima a ne onome jasnom/argumentiranom/razumljivom. Mozda zato sto je istina nenametljiva, ponizna, ne hvasta se i ne namece. I nije na dohvat ruke...potrebna je volja, trud i u konacnici milost da ju se dosegne.

Izgleda je new age ono moderno. Neopoganizam se propagira kao relaksacija. Pozdrav suncu, joga u New Yorku, druidi u Stonehenge-u...na tisuce sudionika.

A Isus sam u crkvi...nitko da ga pohodi (to je za babe).

Sve neka osobna iskustva. Igranje uloga, samopronalazenje, posebnost...

Kada bi te netko pitao...cim se bavis u slobodno vrijeme?
Pa bi odgovorio...molitvom, konteplacijom, postom, citanjem Biblije - ocekivana reakcija bi bila...ovaj nije normalan, cak i u drustvu "katolika". I nema nastavka...caput.
Ali kad bi rekao jogom...ajme, nikad kraja pitanjima, kojom, kakvom, super, cool...

Nije uzalud Isus rekao:

„Ako vas svijet mrzi, znajte da je mene mrzio prije vas!
Kad biste pripadali svijetu, svijet bi ljubio svoje. Budući
da ne pripadate svijetu - ja vas izabrah od svijeta -
zato vas svijet mrzi.“ (Ivan 15,18.19)

Jednostavno, prisutnost pravednika smeta ljudima, jer znaci da zive u lazi. A to je tesko priznati samom sebi a ne drugima. Puno lakse je pronaci istomisljenike, neko ucenje sa istoka ili zapada...i biti supercool-urban, a ne tamo neki slijepi vjernik, koji nista nezna i nesmije. :)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Joga
PostPostano: 25 lip 2014 14:15 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 16 vel 2011 19:03
Postovi: 484
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 5 zahvala
Slijepi putnik

Malo me zalosti sto to nazivas ne znanjem i da ljudi ne zele vidjeti istinu,velika je milost progledati.
Ne znam ni sto se cudis,pa razumijes,tj razumijemo donekle
duhovne borbe.Mislim na nevidljivi svjet.
Ljudi si zavedeni.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Joga
PostPostano: 25 lip 2014 14:34 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 22 ruj 2013 22:40
Postovi: 179
Podijelio: 22 zahvala
Zahvaljeno je: 72 zahvala
sluga napisao:
Slijepi putnik

Malo me zalosti sto to nazivas ne znanjem i da ljudi ne zele vidjeti istinu,velika je milost progledati.
Ne znam ni sto se cudis,pa razumijes,tj razumijemo donekle
duhovne borbe.Mislim na nevidljivi svjet.
Ljudi si zavedeni.


Nemoguce je odvojiti jedno od drugoga. Vecinom se takvi (koji ne vjeruju) pozivaju na znanje...pa im se odgovara na razumljivoj razini.

Mozda sam krivo shvacen...ali u nastavku sam napisao "potrebna je volja, trud i u konacnici milost da ju se dosegne" - bojim se da netko tko se bavi jogom ili necim slicnim ima pojam sto bi bila milost. Pa je besmisleno o tome pisati.

A za tebe sluga odg bi bio u cilju medjusobnog razumjevanja: "Milost ne može učiniti ništa bez volje, a volja ne može učiniti ništa bez milosti." (sv. Ivan Zlatousti)

Da bi nekoga volio potrebno ga je upoznati. Imati znanje, spoznaju. Sto je naravno sve milost Bozja.

Milost je kada nam je nesto dano, ali milost moze biti i kada nam je nesto uskraceno. Tako da nisam zalostan na necije neznanje (slabu inteligenciju, mentalno ogranicenje) vec odbacivanje objavljene istine i vjerovanje u tamo neke gluposti.

P.s. Sto ne znaci da se ne moras i za mene pomolit. :b112:


Zadnja izmjena: SlijepiPutnik; 25 lip 2014 14:41; ukupno mijenjano 2 put/a.

Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Joga
PostPostano: 25 lip 2014 14:37 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
lilijana napisao:
Naravno da je joga duhovna, ona je meditacija u pokretu. Tek kada sam počela vježbati jogu upoznala sam samu sebe - fizički,
psihički i duhovno. Prije toga nisam bila vjernik, jednostavno nisam vjerovala u ništa. Kroz jogu sam osjetila da postoji "ono nešto" svukuda oko nas, u ljudima koji nas okružuju i u nama samima.
Isprobala sam različite vrste joge, neke više prožima istočnjačka kultura a neke manje.
Ali nije li Bog samo jedan? Nisu li religije samo teorije vjerovanja i pravila koja smo mi ljudi sami izmislili da bi objasnili ono što osjećamo vezano uz Boga?
Ja sam npr. kroz jogu spoznala Boga, toga "Velikog Duha" kako ga nazivaju indijanci.
Spoznala sam da jedino uz ljubav prema drugima, prema sebi, prema svemu što nas okružuje možemo imati mir i na taj načini biti u dodiru s Bogom.
Nikad nisam doživjela ništa negativno u jogi kako pišu neki forumaši na ovoj stranici, pošto je joga namjenjena ostvarenju mira
unutar naših tijela i umova i stara je tisućama godina. Toliko sam netočnih tvrdnji pročitala o jogi.
Npr. s katoličkog aspekta joga je negativna jer nas uči da smo mi Bogovi. To je netočno, joga nas uči da je Bog svukuda pa i u nama samima. Nije li sam Isus rekao da je u najmanjem od naše braće.
"sve te poze su neki njihov "bog". Tipa pas, mačka i slično." - kako li površna i netočna tvrdnja. Te poze nisu "bogovi", te poze su vraćanja onom iskonskom, vraćanja prirodi i štovanje pokreta prirode koju je Bog stvorio, kako god ga mi ili oni nazvali, za razliku od ovog fizičkog materijalnog svijeta koji nas danas prožima i u kojem smo udaljeni i od duha i od prirode. Kroz joga asane tj. pokrete i dok duboko dišemo koristeći pun kapacitet pluća, osjećamo život u punom zamahu, osjećamo snagu i, na kraju, mir. Koji predivan Božji dar!
Zato nemojmo imati predrasude i osuđivati nešto što nikad nismo isprobali ni doživjeli. Postati svjestan sebe, svoje duše, te nakon toga čist pomagati i voljeti ljude oko sebe i kroz njih biti u dodiru sa Bogom - nije li to cilj svih religija, nije li to predivno kakva god religija i disciplina nas do toga dovede? Ja vjerujem u jednog Boga i sve su mi religije koje govore o njemu predivne, štoviše jer govore o Njemu po čitavoj kugli zemaljskoj? u kakvim su ga sve skrivenim kutevima spoznali!

bit yoge nije taj koji si navela.bit yoge je sjedinjenje s njihovim bozanstvom i tako doci do unutarnje prosvjetljenosti!i tu sve staje.ako te zanima s kim se ti sjedninjujes tim vjezbama progooglaj,ili neka ti pokazu njihove kipove i statue.Vrlo je upitno jeli ti dobra stvar ili losa,i zapitaj se zasto se u zapadnom svijetu gdje doslovno ubijaju sve vrste moralnih vrijednosti, nude yogu kao odgovor,reklamiraju vjeru??tečaji za placanje??i to je Bog??plati tečaj i upoznat ces Boga...nije bas u skladu s mojoj religijom,hvala lijepa


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Joga
PostPostano: 25 lip 2014 14:53 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 16 vel 2011 19:03
Postovi: 484
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 5 zahvala
Slijepi putnik

Izvini na ne razumjevanju...samo da znas slaba je moja molitva :oops:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Joga
PostPostano: 25 lip 2014 15:27 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 22 ruj 2013 22:40
Postovi: 179
Podijelio: 22 zahvala
Zahvaljeno je: 72 zahvala
sluga napisao:
Slijepi putnik

samo da znas slaba je moja molitva :oops:


Samo ti nemoj zaboravit. Pa neka "Duh puse gdje hoce..." Bozja Volja.

Srecom On nadomjesta nase slabosti, pa je taj tvoj stav/misljenje potreban/pozeljan. Naravno ako ne iskljucimo pouzdanje da to Bog moze.

Poniznost je temelj na kojemu stoje tri grane (cistoca, siromastvo, poslusnost) duhovnog kriza, kaze sv.Franjo Saleski. :a1250:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Joga
PostPostano: 25 lip 2014 18:11 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 10 lip 2008 20:55
Postovi: 3438
Lokacija: Santa Fe (New Mexico)
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 72 zahvala
SlijepiPutnik napisao:
Kako me zalosti ovo neznanje...da ce ljudi radije povjerovati glupostima...

sluga napisao:
Malo me zalosti sto to nazivas ne znanjem i da ljudi ne zele vidjeti istinu,velika je milost progledati.


Da samo bacim rič-dvi na ovo. Sve to stoji. Nije uopće problem da mi po milosti "vidimo", jednako tako postoji mogućnost da sutra tu milost prokockamo i da postanemo jednaki onima koji ne "vide". Mene smeta nešto drugo. Mene smeta da se deklarirani katolici bave nju ejđ forama, joga, tumačenje snova, gatanje, fejsbuk.hr., bitno.hr. mojasudbina.hr., ivopavić.hr., jutarnjilist.hr., itd. To mene smeta. Kako je današnji katoliko postao link-katolik, i kako je današnji katolik postao fejsbuk-katolik? Jel to netko može odgovoriti? Kako je moguće da današnji katolik nikad nije čuo za Sv. Augustina i Sv. Tomu Akvinskoga? Ne da nikad nije pročitao ni jedno djelo od tih Crkvenih naučitelja, nego današnji katolik ni ne zna šta to znači Crkveni naučitelj. Današnji katolici ne samo da ne čitaju djela crkvenih otaca, nego ni ne znaju da postoje Crkveni oci. Koliko je duhovnog bogatstva ostalo iza brojnih sveca i svetica Katoličke Crkve, koliko bogatstva iza Crkvenih naučitelja i Crkvenih otaca. Ali tko mari za to dok postoji bitno.hr i katolik.hr, a fejsbuk.hr da i ne spominjem. To je bolest našeg vremena, današnji katolik ne poznaje svoju vjeru. Tko čita Katekizam Katoličke Crkve? A tko je od današnjih katolika pročitao barem dvije enciklike? Zakonik kanonskog prava? Kaj je to? Uzalud je besplatan u pdf verziji, baš kao i Katekizam Katoličke Crkve, uzalud, dok je fejsbuk.hr i bitno.hr., nema potrebe da čitamo nešto drugo. Ljudi! Dajte najte. O čemu mi pričamo? Ljudi nema od nju ejđa i fejsbuk-link-katoličanstva kruha.


We cannot delude ourselves that this will lead toward a renewal of religion. It is only a new way of practicing gnosticism-that attitude of the spirit that, in the name of a profound knowledge of God, results in distorting His Word and replacing it with purely human words. Gnosticism never completely abandoned the realm of Christianity. Instead, it has always existed side by side with Christianity, sometimes taking the shape of a philosophical movement, but more often assuming the characteristics of a religion or para-religion in distinct, if not declared, conflict with all that is essentially Christian. Ivan Pavao II., "Crossing the Threshold of Hope"


Even if it can be admitted that New Age religiosity in some way responds to the legitimate spiritual longing of human nature, it must be acknowledged that its attempts to do so run counter to Christian revelation. In Western culture in particular, the appeal of “alternative” approaches to spirituality is very strong. On the one hand, new forms of psychological affirmation of the individual have be come very popular among Catholics, even in retreat-houses, seminaries and institutes of formation for religious. At the same time there is increasing nostalgia and curiosity for the wisdom and ritual of long ago, which is one of the reasons for the remarkable growth in the popularity of esotericism and gnosticism. Many people are particularly attracted to what is known – correctly or otherwise – as “Celtic” spirituality, or to the religions of ancient peoples. Books and courses on spirituality and ancient or Eastern religions are a booming business, and they are frequently labelled “New Age” for commercial purposes. But the links with those religions are not always clear. In fact, they are often denied. An adequate Christian discernment of New Age thought and practice cannot fail to recognize that, like second and third century gnosticism, it represents something of a compendium of positions that the Church has identified as heterodox. John Paul II warns with regard to the “return of ancient gnostic ideas under the guise of the so-called New Age: We cannot delude ourselves that this will lead toward a renewal of religion. It is only a new way of practising gnosticism – that attitude of the spirit that, in the name of a profound knowledge of God, results in distorting His Word and replacing it with purely human words. Gnosticism never completely abandoned the realm of Christianity. Instead, it has always existed side by side with Christianity, sometimes taking the shape of a philosophical movement, but more often assuming the characteristics of a religion or a para-religion in distinct, if not declared, conflict with all that is essentially Christian”. An example of this can be seen in the enneagram, the nine-type tool for character analysis, which when used as a means of spiritual growth introduces an ambiguity in the doctrine and the life of the Christian faith. Pontifical Council for Interreligious Dialogue "Jesus Christ the Bearer of the Water of Life"




Evo možda najsvježiji primjer gde je problem. Tamo se na onoj temi pod naslovom: "Nejasnoće u bibliji" raspravljaja o životinjama. Jel sa smiju jesti životinje, jel se smije ubijati životinje ili šta već. I nitko neće zaviriti šta o tome piše npr. jedan Sv. Augustin ili možda Toma Akvisnki, Sv. Alfonz de Liguori, Sv. Ivan Pavao II., ili možda Joseph Ratzinger. Ako google tražilica šta izbaci na tu temu izbaci, ako ne, uvik preostaju vlastite mudrolije. I tako to biva. Baš šteta što smo postali takvi, katolici koji ne poznajemo vlastitu vjeru.


When we hear it said, 'Thou shalt not kill,' we do not take it as referring to trees, for they have no sense, nor to irrational animals, because they have no fellowship with us. Hence it follows that the words, 'Thou shalt not kill' refer to the killing of a man. Sv. Augustin "De Civitate Dei"



There is no sin in using a thing for the purpose for which it is. Now the order of things is such that the imperfect are for the perfect, even as in the process of generation nature proceeds from imperfection to perfection. Hence it is that just as in the generation of a man there is first a living thing, then an animal, and lastly a man, so too things, like the plants, which merely have life, are all alike for animals, and all animals are for man. Wherefore it is not unlawful if man use plants for the good of animals, and animals for the good of man, as the Philosopher states (Polit. i, 3). Now the most necessary use would seem to consist in the fact that animals use plants, and men use animals, for food, and this cannot be done unless these be deprived of life: wherefore it is lawful both to take life from plants for the use of animals, and from animals for the use of men. On fact this is in keeping with the commandment of God Himself: for it is written (Genesis 1:29-30): "Behold I have given you every herb . . . and all trees . . . to be your meat, and to all beasts of the earth": and again (Genesis 9:3): "Everything that moveth and liveth shall be meat to you." Sv. Toma Akvinski "Summa Theologiæ"


The distinction of clean from unclean animals was in vogue before the Law, not with regard to eating them, since it is written (Gn. 9:3): "Everything that moveth and liveth shall be meat for you": but only as to the offering of sacrifices because they used only certain animals for that purpose. If, however, they did make any distinction in regard to eating; it was not that it was considered illegal to eat such animals, since this was not forbidden by any law, but from dislike or custom: thus even now we see that certain foods are looked upon with disgust in some countries, while people partake of them in others. Sv. Toma Akvinski "Summa Theologiæ"


In the divine law which tells us we must love God and our neighbour, it is commanded that we not only do good but also avoid evil. The greatest evil that can be done to one's neighbour is to take his life. This is prohibited in the Commandment: "Thou shalt not kill." Killing of Animals Is Lawful.--In connection with this Commandment there are three errors. Some have said that it is not permitted to kill even brute animals. But this is false, because it is not a sin to use that which is subordinate to the power of man. It is in the natural order that plants be the nourishment of animals, certain animals nourish others, and all for the nourishment of man: "Even the green herbs have I delivered them all to you." The Philosopher says that hunting is like a just war. And St. Paul says: "Whatsoever is sold in the shambles eat; asking no questions for conscience' sake." Therefore, the sense of the Commandment is: "Thou shalt not kill men." Sv. Toma Akvinski "The Catechetical Instructions of St. Thomas Aquinas"


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Joga
PostPostano: 25 lip 2014 19:32 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 23 ožu 2014 12:26
Postovi: 18
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Iskreno sam napisala svoje mišljenje o disciplini joge i podrugljivo dobila etiketu New age-a,
to nije lijepo. Nisam sigurna što sve spada pod new age jer ne poznajem dovoljno taj pojam, ali jogu poprilično poznajem
budući da ju prakticiram i učim o njoj već godinama. Slugo - da nije tako ne bi napisala ovaj post pokušavajući razjasniti neke apsurdne stvari koje neki od ljudi tu podrazumijevaju pod jogom. Ne poznajem nikog tko je nešto loše doživio vježbajući jogu, a ponavljam vježbam već godinama sa mnogo različitih grupa ljudi. Zapravo i ne razumijem kako bi to bilo i moguće.
Naravno da mogu bez joge, isto kao što se mogu odreći i hodanja, i disanja, ili recimo pjevanja. Ali ne želim je se odreći kao ni drugih pozitivnih stvari u mome životu jer ne vidim tomu razloga.
Slijepi putnik piše o nekakvim modernim new age sljedbenicima i staromodnim ljudima koji idu u crkvu - nadam se da se ne odnosi i to na mene.
Kažem, svaka religija mi je lijepa, moje kršćanstvo najbliže, i volim otići u crkvu te ne mislim da je to staromodno.
Dujam - iako još uvijek ne dovoljno - dosta poznajem jogu, teoretski i praktično.
Bit joge je u unutarnjoj prosvijetljenosti, tu si u pravu, zapravo ona nam daje smjernice kako do prosvijetljenosti, iako prosvijetljenost ovisi samo o nama samima, našoj volji i našem poimanju svijeta oko nas. Možeš si uzeti jogu i isključivo kao fizičku vježbu a ono duhovno što ti daruje zanemariti; mislim da i to donosi nekakvu dobrobit za naše zdravlje. Onaj ko ljubi Boga svoga i bližnjega svoga kao samoga sebe za mene je prosvijetljen. Ali ne sjedinjuje nas sa "njihovim božanstvom". Tu si donio krivi zaključak. Sjedinjuje nas sa mirom, blagostanjem, ljubavlju - a to je Bog nazivali ga mi ovako ili onako. Za mene je to jedini Bog u kojeg vjerujem.
Dujam, joga nije vjera ni religija. Joga je samo disciplina i ni ja ne volim kad su tečajevi joge preskupi, ali ovi naši u zg su dosta dobri i čak i povoljniji od mnogih fizičkih aktivnosti na koje se možeš pretplatiti. Ima čak i besplatnih satova, a može ju se i vježbati sam kod kuće. Samo ću napomenuti da kad idem u crkvu, svaki put iz pristojnosti dam lemozinu i nemam ništa ni protiv toga. Iako se slažem da bi sve valjane duhovne smjernice trebale biti besplatne.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 396 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 40  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 7 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr