www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 tra 2024 09:05

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 396 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37 ... 40  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov: Re: Joga
PostPostano: 18 stu 2014 13:03 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 19 lis 2013 22:48
Postovi: 24
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
zdrave napisao:
Sunčica napisao:
Joga je zlo!!!! "Nemaj drugih Bogova uz mene!!! Meni jedinom sluzi!"" I to je jedina Istina!!!! :) ;)

Tko je rekao suprotno, Sunčice?
Ali ne imajući na umu (možda ni ne znati "tehnike" joge) pa vježbati, kao što to znaju svi koji se drže one "u zdravom tijelu, zdrav duh" - zar je grijeh?
Ove slike...
http://www.mooshema.com/wp-content/uplo ... ercise.jpg
ili ova vježba, spada u Reganove, koje treba raditi kod oštećene kičme:
http://www.fitness.com.hr/images/clanci ... kukova.jpg
.
Znači. pod okom fizioterapeuta, koji se drži uputa Ministarstva zdravlja - ovo je grijeh?
Ne pretjerujmo.
To činiti, s ciljem postizanja nekakve "nirvane" (konačnog cilja u cijeloj istočnjačkoj filozofiji, nikako religiji) - grijeh je.
Vježbati, kao kršćanin koji je DUŽAN brinuti i o svom zdravlju (a da jesu na vrijeme istinski brinuli, mnogi ne bi ni Reganove vježbe morali raditi da zdravlje poboljšaju), po nečijem uvjerenju SVE JE GRIJEH?
I zato ću opet: nemojmo u svemu vidjeti vraga - ukoliko čvrsto stojimo u svojoj vjeri na nogama.

Ne znači da to nije grijeh samo zato jer to kaže M.Z., to isto M.Z. kaže da je pobačaj ok.
Ja ne bih htjela griješiti pa bih molila da mi odgovori netko tko zna, a ne tko samo nabada.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Joga
PostPostano: 18 stu 2014 13:33 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 09 svi 2010 09:23
Postovi: 750
Podijelio: 60 zahvala
Zahvaljeno je: 14 zahvala
Ivančić kaže:
"Evo praksa na koje upozoravaju pisci s kršćanskog stajališta:
idolopoklonstvo, magija, spiritizam, mantika, paragnozija, psihometrija ili psihoskopija, hiromantija, kartomantija, kristalomantija, astroman-tija, rabdomantija, irimantija, joga, transcendentalna meditacija, hipnoza, akupunktura, čaranje, vračanje, gatanje, čarobnjaštvo, uroci, proklinjanje, droga, praznovjerje, horoskop, kabala i druge.

Idolopoklonstvo je klanjanje nekom stvorenju kao Bogu. U religijama su to kipovi koji služe žrecima kao mediji za magijsko djelovanje.
.
JOGA, "indijsko učenje i praksa discipline tijela i duha kojim se postiže oslobođenje iz kruga života i od bola i nadnaravne moći. Tradicija ubraja jogu među šest ortodoksnih filozofskih pravaca (daršana)... Težište je joge u sustavnim vježbama tijela i svijesti, kojim se postiže puna vlast nad tijelom, isključuje se štetan utjecaj vanjskog svijeta na duh, koji, oslobođen, postiže neposrednu spoznaju i uvid u skrovitu narav čovjeka i svijeta i mistično sjedinjenje s transcendentalnim" (Opća enciklopedija, svezak 8, str.)."
.
"discipline tijela i duha kojim se postiže oslobođenje iz kruga života i od bola i nadnaravne moći" - kaže Ivančić.
Dakle, ne sSAMO obična tjelovježba, s ciljem jačanja i ozdravljenja tijela, ali u srcu kršćanina. Bez i najmanje primisli na "oslobođenje iz kruga života", već dapače, steći nekom bolešću ili mlakošću života izgubljenu kondiciju, ili sl.

Što sad, još uvijek nije jasno?
I zašto ono tvoje "nabadanje"???
.
Korisnice1, svojevremeno je i poglavlje "Osloboditi se idola" iz knjige T.Ivančića "Susret sa živom Bogom") bila ovdje na TT-u. Zašto je nestala ne znam. Nisam to ja obrisao.
viewtopic.php?f=97&t=6713&start=90#p192983
.
Ali sad opet imaš...
viewtopic.php?f=40&t=7313&p=222421#p222421


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Joga
PostPostano: 18 stu 2014 20:00 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 06 ruj 2013 01:19
Postovi: 134
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 6 zahvala
Mnogi ne znaju da joga dolazi iz hinduizma i da predstavlja samo srce ove religije. Onaj koji prakticira jogu mora znati da se time otvara za djelovanje zloduha koji nadahnjuju hinduizam, koji je višebožačka i idolopoklonička religija. Stoga bi svi kršćani s time trebali smjesta prekinuti. Ukoliko neki žele nastaviti vježbati radi zdravlja, mogu naučiti slične vježbe korektivne gimnastike a koje su duhovno neutralne.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Joga
PostPostano: 18 stu 2014 21:59 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 03 vel 2014 12:22
Postovi: 199
Lokacija: Sjever
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 18 zahvala
Posto znam da dosta mladih Hrvata-katolika roka steroide da bi ubrzali efekte teretane, a nedjeljom su uredno na vecernjoj misi, zanima me dal je rokanje testosterona duhovno neutralno ili nije?? Mislim, volio bih vidjeti osvrt nekog katolickog teologa o tome jer ispada da je za prosjecnog katolika opasnija tamo neka istocnjacka disciplina (koju poznaje manje od 1% stanovnistva Hrvatske) od sve masovnije konzumacije steroida i raznoraznih smeca koje se u teretanama koriste....a Crkva ni da zucne o njima, tj. o takvom life style-u.

Meni osobno bas taj i takav teretana lifestyle djeluje masu opasnije od joge ali tko sam ja da se nadmecem sa ovim prepametnim svecima i sveticama odvje na forumu....


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Joga
PostPostano: 19 stu 2014 00:44 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 19 lis 2013 22:48
Postovi: 24
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Medolino napisao:
Mnogi ne znaju da joga dolazi iz hinduizma i da predstavlja samo srce ove religije. Onaj koji prakticira jogu mora znati da se time otvara za djelovanje zloduha koji nadahnjuju hinduizam, koji je višebožačka i idolopoklonička religija. Stoga bi svi kršćani s time trebali smjesta prekinuti. Ukoliko neki žele nastaviti vježbati radi zdravlja, mogu naučiti slične vježbe korektivne gimnastike a koje su duhovno neutralne.

Recimo da to shvaćam. No problem je u tome što ne znam koje vježbe su joga. Jesu li oni, ranije navedeni linkovi, pokreti joge?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Joga
PostPostano: 19 stu 2014 00:46 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 19 lis 2013 22:48
Postovi: 24
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Ga-bri-el napisao:
Posto znam da dosta mladih Hrvata-katolika roka steroide da bi ubrzali efekte teretane, a nedjeljom su uredno na vecernjoj misi, zanima me dal je rokanje testosterona duhovno neutralno ili nije?? Mislim, volio bih vidjeti osvrt nekog katolickog teologa o tome jer ispada da je za prosjecnog katolika opasnija tamo neka istocnjacka disciplina (koju poznaje manje od 1% stanovnistva Hrvatske) od sve masovnije konzumacije steroida i raznoraznih smeca koje se u teretanama koriste....a Crkva ni da zucne o njima, tj. o takvom life style-u.

Meni osobno bas taj i takav teretana lifestyle djeluje masu opasnije od joge ali tko sam ja da se nadmecem sa ovim prepametnim svecima i sveticama odvje na forumu....

Problem je u hodanju na misu, ili?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Joga
PostPostano: 19 stu 2014 17:52 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 03 vel 2014 12:22
Postovi: 199
Lokacija: Sjever
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 18 zahvala
korisnica1 napisao:
Problem je u hodanju na misu, ili?

Problem je sto nisi shvatila moj post. Mene kao katolika i krscanina koji se donekle trudi redovno prisustvovat ispovjedi i euharistiji, ne ugrozava ama bas nikakva fizicka ili duhovna disciplina, bila ona kung fu ili joga, svejedno je....

Ali, misljenja sam da nas krscane i katolike uistinu ugrozava i ima tendenciju da nase mlade ljude odvede na put pakla, upravo ono sto ne vidimo. Ono sto nam je u dvoristu i na sto nitko ne obraca paznju, a ne ono sto je tisucama kilometara udaljeno od nas. Kao dobar primjer, napisah nesto o teretani i sve prisutnijem koristenju steroida kod nas( a i sire) da bi se misici brze napumpali, da bi tijelo bilo "ljepse"... itd.... Kult tijela. O tome je rijec.

Ti to ocigledno ne kontas(sto ne iznenadjuje) ili ne zelis skontat(sto opet ne iznenadjuje) jer ti je zanimljivije da zivis u strahu od nepoznatog i dalekog(joga..) nego od bliskog i dostupnom svakome(teretana i steroidi). Ja ti savjetujem da se probas niceg ne bojati i da budes svjesna da se proces ciscenja zapocinje u vlastitom dvoristu, a tek onda gleda u tudje.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Joga
PostPostano: 19 stu 2014 20:17 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 12 ožu 2011 23:52
Postovi: 585
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 7 zahvala
Ga-bri-el napisao:
korisnica1 napisao:
Problem je u hodanju na misu, ili?

Problem je sto nisi shvatila moj post. Mene kao katolika i krscanina koji se donekle trudi redovno prisustvovat ispovjedi i euharistiji, ne ugrozava ama bas nikakva fizicka ili duhovna disciplina, bila ona kung fu ili joga, svejedno je....

Ali, misljenja sam da nas krscane i katolike uistinu ugrozava i ima tendenciju da nase mlade ljude odvede na put pakla, upravo ono sto ne vidimo. Ono sto nam je u dvoristu i na sto nitko ne obraca paznju, a ne ono sto je tisucama kilometara udaljeno od nas. Kao dobar primjer, napisah nesto o teretani i sve prisutnijem koristenju steroida kod nas( a i sire) da bi se misici brze napumpali, da bi tijelo bilo "ljepse"... itd.... Kult tijela. O tome je rijec.

Ti to ocigledno ne kontas(sto ne iznenadjuje) ili ne zelis skontat(sto opet ne iznenadjuje) jer ti je zanimljivije da zivis u strahu od nepoznatog i dalekog(joga..) nego od bliskog i dostupnom svakome(teretana i steroidi). Ja ti savjetujem da se probas niceg ne bojati i da budes svjesna da se proces ciscenja zapocinje u vlastitom dvoristu, a tek onda gleda u tudje.

Osjećam na što ciljaš, ali ipak neke stvari ti nikako ne stoje.
Ne možeš okultnu praksu poput joge pospremiti u ladicu i reći: to je bezopasno, to me ne ugrožava, to je "daleko". Hm nije puno dalje ili bliže od prve teretane, budi uvjeren. Tebe možda ne ugrožava, ali tvog brata/sestru da.
Nije bezopasno jer ima podlogu u okultnome. A znamo što je okultno. Sotonsko, ne Božje.
Dok uzimanje steroida nije okultno, last time i checked. Dakako, svako pretjerivanje je idolatrija, ali postoje težine te idolatrije. Po mišljenju KC joga je u najvišem stupnju idolatrije (i svaka istoč.praksa), tko je u jogi ne može primati sakramente, dok onaj koji opsesivno ide u teretanu :lol: još uvijek može.
Uz to, grijeh joge tim je teži što intenzivnije osoba teži samoaktualizaciji, traženju svog ja, samoispunjenju, malo po malo
odijeljujući se od Boga- a znamo kako ide 1.Božja zapovijed. Pa sam Isus nam kaže; "Ja sam put, istina i život, nitko ne može doći Ocu osim po meni." Iv,14 5-6

I po tvom pisanju ispada da je svaki drugi čovjek na steroidima. :a1490: Daj nemoj zafrkavat, u svojoj župi nisam primijetila za kog bi se na prvu moglo primijetiti da ih uzima, a dost je velika. Tak da ovo je fakat smiješna usporedba, i nije vrijedna daljnjeg komentiranja. Sigurno ćeš pronaći i sam u sebi puno elemenata idolopoklonstva kad ih već zamjećuješ i na drugima.
A zašto je točno joga opasna opet nam kaže sv.Pismo: "Nije nam se boriti protiv krvi i mesa, nego protiv Vrhovništva, protiv Vlasti, protiv upravljača ovoga mračnoga svijeta" (Ef 6,12).
Znači okruženi smo duhovima, dobrim i lošim, a puno zlih duhova djeluje u jogi, i zato kad god sam u prisustvu onih za koje znam da se bave new age praksama, uvijek tiho blagoslivljam i zazivam Presvetu Krv Isusovu da me štiti od utjecaja tih duhova.

Mislim da znam što si želio poručiti ali malo si neke stvari pobrkao.
Želio si reći da je važnije što je u srcu, nego što je izvana. I to je doista istina!! Isus nam to kaže:
"Ne onečišćuje čovjeka što ulazi u usta, nego što iz usta izlazi - to čovjeka onečišćuje." Mt 15,10
Usta su u biti srce. Znači moje srce je izvor grijeha, a ne tuđa zloba, grijeh i ne znam što sve ne.

No umanjivati pogubnost duhovne prakse kao što je joga, to nažalost ne može proći. :wink:
Treba reći popu pop, a bobu bob. :lol: 8)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Joga
PostPostano: 19 stu 2014 22:18 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 03 vel 2014 12:22
Postovi: 199
Lokacija: Sjever
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 18 zahvala
courage napisao:
Osjećam na što ciljaš, ali ipak neke stvari ti nikako ne stoje.
Ne možeš okultnu praksu poput joge pospremiti u ladicu i reći: to je bezopasno, to me ne ugrožava, to je "daleko". Hm nije puno dalje ili bliže od prve teretane, budi uvjeren. Tebe možda ne ugrožava, ali tvog brata/sestru da.
Nije bezopasno jer ima podlogu u okultnome. A znamo što je okultno. Sotonsko, ne Božje.
Dok uzimanje steroida nije okultno, last time i checked. Dakako, svako pretjerivanje je idolatrija, ali postoje težine te idolatrije. Po mišljenju KC joga je u najvišem stupnju idolatrije (i svaka istoč.praksa), tko je u jogi ne može primati sakramente, dok onaj koji opsesivno ide u teretanu još uvijek može.
Uz to, grijeh joge tim je teži što intenzivnije osoba teži samoaktualizaciji, traženju svog ja, samoispunjenju, malo po malo
odijeljujući se od Boga- a znamo kako ide 1.Božja zapovijed. Pa sam Isus nam kaže; "Ja sam put, istina i život, nitko ne može doći Ocu osim po meni." Iv,14 5-6

A sta ako netko radi joga vjezbe iz cisto medicinskih razloga?? Na takve ja ciljam i takvih ima mnogo vise od onih koji su cijeli svoj u potpunosti zivot posvetili jogi i briju na duhovni aspekat iste jer oni kji su u otpunosti u tome, niti ne traze Crkvu ni pricest. Zato je apsurdno dizat takvu galamu i frku oko necega sto zapravo normalne ljude vjernike ne ugrozava. A ako je netko slab, nestabilan i sklon svacemu, taj ce zavrsit u 100% u necemu i tu nema spasa. Tu jedino pomaze molitva i pouzdanje u Bozju pomoc.

Nema razlike izmedju joge i...recimo.. kong fu-a jer i kung fu kao disciplina ima i religijsku podlogu, a opet postoje masa mladih koji treniraju kung fu i uredno idu na misu i pricescuju se, kao i onih koji zbog zdravstvenih poteskoca rade joga vjezbe i takodjer idu na misu i pricescuju se. Razlika je ogromna izmedju medicinske terapije i duhovnosti. To zapravo jedva da ima ikakve veze jedno s drugim.

courage napisao:
I po tvom pisanju ispada da je svaki drugi čovjek na steroidima. Daj nemoj zafrkavat, u svojoj župi nisam primijetila za kog bi se na prvu moglo primijetiti da ih uzima, a dost je velika. Tak da ovo je fakat smiješna usporedba, i nije vrijedna daljnjeg komentiranja. Sigurno ćeš pronaći i sam u sebi puno elemenata idolopoklonstva kad ih već zamjećuješ i na drugima.


Zasto odmah sprdnja i krajnost?? Ako cemo tako, isto tako ispada da joga vreba iza svakog ugla i bas cilja na katolike koji ce posto su jadni i neuki odmah nasjest na podvalu i klanjat se djavlu. :D

Btw, mislim da je veci postotak onih koji su u teretani nego onih koji su u jogi. Dakle, oni koji su u teretani su u vecoj opasnosti da se nakace na steroide. Pogotovo klinci koji pojma nemaju. Bar sto se tice hrvatske. A koristenje steroida jeste grijeh. Grijeh protiv sebe samoga. To spada u teske grijehe bas kao i drogiranje i takav se covjek ne moze pricestit ako to nije ispovjedio. Cudi me sto crkva suti o tome..

courage napisao:
A zašto je točno joga opasna opet nam kaže sv.Pismo: "Nije nam se boriti protiv krvi i mesa, nego protiv Vrhovništva, protiv Vlasti, protiv upravljača ovoga mračnoga svijeta" (Ef 6,12).

Uuuu, znaci joga je Vrhovnistvo, Vlast ovog svijeta :D Sorry ali ja vidim daleko vecu opasnost u nekim drugim i mnogo rasirenijim pojavama. Materijalizam je samo vrh ledenog brijega. Pogotovo u novom svijetu koji se upravo radja. Joga mi je na nekom 100. mjestu u toj hijerarhiji. Pogotovo ako je covjek radi iz medicinskih razloga.

Hrabrosti, ajde budi hrabra pa priznaj si ovim citatom fulala "ceo fudbal".

courage napisao:
Znači okruženi smo duhovima, dobrim i lošim, a puno zlih duhova djeluje u jogi, i zato kad god sam u prisustvu onih za koje znam da se bave new age praksama, uvijek tiho blagoslivljam i zazivam Presvetu Krv Isusovu da me štiti od utjecaja tih duhova.

Na prvi mah pomislih da zazivas Presvetu Krv Isusovu da te izgubljene ljude zastiti od djelovanja zlih duhova, kad ono, ti sebicno to trazis samo za sebe.
:D Za zastitu je dovoljna cesta ispovjed i pricest. Sve drugo je pretjerivanje, sto je nazalost dosta cesta pojava kod nasih vjernika.

courage napisao:
Mislim da znam što si želio poručiti ali malo si neke stvari pobrkao.
Želio si reći da je važnije što je u srcu, nego što je izvana. I to je doista istina!! Isus nam to kaže:
"Ne onečišćuje čovjeka što ulazi u usta, nego što iz usta izlazi - to čovjeka onečišćuje." Mt 15,10
Usta su u biti srce. Znači moje srce je izvor grijeha, a ne tuđa zloba, grijeh i ne znam što sve ne.

Uopce nisam to zelio reci i nista ja nisam pobrkao, nego sam zelio reci po naski: "da tudje govno gore smrdi". Tko ima mozga shvatit ce :D

courage napisao:
No umanjivati pogubnost duhovne prakse kao što je joga, to nažalost ne može proći.
Treba reći popu pop, a bobu bob.

Slazem se, ali ja ne ciljam na duhovnu nego na fizicku praksu operiranu od tih duhovnih gluposti.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Joga
PostPostano: 19 stu 2014 22:56 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 19 lis 2013 22:48
Postovi: 24
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Ga-bri-el napisao:
korisnica1 napisao:
Problem je u hodanju na misu, ili?

Problem je sto nisi shvatila moj post. Mene kao katolika i krscanina koji se donekle trudi redovno prisustvovat ispovjedi i euharistiji, ne ugrozava ama bas nikakva fizicka ili duhovna disciplina, bila ona kung fu ili joga, svejedno je....

Ali, misljenja sam da nas krscane i katolike uistinu ugrozava i ima tendenciju da nase mlade ljude odvede na put pakla, upravo ono sto ne vidimo. Ono sto nam je u dvoristu i na sto nitko ne obraca paznju, a ne ono sto je tisucama kilometara udaljeno od nas. Kao dobar primjer, napisah nesto o teretani i sve prisutnijem koristenju steroida kod nas( a i sire) da bi se misici brze napumpali, da bi tijelo bilo "ljepse"... itd.... Kult tijela. O tome je rijec.

Ti to ocigledno ne kontas(sto ne iznenadjuje) ili ne zelis skontat(sto opet ne iznenadjuje) jer ti je zanimljivije da zivis u strahu od nepoznatog i dalekog(joga..) nego od bliskog i dostupnom svakome(teretana i steroidi). Ja ti savjetujem da se probas niceg ne bojati i da budes svjesna da se proces ciscenja zapocinje u vlastitom dvoristu, a tek onda gleda u tudje.

Ja nisam rekla da jedno ili drugo je grijeh ili nije grijeh, nego ne vidim ništa loše o tome da netko dolazi na misu. Hvala Bogu! A što se tiče pričesti to je već drugo. Ali nekako smatram da su steroidi na istoj razini kao i pušenje. Ali jogu ne bih olako shvaćala kako je ti shvaćaš.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 396 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37 ... 40  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 24 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr