www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 18 svi 2024 02:31

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 396 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 40  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov: Re: Joga
PostPostano: 25 lip 2014 20:14 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 26 ruj 2013 17:29
Postovi: 433
Podijelio: 10 zahvala
Zahvaljeno je: 38 zahvala
lilijana napisao:
Iskreno sam napisala svoje mišljenje o disciplini joge i podrugljivo dobila etiketu New age-a,
to nije lijepo. Nisam sigurna što sve spada pod new age jer ne poznajem dovoljno taj pojam, ali jogu poprilično poznajem
budući da ju prakticiram i učim o njoj već godinama. Slugo - da nije tako ne bi napisala ovaj post pokušavajući razjasniti neke apsurdne stvari koje neki od ljudi tu podrazumijevaju pod jogom. Ne poznajem nikog tko je nešto loše doživio vježbajući jogu, a ponavljam vježbam već godinama sa mnogo različitih grupa ljudi. Zapravo i ne razumijem kako bi to bilo i moguće.
Naravno da mogu bez joge, isto kao što se mogu odreći i hodanja, i disanja, ili recimo pjevanja. Ali ne želim je se odreći kao ni drugih pozitivnih stvari u mome životu jer ne vidim tomu razloga.
Slijepi putnik piše o nekakvim modernim new age sljedbenicima i staromodnim ljudima koji idu u crkvu - nadam se da se ne odnosi i to na mene.
Kažem, svaka religija mi je lijepa, moje kršćanstvo najbliže, i volim otići u crkvu te ne mislim da je to staromodno.
Dujam - iako još uvijek ne dovoljno - dosta poznajem jogu, teoretski i praktično.
Bit joge je u unutarnjoj prosvijetljenosti, tu si u pravu, zapravo ona nam daje smjernice kako do prosvijetljenosti, iako prosvijetljenost ovisi samo o nama samima, našoj volji i našem poimanju svijeta oko nas. Možeš si uzeti jogu i isključivo kao fizičku vježbu a ono duhovno što ti daruje zanemariti; mislim da i to donosi nekakvu dobrobit za naše zdravlje. Onaj ko ljubi Boga svoga i bližnjega svoga kao samoga sebe za mene je prosvijetljen. Ali ne sjedinjuje nas sa "njihovim božanstvom". Tu si donio krivi zaključak. Sjedinjuje nas sa mirom, blagostanjem, ljubavlju - a to je Bog nazivali ga mi ovako ili onako. Za mene je to jedini Bog u kojeg vjerujem.
Dujam, joga nije vjera ni religija. Joga je samo disciplina i ni ja ne volim kad su tečajevi joge preskupi, ali ovi naši u zg su dosta dobri i čak i povoljniji od mnogih fizičkih aktivnosti na koje se možeš pretplatiti. Ima čak i besplatnih satova, a može ju se i vježbati sam kod kuće. Samo ću napomenuti da kad idem u crkvu, svaki put iz pristojnosti dam lemozinu i nemam ništa ni protiv toga. Iako se slažem da bi sve valjane duhovne smjernice trebale biti besplatne.


Nije se Ilijana radilo o "podrugljivoj etiketi" - nego o realnoj procjeni tvojeg poimanja religije koje je nespojivo s katoličanstvom. Nitko ti ne oduzima pravo da na duhovnost gledaš kako te volja, ali bi bilo dobro da budeš svjesna da to nema veze s kršćanskim i katoličkim Bogom.
U katoličanstvu nije svejedno jel Bog ovaj ... ili je onaj... drži ...ne daj ...dok je sve zamagljeno pod prizmom nekakve nazovi ljubavi i prihvaćanja.
To je ono što Frana uvijek ispočetka ljuti. Katolička Crkva nije demokracija - to je hijerarhija i svaka osoba koja se odluči s njom imati posla mora prihvatiti Njen Nauk. U suprotnom, svatko je slobodan krenuti svojim putem. Samo bi bilo dobro da budeš svjesna da to nije katolički put.

"III. Samo jedna vjera

172 Vjekovima vec, u mnogim jezicima, kulturama, narodima i nacijama Crkva ne prestaje ispovijedati svoju jedinu, od jednoga Gospodina primljenu, po jednom krstenju prenosenu vjeru, duboko osvjedocena, da svi ljudi imaju samo jednoga Boga i Oca.[46] Sveti Irenej Lionski, svjedok ove vjere, kaze:
173 "Crkva, mada rasprostranjena po svem svijetu do nakraj zemlje, primivsi vjeru od Apostola i njihovih ucenika (...), pomno cuva taj navjestaj i tu vjeru i kao da stanuje u istoj kuci, vjeruje na isti nacin kao da ima jednu dusu i jedno srce; i istine vjere propovijeda, uci i predaje jednim glasom kao da ima samo jedna usta".[47]

174 "Iako su u svijetu jezici raznoliki, sadrzaj je Predaje jedan te isti. I nemaju druge vjere i druge Predaje Crkve osnovane u Germaniji, ni one u Ibera ili one u Kelta ili one na Istoku, u Egiptu, u Libiji, ili one koje su u sredistu svijeta".[48] "Istinit je dakle i pouzdan navjestaj Crkve, jer ona cijelome svijetu pokazuje samo jedan put spasenja".[49]

175 "Vjeru sto smo je od Crkve primili, brizno cuvamo. Kao kakvo dragocjeno blago, zatvoreno u vrsnu posudu, vjera se po djelovanju Duha Bozjega neprestano pomladjuje te cini da se pomladjuje i posuda koja ga drzi".[50]"
, KKC

Bilo bi možda zgodno da pročitaš KATEKIZAM KATOLIČKE CRKVE. Pogotovo onaj dio koji se odnosi na vjerovanje - da ti postane jasnije što katolici doista vjeruju i zašto je to nespojivo s ovim što si ti napisala.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Joga
PostPostano: 25 lip 2014 20:16 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 15 ožu 2011 16:49
Postovi: 1617
Lokacija: severna Bačka
Podijelio: 48 zahvala
Zahvaljeno je: 31 zahvala
lilijana napisao:
Iskreno sam napisala svoje mišljenje o disciplini joge i podrugljivo dobila etiketu New age-a,
to nije lijepo. Nisam sigurna što sve spada pod new age jer ne poznajem dovoljno taj pojam, ali jogu poprilično poznajem
budući da ju prakticiram i učim o njoj već godinama. Slugo - da nije tako ne bi napisala ovaj post pokušavajući razjasniti neke apsurdne stvari koje neki od ljudi tu podrazumijevaju pod jogom. Ne poznajem nikog tko je nešto loše doživio vježbajući jogu, a ponavljam vježbam već godinama sa mnogo različitih grupa ljudi. Zapravo i ne razumijem kako bi to bilo i moguće.
Naravno da mogu bez joge, isto kao što se mogu odreći i hodanja, i disanja, ili recimo pjevanja. Ali ne želim je se odreći kao ni drugih pozitivnih stvari u mome životu jer ne vidim tomu razloga.
Slijepi putnik piše o nekakvim modernim new age sljedbenicima i staromodnim ljudima koji idu u crkvu - nadam se da se ne odnosi i to na mene.
Kažem, svaka religija mi je lijepa, moje kršćanstvo najbliže, i volim otići u crkvu te ne mislim da je to staromodno.
Dujam - iako još uvijek ne dovoljno - dosta poznajem jogu, teoretski i praktično.
Bit joge je u unutarnjoj prosvijetljenosti, tu si u pravu, zapravo ona nam daje smjernice kako do prosvijetljenosti, iako prosvijetljenost ovisi samo o nama samima, našoj volji i našem poimanju svijeta oko nas. Možeš si uzeti jogu i isključivo kao fizičku vježbu a ono duhovno što ti daruje zanemariti; mislim da i to donosi nekakvu dobrobit za naše zdravlje. Onaj ko ljubi Boga svoga i bližnjega svoga kao samoga sebe za mene je prosvijetljen. Ali ne sjedinjuje nas sa "njihovim božanstvom". Tu si donio krivi zaključak. Sjedinjuje nas sa mirom, blagostanjem, ljubavlju - a to je Bog nazivali ga mi ovako ili onako. Za mene je to jedini Bog u kojeg vjerujem.
Dujam, joga nije vjera ni religija. Joga je samo disciplina i ni ja ne volim kad su tečajevi joge preskupi, ali ovi naši u zg su dosta dobri i čak i povoljniji od mnogih fizičkih aktivnosti na koje se možeš pretplatiti. Ima čak i besplatnih satova, a može ju se i vježbati sam kod kuće. Samo ću napomenuti da kad idem u crkvu, svaki put iz pristojnosti dam lemozinu i nemam ništa ni protiv toga. Iako se slažem da bi sve valjane duhovne smjernice trebale biti besplatne.

************************
Citat
"Bit joge je u unutarnjoj prosvijetljenosti, tu si u pravu, zapravo ona nam daje smjernice kako do prosvijetljenosti, iako prosvijetljenost ovisi samo o nama samima, našoj volji i našem poimanju svijeta oko nas. Možeš si uzeti jogu i isključivo kao fizičku vježbu a ono duhovno što ti daruje zanemariti; mislim da i to donosi nekakvu dobrobit za naše zdravlje. Onaj ko ljubi Boga svoga i bližnjega svoga kao samoga sebe za mene je prosvijetljen. Ali ne sjedinjuje nas sa "njihovim božanstvom". Tu si donio krivi zaključak. Sjedinjuje nas sa mirom, blagostanjem, ljubavlju - a to je Bog nazivali ga mi ovako ili onako. Za mene je to jedini Bog u kojeg vjerujem.
Dujam, joga nije vjera ni religija. Joga je samo disciplina"
******************************************
eto sad znaš što spada pod new age, ova rečenica naprimjer...
**********************************************

Prelistaj temu, navedeno je na par mjesta, potražite na You tubeu predavanja, na Google-u, tekstove ,
dr.fra Josipa Blaževića, joga kao fizička vježba je samo početak......
Za svaku je pohvalu to što si ISKRENO napisala svoje mišljenje,
ako te je tko uvrijedio oprosti, kršćanski je, isto kao što nije kršćanski osuda , ali bratska s ljubavlju izrečena pouka , je nešto drugo....
A, da, i meni je.."moje kršćanstvo najbliže, i volim otići u crkvu", KATOLIČKU I APOSTOLSKU
**************
"Samo ću napomenuti da kad idem u crkvu, svaki put iz pristojnosti dam lemozinu i nemam ništa ni protiv toga. Iako se slažem da bi sve valjane duhovne smjernice trebale biti besplatne."
************
Milodar ili lemozina ide za crkvene potrebe, najčešće, jer ima i siromašnih župa...
drugo je ako svoj prilog za Crkvu daješ iz srca za potrebite, je i pristojno i duhovno.....
ali , najbolje ...".nek ti ne zna lijeva, što čini desna"...
ako bi bila tako ljubazna da pojasniš izraz.."sve valjane duhovne smjernice trebale biti besplatne"
što si pod time mislila..?
**************
Možda je malo bolno bit iskren, ali je rijetko, zato smo tu svi da pomognemo jedni drugima,
možda pojasnimo, razgovaramo, nastavi sa iskrenošću....


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Joga
PostPostano: 25 lip 2014 20:49 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 10 lip 2008 20:55
Postovi: 3438
Lokacija: Santa Fe (New Mexico)
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 72 zahvala
lilijana napisao:
Iskreno sam napisala svoje mišljenje o disciplini joge i podrugljivo dobila etiketu New age-a...

A kaj si očekivala zlateko? :l30: Da dođeš ovde i prodaješ maglu? Ja imam dužnost da upozoravam ljude, da upozorim ljude koji borave na ovom forumu. Kaj misliš šta kaže Katolička Crkva po pitanju joge? Citiram;

Some of the traditions which flow into New Age are: ancient Egyptian occult practices, Cabbalism, early Christian gnosticism, Sufism, the lore of the Druids, Celtic Christianity, mediaeval alchemy, Renaissance hermeticism, Zen Buddhism, Yoga and so on. Pontifical Council for Interreligious Dialogue "Jesus Christ the Bearer of the Water of Life"


Yoga, zen, transcendental meditation and tantric exercises lead to an experience of self-fulfilment or enlightenment. Peak-experiences (reliving one's birth, travelling to the gates of death, biofeedback, dance and even drugs – anything which can provoke an altered state of consciousness) are believed to lead to unity and enlightenment. Since there is only one Mind, some people can be channels for higher beings. Every part of this single universal being has contact with every other part. The classic approach in New Age is transpersonal psychology, whose main concepts are the Universal Mind, the Higher Self, the collective and personal unconscious and the individual ego. Pontifical Council for Interreligious Dialogue "Jesus Christ the Bearer of the Water of Life"



To je službeni stav Crkve. Ne tvoj stav, ne moj ili mojega dede. Moj i tvoj stav po pitanju joge uopće nije bitan, bitno je ono šta kaže Katolička Crkva, naravno, ako se smatramo katolicima.

lilijana napisao:
..to nije lijepo..

A jel lijepo zavoditi ljude nju ejđ bajkama?

lilijana napisao:
Nisam sigurna što sve spada pod new age jer ne poznajem dovoljno taj pojam, ali jogu poprilično poznajem budući da ju prakticiram i učim o njoj već godinama.

Jogu može poznaješ, ali ja se pitam jel poznaješ nauk Katoličke Crkve kad je joga u pitanju? Čini mi se da ne baš, budući da si uspila spojit te nju ejđ bajke i odlaske na misu.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Joga
PostPostano: 25 lip 2014 22:14 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 22 ruj 2013 22:40
Postovi: 179
Podijelio: 22 zahvala
Zahvaljeno je: 72 zahvala
lilijana napisao:
.




Možeš si uzeti jogu i isključivo kao fizičku vježbu a ono duhovno što ti daruje zanemariti; mislim da i to donosi nekakvu dobrobit za naše zdravlje.

--- Neka druga vjezba donosi korist, ali ovo je ritual. Zato ne mozes zanemariti duhovno. Ocito je iz tvoga stava/govora o Bogu koliko utjece na duhovno poimanje svijeta. Jesi li se pitala odakle te vjezbe? Kako su se pojavile?

Onaj ko ljubi Boga svoga i bližnjega svoga kao samoga sebe za mene je prosvijetljen.

--- Ovako kako ti shvacas prosvjetljenje, on je suprotno od toga.
Uzalud je dao svoj zivot i dosao objaviti Oca...kad vec tisucama godina prije postoji prosvijetljenje/objava, do koje su tamo neki dosli jogom. Ali joga inace nije nista duhovno.
Shvacas li koliko si se zapetljala u tu laznu objavu/logiku?

Tu si donio krivi zaključak. Sjedinjuje nas sa mirom, blagostanjem, ljubavlju - a to je Bog nazivali ga mi ovako ili onako.

--- Ne. Bog se objavio i ima ime. I izvan Njega nema mi mira niti blagostanja, pa ni ljubavi. "Nema uistinu pod nebom drugoga imena dana ljudima po kojemu se možemo spasiti«. (Dj 4,12)

Za mene je to jedini Bog u kojeg vjerujem.

--- Zove li se Isus Krist? ili je Krist za tebe samo jedan od prosvjetljenih jogija?

Samo ću napomenuti da kad idem u crkvu, svaki put iz pristojnosti dam lemozinu i nemam ništa ni protiv toga.
Iako se slažem da bi sve valjane duhovne smjernice trebale biti besplatne.

--- Dobrovoljni prilog koji se daje ne iz obzira vec is zelje/ljubavi za bliznjega.
Jesi li to slobodno dala ili ti je netko naplatio nesto?


Jesi li primila sve sakramente (krstenje, pricest, krizmu)?
I dusa me boli sto te ovo moram pitat: jesi li se iz pristojnosti mozda pricestila (bez ispovjedi), kada si zadnji put bila u crkvi? :?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Joga
PostPostano: 25 lip 2014 22:22 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 16 vel 2011 19:03
Postovi: 484
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 5 zahvala
Fran vidim da si me nesto citirao.
Pa ako hoces nesto reci ili pitati pitaj?
Ovako imam dojam da hoces reci da o vjeri ucim na tim nekim sranicama?mislim da da

Kako god bilo meni je moje misljenje vazno i misljenje koje sam
uzeo kao dobro od svecenika danasnice koje sam slusao i
knjige procitao.(znam tebi to nije velka stvar)

Procitao sam i katekizam ali me nije naucio kako vjerovati.
Trazim kako moliti,pribliziti se Isusu i imati vecu vjeru.
Meni moje zivotno iskustvo i sto sam naucio vrijedi vise nego sto je netko drugi napisao.

Da su ti koje sve citiras vjerovali da njihovo misljenje nije vazno i da
sada posto su prije njih vec bili neki veliki umovi ne moraju nista traziti i pokusati
sami shvatiti ne bi imao koga citirati.

Mozda da se potrudis,usporedjujes Novi Zavjet sa Starim,prozivis nesto
mozda bi Fran27 citirao tebe.Naravno da bi se napisao gluposti al mozda izadje i nesto pametno


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Joga
PostPostano: 25 lip 2014 22:26 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 23 ožu 2014 12:26
Postovi: 18
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Ja znam da se katolička crkva protivi jogi, ali u tekstovima koja objašnjavaju to protivljenje nailazim na nepoznavanje i mistificiranje nečeg tako jednostavnog kao što je disciplina joge. Ako je tako da kao katolik moraš slijepo pratiti sva pravila koja su ljudi iz katoličke crkve donijeli a osuđivati i mistificirati ostalo, onda ja ne želim biti takav katolik (sjetimo se kad se katolička crkva protivila tomu da je zemlja okrugla). Mada znam dosta duhovnih ljudi iz katoličkih krugova koji ne razmišljaju tako, osobno meni je don Zbutega npr. jako drag. Ja znam da vjerujem u Boga i da je to spasenje, ali nije ni bitno jer sam samo htjela objasniti što je joga i kako je besmisleno bojati se nečeg takvog.
Kad sam napisala da bi valjane duhovne smjernice trebale biti besplatne, mislila sam naravno da se duhovna pomoć i duhovne smjernice ne bi smjele uopće dovoditi u ikakvu vezu sa novcem i da bi to svakom trebalo biti dostupno i moguće za priuštiti.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Joga
PostPostano: 25 lip 2014 22:39 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 15 ožu 2011 16:49
Postovi: 1617
Lokacija: severna Bačka
Podijelio: 48 zahvala
Zahvaljeno je: 31 zahvala
najjednostavnije pojašnjenje,
joga je ko marihuana, laka droga
posle postepeno idu ostale,
bio na seminarima fra Josipa Blaževića,
ne pričam ti iz dosade....
ako hoćeš vježbaj bilo što,
a ovog se lipo mani,
a, ako nećeš, ne možeš,
eeeeeeeeeee, onda budi svesna o čemu ti pričamo,
(znaš , lipo je pok. fra Zvjezdan Linić rekao, otprilike,
"vrag jest vezan na lancu, al nemoj mu se približavat")


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Joga
PostPostano: 25 lip 2014 22:46 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 26 ruj 2013 17:29
Postovi: 433
Podijelio: 10 zahvala
Zahvaljeno je: 38 zahvala
lilijana napisao:
Ja znam da se katolička crkva protivi jogi, ali u tekstovima koja objašnjavaju to protivljenje nailazim na nepoznavanje i mistificiranje nečeg tako jednostavnog kao što je disciplina joge. Ako je tako da kao katolik moraš slijepo pratiti sva pravila koja su ljudi iz katoličke crkve donijeli a osuđivati i mistificirati ostalo, onda ja ne želim biti takav katolik (sjetimo se kad se katolička crkva protivila tomu da je zemlja okrugla). Mada znam dosta duhovnih ljudi iz katoličkih krugova koji ne razmišljaju tako, osobno meni je don Zbutega npr. jako drag. Ja znam da vjerujem u Boga i da je to spasenje, ali nije ni bitno jer sam samo htjela objasniti što je joga i kako je besmisleno bojati se nečeg takvog.
Kad sam napisala da bi valjane duhovne smjernice trebale biti besplatne, mislila sam naravno da se duhovna pomoć i duhovne smjernice ne bi smjele uopće dovoditi u ikakvu vezu sa novcem i da bi to svakom trebalo biti dostupno i moguće za priuštiti.


Lol!

Lilijana!

Katolik je onaj koji vjeruje Nauku Katoličke Crkve i pristaje uz njega. Nema neke druge vrste katolika.
To je to što se nudi.
To je ono što katolika odvaja od budista, hindusa,muslimana i baptista.

Ako hoćeš vjerovati u nešto drugo - onda nisi katolik i fajrunt.

Nema tu biranja - ovaj dio Nauka mi je ok, ovaj mi je onak...s ovim se slažem ... s ovim tak tak.
Ili se slažeš i jesi ili se ne slažeš i nisi.
Nitko ne osporava da se kao ljudsko biće nećeš pitati i da ćeš sumnjati i istraživati i bla bla, ali u osnovi je to to.

Take it or leave it!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Joga
PostPostano: 25 lip 2014 23:06 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 16 vel 2011 19:03
Postovi: 484
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 5 zahvala
Nitko se ne boji yoge kao ni horoskopa niti cak reikia.
Namjerno sam stavio horoskop jer i on djeluje bezazleno,kao sala se cita.
Nego sto ce ljudima biti koji otvaraju vrata zlome.
Nadam se da vecina dodje do tocke sa tim istocnjackim religijama,kada
shvate da im u biti steti a ne pomaze.
Pa kada se ponovno obrate onda problemi za njih same.

Ako se dobro sjecam yoga je iz neke religije i svaki udisaj zraka i poza
je nesto,ne nesto nego molitva.

Pitanje je kome se molis,dali Isusu?
Kome se mole ostali koji je prakticiraju?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Joga
PostPostano: 25 lip 2014 23:11 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 22 ruj 2013 22:40
Postovi: 179
Podijelio: 22 zahvala
Zahvaljeno je: 72 zahvala
lilijana napisao:



Ja znam da se katolička crkva protivi jogi, ali u tekstovima koja objašnjavaju to protivljenje nailazim na nepoznavanje i mistificiranje nečeg tako jednostavnog kao što je disciplina joge.

--- I ja mislim da si ti upravu, sta tamo neki muskarci u haljinama, koji pricaju par jezika, imaju par doktorata, malo zivotnog iskustva, tradiciju od 2000 godina...sta oni mogu znati...kad si ti probala i nije ti se "nista" dogodilo.

Ako je tako da kao katolik moraš slijepo pratiti sva pravila koja su ljudi iz katoličke crkve donijeli

--- Ako si katolik DA. Osim ako to ne zelis biti...

a osuđivati i mistificirati ostalo,

--- tebe nitko ne osudjuje...zar ti vise cini dobra onaj koji te drzi u zabludi pa ti povladjuje ili onaj koji ti govori istinu, pa htjela ti to prihvatit ili ne. Mi ljudi volimo uciti na svojim greskama! I od te mistifikacije te zelimo zastiti.

onda ja ne želim biti takav katolik (sjetimo se kad se katolička crkva protivila tomu da je zemlja okrugla).

--- Nisam bio prisutan. Izvor bi bio 24sata ili ...

Mada znam dosta duhovnih ljudi iz katoličkih krugova koji ne razmišljaju tako, osobno meni je don Zbutega npr. jako drag.

--- Uvjek mozes naci nekog istomisljenika kako bi trazila barem neki legitimitet za svoj stav...da si upravu nebi ti bio potreban.

Ja znam da vjerujem u Boga i da je to spasenje, ali nije ni bitno jer sam samo htjela objasniti što je joga i kako je besmisleno bojati se nečeg takvog.

--- Samo je pitanje tko je taj Bog?
"Religiozno je pitanje, ili zivotno pitanje, ili je ono prazno blebetanje." Ludwig Wittgenstein

Kad sam napisala da bi valjane duhovne smjernice trebale biti besplatne, mislila sam naravno da se duhovna pomoć i duhovne smjernice ne bi smjele uopće dovoditi u ikakvu vezu sa novcem i da bi to svakom trebalo biti dostupno i moguće za priuštiti.

--- Nebo se ne moze kupiti.

--- Ako mi molim te mozes odgovoriti na pitanja iz prethodnog posta.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 396 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 40  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 2 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr