www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 11:37

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 396 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38 ... 40  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov: Re: Joga
PostPostano: 19 stu 2014 23:16 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 06 ruj 2013 01:19
Postovi: 134
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 6 zahvala
Duh, psiha i tijelo. Duhovna hrana, psihička hrana i tjelesna hrana.

Tko pokuša tijelo hraniti otrovom - truje svoje tijelo - nećeš se dobro provesti. Možda će zbog toga i umrijeti.

Tko pokuša duh hraniti otrovom - neće se dobro provesti. Ugrožava svoj život.

Joga spada u otrove duha - duhovne otrove. Tko god se pokuša hraniti njome - neće se dobro provesti. Ne poručujem to samo ja, nego i iskustvo egzorcista koji su se nagledali plodova joge u svojoj službi.


Zadnja izmjena: Medolino; 19 stu 2014 23:19; ukupno mijenjano 2 put/a.

Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Joga
PostPostano: 19 stu 2014 23:17 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 03 vel 2014 12:22
Postovi: 199
Lokacija: Sjever
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 18 zahvala
korisnica1 napisao:
Ja nisam rekla da jedno ili drugo je grijeh ili nije grijeh, nego ne vidim ništa loše o tome da netko dolazi na misu. Hvala Bogu! A što se tiče pričesti to je već drugo. Ali nekako smatram da su steroidi na istoj razini kao i pušenje. Ali jogu ne bih olako shvaćala kako je ti shvaćaš.

Pa i pusenje je teski grijeh. Ako covjek svjesno truje svoje tijelo i ne zeli prestati, sta je drugo nego gresnik. Postoje neki pravoslavni popovi koji ne zele pricestiti pusace. Steta sto mi jos uvijek nismo takvu praksu usvojili.

A joga? Pa gle, u svemu ne-krscanskom postoji okultno, tako i u jogi. A da je sva joga i bas sve u njoj okultno, to je glupost.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Joga
PostPostano: 19 stu 2014 23:22 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 03 vel 2014 12:22
Postovi: 199
Lokacija: Sjever
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 18 zahvala
Medolino napisao:
Joga spada u otrove duha - duhovne otrove. Tko god se pokuša hraniti njome - neće se dobro provesti. Ne poručujem to samo ja, nego i iskustvo egzorcista koji su se nagledali plodova joge u svojoj službi.


Spada ako se full prakticira sto malotko na zapadu zapravo radi.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Joga
PostPostano: 19 stu 2014 23:26 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 12 ožu 2011 23:52
Postovi: 585
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 7 zahvala
Ga-bri-el napisao:
Slazem se, ali ja ne ciljam na duhovnu nego na fizicku praksu operiranu od tih duhovnih gluposti.


A tako reci.
Znači odbijaš mišljenja autoritera na području teologije, duhovnih znanosti, naših dvaju doktora Ivo Pavić, Josip Blažević..svi se jednoglasno slažu da je tjelesni aspekt joge neodvojiv od duhovnog. Pa ako se želiš educirati, čitaj, a ako ne.. sumnjam da ćeš steći publiku ovdje na TT-u.
Joga kršćaninu nije dozvoljena, iz nikakvih razloga, ni po svrhu "ozdravljenja", koje nikako ne može biti pravo, samo lažno i kratkotrajno.

I da, joga nije Vrhovništvo, nemoj manipulirati onim što sam napisala. Zbog takvih stvari držim da nije vrijedno uputiti se u daljnju diskusiju, jer izvlačiš iz konteksta i namjerno odvodiš na krivi smjer diskurs. A kad shvatiš što su zli duhovi, shvatit ćeš i zašto nije nimalo loše zazivati Presvetu Krv Isusovu. Slobodan si biti toliko "sebičan" pa ju i ti zazivati. Vjerujem da ti Isus neće uračunati za zlo. :lol:
Lp

Medolino, tako je, duhovni otrov. A što je važnije tijelo ili duh, što će propasti, a što živjeti?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Joga
PostPostano: 19 stu 2014 23:39 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 03 vel 2014 12:22
Postovi: 199
Lokacija: Sjever
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 18 zahvala
courage napisao:
I da, joga nije Vrhovništvo, nemoj manipulirati onim što sam napisala.

Ne manipuliram nego se zezam na tvoj racun. Citat koji se odnosi na mnooogo siru sliku, ti stavljas u tako uzak kontekst. To mi je bilo smijesno.

courage napisao:
Znači odbijaš mišljenja autoritera na području teologije, duhovnih znanosti, naših dvaju doktora Ivo Pavić, Josip Blažević..svi se jednoglasno slažu da je tjelesni aspekt joge neodvojiv od duhovnog. Pa ako se želiš educirati, čitaj, a ako ne.. sumnjam da ćeš steći publiku ovdje na TT-u.

Pa jasno da je fizicki aspekt joge neodvojiv od duhovnog. Ako se radi samo fizicki, to uopce nije joga. To su samo vjezbe. Mogu povuci analogiju sa pricesti. Ako ti provalis u crkvu i pojedes sve hostije, to ne znaci da si se pricestila, mada mozes brijat da jesi. Na to imas pravo :D

courage napisao:
A kad shvatiš što su zli duhovi, shvatit ćeš i zašto nije nimalo loše zazivati Presvetu Krv Isusovu. Slobodan si biti toliko "sebičan" pa ju i ti zazivati. Vjerujem da ti Isus neće uračunati za zlo.

Mozda ja znam mnogo bolje od tebe sta su zli duhovi i kako djeluju ali nemam namjeru ovdje ljudima popovat i solit pamet zbog toga.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Joga
PostPostano: 19 stu 2014 23:55 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 06 ruj 2013 01:19
Postovi: 134
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 6 zahvala
Ne možeš jesti svašta, jer ćeš inače nastradati.

Don Josip Radić, župnik u Polači(zadarskoj) je jednom prilikom rekao:
Koliko su ljudi naivni. Što se događa s time. Oni svoje srce i svoj razum pune smećem, koje govori protiv Boga, protiv vjere, protiv spasenja - a za đavla. Znate, posljedice su vrlo teške: jer čovjek gubi vjeru, gubi kompas, gubi orijentaciju iza toga. Kaže: "ja mogu svašta čitati". Ne možeš!! Zašto ne jedeš svašta?? Zašto ne jedeš svašta? Tako isto, puno strašnije je uzimat u svoje srce svašta. Vidimo filmovi: koji govore o vješticama, o vampirima - to je pomama. Ludnica koliko mladi hrle da to gledaju. Ne bez posljedica. I tako se sije protiv vjere, protiv ovoga što Bog kaže: ... Đavlu je stalo na sve moguće načine da što više laži i obmana posije u ljudsko srce u ljudsku dušu. Bog nam daje sredstva dakle da bi mu ostali vjerni.

Da bismo malo vidili kakvo iskustvo ima don Josip, pročitajmo ovo svjedočanstvo s našega foruma o njemu:
Citat:
"Dragi moji bio sam kod jednog svecenika karizmatika.
Najprije me zgrozilo na neki nacin sto sam vidio, iako sam bio siguran u to i znao sam to i kad se dogodilo nisam bio iznenaden, ali ne vidas svaki puta takve prizore.
Naime kod njega dolaze opsjednuti ljudi i sa svim problemima.
Covjek je samo prosao kroz hodnik gdje smo mi nas dvadesetak cekali da dodemo na red... to je takvo deranje, vristanje nastalo da je to cudo jedno samo sam cekao kad ce mi stolica doletiti u glavu!!"


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Joga
PostPostano: 20 stu 2014 00:02 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 03 vel 2014 12:22
Postovi: 199
Lokacija: Sjever
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 18 zahvala
Prije mjesec i sitno, narucio sam nesto sto se zove Rhino Horn. Odlicna "spravica" za ispiranje nosa(i sinusa). Tu spravicu prodaje samo i jedino yoga centar. Vrijedi svaku k(r)unu i preporucujem je svima koji imaju problem sa hrkanjem, kronicni sinusitis i ostale tegobe. Evo i sajt pa bar provjerite :D :D

http://www.yogaprosess.com/croatia/

Poanta je u tome sto meni nije frka narucit nesto od "njih" ako je medicinski provjereno i daje rezultate dok je velikoj vecini ljudi ovdje moj cin ravan herezi. Dakle, ljudi, ohladite malo. Vidite vraga u svakoj pasteti koji otvorite. To je jako lose.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Joga
PostPostano: 20 stu 2014 00:06 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 06 ruj 2013 01:19
Postovi: 134
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 6 zahvala
Don Josip Radić

Ne svoje srce puniti smećem. Nego Svetim Pismom - Riječju Božjom. Bdijte i molite.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Joga
PostPostano: 20 stu 2014 00:35 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 28 lis 2013 23:37
Postovi: 308
Podijelio: 25 zahvala
Zahvaljeno je: 50 zahvala
Medolino napisao:
Don Josip Radić

Ne svoje srce puniti smećem. Nego Svetim Pismom - Riječju Božjom. Bdijte i molite.



Redovito na youtube-u objave njegovu nedjeljnu propovijed, jako kvalitetne propovijedi ima, Bog ga blagoslovio


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Joga
PostPostano: 20 stu 2014 08:49 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 01 ruj 2012 14:15
Postovi: 902
Podijelio: 18 zahvala
Zahvaljeno je: 59 zahvala
Ga-bri-el napisao:
Medolino napisao:
Joga spada u otrove duha - duhovne otrove. Tko god se pokuša hraniti njome - neće se dobro provesti. Ne poručujem to samo ja, nego i iskustvo egzorcista koji su se nagledali plodova joge u svojoj službi.


Spada ako se full prakticira sto malotko na zapadu zapravo radi.

Moram te demantirati jer samo u Hrvatskoj imaš udruga, centara i studija hrpu, a šta oni prakticiraju nego full jogu.
Odi samo na http://www.meditacija-yoga.com/yoga-centri.html pa pogledaj listu.
Nemoj mi samo sada se opravdavati da to nije full joga.
Joga je kao kad počneš pušiti.
Kreneš sa prvom i jednom cigaretom.
Potom imaš opravdanje ma još ću jednu...
Po tebi do kad mogu tvrditi da nisam pušač?
Ako se veli da među žitom ima kukolja onda vrijedi i obrnuto da među kukoljom se nađe i mrvica žita.
Pa tako taj "device" za ispiranje nosa, nije naprava po kojoj bi ako je koristim moglo se reći da prakticiram jogu, ali treba biti oprezan.
Ti hodaš po rubu. Samo pazi da ne oklizneš se.
Jogu treba izbjegavati. To ne tvrdim samo ja. To ne tvrdi većina na forumu.
To tvrde ljudi koji znaju mnogo više o jogi i vjeru od tebe i mene.
Prema tome držimo se onih koji znaju i preporučaju jer zašto učiti na vlastitim greškama?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 396 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38 ... 40  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 15 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr